2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar 4 günlük şeker takibin sonucunda ; dahiliye doktoru insilüne başlamana gerek yok ,sadece ara ara şekerini kontrol edersin dedi. :KK71:. Ben yinede doğuma kadar dikkat edeceğim . Bayaaa korkuttu bu durum.
Merhaba daha önce yazdım ama kimseden cevap gelmedi. Ben yurtdışındayım perşembe günü kan testi yapıldı şekerli su içtim bir saat sonra kan aldılar 181 çıktı. Sizin kaç çıkmıştı da diyetisyene yönlendirdiler? Bu arada ben sabah peynir zeytin yemiştim doktorun bilgisi dahilinde. Birde ne gibi bir diyet yaptınız yazabilirmisiniz.

Kızlar kendime pijama takımı lohusa takımı almak için erken mi sizce
Bende bu akşamdan beri bunu araştırıyorum.Alirsam nasıl alayım diye ikisininde artıları eksileri var.Ama ben mesela gecelik tarzı şeyleri pek sevmem hele o dantelli şeyleri gecelikler de hiç sevmem.
Ben sade olsun istiyorum hani böyle gömlek pijamalar oluyor ya.Kimileri yazmış eski Forum gönderilerin de ben iki gecelik bir pijama aldım vs..O kadar gerekiyor mu ya🤔🙄
Tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok güzel olur nasıl almamız lazım kaç tane?😊

Bende bu akşamdan beri bunu araştırıyorum.Alirsam nasıl alayım diye ikisininde artıları eksileri var.Ama ben mesela gecelik tarzı şeyleri pek sevmem hele o dantelli şeyleri gecelikler de hiç sevmem.
Ben sade olsun istiyorum hani böyle gömlek pijamalar oluyor ya.Kimileri yazmış eski Forum gönderilerin de ben iki gecelik bir pijama aldım vs..O kadar gerekiyor mu ya🤔🙄
evet ya benim kuzenimde soyledi bi kac tane zpjama takimi olsun diye kanama felan olabiliyor ya terleme felan lazim olucak dedi

Coraspirin kullanan arkadaşlar 32 den sonra bebeğe iyi gelmiyormuş doğru mu bunu bana sağlık ocağında ki doktor söyledi kendi doktoruma daha gitmedim
Ben kullanıyorum canım coraspirin + iğne
Doktorum 32.haftami 37.haftami ne birakicaz dedi.Zaten hapın etkisi iğneden daha uzun sürdüğü için.
Vede bunun bir sebebi vardı akcigerleriylemi ilgiliydi bebeğin tam hatırlamıyorum 🤔

Merhaba daha önce yazdım ama kimseden cevap gelmedi. Ben yurtdışındayım perşembe günü kan testi yapıldı şekerli su içtim bir saat sonra kan aldılar 181 çıktı. Sizin kaç çıkmıştı da diyetisyene yönlendirdiler? Bu arada ben sabah peynir zeytin yemiştim doktorun bilgisi dahilinde. Birde ne gibi bir diyet yaptınız yazabilirmisiniz.

Mrb. Aç karnina kanın 90 alti _1 saat sonra tok 140 _2 saat sonra tok 120 alti olmaliymus. Dolayisiyla sizinde yüksek. Ben şekeri kestim tuz minumum beyaz ekmek makarna vs kestim. Günde 6 kez az az yiyorum.

Ben 2 pijama takimi 1 gecelik takım almiştim. Geceligi hic kullanmadim. Sonradan tek alt ve 2 tsört daha getirtmistim.

Bir ara burada cok pijama muhabbeti döndü 😂 Ben de gaza gelip 2 takım aldım beden konusunda tereddutteydim ama normalde M bedenim, pijamaları L beden siparis ettim gayet iyi oldu yastık koyup denedim sığıyorum icine 😂 trendyoldan iki tanesi 140 tl ye geldi o dantellilerden ben de hoslanmiyorum önü dügmeli gömlek tarzı alt üst takım aldım.

Mrb. Aç karnina kanın 90 alti _1 saat sonra tok 140 _2 saat sonra tok 120 alti olmaliymus. Dolayisiyla sizinde yüksek. Ben şekeri kestim tuz minumum beyaz ekmek makarna vs kestim. Günde 6 kez az az yiyorum.
Bana aç karnına ölçmediler sadece bir defa yaptılar. Aynı kanı laborotuvara da gönderdiler. Pazartesi çıkacak sonuç. Yine yüksek olur ise salı günü aç karnına ölçcekler. Bende şimdi yediklerime dikkat ediyorum onun için merak ettim neler yediğinizi. Meyve falan kısdım. Dondurmaya veda ettim🙈

Ben kullanıyorum canım coraspirin + iğne
Doktorum 32.haftami 37.haftami ne birakicaz dedi.Zaten hapın etkisi iğneden daha uzun sürdüğü için.
Vede bunun bir sebebi vardı akcigerleriylemi ilgiliydi bebeğin tam hatırlamıyorum 🤔
Yani akciğerlere zararı mı var yararı mı var canım

2 dogumda da rahat emzirebilecegim basit pijamalardan aldim ki normali bu Bence. Sut akiyor batiyorsun. Bez sizdiriyor yeri geldiginde rezil oluyorsun....
Turkiye'de dogum acayip bir olay olmus gerci.anne doguma giriyor dugun gibi misafirlere oda susleniyor, ikramliklar, hediyeler ..Vs hazirlaniyormus. hal Boyle olunca da suslu dantelli uygun kaciyor herhalde gecelikler.herkesin kendi tercihi ama Ben sahsen dogumda sonra yakin ailem disinda kimseyi istemem hastanede.

2 dogumda da rahat emzirebilecegim basit pijamalardan aldim ki normali bu Bence. Sut akiyor batiyorsun. Bez sizdiriyor yeri geldiginde rezil oluyorsun....
Turkiye'de dogum acayip bir olay olmus gerci.anne doguma giriyor dugun gibi misafirlere oda susleniyor, ikramliklar, hediyeler ..Vs hazirlaniyormus. hal Boyle olunca da suslu dantelli uygun kaciyor herhalde gecelikler.herkesin kendi tercihi ama Ben sahsen dogumda sonra yakin ailem disinda kimseyi istemem hastanede.
Kesinlikle dediklerine harfiyen katılıyorum.Diğer arkadaşlari yadirgamiyorum ama benim tercihinde böyle.Zaten sezeryan olacağım o ağrılarla süs püs foto çekimi yok taçlar terlikler hiç tarzım değil.
Sadece bebeğim,eşim ve ailemle bir kaç sade resmim olsun anı olarak yeter🙂

X