2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yalniz olmadigimi gormek rahatlatici...en azindan normaldir diye dusunuyorum..ilk gebelik olunca ayri evham yapiyorum en siradan seylere 🤣
Yaa bu ıslaklık mevzusu bende de var. baya çok ıslanıyor normalde de terleyen biri değilim tuhaf geldi.
ama su olsa aşağı doğru gider gibi geliyo. yani adetim de ped yoksa çamaşıra ordan pantalona geçerdi, aşırı yayılmazdı. Bu ıslanma kıyafetime hiç geçmiyor ama çamaşırım çok ıslanıyor gözle görüyorum, alan çok geniş. Bi endişelenmiştim ama baktım pek çok yazan var, normal heralde dedim :KK70:

Canim baska sitelerdede bu fiyata alabilirsin ebay sorunlu oluyor garanti yönünden falan... pek ilgilenmiyorlar.. fiyatlarida ucuk gösteriyorlar normali bukadar degildir eger bakarsan normal sitelerde.. tabi almissan hayirli olsun ben cok aldim ebaydan esya uyarayim dedim 🤭
Valla ben ilk defa ebaydan sipariş ettim baya sitede baktım fiyatlar hep yüksek canım ilk defa bu fiyata denk geldim inşallah sorun yaşamam ama 30 gun içinde geri iade edebiliyorum diye biliyorum ? Hoşuma gitmezse geri çeviririm 😁 hele bi ilgilenmesinler dava açarım valla 🤣 okadarda inat biriyim 🤷‍♀️

Bende alıştım 🤣 kabulendim artık yapacak birşey yok ama bende kaşınma falan olmuyor şukur inşallah karın bolgem temiz kalır 😃
İnşaaallah canim 😅🌺🌸

Vazelin zararlı diye biliyorum araştırın isterseniz çok petrokimyasal bir ürün. Bol bol yağlayın çok kilo almamaya dikkat edin.
Hamileliktede kullanilabilecegi söylenen saf vazelin kullanıyorum araştırmıştım almadan önce aslında ama yine tekrar bakarım dikkat ederim tesekkur ederim 🌺🤗 7 kilo aldım şimdiye kadar dikkat etmeye çalışıyorum ins çok daha almam 😊

Bende 7 kilo aldim.. az kilo alanlar nasil basariyor.. 53 kilo ile hamile kaldim suan 60 kiloyum.. daha almak istemiyorum..
Ama istahim cok acik 5 ay kustuktan sonra anca yiyebiliyorum.. o yuzden tutamiyorum kendimi..
:KK43:
Yine başlangıç kilosu çok iyi olduğu için çok sorun değil 7 kilo almak :)
Ben 63le başladım 67 oldum ama son 1,5-2 kiloyu son 15 günde aldım sanırım.
İştahım inanılmaz arttı ve göbeğim hiç yokken bir anda kocaman oldu. Her gün şaşırıyorum.

ilkinde 1 ay sonra dedi geçen hafta çarşamba tam 30. gündü ama o hafta fırsat bulamadım yarın kesinlikle gidecğeim umarım geç kalmış olmam
Sanırım randevu almanız gerekiyor gitmeden önce arayın sağlık ocağını hem sokağa çıkma yasağında da sıkıntı yaşamamış olursunuz randevunuz olduğu için

Canim baska sitelerdede bu fiyata alabilirsin ebay sorunlu oluyor garanti yönünden falan... pek ilgilenmiyorlar.. fiyatlarida ucuk gösteriyorlar normali bukadar degildir eger bakarsan normal sitelerde.. tabi almissan hayirli olsun ben cok aldim ebaydan esya uyarayim dedim 🤭
Valla şimdi bi tedirgin oldum inşallah sorun yaşamam aklıma takıldı korktum .
Ekleme : hayin ebay valla birdaha hiç birşey sipariş ettmem hayal kırıklığina uğradım resmen 🤦‍♀️🤦‍♀️ birdaha araştırmadan almam hoşuma da gitmese hemen geri gönderecegim

Eklentiler

• 4F90A48F-4EB1-410E-81CB-0C2C78C18356.png
    4F90A48F-4EB1-410E-81CB-0C2C78C18356.png
    341,1 KB · Görüntüleme: 37
Aynen boydan kurtarıyoruz 🤭 şimdilik çatlamadım inşallah böyle devam eder. Ben çok kilo aldım diye unlu her şeyi pirinci makarnayı tatlıyı kestim. Çikolatanın tadını unuttum o derece 🥺 meyveyi de günde maksimum 2 porsiyon yiyorum ama hala yavaş da olsa kilo alıyorum 😒 ilk 4 ayda 7 kilo aldım zaten midem bulandıkça ben yedim kustum tekrar yedim sonunda böyle oldu 😅
O çok kötü işte düzen bozulunca. Benim kusma olmadı ama iştah komple gitti mide yanmasıyla hala da geri gelmedi. Sadece hamur işi yiyebiliyorum 🤷‍♀️ et, yumurta, balık, soğanlı salçalı yemek hiç yiyemiyorum. İkimizinki de kötü 🤦‍♀️ önceden peynir yerdim şimdi o da kokmaya başladı.
Sürekli yağlıyorum çatlamamak için kaşıntı filan olmadı daha bakalım

4 haftadan sonra yapılıyor. Sanırım 4 6 hafta arası bir tarihi var. Sabit bir gün olması şart değil. Bu hafta içinde gitseniz iyidir. Ama aşı kartı veriyorlar sağlık ocağından. Oraya sonraki randevuyu da yazıyorlar. Bi sorun isterseniz gidince. Üçüncüyü de 6 ay sonra yapıyorlar sanırım.
Aşı kartı vermediler sadece 1 ay sonra dediler yarın gidince isteyeyim en iyisi iyi hatırlattınız
Sanırım randevu almanız gerekiyor gitmeden önce arayın sağlık ocağını hem sokağa çıkma yasağında da sıkıntı yaşamamış olursunuz randevunuz olduğu için
Evet hep randevulu gidiyorum aile hekimine zaten yoksa almıyorlar

Valla şimdi bi tedirgin oldum inşallah sorun yaşamam aklıma takıldı korktum .
Ekleme : hayin ebay valla birdaha hiç birşey sipariş ettmem hayal kırıklığina uğradım resmen 🤦‍♀️🤦‍♀️ birdaha araştırmadan almam hoşuma da gitmese hemen geri gönderecegim
Bak canim gördünmü resmen baska sitelerde normal fiyati bu🤭 tam kaziklar yuksek fiyat gösterip düsmüs gibi gösteriyorlar

Kızlar ben bugün 27+1 oldum ama daha hiç kasılma tarzı bişey yaşamadım 🤔 acaba bende mi gariplik var . Hafif kasılmaların başlaması lazımmış doğuma hazırlık için. Benimde ilk gebelik nasıl kasılma olur bilmiyorum bir yere toplanıyormuş bebek heralde ama bende hiç olmadı henüz

Yaa bu ıslaklık mevzusu bende de var. baya çok ıslanıyor normalde de terleyen biri değilim tuhaf geldi.
ama su olsa aşağı doğru gider gibi geliyo. yani adetim de ped yoksa çamaşıra ordan pantalona geçerdi, aşırı yayılmazdı. Bu ıslanma kıyafetime hiç geçmiyor ama çamaşırım çok ıslanıyor gözle görüyorum, alan çok geniş. Bi endişelenmiştim ama baktım pek çok yazan var, normal heralde dedim :KK70:
Aynen oyle🤣🤣

Kızlar ben bugün 27+1 oldum ama daha hiç kasılma tarzı bişey yaşamadım 🤔 acaba bende mi gariplik var . Hafif kasılmaların başlaması lazımmış doğuma hazırlık için. Benimde ilk gebelik nasıl kasılma olur bilmiyorum bir yere toplanıyormuş bebek heralde ama bende hiç olmadı henüz
Ne güzel işte cnm fena mı olmasın böyle karnım setleşiyor yumuşuyor yalancı sancilar da iyi degil bende benimkileri ilk oyle zandim gercek ciktilar bos ger olmasin daha iyi ☺️

Kızlar rica ediyorum şu kilo mevzusunu kapatalım :KK48: yüzüm dolunay gibi oldu benim. Bir ay önce doktor bana dur demişti artık kilo alma demişti ama kesin aldım, evde tartı yok almayı da düşünmüyorum:dondurma: yiyip yiyip midem rahatsız olunca söyleniyorum. E kolay mı ilk dört ay aç gezdim, mutfağın m si geçince içim kalktı.
en küçük bedenden L bedene terfi etmiş bulunuyorum daha doğuma çok var üstelik. Doktor bana yine çok kilo almışsın diyecek 😄

Ne güzel işte cnm fena mı olmasın böyle karnım setleşiyor yumuşuyor yalancı sancilar da iyi degil bende benimkileri ilk oyle zandim gercek ciktilar bos ger olmasin daha iyi ☺️
Bende korktum 😃 okuyorum bir çok kişi yazmış 23. Haftada başladı falan diye internetten araştırdım doğuma hazırlık için oluyormuş . Bende dedim benimki hazırlık bile yapmıyor heralde pek doğmaya niyeti yok😃

Kızlar detaylı ultrason devlet yapıldığı zaman bir rapor gibi falan bşey verilmiyor mu bilgisi olan varsa beni aydınlatır mısınız

İçim rahat değildi kontrole geldim arkadaşlar yine korkttuğum başıma gelmiş serviks açılmış hastaneye yatırıp acil dikiş attılar daha 1 Ay olmadı diye erteliyordum kontrolü lütfen sizler ihmal etmeyin sıkıntı varsa gidin
Ben sizin sorun ne anlayamadım mesajınızıda bulamadım bende 34 haftalık hamileyim 3 haftadır falan kasık kemiğimde ağrı var çatımıdır nedir bilmiyorum sabah kalktığımda inanılmaz ağrıyor oturur kalkarken fena oluyorum ikinci gebeliğim ilki oğlandı bu kız 1 buçuk hafta falan da önden gidiyor kilosu biraz iri bi bebek. Kontrolde hep söylemeyi unuttum doktora acaba ne olabilir fikriniz var mı.

Bende 33 yaşına kadar her iliskide hamile kalınıyor saniyordum.😂 Yumurtlama zamanı ,ovulasyon testi, hatta ve hatta beta hcg testini yeni ögrendim. Oglumda direkt kese görmüştük. Insan cok arayıp cok bekleyince araştırıyor ögreniyor. bu gebelik için 6 sene bekleyince herseyi arastirir oldum. Rabbim hepimizin bebegini bizlere bağışlasın.
Yaa bende öyle sanıyordum 🤦‍♀️ hatta üst üste ilişki olursa bebekler ikiz oluyor sanıyordum, ne kadar bilinçsizmişiz 🤦‍♀️

X