2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aminnbenim Korkudan cok,dogum nasil olsa da daha az agri cekerim ve bebegim icin komplikasyon riski az olur diye dusunuyorum normal mi sezeryan mi?
inanirmisin bu gece sabahlara kadar hic uyuyamadim. Tam da bu dedigin kaygidan dolayi. Sürekli ruh halim dehisiyo birsehe kaygilaniyorum Bende oksapar ve hap kullandigim icin acaba sezeryan daha mi kontrollu olur diye düşündüm bu gece. Normal dogumu beklerken riskemi atmis olurum Allah korusun. Bu iğne ve hap biraktirma konusunda doktorlarin belli bi haftada fikir birligi yok gibi geldi. Off kafamda deli sorular

Sabah sabah doktorum hastaneden ayrılıyormus ogrendım 32.haftada hıc guzel olmadı bu ya Adanada baskent hastanrdıne gıden var mı ?

Canim benim, iyiyim keyifsizim 3 gündür ama nedensiz. geceleri pek uyuyamiyorum nefes almak zorlasti .gündüzde modum hep düşük oluyor.
Güzel şeyler düşünelim herşey güzel olacak zaten. Bin şükür zorlu süreçlerden geçerek ilerliyoruz. Ben hep kucağıma alacağım anı hayal ediyorum. Güzel canını ve miniğini düşün

Cnm geceleri bende aynı durumdayım gündüzleri de muhtemelen stres yapıyorsun buda ruh haline yansıyor o yüzden yapmamaya çalış bak pzt 31 haftalık olacaksın nerden nereye geldin.

Halkısın canım. . Bu gecede döndüm durdum sanki hiç uyumuyor gibiyim yarim saatte bir uyaniyorum. Gündüzde saat 09.00 _ 15.00 arasi oğlumun uzaktan egitimi var .onunla ilgileniyorum uykulu uykulu sonrada yemek vs derken evin icinde zombi gibi dolaşıyorum . Haliylede geriliyorum. Erken dogum riskim var daha çanta vs hicbirsey hazirlamadim. Pazartesi 31+1 olucam çok şükür . 11hazirandada kontrol var. Doktora soracagim uyku problemini.

Haklısın canım .çoğu bitti azı kaldı insallah sağlıkla atlatırız şu günleri. Bende doğdugu zamanki mis kokusunu hayal ediyorum. Kendi kendime şükret diyorum.

Bence streslenmeyin bebeginiz de suan etkileniyor....Rabbime emanetler...o zamana kadar kadar daha cok var...benim doktorum perinatolog ve ben ona guveniyorum o zaman deseki bu hafta birak birakirimkorku hepimizde var ama dedgim gibi bebegimiz etkileniyor gereksiz stres yapmagin sizde

Kizlar bu koronadan dolayi asiri stres yapan var mi benim gibi..
Hele ölüm haberi aldigimda kahroluyorum..
Ben galiba asiri takiyorum kafama..
Nasil bas ediyorsunuz yakin cevrenizle gorusuyor musunuz?
Stres mi? Kafayı yemenin eşiğindeyim. Dubai’de yaşıyorum burada kimsemiz yok doğuma Ankara’ya geleceğim kayınvalideme. görümcem K.biraderim de orada yaşıyor ve ben korkuyorum dedikçe kayınbiraderim gülüyor o güldükçe ben daha da geriliyorum eltim ne zaman geliyorsun biz bebek seveceğiz diyor PCR testi ile alırım eve diye şakayla karışık konuşuyorum ama anlıyorlar mı bilmiyorum kaç kere ağladım eşim istersen burada yapalım doğumu diyor ama buraya da annem çok zor gelecek gönlü yok gibi. Sırf onlara güvenemiyorum diye burada doğum yapmak zorunda mıyım kaç kere ağladım sinirimden

Haklısın canım .çoğu bitti azı kaldı insallah sağlıkla atlatırız şu günleri. Bende doğdugu zamanki mis kokusunu hayal ediyorum. Kendi kendime şükret diyorum.
Valla 2 gündür kıtafetlerini yıkıyorum ay çok güzel bunlar. Kıyafetlerine sarılıyorum öpüyorum dışarıdan biri görse kafayı yemiş der. Benim ilk ve mucize bebeğim. Binn şükür.

Çantayı bende hazırlamadım henüz herşey alındı hemen hemen ama yıkamayı henüz yapmadım. benimde 11 hazıranda kontrolüm var bakalım ne diyecek Dr

Valla 2 gündür kıtafetlerini yıkıyorum ay çok güzel bunlar. Kıyafetlerine sarılıyorum öpüyorum dışarıdan biri görse kafayı yemiş der. Benim ilk ve mucize bebeğim. Binn şükür.

Benimde oğlum deliriyor henüz yikamadik ama alindiğindan beri sarılıp sarılıp öpüyor. Doğduğunda napıcaz bilmiyorum. Yatak almayin benimle arabali yatağimda sarilıp uyuyacağız diyor.

Çantayı bende hazırlamadım henüz herşey alındı hemen hemen ama yıkamayı henüz yapmadım. benimde 11 hazıranda kontrolüm var bakalım ne diyecek Dr

Ayni günde kontrollerimiz . ben 11 haziranda tam 32+5 oluyorum. Muhtemelen artik sezeryan tarihini verir. benim sadece bim den ve internetten 3 4 parca giyim aldiklarim var. Daha cok eksik var. Zaten internetten aldıgimdan cok acele etmiyorum. Simdilik zaruri olup hastaneden çıkartacak kadari var.

Nıe gıdıp orda doguruyorsunkı? Sonucda insanın evı gıbısı yok esınde yanında,,, helede bu durumda ortalıkda hastalık doluyken,,, bende almanyada yasıyorum kımsem yok burda yanı kuzenler tek var ve olsalar bıle kımse yanımda olamaz koronadan dolayı,,, hastanede bıle dogumdan sonra 1 saat kalabılecek yanımda,,, ama hıc sorun etmıyorum baska yerde dogurmAk aklımın ucundan bile gecmıyor,,,

Canim dogum sonrasida oncesi kadar cok önemli. Eger hastanen ve ordaki doktorundan memnunsan eşinin yaninda olmasi yeterli. Zaten hastanede ebeler hemsireler çok yardimci oluyor. Istege bagli 1 2 gun yatak parasi verip hasranede 1 2 gun kalabilirsin . Bebekler ilk dogdugunda enfeksiyona cok acık oluyor simdi birde ekstradan korona var. Malesef bizim insanimiz laftan anlamaz illaki gelecekler. Ya kesin olarak eşin konussun ve gerekli önlemleri alsin yada oldugun yerden kımıldama. Mesela benim eşim ve annem dogum oncesi 1 hafta kendilerini karantinaya alacaklar. K.v k.p lede eşim konustu en azindan toparlanana kadar bebegi izole edecegiz diye. Annemde kardesim ve eşiyle konustu onlarda gelmeyecekler. Bu durum aman kırılmasinlar üzülmesinlerle telefisi olmuyor. Benim oğlum dogum sonrasi enfeksiyon kapti yogun bakimda yatti. herkes vah dedi ama benim cigerim yandi gözlerim aglamaktan yara oldu. 7 sene geçti ben hala oğlumun ilk günki resimlerine bakamiyorum.

Cnm yavastan yavastan al hem erken doğum riskin var hem agırlaşacaksın önümüz yaz o sıcaklarda herşey den 2 kat yorulacaksın.

Yıkama ve çanta işini 32 den sonra yapacagım hazıran ortalarında saglıkla kucagına, kucagımıza alalım inş

Gunaydin, ben aldim strada modelini, yakinlarimizin tavsiyesi uzerine
Aracınız sedan mı yoksa hatchback mi sığdı mı bagajına acaba? Bunu happy momda gördüm ben yandaki joie yi düşünüyorum ama diğeri mamas papas daha küçük konforlu olur gibi geldi sizinki bu siyah model mi?

Eklentiler

• A10623B7-F013-4B85-BD63-456DBBDDD1F6.jpeg
    111,2 KB · Görüntüleme: 63
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…