2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Evet karnım büyük vücut olarak kilolu değilim ama genetik olarak göbekliyiz gebelik önceside vardı göbeğim
Belki canım o yüzden olabilir zayıf insanların karnı dar olur bebek oynar belki sizinki de bilmiş kocaman alanı keyif yapiyot yatarak inşallah en kısa zamanda bu güzel duyguyu hissedersin yaşarsın

Kızlar selamlar, epeydir foruma giremedim, hamilelik epey zor geçiyor, değişen bir şeyde olmadı... Çok sık idrara çıkma, uykusuzluk, kan ilacı dokundu mide bulantıları, çatlaklar vs. Sizde çok sık idrara çıkıyor musunuz? Bir gece boyunca 4-5 defa uyanıyorum sanırım.

Birde sorum olacak: detaylı taramada göbek bağında tek damar olduğunu söyledi doktor. Böyle durumda beyin, kalbi veya böbreklerinde sorun olabilirmiş ancak bizim beboda çok şükür bir sorun yok şuanda. Aranızda varmı böyle durumda olan?

Birde çocuğu iki hafta önden giden var mı?

Valla diken üstündeyim, aman gelişim geriliği olmasın, aman çocuk tek damarla iyi beslensin diye oldum 76 kg şuanda. 14 kilo almışım

Çok şükür. Doktorun herhangi bişey demediyse damarla ilgili sıkıntı yoktur inşallah. Detaylıda kalp, böbrek, safra kesesi, kemik vs. hepsine bakıyorlar. Olsaydı derdi diye düşünüyorum ama bilemiyorum.
Benim 2 hafta değil de 4 gün önde canım. Ona göre az biraz minik dedi doktor.

İdrar ciddi sıkıntı benim için de. Gece uyanıp idrara gidip yarım litre su içip yatıyorum. 2 saat sonra aşırı susamış ve sıkışmış durumda uyanıp aynı döngüyü yeniliyorum. Dün gece 6 gibi en son su içmedim içim yandığı halde, az biraz fazla uyuyabilmek için. Hep yorgun uyanıyorum bu sebeple.

Şuan bir sikinti yok ancak bu durumda olan insanlarda varmış. Belki bu forumda vardır dedim ama herhalde yine türümün tek örneği olarak kalacağım her an çocuğun gelişimi gerilemeye baslayabilirmis vs. İnşallah olmaz başka bir dileğim yok. Bu durumda normal doğumda bekleyemeyecegim riske atmak istemedim çocuğu...
Hiç sorma bende bu sabah 5te uyuyabildim sabahta işe geç kaldım.. gelde anlat insanlara. Çok aşağılarda tekme atıyor, idrar tarafına özellikle bir baskı var. İçtiğim ilaçlar mi yapıyor acaba şeker mi var diye düşünmeye başladım...

Canını sıkma canım belki de bi yanlışlık oldu sen de gelişmesi için elinden geleni yapıyorsun zaten
Benim haftası veya haftasından bir iki gün geri çıkıyor ölçümleri

Canım ben gece de gündüz de çok sık idrara çıkıyorum. Gece tuvalet aralarında bir litre su içiyorum resmen. Bebek büyüyüp idrar torbasına baskı yaptığı için normalmiş.
Benim görümcem in de 2.hamileliğinde kordonda tek damar varmış. Bebeği sapasağlam doğdu, çokta zeki ve sağlıklı bir çocuk. Endişeye kapılma.

Kızlar her sabah tekme atardı bebeğim. Bu sabah hiç hareket yok. Parmaklarımla karnımı dürtüyorum, nerde olduğunu hissediyorum. Hatta azcık karnımı içime çekince böyle parmaklarımla itiyorum hareket ediyor ama tekme yok. Acaba aç olduğum için mi henüz kahvaltı yapmadım. Endişelenme miyim?

Yengem hamile olduğunu 28. Haftada
‘benim gazım değişik hissettiriyor, sanki hareket ediyor ya’
Diyerek hastaneye gittiğinde öğrendi
Bebek şuanda yaşına yeni yaklaştı. Düşün bu modern dünyada hiç hissetmeyen hamile olduğunu anlamayan insanlar oluyor.
Zayıflığımızdan fazla hissediyoruz bence. Evham yapmamak lazım. Gün içinde bir kere hissediyorsan yeterli dedi doktorum bana.

Kızlar bebeğimin hep hareketli olmasına alışınca, hatta uykudan uyandırırcasına hareketli olmasına alışınca sabah hiç hareket hissetmeyince çok korktum. Dürtüyorum parmağımla hissediyorum kayıyor karnımda yine hareket yok. Böyle dürtme doğru mu bilmiyorum ama. Ağlaya ağlaya çikolata yedim hareketlensin diye. Çok şükür kıpırdamaya başladı. Çok sinirlerim bozuldu ya

Psikoloji olarak çok zayıfım bu aralar canım. Eşim sürekli görevde, ben evde tekim. Hamileliği tek başıma yaşıyorum resmen. Birazda yalnızlık, özlem hissi iyice hassas oldum. Hemen hareket yok diye endişelendim öyle kıpırdamaya başladı çok şükür

Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah Bende eşimle birlikte evden çalıştığımız için fazlasıyla bunalmış durumdayım. 09-15 arası aktif ders anlatıyorum. 10 dk arada kahvaltı öğle yemeği hazırla ve ye. Ders bitince akşam yemeğini hazırla. Yatağımı bile saat kaçta topluyorum of yani. Yaz tatilinde bireysel bişeyler yapabilirim diyordum eşim evden çalışmaya devam edicekmiş herşeyin azı karar çoğu zarar

Valla o da doğru canım ya. Varlığı Bi dert yokluğu Bi dert. Üç beş gün evde durunca da ufak ufka gözüme batıyor ne zaman gidecek diye düşünüyorum gidince de evde tek sıkılıyorum. Kısır döngüye girdim valla

Rahat ol canım ben de çoğunlukta akşam uzandığımda hissediyorum o hareketi hissetmeden yatamıyorum hem hissetmişsin Allah’a şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…