2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun canım gözün aydın, tatlılar ile aran nasıldı peki,ben çok tatlı yiyorum çıkacak diye ödüm kopuyor. Çok kilo almadim ama ailede olduğu için şeker bilemedim
Çok teşekkür ederim canım ya sana nasıl anlatayım bilmiyorum tatlı bağımlılığımı günde üç öğün tatlı yiyen biriyle konuşuyorsun şu an dün akşam bile en son tatlı yedim hatta kızdım kendime bari şeker yüklemesinden önce yeme be kadın diye benim ailemde yok ama ben 9 kilo aldım hızlı bir kilo artışı oldu ve bekliyordum cidden 75-77-75 çıktı ( açlık-şekerli içecekten 1 saat sonra- şekerli içecekten 2 saat sonra) yani eşim de müthiş diyor ben diyordum çıkar diyetisyene giderim tatlıyı keserim diye ama aynen devam üç öğün tatlıya

3.yü yaparsam limonlusunu bulucam kesin . Rabbim şifasız dert vermesin.

benim tatlıya çok düşkünlüğüm yok ama bend 8 kilo falan aldım ya acayip moralim bozuktu ta kiiii mesajını görene kadar
yeni yeni tatlı bir şeyler istiyor canım ama hiç erkek bebeğe hanile gibi değilim hep ekşi tuzlu

Cok sevindim sizin adiniza ya darisi basima ben de ctesi gunu seker yuklemesine gidicem, insallah cikmaz bende de. Ben son 1aydir tatli surmedim agzima, dr suyun fazla seker cikabilir dedi diye korkumdan diyet yaptim en son detayli ultrasonda da suyum normal cikmisti, insallah bunda da sekerim cikmaz da rahat rahat tatli yerim. Ruyalarimda profiterol yiyorum artik

Muzu ben çok tüketiyorum gebelikte çok faydalı diye biliyorum folik asit,potasyum açısından da zengin diye.
Neden uzak dur dedi acaba

Ben de 1 hafta arayla gittiğimde 5 mm artmıştı. Nasıl bu kadar artar diye sormuştum o zaman idrar kesesinin doluluğu ölçümü etkiliyor demişti. Sizin de o tür bişey olduğu için muhtemelen yürüyüş yapın demiştir.

Geçmiş olsun canım pozitif düşün her şey yolunda gidecek inşallah. Benimde önceden rahim ağzından operasyon geçirdiğim için benimde kontrol ediliyor sürekli bende tetikteyim anlayacağın. Sağlıkla kavuşalım inşallah bebeklerimize
Benden yaklaşık 15 gündür geliyor özellikle dokununca kafam karıştı benimde
Dokunma canım.. bana doktorum ucunu sıkma ki süt kanalların yapışmasın dedi. Normalde de hiçbir şekilde temas etmiyorum göğsüme çatlak kremi dahil.

İnşallah güzel çıkacak içinizi ferah tutun zaten detaylı ultrasonda çıkan neyse odur normalse normaldir ben de korkuyordum ama çıkmadı ne güzel dikkat etmişsiniz zaten şekere ihtiyacı yok ki bebeğin en doğrusunu yapıyorsunuz tebrik ederim darısı başıma beğer çıkmazsa ödül olarak yersiniz belki

Bende çok iştah artışı oldu yani her şey güzel geliyor bana Allah hayretsin 20 kiloyla gideyim doğuma bari dahası olmasın diyorum hiiiiç canını sıkma almış olabiliriz ama bugün benim haftamda happy momda şimdiye kadar 5-8.5 kilo almış olmanız gerek bu normal yazıyordu çok da aşmış sayılmayız bence kendimize stres yapmadan yersek sorun olmaz inşallah Ben aslında en çok ete düştüm hamileliğimde babası gibi bir oğlan geliyor ocak başına giderler artık

Bende 7 kilo aldim daha kac kilo alirim kim bilir ilk defa hayatimda kiloyu takmiyorum tadini cikariyorum canim ne istese yiyorum dogumdan sonra dikkat eder veririz insallah

Öncelikle Allah herkese sağlıklı bir gebelik nasip etsin. Bir şey sormak istiyorum sizler deneyimlisiniz hafta olarak. Ben 17+0 dayım dün baya bir hareket hissettim önceki günlerde hafif bir kıpırtılar hissediyordum. Ama bugün hiç bir hareket olmadı çikolataya falan rağmen. Sizlerde de öyle olmusmuydu. Korkmalımıyım bilmiyorum

Insallah göruruz canim yeterki tedbirimizi alip gerisini Allaha birakalim ,,, baslarda düşük yıne atlatılıyor ama bu haftalara gelıp erken dogum yapmanın düşüncesı bıle cok kötü,, rabbım bu mübarek gunlerın hürmetıne saglıkla kucaklarımıza versın bebeklerımızı

İnsallah Korkumdan dikkat ettim valla normalde yemek konusunda sifir iradeliyimdir ama bebis soz konusu olunca tuttum kendimi evet yaa insallah ctesi guzel bir sonuc cikar da bi ödül tatlisi yerim artiik

Hic korkmayin o haftalarda normal, hatta o haftalarda daha hissedemeyen de cok insan var ben de 17haftada hissetmeye baslamistim ve duzensizdi bazen hissedemiyodum. Oyle zamanlarda hissedebilmek icin yoga yapiyodum ne zaman yoga yapsam sonrasinda hareketleniyodu bebis ama bu duzensizlik cok normal benim de hissedemedigim gunler olmustu, icinizi ferah tutun, keyfi yerindedir bebisin

Canım erken doğumu tetikleyen en önemli faktörlerden biri de stres, sen şimdi alışverişi falan dert etme acil ihtiyaçlarını internetten sipariş verirsin kalanları da bebegin doğduktan sonra beraber gider alırsınız. Çok önemsiz dertler bunlar. Benim doktorum her muayene de rahim ağzını ölçüyor, şu an bir kisalma yok ama ben de erken dogum yapacakmışım gibi hissediyorum çünkü ben de kardeşim de erken doğmuş. Sağlıklı olsunlar da başka hiçbir şey önemli değil. Gerisi hemencik halledilir.

Aaaayyyyyy Allah razı olsun ya Allah beybiyi sana kavuştursun rahatladım

Bende 7 kilo aldim daha kac kilo alirim kim bilir ilk defa hayatimda kiloyu takmiyorum tadini cikariyorum canim ne istese yiyorum dogumdan sonra dikkat eder veririz insallah
Valla ben 20 yi geçmeyim yeter diyorum dua ediyorum Ben de aynnnen böyle düşünüyorum yeter ki sağlığımız yerinde olsun kilo bu alınır verilir üstümüze yapışmayacak Stres yapıp kendimi üzemem yerim sadece akşam yemek sonrası az yesek yeter bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…