2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Iyi aksamlar kuzular bu aralar pek giremiyorum dugun hazirliklari falan filan bugun de bebege bisiler baktim ama aman allahim bu ne pahalilik
E bebekte gecen hafta persembeden pazara kadar tekstil ürünlerinde yani kıyafetlerde aşşırı bi indirim vardı, tabi benim karantiya denk geldi ama ablam ucuz ucuz bi sürü şey almış. Her persembeden pazara indirim oluyo ama hep kiyafetlerde mi oluyo onu anlayamadım aklında olsun takipte kal orayi derim

Kızlar sizle dertleşmeye geldim. Çok güvendiğim başından beri ne dediyse yaptığım doktorum hastaneden ayrıldı, gittiği hastaneyle daha önce ailecek sorunlar yaşamıştık, ve doğum ücretleri de çok pahalı. Şimdi iki doktor arasında kaldım ama hiç birinde o doktordaki gibi rahat hissetmeyeceğim gibi, mutsuzum :KK43: doktorlardan biri eski doktorumun hastanesinde yani gittiğim hastanede, hastaneyi beğeniyorum eve de 12 13dk. Ama doktor hakkında sadece 1 2 tane olumsuz yorum okudum, sezeryana çok meraklı şeklinde. O kafamı karıştırdı, diğer doktoru da beğeniyorum ama hastane 40 45 dakika uzaklıkta, annem mesafe çok önemli değil dese de bilemedim. Doktor çok övülüyor sadece çok kalabalık olduğu ve mesajlara hiç dönmediği yazıyor yorumlarda. Siz olsanız ne yapardınız çok gerginim :KK43:

Kızlar sizle dertleşmeye geldim. Çok güvendiğim başından beri ne dediyse yaptığım doktorum hastaneden ayrıldı, gittiği hastaneyle daha önce ailecek sorunlar yaşamıştık, ve doğum ücretleri de çok pahalı. Şimdi iki doktor arasında kaldım ama hiç birinde o doktordaki gibi rahat hissetmeyeceğim gibi, mutsuzum :KK43: doktorlardan biri eski doktorumun hastanesinde yani gittiğim hastanede, hastaneyi beğeniyorum eve de 12 13dk. Ama doktor hakkında sadece 1 2 tane olumsuz yorum okudum, sezeryana çok meraklı şeklinde. O kafamı karıştırdı, diğer doktoru da beğeniyorum ama hastane 40 45 dakika uzaklıkta, annem mesafe çok önemli değil dese de bilemedim. Doktor çok övülüyor sadece çok kalabalık olduğu ve mesajlara hiç dönmediği yazıyor yorumlarda. Siz olsanız ne yapardınız çok gerginim :KK43:
Yaa çok kötü olmuş 🙁 ben olsam heralde daha yakın olan hastanedeki doktoru tercih ederdim. Doğuma kadar doktorla konuşup bir engel olmazsa normal dogumu çok istediğimi defalarca söylerdim heralde. Benim doktorum da özelde orta halli bı doktor genelde sezeryan yaptırıyo ama sayfasında normal dogum yaptırdıgı anneleri de paylaşıyor dikkat ediyorum hep de şükran ve teşekkür mesajlari dolu sayfasi. Belli olmuyor yani kimden memnun olup olmayacağımız. Diger doktor cok yogunsa msjlarina dönmekte sorun yasayacaksa cok gerilirsin diye düşünüyorum..

Bende de o his vardı işte,ama gittiğimz d9ktor(kendi doktorum degil öylesine bebegi görelim diye gitmstk )bebek aşağıya inmiş başı baskı yapıyor deyip beni nst ye bile soktu.öyle panik oldum ki🙄anlıyacagn sanrm bebekler byüdükce yercekim8ne ayak uydurup asagı dogru baskı yapabiliyor belki seninkide ondandır
Ama artık bu haftalarda bebekler çok yukarda olması gerekyor idrar sıkışlığının da azalması karın aşağıda bebekmyerleşimi aşağıda ise olabilir karın duruşundan belli olur

merhabalar , 27+5 haftalık hamileyim. Bebeğim bazen karnımda titriyor gibi oluyor. Yani sanki telefon titremesi gibi karnımın iki tarafında da titreşim oluyor elimi karnıma koyduğumda geçiyor. İnternetten baktığımda bebek korkuyor ondan titriyor vs yazmışlar. Yaklaşık 1 aydır ruhsal yönden sıkıntılı bir süreç geçirdim. Gerçekten bu kadar etkilemiş midir bebeğimi :KK43: bu titreşimleri yaşayan var mı ve normal mi acaba merak ettim :KK43:
NEDen doktora gitmiyon belki atak geçirşyor yada hışkırıyordur hıçkırınca ağzını koyduğu bölgede bir yerde olur ama bazı bebekler anne karnında da nöbet geçiriyor korkutmak istemem ama bir uzmana anlat bu durumu beynini incelesin

Kötü olmuş ama insallah gonlunuze gore olur yeni doktorla da. Eve yakin hastane ile doktorunuzun gittigi hastane arasinda fiyat ucurum mu? Cok cok abarti degilse doktor hatrina belki onu denerdim ben. Yoksa eve yakini secerdim sanirim, mesajlara cevap veren ilgili bir doktor tercih ederdim. Acil durumlarimiz olabilir malesef. Hangi swhirdesiniz istanbuldaysaniz belki bir yardimimiz olur doktor onerisi olarak. Ya da yasadiginiz sehre gore doktor oneren arkadaslarimiz olur.

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır bende buraya girip okuyamıyorum.
5 yaşında oğlum bu aralar inanılmaz değişti.
Aramızda 5 yaş çocuğu olan var mı hal tavırlar nasıl?
Acaip anneci, ağlak, miz miz, vs. Oldu. Aslında kardeşi enn çok o istedi ailede. Hala da çok seviyor. Devamlı ilgilenir falan. Evde oğluma karşı ilgide azalmadı mümkün olduğunca dikkat ediyoruz. Fakat bu durum beni inanılmaz yoruyor inanılmaz. Karnım kasılıyor geriliyor. Daha şimdiden böyle yetmiyorsam sonra napcam diyorum. Gerçekten kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum 😭😭😭

Yaa çok kötü olmuş 🙁 ben olsam heralde daha yakın olan hastanedeki doktoru tercih ederdim. Doğuma kadar doktorla konuşup bir engel olmazsa normal dogumu çok istediğimi defalarca söylerdim heralde. Benim doktorum da özelde orta halli bı doktor genelde sezeryan yaptırıyo ama sayfasında normal dogum yaptırdıgı anneleri de paylaşıyor dikkat ediyorum hep de şükran ve teşekkür mesajlari dolu sayfasi. Belli olmuyor yani kimden memnun olup olmayacağımız. Diger doktor cok yogunsa msjlarina dönmekte sorun yasayacaksa cok gerilirsin diye düşünüyorum..
Ben de sizin gibi düşünüyorum bakalım. Umarım en hayırlısı olur da sağlıkla kucaklarımıza alırız

Ev
Kötü olmuş ama insallah gonlunuze gore olur yeni doktorla da. Eve yakin hastane ile doktorunuzun gittigi hastane arasinda fiyat ucurum mu? Cok cok abarti degilse doktor hatrina belki onu denerdim ben. Yoksa eve yakini secerdim sanirim, mesajlara cevap veren ilgili bir doktor tercih ederdim. Acil durumlarimiz olabilir malesef. Hangi swhirdesiniz istanbuldaysaniz belki bir yardimimiz olur doktor onerisi olarak. Ya da yasadiginiz sehre gore doktor oneren arkadaslarimiz olur.
evet istanbuldayım beylikdüzü tarafında. Yani şöyle benim gittiğim hastanenin doğum fiyatı da normalin bir tık üstüydü, ama doktor iyi diye kendimizi zorlarız diyorduk şimdi doktorumun gittiği ise bu hastaneden de 1000lira daha yüksek ve hastane kesinlikle değmez. Ultrason cihazları bile o kadar kötü ki asla bişey anlaşılmıyor eski bilgisayarlar gibi.
sağolun inş en hayırlısı hangisiyse o olur ne diyeyim

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır bende buraya girip okuyamıyorum.
5 yaşında oğlum bu aralar inanılmaz değişti.
Aramızda 5 yaş çocuğu olan var mı hal tavırlar nasıl?
Acaip anneci, ağlak, miz miz, vs. Oldu. Aslında kardeşi enn çok o istedi ailede. Hala da çok seviyor. Devamlı ilgilenir falan. Evde oğluma karşı ilgide azalmadı mümkün olduğunca dikkat ediyoruz. Fakat bu durum beni inanılmaz yoruyor inanılmaz. Karnım kasılıyor geriliyor. Daha şimdiden böyle yetmiyorsam sonra napcam diyorum. Gerçekten kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum 😭😭😭
Canım benim oğlum 5 yaşında. Biz de aynı sıkıntılardan geçtik. Ben bu durumu bi kitapla aştım. Tavsiye ederim. Hatice Kübra Tongar'ın Kardeş kardeş çocuklar yetiştirmek kitabı. Yanı okuyunca aslında bunun bi süreç olduğunu anlayacaksın. Mesela çocuğun yüzüne kesinlikle kardeşi sen istedin diye yaptık ya da sen de çok istedin dememek gerekiyormuş. Tavsiyem içinizi çok rahatlatır bu kitap.😊

Ayyy gerçekten mi Allah korusun şu an çok endişelendim , cumartesi randevum vardı o tarihe kadar bekleyecektim beklemeyeyim o zaman hiç
NEDen doktora gitmiyon belki atak geçirşyor yada hışkırıyordur hıçkırınca ağzını koyduğu bölgede bir yerde olur ama bazı bebekler anne karnında da nöbet geçiriyor korkutmak istemem ama bir uzmana anlat bu durumu beynini incelesin

İnşallah. Haftamız aynı, 32 sonrası hafta bayrama denk geliyor. Acaba o 1 hafta çalışmış gözüküp doğum sonrasına aktarabilir miyiz ki? Küçük hesaplar peşindeyim, yıllık iznim var da 😁
Bende düşünüyorum aynı şeyleri çalışır belgesi alıp raporu kabul ediyorlar mı ya da yıllık izni düşünüyorum 😂

Bende düşünüyorum aynı şeyleri çalışır belgesi alıp raporu kabul ediyorlar mı ya da yıllık izni düşünüyorum 😂
Fiilen çalışıyor olmak gerekiyormuş. Yani yıllık izin veya rapor kabul olmuyormuş ama bayram tatilini bilmiyorum işte. Öğretmenlerin yaz tatili aktarılmiyor mesela tatil olduğu için 🤷‍♀️ genelge de çıkmadı zaten 😒

Arkadaslar merhaba, gecen ay saglik ocagi kontrolumde tansiyon sorunu yasamistim ve beni panikletip acil doktora yonlendirmislerdi. Doktorum kontrollerimi yapti, idrarda protein kacagi cikmisti ve gebelik zehirlenmesini onlemek icin alfamet baslamisti. Persembe gunu saglik ocagina kontrol icin gittim. Idrarda protein kacagini duyunca riskli gebeliksiniz her hafta bize kontrole gelmeniz gerekiyor vs dediler tabi yine bir panik durumu. Cuma gunu de kendi doktoruma aylik kontrolum vardi. Cok sukur hersey yolunda, bebek 1.5 hafta onden gidiyormus kilosu vs cok iyi dedi. Bende riskli bir durum gormedigi icin tahlil de istemedi. 1 ay sonra yeniden kontrole cagirdi. Diyecegim o ki benim gibi saglik ocagi vs gibi gittiginiz yerlerdeki her duydugunuzla panik olmayin, hersey doktor kontrolunde cikiyor. 23 agustosa sezaryen gunu belirledik. Ayrica covid asisi da olmami istemedi. Herhangi bir calisma olmadigi icin 3 5 yil sonra bebekler uzerinde nasil bir etki yapacagini bilmiyoruz. Anne covid olsa bile plasentadan bebege bulasmiyor korkma dedi. Doktoruma guvendigim icin olmayi dusunmuyorum. Cok sukur bu zamana kadar korudum kendimi, bebegimi ilerisi icin riske atmak istemem. Sevgiler🌸
ben de doktora son gittiğimde 15 Eylül gibi alırız dedi. 39. hafta oluyor su sancı vs gelmezse ve takibe göre daha da ötelenmesi gerekmezse dedi.
Ben sezaryen olalı 10 sene oldu dedim ama riske alamayız dedi normali beklemek risk olabilir dedi. Hayırlısı artık. Bi şeyde ısrarcı olmanın anlamı yok dedim. Bana hayır görünen şer, şer görünen hayır olabilir. hepimize kolaylıklar ve selametle kavuşmalar olur inşallah...

korkutmak istemem diyorsunuzda bnce bu yorumunuz cok gereksiz olmuş. böyle mi söylenir?
titreme sorusuna profun verdiği cvp?
biraz daha hassas olalım lütfen.

Prof. Dr. Başak Baksu

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bebeğin iyilik hali göstergeçlerinden birisi bebek hareketlerinin olup olmadığı, aktif olup olmadığı ve annenin bildiğinden daha az olup olmadığıdır. bunun dışında hareket şekli diye bir kriter yok. kaldı ki bebekler yaklaşık 60 refleksle doğar.

X