2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de bunun stresindeyim doğuma gelince kayınvalidemde kalacağım kayınbiraderim ve görümcem de aynı şehirde. Doğuma kadar doğumda ve sonrasında gelip gidecekler eminim dün telefonda görüşürken geleceğim ama vakalar yüksek çok korkuyorum dedim K.biraderim öcü gibi saklanmaya gerek yok o kadar da dedi eltim karşı çıktı Allahtan hamile o kız doğru söylüyor diye. Ben de nasıl diyeceğim kimse gelmesin diye bilmiyorum…Ben de görüşmek isterim ama normal zamanda değilim ki ben de bebeğim de hassas olacağız. Eşime diyeceğim artık söyle gelen olmasın diye o da ben söylerim dedi ama bakalım…
Kesinlikle insanlarda gram anlayis yok.. ben hep dedim siz korkmuyor olabilirsiniz ben size saygi duyuyorum tamam korkmayin gezin beni ilgilendirmiyor..ama ben korkuyorum siz de bana saygi duyun beni bırakın dedim ama yok.. eşin arkanda olursa dinlerler insallah seni ..zaten yeteri kadar sıkıntı stres yokmuş gibi bi de laf anlatmaya çalışıyoruz insanlara
Rabbim şifa versin canim. Benim esim sağolsun söylemesi gerekenlerde susmaz. Bana kızar niye sen susuyorsun diye. Heleki mevzu saglıksa annesi babasi vs. farketmez.
Sağol canım amin inşallah.. eşim bugün annesine kızar söylenir, annesi küser, 2 gün sonra niye kalbini kırdım annemin diye üzülür, arayıp annesini bize çağırır..hergun gelmeye devam ederler..neyse olan oldu 1 yildir anlatamadım kimseye derdimi..
Esini tebrik ediyorum valla bravo 👏👏

Kesinlikle insanlarda gram anlayis yok.. ben hep dedim siz korkmuyor olabilirsiniz ben size saygi duyuyorum tamam korkmayin gezin beni ilgilendirmiyor..ama ben korkuyorum siz de bana saygi duyun beni bırakın dedim ama yok.. eşin arkanda olursa dinlerler insallah seni ..zaten yeteri kadar sıkıntı stres yokmuş gibi bi de laf anlatmaya çalışıyoruz insanlara

Sağol canım amin inşallah.. eşim bugün annesine kızar söylenir, annesi küser, 2 gün sonra niye kalbini kırdım annemin diye üzülür, arayıp annesini bize çağırır..hergun gelmeye devam ederler..neyse olan oldu 1 yildir anlatamadım kimseye derdimi..
Allah kimseye yaşatmasın biz geçen yıl hastanede yattık 15gün covid yüzünden yan odadaki eşimle kayınvalidemi göstermediler ben de kızımla kaldım. Ağır değildik kayınvalidem zor geçirdi ama o dönem hastaneden salmadılar ne çektiysek biz biliyoruz sıkıntısını. Korkudan evin kapısına çıkamadılar balkondan konuştular kayınvalidemle. Camları bile açmıyorlardı ilk ben yattım eşim sabaha kadar hastanenin önünde beni beklemiş o da biliyor artık nasıl zor olduğunu anlıyor da artık beni. Allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın inşallah.

kizlar gecenlerde burda biooil le ilgili birsey okumustim. tam da onu okumadan once siparis vermistim :) Şu eski olanindan yani sari olan degil,onuda burda ogrendim gec oldu. Simdi ben bu eskisinj kullanayimmi ? Daha once veya suan kullanan var mi ya doktoruna falan soran
Evet o yorumu ben de gördüm ama ben 1 şişe yeni olandan bitirmiştim yenisini hala daha kullanıyorum 2 arkadaşım var kullanıp doğum yapan çocukları büyüdü bile çok da memnunlardı. Doktorum da bir problem olmaz dedi o yüzden kullanmaya devam ediyorum ama sadece o değil lierac da kullanıyorum çatlamamak için direniyorum ya bakalım😅

Allah kimseye yaşatmasın biz geçen yıl hastanede yattık 15gün covid yüzünden yan odadaki eşimle kayınvalidemi göstermediler ben de kızımla kaldım. Ağır değildik kayınvalidem zor geçirdi ama o dönem hastaneden salmadılar ne çektiysek biz biliyoruz sıkıntısını. Korkudan evin kapısına çıkamadılar balkondan konuştular kayınvalidemle. Camları bile açmıyorlardı ilk ben yattım eşim sabaha kadar hastanenin önünde beni beklemiş o da biliyor artık nasıl zor olduğunu anlıyor da artık beni. Allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın inşallah.
Aynen öyle insan bi kendi biliyor ne çektiğini.. ben de baya kötüydüm ama mecbur ayaktaydım, kızım ilk 48 saat ateşliydi, yalnız başıma çocuğumla sabahladım 2 gün.. dediğin gibi korkudan kapıya bile yaklaşamıyorlar şimdi.. amin insallah ,size de Allah bi daha yasatmasin..Allah evlatlarimizla sınamasın

Dün mesajlarınızı okudum yazacaktım ama vakit bulamadım ..bu eş ailesi anlatsam şimdi sabaha kadar bitmez ..benim eşim de hayır diyemez asla.. sonuç eşim 5 yaşında kızım ve ben covid pozitifiz şu an karantinadayız.. şimdi hiç birinin ruhu duymuyor hala iftar iftar geziyolar
Çok çok geçmiş olsun canınızı sıkmayın moralinizi yüksek tutun bizim de eninde sonunda başımıza gelecek olan bu 😔hafif mi geçiriyorsunuz kızınız nasıl atlatıyor? İniş çıkışları olan bir hastalık bu moralinizi bozmayın bir iyi bir kötü olursanız..

ya kutusunu yirttim o an 😀 Bir de aslinda o kadar icerik takintim , bu gida zararli bunu yemiyim icmeyim gibi seylerim bile yok aslinda . Yok A vitamini falanmi varmis gibi seyler sanki yazilmisti ondan 😕 neyse kullanan kişi cok bem de bugun kullanmaya basliyim 😍
Havuçta da a vitamini var ama su azlığında gayet bardak bardak içiyor gebeler valla takılmadım ben hiç herkes de kullanıyor diye 😊ben memnun kaldım çok inş çatlamayız gerçekten müthiş bi nem veriyor lierac bundan daha pahalı ve az nen veriyor bence 🙊 güle güle kullanın 🌸

Ben araştırdım birkaç marka belirlemiştim kafamda, internetten almadan önce gidip göreyim demiştim ama kısıtlama başladı :/ Puset mecburen alıcam travel set olmasa da puset takmaya uygun ve pusetten sonra ,6 aylık bebek için taşımaya uygun olmasına baktım. Portbebe aparatlı olanlara bakmadım bana gereksiz kalabalık gibi geldi. Puset kullanımı daha önemli ve gerekli geldi sanki. Alan, kullanan anneler tecrübelerini yazarsa iyi olur :)
Ben maxi cosi cabriofix puset aldım oto koltuğu olarak da 1 yaşına kadar kullanırız bir de ilk hastaneye gidiş gelişlerde kullanırız diye aldım... benim için şarttı emniyet kemeri ile sabitleniyor alırken e bebekte anlatmıştı çalışan. 1 yaşından sonra büyük oto koltuklarına geçerim ama minnacık bebeyi o büyük koltuklara oturtamam gibi geldi o yüzden birazcık kısa süreli de kullanımı olsa aldım çünkü iki arabamız var yeri geldi mi eşimin yeri geldi mi benim arabama tak çıkar yapmam gerekiyordu 👍🏻E bebek indiriminden 839₺ ya almıştım 🌸 bence hem araba hem puset satılan setler var onlar da çok kullanışlı diyor tecrübeliler, ben indirimde bulmuşken aldım bebek arabasını henüz almadım ama beğendiğim bir model var onunla uyumluymuş.

Çok çok geçmiş olsun canınızı sıkmayın moralinizi yüksek tutun bizim de eninde sonunda başımıza gelecek olan bu 😔hafif mi geçiriyorsunuz kızınız nasıl atlatıyor? İniş çıkışları olan bir hastalık bu moralinizi bozmayın bir iyi bir kötü olursanız..
Çok teşekkür ederim çok sağolun.. kızım ilk 48 saat ateşliydi, boğazı çok kötüydü, su dahi içemedi yavrum..ama çok şükür çok daha iyi bugün 5.günümüz..atesi yukselmiyor artik, yemesi icmesi de normale döndü.atlattı sayılır şükür 🧿 ben zorlu gecirdim şu 5günü.. pek dinlenemedim sanırım o yüzden..cok cabuk yoruluyorum nefes nefese kaliyorum.. dediginiz gibi bi iyiyim bi kötü..bi yandan da bebeğin hareketlerini takip ediyorum korkuyorum..insallah atlatıcaz bunu da..

Çok teşekkür ederim çok sağolun.. kızım ilk 48 saat ateşliydi, boğazı çok kötüydü, su dahi içemedi yavrum..ama çok şükür çok daha iyi bugün 5.günümüz..atesi yukselmiyor artik, yemesi icmesi de normale döndü.atlattı sayılır şükür 🧿 ben zorlu gecirdim şu 5günü.. pek dinlenemedim sanırım o yüzden..cok cabuk yoruluyorum nefes nefese kaliyorum.. dediginiz gibi bi iyiyim bi kötü..bi yandan da bebeğin hareketlerini takip ediyorum korkuyorum..insallah atlatıcaz bunu da..
Karnınızdaki bebeğinizi etkilemiyormuş bu hastalık araştırmalar bu yöndeymiş siz tat almasanız da iştahınız olmasa da yemeye içmeye devam edin . Küçük kızınıza çok dikkat edin o da bol sıvı alsın kötüleşirse arayın yıkın ortalığı gelsin o ambulans hiç çekinmeyin beklemeyin🙏🏻İnşallah geçecek bu kötü günler üç gün daha geçirirseniz negatife dönersiniz sonrası inşallah semptomların iyileşmesi olur 🙏🏻

Kızınız kaç yaşında benim kızım pozitif çıktı ama hastalık belirtisi yoktu çok şükür hastalık da değişti demek ki mutasyon vs. Allah şifa versin tez zamanda inşallah

:KK43: Çok geçmiş olsun umarım bir an önce atlatırsınız.🙏

Karnınızdaki bebeğinizi etkilemiyormuş bu hastalık araştırmalar bu yöndeymiş siz tat almasanız da iştahınız olmasa da yemeye içmeye devam edin . Küçük kızınıza çok dikkat edin o da bol sıvı alsın kötüleşirse arayın yıkın ortalığı gelsin o ambulans hiç çekinmeyin beklemeyin🙏🏻İnşallah geçecek bu kötü günler üç gün daha geçirirseniz negatife dönersiniz sonrası inşallah semptomların iyileşmesi olur 🙏🏻
Inşallah 🙏içimi rahatlattiniz iyiki varsınız teşekkür ederim .. beslenmeme eskisiden bile daha fazla özen gösterdim bu dönemde, ekstra vitamin takviyesi de aliyoruz ..insallah iyilesicez🙏
Kızınız kaç yaşında benim kızım pozitif çıktı ama hastalık belirtisi yoktu çok şükür hastalık da değişti demek ki mutasyon vs. Allah şifa versin tez zamanda inşallah
5 yaşında kızım..doktor ilk 72 saat ateş normal, ama sonrası tehlike dedi.. şükür 48 saat sürdü.. bi de kızımın bronşit geçmişi de var belki o yüzden belirti verdi 😔bilemiyorum..amin insallah cok sagolunn🙏

Ben maxi cosi cabriofix puset aldım oto koltuğu olarak da 1 yaşına kadar kullanırız bir de ilk hastaneye gidiş gelişlerde kullanırız diye aldım... benim için şarttı emniyet kemeri ile sabitleniyor alırken e bebekte anlatmıştı çalışan. 1 yaşından sonra büyük oto koltuklarına geçerim ama minnacık bebeyi o büyük koltuklara oturtamam gibi geldi o yüzden birazcık kısa süreli de kullanımı olsa aldım çünkü iki arabamız var yeri geldi mi eşimin yeri geldi mi benim arabama tak çıkar yapmam gerekiyordu 👍🏻E bebek indiriminden 839₺ ya almıştım 🌸 bence hem araba hem puset satılan setler var onlar da çok kullanışlı diyor tecrübeliler, ben indirimde bulmuşken aldım bebek arabasını henüz almadım ama beğendiğim bir model var onunla uyumluymuş.
Bende maxi cosi ve besafe izi go lara bakmıştım. Aynı şekilde bizde araca uygun olması gerekli 2 aracız birde şehir dışına sık çıkabiliyoruz sağlam güvenli bişey olsun istedim dediğin modele bakayım canım.Aslında britax ın 0-18 kg oto koltukları var çokta kullanışlı görünüyo ama ilk başta hastaneye giderken fln puset daha kullanışlı ve gerekli olacak.Bende daha sonra oto koltuğuna geçerim diyorum. Zaten bu iki marka genelde bebek arabalarına oluyormuş benim baktıgım arabalara da uyumlular ama arabaları bakmadan almak istemedim katlanınca boyutları nasıl, bagajda yer kaplaması, ağırlığı, tek başımayken de açılıp kapanması pratik mi görmek istedim çok detayları varmış 🙂

Son düzenleme:
Kızlar karındaki kasılma bebek bir yere toplanmış hissi mi oluyor şancı?
Karin birden sertlesiyor ,geriliyor birkac saniyeden sonra saliyor kendini hatirladigim kadariyla.bu donemden sonra olmasi normal. sancili olabiliyor.onemli olan kasilma surelerinin araligi.3-5 dakikada 1e dustugu zaman dogumun basladigini belirtiyordu sanirim.bunlar aklimda kalanlar arastirip yazmak isterdim ama cook uykum var uzgunum.😬

Arkadaşlar iyi geceler, bugün açlık ve tokluk şekerlerimi ölçtüm iftardan önce ve sonra açlık 75;tokluk da 119 geldi sizce nasıl benim pek bilgim yok da☺️

X