2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Dogru diyorsun cnm bizim kız emzik tiryakisi olmuş aynen dedigin gibi sırtım belim agriyarak uyandim bi büyüsün bunlarin hepsini anlatacağım ona güzel bir anı olarak 🥰

Ya bizim reddimiz düşünüyorum da 1 aylıktı başladı kendini arkaya arkaya atıyor belini kıracak resmen memeyi görünce
Aynen öyle egemen de bir aylıktı canım. İlk doğduğu zaman yanağımda falan meme arıyordu, nasıl özledim o günleri anlatamam. Şöyle seve seve emse ağlamadan neler vermezdim 😭

Ben memeden başka hiçbir şey vermiyorum,ne verdiysem daha da kötü oldu. Annem geliyor bir hafta kalıyor çocuk düzeliyor emiyor ( ama gözle görülür hiçbir şey yapmıyor o da)gidiyor 10 gün demeden aynı emmemek için ağlıyor uyumuyor, artık ben yapamıyorum bu işi diyorum ya başka açıklaması yok. 3. Oldu bu🤐
Şimdi uykuda emdi sonra uyandı yerine koyarken bağirsaklari gaz doldu sağiyorum hava emmiş napcamı şaşırdım gürül gürül ses duydum uykusundanda oluyor ya zor. kendini atmıyorsa baka bir şey yoksa arada sizin düzelir bence sabredin dokuz ayda dönen bebekler varmiş, ek gidada başlayacak memeyi alsa gerini öyle tammlariz

Dogru diyorsun cnm bizim kız emzik tiryakisi olmuş aynen dedigin gibi sırtım belim agriyarak uyandim bi büyüsün bunlarin hepsini anlatacağım ona güzel bir anı olarak 🥰

Ya bizim reddimiz düşünüyorum da 1 aylıktı başladı kendini arkaya arkaya atıyor belini kıracak resmen memeyi görünce

Bizim hiç hatırlamıyorum ama hep zordu. Gerçekten reddettiğini 2 aylıkken kabullendim 😢

Ben memeden başka hiçbir şey vermiyorum,ne verdiysem daha da kötü oldu. Annem geliyor bir hafta kalıyor çocuk düzeliyor emiyor ( ama gözle görülür hiçbir şey yapmıyor o da)gidiyor 10 gün demeden aynı emmemek için ağlıyor uyumuyor, artık ben yapamıyorum bu işi diyorum ya başka açıklaması yok. 3. Oldu bu🤐
Ben de ne zaman başka şeylerle ilgilenmeyip sadece bebekle ilgilensem çok daha düzenli oluyor huzurlu oluyor.herşeyi biz yapınca illaki erteleyebiliyoruz kaçırabiliyoruz o anki ihtiyaçlarını,acaba annen gelince daha relax mı oluyorsun.ben öyle oluyorum ve bebeğe de rahat bakıyorum

D denizana Canım gece uyandım emzirirken çocuğu diğer memeye mochi taktım. 60-70cc toplandı gece olduğu için tabi fazla dolmuştu üstüme akacaktı. Neden daha önce aklıma gelmedi geceleri hep böyle oluyor halbuki. Sonra da emmekten yoruldu uyurken biberonla verdim o akanı da. 🥰🥰🥰
Ohh mis gibi yarasın kuzucuğa🥰sana da artan zaman mis gibi uyku olsun😊

Şimdi uykuda emdi sonra uyandı yerine koyarken bağirsaklari gaz doldu sağiyorum hava emmiş napcamı şaşırdım gürül gürül ses duydum uykusundanda oluyor ya zor. kendini atmıyorsa baka bir şey yoksa arada sizin düzelir bence sabredin dokuz ayda dönen bebekler varmiş, ek gidada başlayacak memeyi alsa gerini öyle tammlariz
Maalesef atıyor geriye:KK43:( valla benim kafam allak bullak oldu

Ben de ne zaman başka şeylerle ilgilenmeyip sadece bebekle ilgilensem çok daha düzenli oluyor huzurlu oluyor.herşeyi biz yapınca illaki erteleyebiliyoruz kaçırabiliyoruz o anki ihtiyaçlarını,acaba annen gelince daha relax mı oluyorsun.ben öyle oluyorum ve bebeğe de rahat bakıyorum
Aslında herşey olabilir canım, illaki bi rahatlık oluyor annem geldiğinde.ama uyanık olduğu zaman nerdeyse iş bile yapmıyorum.esim evde olduğu zaman işlerimi yemeğimi yapiyorum, elimden geldiğince bebekle ilgileniyorum, daha fazla ne yapabilirim inan bilmiyorum

Enhektörle verdim şimdi öyle içebildi ilk kez çapraz tutup sıkınca dökülmedi bi dene istersen bakalım inşallah dönerler yoksada hayırlısı olsun son bi elimden geleni yapicam
Nasil capraz tutup sıktın cnm benim kizda döküyor

Canım ya, belki geçici , baksana 6 li 800 de gram Sma mama aldım , iade talebi oluşturdum, a101 den Aptamil ve Bebelac denicem, yemesse kutu boşa gidecek, saçma mi ama 0_6 ay bebeği olan tanıdığım yok
Sağlık ocağında ki hemşire ye sorabilirsin yemezse . Mutlaka ihtiyaç sahibi aileleri yada mama kullanan aileleri biliyorlar onlar yardımcı olur belki.

Canim bebek anneyi sömürdügü icin emzirme döneminde annede sac dökülmesi olur. Genelde 4.aydan sonra başlıyor ama senin biraz daha erken başlamış. Vitaminsiz kalıyor vücut ayni zamanda kansızlıktan da olur. Benim de bu hafta dökülmeye başladı ama normale dönüyor zamanla
İlk reglimden beridir öbek öbek dökülüyor resmen gittim kısacık kestirdim saçlarımı hala dökülüyor

Şiddetli gaz sancıları, yaralı pişik, gaz bombası gibi köpüklü mukuslu ishaller, kakada kan, konak, huzursuzluk, egzama.
Kakada kan görene kadar ki belirtiler alerjiyi çok düşündürtmedi doktorumuza. 2 ay çektik böyle kolik bebek diye. Alerjik bebek çıktı.
Aslında bunların hepsini ben de yaşadım ama hepsini aynı anda değil ve sürekli değil. Bi kere gördüm geçti mesela. Bu da alerji sayılıyor mu ?

Rokoko_ Rokoko_ cnm bende mama veriyorum biberonla ama benim kizimda ara ara sut icmeyi reddediyor bu aslinda meme reddi gibi dusunebilirsin her bebek zaman zaman bunu yasiyor bende ozaman uyutup uykusunda icirdigim oluyor.. kolay degil bilinclenmeye basliyorlar ve sut icmeyi reddedebiliyorlar:)

Benim kizim bu ara kulagini boynunu opunce sesli
Bi sekilde gulmeye basladi😂😂 cok komik ya kuzular iyice buyuyorlar

Yaa benim kız da bugün ilk defa sesli güldü kahkaha atar gibi. Ellerimle tutup havaya kaldırmıştım hanimiş benim kızım yapıyodum hıkır kıkır bi kahkaha attı. Galiba hayatımın en mutlu anıydı 😍

Selamlar kızlar, bebişimi ilk kez yatağında hafif hafif sallayarak uyuttum 😍 fakat küçük bir detay var ki uyuması 40 dakika sürdü ve diğer küçük detay da zaten 40 dk sonra uyanmamış olursa uyandırmam gerekecek 🥲

Aslında bunların hepsini ben de yaşadım ama hepsini aynı anda değil ve sürekli değil. Bi kere gördüm geçti mesela. Bu da alerji sayılıyor mu ?

Kakada kan bir kere gördün mü?
Evet alerjidir.
Ben bu belirtileri yaşarken doktorumuz önemsemedi. Sonra bir kez kan gördüm. Doktora sordum bir kere gördüysen hemen diyete başlama. Devam daha bağırsakları gelişecek düzelir dedi. Bir hafta bekledim ama o ara çocuğun huzursuzluğu çok fazlaydı. Kan görmedim o hafta bir daha ama yine de dedim ki ben süt diyetini bir deneyeceğim.
Süt ürünlerini kestikten sonra 1 hafta 10 gün içinde konak pişik egzama geçti kalmadı. Buna rağmen birkaç kez daha kan gördüm. Kakada mukus geçmedi. Bu sebeple doktorumuz çoklu besin alerjisi olduğunu düşündü. Öylecene katı diyete başladım işte.

Kakada kan bir kere gördün mü?
Evet alerjidir.
Ben bu belirtileri yaşarken doktorumuz önemsemedi. Sonra bir kez kan gördüm. Doktora sordum bir kere gördüysen hemen diyete başlama. Devam daha bağırsakları gelişecek düzelir dedi. Bir hafta bekledim ama o ara çocuğun huzursuzluğu çok fazlaydı. Kan görmedim o hafta bir daha ama yine de dedim ki ben süt diyetini bir deneyeceğim.
Süt ürünlerini kestikten sonra 1 hafta 10 gün içinde konak pişik egzama geçti kalmadı. Buna rağmen birkaç kez daha kan gördüm. Kakada mukus geçmedi. Bu sebeple doktorumuz çoklu besin alerjisi olduğunu düşündü. Öylecene katı diyete başladım işte.
Kan bildiğin Kırmızımıydı canim. Bende bir kere siyah iplik gibi bir şey gördüm. Dün yoğurt verdim bir kaşik bugun devam etmedim bi şey olmadi.Yani hep mukuslu zaten biraz daha sıvı gibiydi bugünde patates verdim zeytinyaği koyup ama.

Sağlık ocağında ki hemşire ye sorabilirsin yemezse . Mutlaka ihtiyaç sahibi aileleri yada mama kullanan aileleri biliyorlar onlar yardımcı olur belki.
Cok yanlış anlatmışim pardon , yorgunluktan herhalde, yeni geldi kargom, 6 tane sma mama 800 lük ama kullanmadan geri gonderecektim, iade oluyor çünkü eczaneden tek aldığım SMa mamayı zor içiyordu, ben de Aptamil aldım denemelik 1 kutu, Aptamil de ise yaramazsa mecbur sma vericektim yani sonuçta geçici bir huy demek ki, sadece aptamil boşa gidecek de.ek istedim, ufacık konuyu uzattım sersem gibiyim

X