2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Çok teşekkür ederim canım daha kültür sonucu çıkmadı sabah çok yoğun kanamam geldi bir korkuyla hastaneye geldim Allah'ıma binlerce şükür olsun bebeğime bişey olmamış şuan hastaneye yatırdılar kontrol amaçlı doktorum sabah tekrar tetkik yapacak
Aaa bizide haberdar et canım inşallah önemli bir şey yoktur

Eğer eşinizde ve sizde bir problem yok ise bu işlemden sonra doğal gebe kalan da çok. Yalan olmasın ama 3-6 ay gibi gebe kalan çok. Ben bir adet bekledim tüp bebek denedik taze transfer oldum. Açıkçası genel anestezi olduğu için hiç bir şey anlamadım. Bir sorun yaşamadım. Kolay oldu diyebilirim. İlk bir kaç gün az kanama ve lekelenme oldu. Zaten histeroskopi olduktan sonraki adet ile hemen tüp deneniyor çok beklenmiyor. Hazır tüpler vs temizlenmişken. İnş sizler de kısa zamanda güzel sonuçlar alırsınız.
Merhabalar, tedaviniz güzel sonuçlanmıştır umarım. Bizde de herhangi bir sebep yokken 3 senedir bir gebelik oluşmadı, tüp bebek için artık karar verip dokotr görüşmesine gititğimizde dr histereskopi öderdi rahim ağzında ufak bir daralma oluşmuş yapışıklık onu açalım dedi. Sonra tüp bebeğe geçeriz dedi. Şimdi biz de histereskopi sonrası hemen tüp bebeğe geçsek mi geçmesek mi onu düşünüyoruz eşimle

günaydın kızlar nasılsınız bende bu haftasonu 2 li test için gitmeyi düşünüyorum nasipse inşALLAH :))
İnşallah tertemiz çıkar sonuçların canım 🙏♥️
Canim o degerimi hatirlamiyorum ama enfeksiyon oranim vardi benim senin tahlillerinde goremedin hersey normal gibi sende
Yine de bi gidip tekrar vereyim idrar canım, kontrol etmekte fayda var

Bende sarı akıntı hamile kaldığımdan beri var ya 😔hep enfeksiyon vardı ve haberim yoktu öyle mi 😔doktor ultrasonda, ikili tarama da falan risk yok dedi ama şimdiye kadar bebeğe zarar vermiş midir kızlar ya? Sabah ilk işim gidip sağlık ocağında idrar tahlili yaptırmak olacak. Enfeksiyonu görünce aile hekimi ilaç yazar mı yoksa kadın doğum doktorun mu yazsın der? Yoksa benim kadın doğuma gitmem şuan mümkün değil, eşim görevde, merkeze tek başıma gidemiyorum 😔

Bazılarında hamilelikle birlikte enfeksiyon oluyor canım, arkadaşım 7 aylık hamile ilk günden beri maalesef enfeksiyonu var. Tahlilini yaptır ama kadın doğuma ilk fırsatta gittiğinde bunu söylemeyi unutma. Bir de arkadaşıma doktoru beyaz pamuklu çamaşır giymesini söylemiş, günlük ped kullanıyorsan da mutlaka birkaç saatte bir değiştir çünkü orası ıslak kaldıkça daha çok enfeksiyon oluşuyor.

Ben de nasip olursa şu karantinam bitince haftaya Pazartesi gideceğim doktora, en son 1 ay önce gitmiştim. Doktor daha önceki kontrolde “Kist var ama önemli değil takip edeceğiz” demişti, bebekle birlikte en çok onu merak ediyorum doğrusu.

Kızlar selam ben gece karnımın üstüne yatmışım karnımın içi acıyo biraz geçti ama birşey olmuş müdür sizce şuan iyiyim çok şükür ama tedirgin oldum

Dün biraz iyiye gidiyor dedim bugün berbat durumdayım yarın iş var Allahım ne çileymiş bu hamilelik millet 3. Çocuk falan diyor ağlıcam ben bu olursa olur yoksa bitti istemiyorum 5 haftadır hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum.
Canım bende 13 hafta oldu günde 10 kezden fazla kusuyorum bunun hiç bir çaresi yok bazı gebler böyle zorlu geçiyor oğluma hamileykende böyleydi 14 haftada bitiminde bıcak keser gibi kesilmisti sabretmekten başka çaremiz yok 😭

Merhabalar, tedaviniz güzel sonuçlanmıştır umarım. Bizde de herhangi bir sebep yokken 3 senedir bir gebelik oluşmadı, tüp bebek için artık karar verip dokotr görüşmesine gititğimizde dr histereskopi öderdi rahim ağzında ufak bir daralma oluşmuş yapışıklık onu açalım dedi. Sonra tüp bebeğe geçeriz dedi. Şimdi biz de histereskopi sonrası hemen tüp bebeğe geçsek mi geçmesek mi onu düşünüyoruz eşimle
Bizim de o darlık düzeltildi. Histeroskopi sonrası tüp bebek daha başarılı yurt dışında da yaygın şuan. Biraz maliyetli oluyor tabi. Düzeltilmeden önceki ilk tüp bebek tutmamıştı. Bu ikinci tüp bebek tuttu. İnş sağlıkla sizde kucağınıza evladınızı alın.

Bazılarında hamilelikle birlikte enfeksiyon oluyor canım, arkadaşım 7 aylık hamile ilk günden beri maalesef enfeksiyonu var. Tahlilini yaptır ama kadın doğuma ilk fırsatta gittiğinde bunu söylemeyi unutma. Bir de arkadaşıma doktoru beyaz pamuklu çamaşır giymesini söylemiş, günlük ped kullanıyorsan da mutlaka birkaç saatte bir değiştir çünkü orası ıslak kaldıkça daha çok enfeksiyon oluşuyor.

Ben de nasip olursa şu karantinam bitince haftaya Pazartesi gideceğim doktora, en son 1 ay önce gitmiştim. Doktor daha önceki kontrolde “Kist var ama önemli değil takip edeceğiz” demişti, bebekle birlikte en çok onu merak ediyorum doğrusu.
Yarın gideceğim canım sabahtan. Ben ilk hamile kaldığımda sarı kokusuz akıntıyı sormuştum, aile hekimi normal, fizyolojik bir durum demişti. Pek önemsememiştim. O yüzden sabah hemen gidip baktıracağım.
İnşalkah seninde kistün küçülmüş hatta yok olmuştur canım, Allah şifa versin 🙏♥️
Kızlar selam ben gece karnımın üstüne yatmışım karnımın içi acıyo biraz geçti ama birşey olmuş müdür sizce şuan iyiyim çok şükür ama tedirgin oldum
Canım ben 14+2yim. Uyurken yan uyusam da gece istemsizce yüz üstü dönüyorum. Bazen de rahatsız olup geri yan dönüyorum. Göbüşler çıkana kadar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Göbüş çıkınca da istesekte yatamayız zaten 🤭

Bizim de o darlık düzeltildi. Histeroskopi sonrası tüp bebek daha başarılı yurt dışında da yaygın şuan. Biraz maliyetli oluyor tabi. Düzeltilmeden önceki ilk tüp bebek tutmamıştı. Bu ikinci tüp bebek tuttu. İnş sağlıkla sizde kucağınıza evladınızı alın.
İyiki düzeltme işlemini yapmışssınız o zaman. Maşalalh diyelim. Benim bu doktorda sağlam adımlarla gitmeyi seviyor sanırım biraz detaycı. Tabi şimdi bu ameliyat bizim için artı maliyetli oldu. Hesapta olmayan birşeydi. Bakalım. Belki de düzletiline doğal yolla kalıcam hamile. Sizde sıkıntı neydi peki?

Canım ben 14+2yim. Uyurken yan uyusam da gece istemsizce yüz üstü dönüyorum. Bazen de rahatsız olup geri yan dönüyorum. Göbüşler çıkana kadar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Göbüş çıkınca da istesekte yatamayız zaten 🤭
Bende hep yan yatıyorum ama işte istemsizce olmuş ama baya karnım acıdı.

Kızlar cevaplarınızı bekliyorum
12 haftalıkken doktor kız demişti bugün 13+3 başka bir doktora gittim kesin erkek dedi pipisini de gösterdi değişir mi acaba kız istiyor dum. Ama hayırlısı tabiki öncelik sağlıklı olsun

12 haftalıkken doktor kız demişti bugün 13+3 başka bir doktora gittim kesin erkek dedi pipisini de gösterdi değişir mi acaba kız istiyor dum. Ama hayırlısı tabiki öncelik sağlıklı olsun
Şuanda biraz daha büyümüş ve daha net görülmüştür. Hem pipisinide gösterdiyse erkektir.

Kız değişir ama erkek gösterince değişmez derler hep canım. Hayırlısı olsun ♥️

Merhabalar bizde 14 haftalık olduk. İkili test sonucum iyi geldi risk düşükmüş. Cinsiyetini sorduk ama bebişim bir türlü bacak arasını göstermedi ama doktor kıza benzetti. Yarın tekrar gidersem tekrar bakabilirmiş.Sağlık lı olsun da benim erkek içimden geçmişti ama kısmet.😊 Enfeksiyon şikayeti bende de vardı idrarda yanma olunca enfeksiyon çıktı çok su içsem de geçmedi. 2 kez tek doz şase kullandım üromisin adlı o biraz rahatlattı. Bol su içip alt tarafı kuru tutmak önemli🙂

Merhabalar bizde 14 haftalık olduk. İkili test sonucum iyi geldi risk düşükmüş. Cinsiyetini sorduk ama bebişim bir türlü bacak arasını göstermedi ama doktor kıza benzetti. Yarın tekrar gidersem tekrar bakabilirmiş.Sağlık lı olsun da benim erkek içimden geçmişti ama kısmet.😊 Enfeksiyon şikayeti bende de vardı idrarda yanma olunca enfeksiyon çıktı çok su içsem de geçmedi. 2 kez tek doz şase kullandım üromisin adlı o biraz rahatlattı. Bol su içip alt tarafı kuru tutmak önemli🙂
Hayırlı olsun Rabbim kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi

İnşallah değişir bana da 10+2 de erkek dedi bi dahaki gidişimde kız desin diye bekliyorum :)

X