2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın sağlık ocağından rutin tahliller için çağırmışlardı.Bir kaç değerim problemli gibi korktum.Doktoruma randevum ay sonu ama whatsapptan yazdım yinede.
Kolesterolüm hep 200 dü benim şimdi 288 e firlamiş.
Serbest T4 düşmüş biraz.
Bun düşmüş.
İnternetten biraz araştırdım gebelikte kolestrol özellikle 2.3 trimesterde bir miktar yukselirmiş.%25-40 arası.
Bun düşüklüğü aşırı su içmekten vs yazıyor malum gebelikte su tüketmeye çalışıyorum ama T4 neden düşmüş anlayamadım ya moralim bozuldu 🙁
Bu arada geçen hafta bunun üzerinde konuşmuştuk. Benim de aynı şekilde t4'üm düşük çıktı. Tsh normal ama.
Endokrin doktoruyla görüştüm, tsh normal aralıktaysa t4 değeri düşüklüğü şu an bizim için çok önemli değil dedi.
Eğer doktorla görüşmeye fırsat olmadıysa diye paylaşmak istedim.
Tabii sizde başka değerlerle ilgili de yorum almak gerekecektir.

Canımmm başladın mı hissetmeye 🥰 Tümseklik ben de çok oluyor hatta uyandırıyor bile birden içten gerildiğini hissediyorum ve elimi bir koyuyorum hooop tepecik oluşmuş kimbilir neresi kafası mı totosu mu yicemmm 😍😍😍 Muhteşem bir duygu içimizde bebişlerimizi hissetmek çok şükür🙏🏻💙
Ben de bu tumsekligi bu akşam farkettim üstümü değiştirirken erkek bebek annelerinin karnı öne doğru sivri olurmuş diyorlar aynen oyle

bebeğin karnımızdaki duruşu şuan için önemli mi ikidir doktor makat duruş diyor da. Hoş ben zaten normal doğum yapacak cesareti bulamıyorum :olamaz:

Sata göre 21 ağustostu doğum tarihi canım mesela ama ben kendimi iyi bildiğim için hep erken yumurtlarim belirtilerden anlıyordum.
Öylede oldu 5gün-1hafta öne geçti.Yani erken yumurtlama.Kimilerinin bu yüzden doğum tarihi öne cekiliyormuş öyle okumuştum ama🤷‍♀️
Öne cekılıyor canım cunku yumurtlama etkılıyor kımı zaman erken yumurtlama kimi zaman gec yumurtlama oluyor benım kızımda gec döllenme olunca ılerı tarıhe göre ayarlanmısdı

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum , bugün genetik test sonucumu da aldım 4g/4g çıktı diğerleri de heterezigot ecopirin içiyordum ona devam et dedi doktorum sizlerde böyle olan var mı merak ettim

bebeğin karnımızdaki duruşu şuan için önemli mi ikidir doktor makat duruş diyor da. Hoş ben zaten normal doğum yapacak cesareti bulamıyorum :olamaz:
Ben de geçen hafta sormuştum aynı şeyi canım 36.haftada bile pozisyon değişebiliyormuş şu an için çok da önemli değil

Bu arada geçen hafta bunun üzerinde konuşmuştuk. Benim de aynı şekilde t4'üm düşük çıktı. Tsh normal ama.
Endokrin doktoruyla görüştüm, tsh normal aralıktaysa t4 değeri düşüklüğü şu an bizim için çok önemli değil dedi.
Eğer doktorla görüşmeye fırsat olmadıysa diye paylaşmak istedim.
Tabii sizde başka değerlerle ilgili de yorum almak gerekecektir.
Canım bana tekrar T4 ve TSH testi yapıldı Ayriyetten troit USG çekildi.
Neyseki birşey çıkmadı hatta çok iyi nodülün bile yok dedi USG çeken doktor.🙏
Ufak bir düşüştü zaten kendiliğinden düzelmiş seninkinde de sıkıntı olacağını sanmıyorum çok teşekkür ederim bu arada😊

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum , bugün genetik test sonucumu da aldım 4g/4g çıktı diğerleri de heterezigot ecopirin içiyordum ona devam et dedi doktorum sizlerde böyle olan var mı merak ettim
Benim 4g/4g homozigot çıkmıştı.Ayriyetten bir değer daha mthfr 677 homozigot ve faktör V34L heterozigottu.Ben hem coraspirin hem iğne kullanıyorum şuan ilk defa bu kadar ilerledik🤲

Merhaba benim de litetrax 4 var, bu oto koltuğu ile birlikte çift yönlü olmuyor mu? Oto koltuğunu (ana kucagi) görümcem yollayacak da öyle olunca Çift yönlü diye yaziyordu. Bir de memnun kaldınız mı, yeni doğan için uygun mu? Lojmanda olduğum için ben 40ı falan çıkınca bindirp gezdirmek isterim.
Benim ki travel sistem değil onun için çift yön meselesini bilmiyorum maalesef. Ben ağır olması dışında çok memnun kaldım. Evim dördüncü kat ve asansör yok onun için sürekli arabanın bagajında kaldı. Sürüşü falan çok rahat.

🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Bende öyle düşünüyorum bakalım alıcam sonucta ilk bebeğim insan özeniyor 2.bebeye de kalır hem diye düşünüyorum açıkçası
Evet ya insanın gördüğü harşeyi alası geliyor. Çok güzel heyecanlar bunlar. Baston arabalar yeni doğanlar için uygun değil diye biliyorum. Tam yatmadığı için. Tabi şimdi farklı tipleri çıktı ise bilmiyorum.

Benim 4g/4g homozigot çıkmıştı.Ayriyetten bir değer daha mthfr 677 homozigot ve faktör V34L heterozigottu.Ben hem coraspirin hem iğne kullanıyorum şuan ilk defa bu kadar ilerledik🤲
Allah tamamına erdirsin inşallah ☺️ benim ailemde yatkınlık olduğu için bu testi yaptırdım pek bilgim de yok a acikcasi

Bugün sağlık ocağında doktorumun isteğiyle tam kan tahlili yaptırdım sağlık ocağındaki dr hersey cok normal cıktı fakat sadece kanında az miktarda enfeksiyon görünüyor ağrıyan yerin var mı bi doktorunla görüş ona göre ilaç yazalım dedi doktorumla da randevum cuma günü bekliyorum simdilik fakat anlamadığım hasta vs de değilim fakat kanda enfeksiyon çıkan birileri oldumu telaslandım biraz

Kizlar iyi gecelerr ☺️ yine kafam cok karisik , dogum icin yurt disinda olucam o arada bebek odasi telasina giricem simdilik bisey almiyorum . amaaaa, fiyatlar cok yuksek. iki besik bi dolap mi alsam , set olarakmi alsam . yada anne yani alip bebek odasini yavas ya as mi yapsam bilemedim . ev zaten cok kucuk ana kucagina felan ihtiyacim yok bence bebekler uyudukca 5 adimlik her odalarin ikisi 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ siz nasil yapicaksiniz ne yapicaksiniz . buyuyen yatakmi yoksa kucuk besik 1/2 sene sorna buyuk yatakmi 🤦🏻‍♀️

Arkadaslar selam herkese ☺️ Bir sorum olacak, 18 hafta 1, gunumdeyim. Bu hafta ozellikle karnim bi anda gogus altindan baslayarak buyudu sanki ve cok gerildi. Suan sertlesmis ve gecen haftaya gore nispeten belirgin buyumus bir karnim var. Boyle bi sey yasayan var mi? Ben bi anda sisince cok endiselendim :KK43:

Kızlar dedıgım aparat böyle bişey türkıyede varmı bilmıyorum🤭 resımle anlatayım sıze en ıyısı😅

Eklentiler

• FE33A108-55C3-4E69-B4B7-205E69BBF2B9.jpeg
    FE33A108-55C3-4E69-B4B7-205E69BBF2B9.jpeg
    69,2 KB · Görüntüleme: 36
  • 9E693A3D-0BD7-446F-BA12-AAAF4ED1B5B5.jpeg
    9E693A3D-0BD7-446F-BA12-AAAF4ED1B5B5.jpeg
    73,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 2AAE7390-36E1-4D6F-B69B-7A87E469D233.jpeg
    2AAE7390-36E1-4D6F-B69B-7A87E469D233.jpeg
    42,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 550283EF-5C1E-441F-99F6-6C4A0BE9349C.jpeg
    550283EF-5C1E-441F-99F6-6C4A0BE9349C.jpeg
    64,3 KB · Görüntüleme: 22
  • DD67F1A2-C2F3-4F72-9FD2-27AE9FA89556.jpeg
    DD67F1A2-C2F3-4F72-9FD2-27AE9FA89556.jpeg
    47,8 KB · Görüntüleme: 23
Ben arabaya nasıl takılıyor tam anlayamadım aslında😂 bilen varsa paylaşsa ne iyi
Cok pratık oluyor uyudumu içinden çıkarmana gerek yok dırek bebek arabasına takıyorsun uyuyor içinde ve bebekler için rahatlar ben baya uzun kullanmısdım

Eklentiler

• 559DC9AB-BDCA-4E60-BF1F-E89DA1124E3F.jpeg
    559DC9AB-BDCA-4E60-BF1F-E89DA1124E3F.jpeg
    69,2 KB · Görüntüleme: 22
  • 8B2DE363-23AB-4BE2-8DF8-5AAB255EAE76.jpeg
    8B2DE363-23AB-4BE2-8DF8-5AAB255EAE76.jpeg
    64,3 KB · Görüntüleme: 25
X