2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Aslında günü rahat geçirmen lazım ama kaçıncı haftandasın kuzum? Bulantı ve kusmaların pil yaptığı haftada mısın acaba? Prilamı da içmeye başlayınca biraz vakit geçince etki ediyor. Ben kendimde onu farketmiştim. Ne zamandır içiyorsun?
Canım tam 30 gündür içiyorum şuan 11 hafta 4günlük hamileyim

Aslında günü rahat geçirmen lazım ama kaçıncı haftandasın kuzum? Bulantı ve kusmaların pil yaptığı haftada mısın acaba? Prilamı da içmeye başlayınca biraz vakit geçince etki ediyor. Ben kendimde onu farketmiştim. Ne zamandır içiyorsun?
Dün biraz iyiye gidiyor dedim bugün berbat durumdayım yarın iş var Allahım ne çileymiş bu hamilelik millet 3. Çocuk falan diyor ağlıcam ben bu olursa olur yoksa bitti istemiyorum 5 haftadır hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum.

Benim de o haftalarda bulantı kusma tavan yapmıştı canım. Şuan pik dönemini yaşıyorsun. 12.haftanın sonlarına doğru benim azalmaya başlamıştı. Az kaldı canım, Allah yardımcın olsun 🙏♥️
İnşallah canım çok sağol allah razı olsun söylediklerin içime su serpti tez zamanda geçer inşallah.

Kızlar 11 hafta 4günlük hamileyim 7. Haftadan beri yani 5haftadır mide bulantısı yaşıyorum. Pirilam dr kullanıyorum ama ne gecem belli ne gündüzüm öleyim diye dua ediyorum kusma yok ama sürekli bulantı var . Kalkıp kendimi yüksek bide yerden atasım var ne yediğim belli ne içtiğim hayattan zevk alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım.
Canım benimde inanılmaz mide bulantılarım var 11+5 oldum azalmasını bekliyorum .Yolun büyük bölümünü geçtik bir iki haftaya kalmaz inşallah bir şey .Ben öğleden sonra perişan durumdayım ve çalışıyorum .Ders aradında kusup derse devam ediyorum .Hatta ilkinde kusmayı beceremedim okulda üstüm başım battı oturdum ağladım .İçim hep bulanma halinde .Ama bebeğimin hareketlerini gördüm dedim bebeğim için değer .
Lütfen olumsuzluklardan uzak dur.Gerçekten zor evet ama geçecek .

Ben pek anlamam ama böyle kese şekli olan bebeklere erkek diyorlar 🤭

Canım prilamı ne şekilde kullanıyorsun? Ben ilk zamanlar sabah 1 akşama doğru 1 tane kullanıyordum. Hafifleyince gece yatmadan içiyorum artık. Geçici bir süreç. Biliyorum çok zor ama az kaldı, atlatacağız inşallah bu günleri de 🙏

Kayıpların için çok üzüldüm canım. Rabbim cennette bebeklerinle kavuştursun seni 🙏inşallah bu bebeğin sağ salim kucağına gelir Allahın izniyle. 🙏

Rahim ağzı açıklığını nasıl ve hangi haftalarda kontrol ediyor doktor? Her kontrolde bakıyor mu? Yoksa bizim mi hatırlatmamız gerek?
Ben şuan her hafta kontrole gidiyorum doktorum sağolsun her hafta bakıcaz dedi dikişten sonra da haftada iki kere bakacak. Doktorunuza kendiniz söyleyin rahim ağzı kısa veya incelme varsa erkenden kurtarılabilir. Ama açılma olup kese sarktıktan sonra çok zor. Benim ilkinde kese patladı suyum boşaldı. İkincide tesadüfen açıldığını ve sarktığını gördük. Acil dikiş atılacaktı yattım ve ameliyat masasında suyum patladı. İlk gebelik yaşayanlara özellikle tavsiye ediyorum doktorunuza kendiniz söyleyin.belli olmuyor bu işler.

Kızlar benim doktorım ayda 1 çağırdı kontrole sizce normal mi? 7 haftalıkken gördüm 10 haftalık çok korkuyorum bir şey olmuşmudur iyi midir diye?
Canım ben doktora bırakmıyorum ne zaman endişelensem gidiyorum. en ideali 2 haftada 1 ama ben özel durumumdan dolayı her hafta gidiyorum. Görünce de içim rahatlıyor.kıpır kıpır bebeğim 🥰

Canım ben doktora bırakmıyorum ne zaman endişelensem gidiyorum. en ideali 2 haftada 1 ama ben özel durumumdan dolayı her hafta gidiyorum. Görünce de içim rahatlıyor.kıpır kıpır bebeğim 🥰
Ben napsam bilmiyorum canım ya bu covid burada berbat durumda ondanda korkuyorum

Benmkide 3 haftada bir çağırıyor. Randevuma 2 hafta var cinsiyet öğreneceğiz hayırlısı 😍 ondan sonraki olay da hareketleri başlıyor ilk bebeğimde 17 haftalık hissettim bakalım bunda ne zaman hissedeceğim 😇

Canım tam 30 gündür içiyorum şuan 11 hafta 4günlük hamileyim
Bende senin gibi gece yatarken iki içmeme rağmen yaşadım onca sıkıntıyı. İçmesem öğürmekten safra kusmaktan bi hal oluyordum o daha kötü. 12haftanın ilk günü acile gidip serum yedim öyle şiddetlendi. Son bir haftadır azaldı ama. Azalacak bence seninkide.

Merhaba kızlar,

Biraz araştırdıktan sonra kendime ihtiyaçlar için bir liste çıkardım. Hepsini alır mıyım bilmiyorum ama en azından bir fikir olur. Belki sizin de işinize yarar diye aşağıya ekliyorum. Listede eksik gördüğünüz şeyler olursa söylerseniz sevinirim :)

Capture.PNG

1617562677159.png

1617562713738.png

Kızlar 11 hafta 4günlük hamileyim 7. Haftadan beri yani 5haftadır mide bulantısı yaşıyorum. Pirilam dr kullanıyorum ama ne gecem belli ne gündüzüm öleyim diye dua ediyorum kusma yok ama sürekli bulantı var . Kalkıp kendimi yüksek bide yerden atasım var ne yediğim belli ne içtiğim hayattan zevk alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım.
Şuan zirve zamanlardasınız hcg hormonun en üst noktası çok az kaldı inşaAllah . Benimde çok bulantılı geçti şimdi yarım zoferle bütün gün gidiyorum Allah kolaylık versin

Eklentiler

• 3C59A61A-7467-4DB3-B8C4-F6509B7815FC.png
    3C59A61A-7467-4DB3-B8C4-F6509B7815FC.png
    341,7 KB · Görüntüleme: 70
X