2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlarrr bugün göbek deliğimin alt tarafında ara ara sürekli bi hareket var ayy acabaaa benim oğluş mu ki bu 😂😂 pıt pıt diye minik dokunuşlar derinlerden gelen 😂
Yaa arada bana da oluyor dediğin gibi pıt pıt hatta bugün de oldu bebiş midir acaba emin olamıyorum bende 😅

İkili ve dörtlü test arasında epi topu 1 ay yok mu ya, hem de senin ikilin bayaa iyi gelmiş, bir ay içinde mi down sendrom oluşmuş yani🧐 nasıl olabiliyor iki test arası böyle uçurum farklar mantığım almıyor. Gereksiz yere stres oluyoruz burada. Lab. kaynaklı olabilir mi acaba?
Aynı yerde yaptırdım biri 12. Hafta diğeri 17. Haftada yapıldı gerçekten bilmiyorum 😔

kızlar korkmayın ultrason verileriniz normal sonuçta. hiçbirşeyi yoktur bebişlerinizin. drunuz ne derse ona göre hareket edin.
Doktoruma kalsa normal zaten ama ben bu risk artışına anlam veremedim canım bilmiyorum hala normal diyor ama bilmiyorum down sendromunun %70’i zaten ultrasonda anlaşılmıyormuş

Ayy çok güzel 😍 ben kiloluyum diye kesin 24 e kadar hissetmem diyordum🙈
Belli olmuyor o ya ben de hissetmem diyordum 14te hissetmeye başladım şimdi eşim bile hissediyor elini karnıma koyunca.
Yalnız bir gün hissedip 3 gün hissetmeme durumu oluyor acaba bir sey mi oldu diye panik yapıyor insan 🤗

Doktoruma kalsa normal zaten ama ben bu risk artışına anlam veremedim canım bilmiyorum hala normal diyor ama bilmiyorum down sendromunun %70’i zaten ultrasonda anlaşılmıyormuş
Doktorunuz normal.sonuc dediyse bence hic telaslanmayin..gercekten gerekli gorseydi size baska testler de yaptirirdi...sıkmayin caninizi Rabbime emanet bebislerimiz ...saglikla kollarimiza alalim insallah . Guzel dusunun ,guzel olsun hersey ...cunku suanki stresinizi o da hissediyor🤲🤲🌸🌸

Arkadaslar daha cok erken ama evde bos bos uzanirken surekli bir arastirma halindeyim🙄bebek bakimi urunlerine bakarken aklim karisti hangi islak mendili kullanmaliyiz veya islak mendil yerine pamuk felan kullanmak daha mi mantikli?bu konuda bilgisi olan tecrubeli anne adaylarimizin fikirlerine ihtiyacim var🤲

Doktorunuz normal.sonuc dediyse bence hic telaslanmayin..gercekten gerekli gorseydi size baska testler de yaptirirdi...sıkmayin caninizi Rabbime emanet bebislerimiz ...saglikla kollarimiza alalim insallah . Guzel dusunun ,guzel olsun hersey ...cunku suanki stresinizi o da hissediyor🤲🤲🌸🌸
Çok haklısınız evet öyle bugün bi ara üzülünce hemen ağrım oldu zaten... ben şimdi Ankarada yer araştırıyorum yine de içim rahat etmiyor çevremde de yaptıran yok ki bilmiyorum burada Ankara’da yaptıran varsa belki bana ulaşır bilmiyorum 🤲🏻Allah hepimizin yavrusunu bağışlasın inşallah güzel dilekleriniz için teşekkür ederim ❤️

Canım benim sakin ol lütfen herşey normal oğluşun sağlıklı yerim onun totişini😍
Ya canımsın 💙💙💙💙💙biliyorum bu endişem yersiz zaten ama bilmiyorum sanırım büyüdükçe o, kaybetme korkum artıyor keşke diyorum en baştan fetal dna yaptırsaydım eşimle doktorumu dinledim ah eşek kafam...

Ya canımsın 💙💙💙💙💙biliyorum bu endişem yersiz zaten ama bilmiyorum sanırım büyüdükçe o, kaybetme korkum artıyor keşke diyorum en baştan fetal dna yaptırsaydım eşimle doktorumu dinledim ah eşek kafam...
Sen de öylesin sen deee💙🤍 o endişemiz kucağımıza alana kadar devam etcek normal ama abartmayalım endişelerimizi travmaya dönüştürmeyelim herşey yolunda 😇 benim en yakın arkadasımın 1/80 çıktı ve ense kalınlığı 5,5 cıktı oğlu 8 yaşında maşallahı var 😍 babasının ensesi çok kalın ona çekmiş genetik ense kalın 🙊 ben fetal dna yaptırdım biliyorsun şimdi yaptırsam o taramaları benden neler cıkar yaştan dolayı bile amniyosentez isterler sen içini ferah tut kafanı bulandırma oğluşun hissediyor herşeyi annesi, herşey çok güzel olcak oğluşlarımızı parka götürcez ankarada 😍

Arkadaslar daha cok erken ama evde bos bos uzanirken surekli bir arastirma halindeyim🙄bebek bakimi urunlerine bakarken aklim karisti hangi islak mendili kullanmaliyiz veya islak mendil yerine pamuk felan kullanmak daha mi mantikli?bu konuda bilgisi olan tecrubeli anne adaylarimizin fikirlerine ihtiyacim var🤲
Ben ikisini de alcam galiba uni baby yenidogan islak mendillerini cok övmüşler bi de ebebekte satilan kare pamukları. Araştırmadım da gerci bebek bezi, alt açma minderi, ıslak mendil en son almayı düşünüyorum.

Kızlar 3 lü test yaptıracak mısınız?.ben yaptırmayı düşünmüyorum su anda ama kafam karışık birde kontrole gittiğimde suyu sinirda demişti günde 3 lt su iç dedi doktorum.suyu artıracak bir şey biliyor musunuz?

Kızlar benim ikili test sonucum şükür iyi çıkmış.Randevum 16.haftadaydi anca gösterdim doktoruma.Bayagi vitamin yazmış.Ee bide coraspirin fln kullanıyorum ve midem hassas diye mide hapida ekstradan alıyorum.Bu kadar vitamin vs gözümü korkuttu🙁Gebeliğin sonuna kadar kullanacakmiyiz bunları.
Birde doktor senin karın yapın çok zor dedi poz almakta seninki poz vermiyor fena dedi.Karin yapın zor derken ne demek istedi acaba 😊Birde arkalarda takılıyor dedi😁
Bu arada 64 le başlamıştım 66olmuşum.🤰

Canım bu birazda kendi insiyatifinde kimisi ilk aylarda sadece pamuk ve su kullanır.ben kızımda primanin islak mendili ve bebek bezini kullnadim.bnaska bir marka pişik yapmıştı mesela.bunu biraz da doğduktan sonra anlarsın her bebek bir olmuyor.kiminin cildi gerçekten çok hassas oluyor.ama söyle bir şey diyebilirim bebek bezi ve islak mendil stok yapma.cildine iyi geleni seç.

Arkadaşlar ben de bugün kontrole gittim. Tam 17 haftalık olmuşuz. Kafa ve bir kaç ölçüm yapıldı. Bir de kan alındı. Tam olarak hangi test oluyor bu anlayamadım tam. 3.lü mü 4. Lü mü 🤔

Kızlar benim ikili test sonucum şükür iyi çıkmış.Randevum 16.haftadaydi anca gösterdim doktoruma.Bayagi vitamin yazmış.Ee bide coraspirin fln kullanıyorum ve midem hassas diye mide hapida ekstradan alıyorum.Bu kadar vitamin vs gözümü korkuttu🙁Gebeliğin sonuna kadar kullanacakmiyiz bunları.
Birde doktor senin karın yapın çok zor dedi poz almakta seninki poz vermiyor fena dedi.Karin yapın zor derken ne demek istedi acaba 😊Birde arkalarda takılıyor dedi😁
Bu arada 64 le başlamıştım 66olmuşum.🤰

Canım bana doktorum Multivitamin verdi. Bir hapta hepsini içiyorum. İsmi Imom.

Ben uni baby yenidoğan ıslak mendilinden bir de e bebekteki pamuklardan da almayı düşünüyorum

X