2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Canım bende biraz insanlardan ve kokulardan tiksinme var, hamileliğimin başında mide bulantısı yasamayan ben şimdi bazen kendimden bile tiksinti hissi oluyor banyo yapınca rahatlıyorum. Kayınvalidem kocasını görünce gitsin diye ağlarmış😂 bir kaç kişiden daha duymuştum ama geçici elbet minnoşlar neler yapıyor bize:)
Evet canım inanki eşime de üzülüyrm banyo yap dıyrm yapıyo yıne kokuyo kendımde oyle . yanımda özellikle eşim ve herkesten tıksınıyrm kımseyle yemek yiyemez oldum . 🤷🏻‍♀️ Hayırlı sıyla saglıkla gelsin bebeklerımz de hepsi geciyo .

Bana dr hiç su zamanda gel falan demıyo , zaten detaylı var falan hiç bahsetmedi bende ne yapsam bılemıyrm eşimde sürekli dr götürmeknıstemıyr arabayla 40 dk falan sürüyo dr ne yapsam ya ilkinde de detaylı falan yapılmadı bana illa ki yapılması sart mı burda duydum ben detaylıyı da 🤭🤭

Bana dr hiç su zamanda gel falan demıyo , zaten detaylı var falan hiç bahsetmedi bende ne yapsam bılemıyrm eşimde sürekli dr götürmeknıstemıyr arabayla 40 dk falan sürüyo dr ne yapsam ya ilkinde de detaylı falan yapılmadı bana illa ki yapılması sart mı burda duydum ben detaylıyı da 🤭🤭
Detaylı önemli tabi. Gitmek lazim. Baska doktor yok mu değiştirin. Hiç bişeyi haber vermeyen doktora niye gidiyosunuz hala

Kızlar selam ben yine bisey sormaya geldim 😄 1 şubatta detaylı ultrasona gidicem üniversite hastanesine, 8 ocaktaki kontrolümde doktor gelecek ay detaylı baktır sonra bana gel demişti. Şimdi etraftakiler gitmeden önce kendi doktoruna uğra, öyle pat diye gidip ben detaylı ultrason yaptiricam diyemezsin falan diyolar kafa karıştırıp duruyorlar, ekstradan yapmam gereken bir şey var mı ben dümdüz kadın doğuma randevu aldım 🤔
Detaylı ultrason için ayrı bir randevu alınıyor

Kızlar selam ben yine bisey sormaya geldim 😄 1 şubatta detaylı ultrasona gidicem üniversite hastanesine, 8 ocaktaki kontrolümde doktor gelecek ay detaylı baktır sonra bana gel demişti. Şimdi etraftakiler gitmeden önce kendi doktoruna uğra, öyle pat diye gidip ben detaylı ultrason yaptiricam diyemezsin falan diyolar kafa karıştırıp duruyorlar, ekstradan yapmam gereken bir şey var mı ben dümdüz kadın doğuma randevu aldım 🤔
Bende önce radyologa gidicem. Sonra kendi doktoruma gidicem. Yani doktorumun herhangi bi yönlendirme yazısı falan olmadan... Daha randevu almadım ama Heralde bakarlar. Ama doktorun yönlendirmesi gerekirse önce dr uma giderim sonra radyologa giderim

Kadın doğum detaylı bakmıyor banada doktorum git dedi peribatolojiye ama ilk kadin doğuma gidiyormuşsun o yönlendiriyormus bende vaz geçtim radyoloji bölümünden randevu aldım ta 4 şubata randevu verdi nerdeyse zamani kaciricaktim 24. Haftaya kadar yapılıyor bence telefon açıp öğren boşuna zaman kaybetme seninde az zaman kalmış çünkü

Radyoloji den sıra aldım kızlar o doktor inceledi sonra bir de doktoruma gösterdim sonuçları detaylı dan sonra

Detaylı önemli tabi. Gitmek lazim. Baska doktor yok mu değiştirin. Hiç bişeyi haber vermeyen doktora niye gidiyosunuz hala
En ıyısı bu özel bıde devlette sıra bulamıyrm baska hastanefe yok bızım ilçeye yakın mecbur gıdıyrm yanı bende hiç istemıurm ama 🤷🏻‍♀️

Günaydın kizlar bel ağrısı yaşayan var mı? Benim geceleri baya oluyor ne yapmak lazim ki?
Günaydın. Ben geçen mutfakta yemek vs falan derken çok ayakta kaldım çok yoruldum, 2 gün bel ağrısı çektim, çatlayacak gibiydi hemde... sol tarafına yat dinlen çok yorulduğunda, kendini çokta yormamaya, ayakta kalmamaya çalış gün içinde

Selam kızlar. İkinci gebelik ilki kadar konforlu geçmiyor sanki. Hep bi rahatsızım, kalorifer yüzünden rahat nefes alamıyorum. Yasaklar yüzünden yürüyüş yapamıyorum.

Diyabet diyeti yapmaya başladım. Zor olacak sanmıştım ama hiç sıkıntı olmadı. Geyet doyuyorum, aç kalmıyorum hatta yedikten sonra rahatsız olmuyorum. Değerlerim de hemen normale düştü çok şükür 😊

Selam kızlar. İkinci gebelik ilki kadar konforlu geçmiyor sanki. Hep bi rahatsızım, kalorifer yüzünden rahat nefes alamıyorum. Yasaklar yüzünden yürüyüş yapamıyorum.

Diyabet diyeti yapmaya başladım. Zor olacak sanmıştım ama hiç sıkıntı olmadı. Geyet doyuyorum, aç kalmıyorum hatta yedikten sonra rahatsız olmuyorum. Değerlerim de hemen normale düştü çok şükür 😊
Sekerin kaçtı ki bende tokluktan süphelenmiştim ama zaten sürekli diyet yapıyorum dr 4 ayda hiç kilo almadın şekerin yoktur dedi

Sekerin kaçtı ki bende tokluktan süphelenmiştim ama zaten sürekli diyet yapıyorum dr 4 ayda hiç kilo almadın şekerin yoktur dedi
Ben de kilo almadım. Yemeklerden sonra ağırlık çöküyordu, kendim fark ettim sorun olduğunu.
Yüksek çıkmadı çok şükür. 106-110 çıktı. 100 ve altı olması lazım. 126’nın üstü şeker hastalığı sayılıyor. Yani yeme düzeniyle halledilecek gibiymiş. İki gün tüm karbonhidratı bıraktım, şimdi 94-95 çıkıyor. İlerisi için iyi oldu. Şeker yüklemesine daha çok var. Belki de o zamana kadar bebeğe zarar verecekti.

Kan sulandırıcı hap yada iğne kullananan bayanlar!!!...

Dudaklarınızda kuruma, gece ağızda kuruma gibi şeyler yaşıyormusunuz? Benim 2 gündür dudaklarım acayip kuruyor. Sebebi ne olabilirki? Ben coraspirine bağladım ama?

Dudaklarınızda kuruma, gece ağızda kuruma gibi şeyler yaşıyormusunuz? Benim 2 gündür dudaklarım acayip kuruyor. Sebebi ne olabilirki? Ben coraspirine bağladım ama?
Ben oksapar 4000 kullanıyorum ama ondan olduğunu sanmıyorum. Kaloriferin n kuru havası kötü ediyor beni. Burnumun içi şişti, gece ağızdan nefes alıyorum, kötü yapıyor.
3 litre su içiyorum yine de rahat değilim

Erkek bebeğe hamile olanlarda ciltte kuruma olurmus canım bebeğin erkek mi? Bende de oluyor kan sulndırıcıda kullanıyorum ama hep diyordum bebek erkek diye oluyor heralde :KK70:

Bende de oluyor peteklerden diye düşünüyorum

Ben oksapar 4000 kullanıyorum ama ondan olduğunu sanmıyorum. Kaloriferin n kuru havası kötü ediyor beni. Burnumun içi şişti, gece ağızdan nefes alıyorum, kötü yapıyor.
3 litre su içiyorum yine de rahat değilim
Aynen ya, dün gece kaç kere kalktım ağzım kupkuru, suyla ıslattım, geri yattım. Benim burnumda kanama oluo ve tıkalı oluyo genelde. O yüzden ağızdan nefes almak zorunda kalıorm. Ağzımda kuruyo, mahvediyo beni

X