2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba, sağlık ocağından sizi arıyorlar mi? Mesela tetanoz aşısı ya da hamilelik takibi icin. Benim 20 hafta bitti ama hiç aranmadim, hamileliğin ilk zamanlarında gitmiştim tahlil için o zaman hemşire kaydımi almıştı. Haftama göre hiç aramamasi normal mi ya da erken mi?
Beni aramadilar hic, ben ilk kan tahlilimi orda yaptirmistim o esnada bebegin kalp atislarini duyunca gelirsin takip icin kayit aliriz demislerdi sonra takip icin geldim diyip gitmistim. O zaman da takip karti verdiler hep orda verdikleri tarihe gore gittim. Bence siz ihmal etmeyin gidin, kan ve idrar tahlili yapip bebegin kalp atisini dinliyorlar, o kalp sesini duymak iyi geliyor🥰

Kızlar merhaba, sağlık ocağından sizi arıyorlar mi? Mesela tetanoz aşısı ya da hamilelik takibi icin. Benim 20 hafta bitti ama hiç aranmadim, hamileliğin ilk zamanlarında gitmiştim tahlil için o zaman hemşire kaydımi almıştı. Haftama göre hiç aramamasi normal mi ya da erken mi?
Ben kendim haber vermiştim gebeyim beni takip edin diye , aşı zamanımı burdan görüp yaklaşınca tekrar kendim arayıp hatırlattım. Şeker yüklemesini de yaptıracaktım fakat asmde yapmıyorlarmış ne kadar saçma. İşleri yoğun akıllarından çıkar gözlerinden kaçar siz kendinizi hatırlAtın muhakkak.

Kızlar Gyno-tardyferon Demir ilacını kullanan var mı ? Maltofer yazmıştı ilk zamanlar. Bulantı yaptığını okudum çokca. Ciddi fobim olduğundan kullanmamıştım. Son gittiğimde de bu ilacı yazdı doktor diğerini kullanamadım deyince.
İnşallah bulantı yapmaz 😬

Kızlar Gyno-tardyferon Demir ilacını kullanan var mı ? Maltofer yazmıştı ilk zamanlar. Bulantı yaptığını okudum çokca. Ciddi fobim olduğundan kullanmamıştım. Son gittiğimde de bu ilacı yazdı doktor diğerini kullanamadım deyince.
merhaba ben gynoferon kullandım bulantı yapmadı. Bulantı yapmasından çekiniyorsanız benim gibi akşam yatmadan önce için. Yalnız içmeden yarim saat önce ve içtikten yarim saat sonra süt/ süt ürünleri tüketmeyin demisti eczacı bana, öyle kullandım hiç sorun yaşamadim bulantı olarak.

merhaba ben gynoferon kullandım bulantı yapmadı. Bulantı yapmasından çekiniyorsanız benim gibi akşam yatmadan önce için. Yalnız içmeden yarim saat önce ve içtikten yarim saat sonra süt/ süt ürünleri tüketmeyin demisti eczacı bana, öyle kullandım hiç sorun yaşamadim bulantı olarak.
Teşekkür ederim cevap için 🙏 eczacı da söylemişti alırken. Dikkat ederim.
içtim ilacı az önce. İnşallah sorun yaşamam bende 🙂

Ben kendim haber vermiştim gebeyim beni takip edin diye , aşı zamanımı burdan görüp yaklaşınca tekrar kendim arayıp hatırlattım. Şeker yüklemesini de yaptıracaktım fakat asmde yapmıyorlarmış ne kadar saçma. İşleri yoğun akıllarından çıkar gözlerinden kaçar siz kendinizi hatırlAtın muhakkak.
Mrb benim aile hekimim de şeker yüklemesi için doktorunla konuş ona göre burda yapalım dedi acaba sağlık ocağına göre değişiyor mu bu durum bilemedim

Mrb benim aile hekimim de şeker yüklemesi için doktorunla konuş ona göre burda yapalım dedi acaba sağlık ocağına göre değişiyor mu bu durum bilemedim
Benim doktoeum da perinatologa sor detaylı ultrasonda gerekli görürse yaparız dedi. El bombası gibi herkes birbirine atıyor ben anlamadım en son kendime danışcam

Ben çok birşey almayı düşünmüyorum zaten doğum için ve doğumdan ilk 1 ay için ihtiyacim olanlari alacağim ama herşey beyaz yada unisex alacağim hele bi kucağima sağa salim alayım ondan sonra geri kalanını alacağim riske atmak istemem 😀
Ben de zıbın takımlarını anne yanı yatağını aldım ama unisex dediğiniz gibi, tabi şimdi baya heveslendik kız olursa değiştircez mecbur ama benim de şimdiye kadar aldığım tek tedbir etiketleri çıkarmamak oldu sanırım😅🤣

Benim doktoeum da perinatologa sor detaylı ultrasonda gerekli görürse yaparız dedi. El bombası gibi herkes birbirine atıyor ben anlamadım en son kendime danışcam
Ahaha çok haklısınız gerçekten öyle yani doktorunuz aslında kendisi de bilebilir bunu sonuçta ama topu o tarafa atması da garip olmuş bakalım benimki ne diyecek sürpriz

Beni hamileliğimin en başında aramışlardı. Hamileymişsiniz gelin takibi yapalım diye. Gidince bi kart verdiler. Bir sonraki randevuyu ayarlayıp yazdılar her gidişimde. Bende o tarihlere göre gidiyorum.size vermediler mi takip kartı ?
Bana takip kartı vermediler hiç cagirmadilar da anlamadım. Bu hafta gidip sorayim o zaman 🤦🏻‍♀️

Bana ikisi de bulantı yapmadı canım doktorum 1 adet portakalla birlikte almamı önerdi ilacı emilimi bakımından ama sabahları canım portakal istemiyor ve sütle kahvaltı yapıyorum diye akşamları aynı saatte maltoferi kullanmaya devam ediyorum

Beni aramadilar hic, ben ilk kan tahlilimi orda yaptirmistim o esnada bebegin kalp atislarini duyunca gelirsin takip icin kayit aliriz demislerdi sonra takip icin geldim diyip gitmistim. O zaman da takip karti verdiler hep orda verdikleri tarihe gore gittim. Bence siz ihmal etmeyin gidin, kan ve idrar tahlili yapip bebegin kalp atisini dinliyorlar, o kalp sesini duymak iyi geliyor🥰
İyi ki sormusum sizlere yoksa haberim olmayacak. Bu hafta gidip sorayim şu kartı. Ondan önce kayıt yaptirmistim o yeterli olmadı demekki

Haklısınız ben gidip bı hatirlatayim en iyisi

Sorumluluk mu almak istemiyorlar onu da anlamadım. Biriniz de deyin yaptır veya yaptırma biz ne bilelim 😊
Ayy ben onu geçen haftalarda çok araştırdım tecrübeli anne arkadaşlarım ve sağlıkçı arkadaşlarıma da sordum yaptırmaya karar verdim canım doktorum da büyük ihtimalle yaptır diyecektir diye düşünüyorum bakalım sen de araştır için rahat değilse yoksa doktorlar gerçekten bazı şeylerde insanı arada bırakabiliyor 🤪

Ayy ben onu geçen haftalarda çok araştırdım tecrübeli anne arkadaşlarım ve sağlıkçı arkadaşlarıma da sordum yaptırmaya karar verdim canım doktorum da büyük ihtimalle yaptır diyecektir diye düşünüyorum bakalım sen de araştır için rahat değilse yoksa doktorlar gerçekten bazı şeylerde insanı arada bırakabiliyor 🤪
Ben gebelik şekerinden korkuyorum zaten Allah korusun öyle bir şey varsa tedbir almak lazım. Bazen açlık-toklukla anlasilmiyormus bana da şeker yüklemesi korkunç gelmiyor açıkçası.
Yani bana öyle dediler 🤣

Ben gebelik şekerinden korkuyorum zaten Allah korusun öyle bir şey varsa tedbir almak lazım. Bazen açlık-toklukla anlasilmiyormus bana da şeker yüklemesi korkunç gelmiyor açıkçası.
Yani bana öyle dediler 🤣
Ayneeen benim de tek çekincem gebelik şekeri valla düşe kalka öğreniyoruz bişeler hakkımızda hayırlısı bebişlerimizle🤭

Detaylı ultrason fotoğrafları paylaşanlari görünce heveslendim. Baya da güzel pozlar vermiş bebisleriniz sağlıkla kucağıniza alırsınız inşallah, benim de 10 günüm var sabirsizlandim fotoları görünce maşallah hepsine ❤️🥰👼🏼🤲
Bi benim kızlar düzgün poz veremedi. Biri zaten ne zaman gitsek ensesini izletiyor. Diğeri de bugün eliyle kapatmıştı yüzünü fotoğraf falan alamadık 🙁

Benim aile hekimim her gittiğimde bir sonraki tarihi söylüyor düzenli kan idrar takibi için. Öncesinden tetanoz tarihini yazıp vermişti öyle gitmiştim. Zaten özel klinikte kadın doğuma gittiğim için aile hekiminde tahlil yaptırmak çok kolayıma geliyor evime 5 dk doktor hemşire çok iyi 😍 şeker yüklemesi de yapıyorlar diye biliyorum ben. Ve şeker yüklemesi yaptırmadığı için gebelik şekerini öğrenmeyen çocuğunu kaybeden bir annenin hikayesini okumuştum doktor da bana kesinlikle yaptırmalısın demişti.

X