2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde dünden beri kasıklarıma ani agrılar giriyor. Enfeksiyon tedavisi görüyorum zaten, antibiyotik ve fitil kullanıyorum dünden beri. Ama ayakta üç dört gündür çok kakdım çok yürüdüm ondan diye düşünüyorum. Bebik gayet hareketli ondan korkmuyorum ama rahimle alakalı olabilir üçüncü trimestere az kaldı, ikili rakamlara geçtik geri sayımda 🥰
Bende 2 miyom çıkmıştı tüp bebek öncesi zararsız demişti doktor. Rahim büyüdükçe onlar da buyuyormus sanırım. Miyom ağrısı olabilir dedi doktor. Detaylı ultrasona girdim bugün. Tam ağrı olan yerde bur tanesi. Akşamda acil de nst falan girdim kan idrar tahlili oldum. Agrım azalmadı ama dahada arttı sanki nasıl geçecek bundan sonraki dönem korkuyorum valla 🤔🙏

kızlar bnm şeker sınırda cıkmıştı 1 haftadır dikkat ediyorum
bugun artık ölçmeye başladım
sabah açlık 74 . (kahvaltı tereyaglı yumurta 1 domates 1 kk peynir 2 ceviz 5 zetyin 2 dilim kepek ekmek) sonrası 99 cıktı tokluk
öğlen 4 saat sonra yedim açlık 76 (türlü 1 tabak, yanında 1 kase yoğurt 2 avuc içi kadar pide( özellikle beyaz ekmek denedim) 140 cıktı.. zaten sınır 140.. yani beyaz ekmek farkı acayip farketti. deneyimimi paylaşmak istedim. yanında pilav milav yesem demek neler olacaktı.

merhabalar , 27+5 haftalık hamileyim. Bebeğim bazen karnımda titriyor gibi oluyor. Yani sanki telefon titremesi gibi karnımın iki tarafında da titreşim oluyor elimi karnıma koyduğumda geçiyor. İnternetten baktığımda bebek korkuyor ondan titriyor vs yazmışlar. Yaklaşık 1 aydır ruhsal yönden sıkıntılı bir süreç geçirdim. Gerçekten bu kadar etkilemiş midir bebeğimi :KK43: bu titreşimleri yaşayan var mı ve normal mi acaba merak ettim :KK43:
bende yaşıyorum hatta özellikle araştırmadım , çünkü biliyorum ki olumusz ve bilgi kirliliği olan şeyler cıkacak karşıma. bnm 2.gebeliğim sanki oğlumdada oluyordu. banada hıçkırık sonrası gelişen bi olay gibime geldi.

Bu cumartesi randevum var inşallah unutmazsam o zaman soracağım , sizlere de bilgi veririm bu yüzdenmiş diye 🥰
benim çok anlık oluyor, iyimser bakalım kötü şeyler getirmeyelim aklımıza :KK19: doktorunuz ne dedi, hiç danıştınız mı?

Yaa evet internetten hiç güzel haber çıkmıyor zaten 😂 bilgi kirliliği çok fazla ama konu bebek olunca acaba mı diye sizlere danışmak istedim 🥰
bende yaşıyorum hatta özellikle araştırmadım , çünkü biliyorum ki olumusz ve bilgi kirliliği olan şeyler cıkacak karşıma. bnm 2.gebeliğim sanki oğlumdada oluyordu. banada hıçkırık sonrası gelişen bi olay gibime geldi.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah hepimiz sğalıkla alırız kucağımıza bebeklerimizi 😍 ben de başta hıçkırık diye düşünmüştüm ama dakikalarca sürünce biraz endişelendim. İnternetten bilgilere de çok güvenmem aslında ama bu bi acaba mı dedirtti 😅
:) internettekilerin hepsi gerçek olsa çoktan Allah korusun kanserdik , orda hep felaket haberleri var 😊😊

Bu cumartesi randevum var inşallah unutmazsam o zaman soracağım , sizlere de bilgi veririm bu yüzdenmiş diye 🥰

Yaa evet internetten hiç güzel haber çıkmıyor zaten 😂 bilgi kirliliği çok fazla ama konu bebek olunca acaba mı diye sizlere danışmak istedim 🥰
kalbinizi ferah tutun genelde olabiliyor diye biliyorum bn:) bana hergün oluyor misal..ama yinede tabiki doktorlarımıza sormakta fayda var.

Canım miyom ağrısı olabilir mis.detayli.ultrasona girdim de. Gittim geldim bugün. Progestan ctesi kesmişti doktor. Tekrar devam dedi. Başkada bisey yapmadı ama hastaneden gelirken daha da agrım arttı. Eve zor attım kendimi🤔nasıl geçer bundan sonrası bilemiyorum. Gece de açıldı nst falan bağladılar tahlil falan yapılmıştı.
Çok geçmiş olsun canım miyom hakkında hic bilgim yok demek agri yapabiliyomus insallah baska bi soruna yol acmiyodur şu son 3 ayı da huzurla geçiririz artık

Kızlar iki aksamdır Vajinal tablet kullanıyorum, uzun zamandır kullanmadım unutmusum. Şimdi sorum şu ki tablet sonrası su gibi akıntım oluyor normal mi? Şu iki saattir falan damla damla kaçırıyorum gibi bir his var. Afedersiniz aynayla baktım ilac atıyor gibi vücut. Ama sonuçta akıntı oluyor camasırım komple ıslandı. Üçüncü çocuk hiç böyle bir şey hatırlamıyorum.

sabah açlık 74 . (kahvaltı tereyaglı yumurta 1 domates 1 kk peynir 2 ceviz 5 zetyin 2 dilim kepek ekmek) sonrası 99 cıktı tokluk
öğlen 4 saat sonra yedim açlık 76 (türlü 1 tabak, yanında 1 kase yoğurt 2 avuc içi kadar pide( özellikle beyaz ekmek denedim) 140 cıktı.. zaten sınır 140.. yani beyaz ekmek farkı acayip farketti. deneyimimi paylaşmak istedim. yanında pilav milav yesem demek neler olacaktı.
Hep tam buğday ekmeği yiyorum sabahları, diğer öğünlerde de hiç ekmek yemiyorum. Bir gün ekmek kalmadı diye beyaz ekmekten çeyrek parça filan yedim, şekerim fırladı gitti. Gözüm korktu.
Tam buğdayı bile azaltmak için yumurta sayısını arttırdım. Bir de dikkat etmesek kim bilir ne olacak? (Bu arada tadı güzel değil ama kepekli makarna benim şekerimi yükseltmedi mesela, belki bir deneyebilirsiniz.)

Kızlar iki aksamdır Vajinal tablet kullanıyorum, uzun zamandır kullanmadım unutmusum. Şimdi sorum şu ki tablet sonrası su gibi akıntım oluyor normal mi? Şu iki saattir falan damla damla kaçırıyorum gibi bir his var. Afedersiniz aynayla baktım ilac atıyor gibi vücut. Ama sonuçta akıntı oluyor camasırım komple ıslandı. Üçüncü çocuk hiç böyle bir şey hatırlamıyorum.
Progestanı fitil olarak kullanırken benim de öyle oluyordu, normal yani merak etmeyin. O akıntı yoluyla enfeksiyonu atmaya çalışıyor vücut. Sık sık çamaşır değiştirin, o kadar.

Hep tam buğday ekmeği yiyorum sabahları, diğer öğünlerde de hiç ekmek yemiyorum. Bir gün ekmek kalmadı diye beyaz ekmekten çeyrek parça filan yedim, şekerim fırladı gitti. Gözüm korktu.
Tam buğdayı bile azaltmak için yumurta sayısını arttırdım. Bir de dikkat etmesek kim bilir ne olacak? (Bu arada tadı güzel değil ama kepekli makarna benim şekerimi yükseltmedi mesela, belki bir deneyebilirsiniz.)
sizindemi yüksek çıkmıştı.
valla alternatif olabilir makarna yoğurtla gider yani:) hangi marka almıştınız.

sizindemi yüksek çıkmıştı.
valla alternatif olabilir makarna yoğurtla gider yani:) hangi marka almıştınız.
Evet 163 çıktı. Filiz'in makarnasına denk gelince deneyeyim dedim. Tabak dolu dolu değildi, et ve yoğurtla da dengeledim. Öyle olunca çok yükselmedi sanırım. Aşırı tatsız olunca insanın canı da çekmiyor, o yüzden sorun olmuyor :KK70:

merhaba hanımlar bugün gebe izlemi için sağlık ocağına idrar verdim lokosit 13-14 yazıyor sanırım enfeksiyon var. gnde 2 lt su içmeme rağmen çıktı enfeksiyon. 0-5 arasında olması gerekiyormuş peki çok mu fazla enfeksiyon acaba doktorla konuşamadım

Arkadaslar merhaba, gecen ay saglik ocagi kontrolumde tansiyon sorunu yasamistim ve beni panikletip acil doktora yonlendirmislerdi. Doktorum kontrollerimi yapti, idrarda protein kacagi cikmisti ve gebelik zehirlenmesini onlemek icin alfamet baslamisti. Persembe gunu saglik ocagina kontrol icin gittim. Idrarda protein kacagini duyunca riskli gebeliksiniz her hafta bize kontrole gelmeniz gerekiyor vs dediler tabi yine bir panik durumu. Cuma gunu de kendi doktoruma aylik kontrolum vardi. Cok sukur hersey yolunda, bebek 1.5 hafta onden gidiyormus kilosu vs cok iyi dedi. Bende riskli bir durum gormedigi icin tahlil de istemedi. 1 ay sonra yeniden kontrole cagirdi. Diyecegim o ki benim gibi saglik ocagi vs gibi gittiginiz yerlerdeki her duydugunuzla panik olmayin, hersey doktor kontrolunde cikiyor. 23 agustosa sezaryen gunu belirledik. Ayrica covid asisi da olmami istemedi. Herhangi bir calisma olmadigi icin 3 5 yil sonra bebekler uzerinde nasil bir etki yapacagini bilmiyoruz. Anne covid olsa bile plasentadan bebege bulasmiyor korkma dedi. Doktoruma guvendigim icin olmayi dusunmuyorum. Cok sukur bu zamana kadar korudum kendimi, bebegimi ilerisi icin riske atmak istemem.
Doğum gününü belirlemek için erken değil mi hakkınızda hayırlısıolsun tabi

Ben şuan insülin kullanıyorum bırakın beyaz ekmeği tam buğdaylı yiyeyim 140 ya da üstü çıkıyor 1 haftadır ekmek yemiyorum hem şekerim çok güzel çıkıyor hemde ben de daha paniksiz bir hayat yaşıyorum😂

Doktorum son kontrolümde bana baya ödem muayenesi yaptı 😁 tansiyonum 9-6 gibi çıkmasına rağmen tansiyon aleti edin, düzenli ölç dedi. Sadece kendimce söylemek istedim, düzenli tansiyon baktırman faydalı olur mu? Doktorun nasıl yönlendirdi bu konuda?
Benim de her gittiğimde bacaklarımı sıkıyor, ödem var mı diye bakıyor, yok diyor. 🤭 Benim sabah uyanınca olan bu şikayetlerimi hamileliğin normal seyri olarak karşılıyor doktorum. Sıkıntı görmediği için de yönlendirmiyor tabi 😅 Tansiyonum normalde de düşük. Düzenli ölçtürmedim ama ölçümlerde hep normal çıkıyor. Aslinda ben de merak ediyorum, halsiz,sersemlemis hissettigimde kaç çıkıcak diye. Bugün limonlu su içmeye başladım, sanki ellerime, ayaklarıma iyi gelecek gibi.

X