2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Merhaba kızlar bi süredir yoktum inşallah iyisinizdir bebişler de iyidir. Gerçi artık bebiş diyesim gelmiyor kocaman çocuk oldu bunlar ya ne çabuk geçiyor zaman. Biz de yürüme yok henüz. Ayakta durabiliyor hatta hiç oturmuyor hep dikiliyor öyle bi yerlere tutunup. 5 diş çıktı. 4 altta, 1 üstte. Üst diş geç çıktı nedense. Onun dışında eğleniyoruz baya. Her dediğimi anlıyor sanki : )

Bizim kız da beşiğini asla sevmedi. Anne yanı beşiği kaldırdıktan sonra mobilya beşiğe alıştırmaya çalıştım olmadı. Koyduğum gibi uyanıp ağlıyordu yani sanki diken vardı beşikte. Öyle süs duruyor koca beşik. Ben de yatak odasında yere yer yaptım orda uyuyor 🤦🏼‍♀️
en güzeli çocuğa göre davranmak. benim ikiside rahat yatmatı seviyorlar. döne döne yattıkları için park yatağa çarptığı için uyunıp ağlıyorlardı. yerde rahat şuan. kızımın odasına koyamadım daha küçük diye bizim odamızda yatakta yatabileceği zamana kadarda bizle durur büyük ihtimalle.

Aaaa geçmiş olsun tuhh 🥺 nası şimdi düzeldi mi
düzeldi ama. 22 gün kadar sürdü ve yoğun yanık gibi pişikler can acısı aglamalar uykusuzluk cok zor geçti gerçekten allah baska dert vermesin bu süreçte oturmayan uyku düzenimiz de tabi mahfoldu neyse dedim ama cok yorgunum kızlar

Merhaba , bir sorum olacak yaşayan varsa cicevaplarsa çok sevinirim
Mastit değil ama göğüste düğümlenme yaşadım sol tarafta , masajla vs indi şiş olan yer . Ama 5.gün bitti benim iki göğsümden de gelen süt hala artmadı . Bir hafta sürer eskiye dönmesi dediler ama süre de dolmak üzere . Başına gelen var mi ? Sütü artan var mı? Tecrübeli annelerden cevap bekliyorum sütünüz ne zaman tekrar arttı?

Mastit değil ama göğüste düğümlenme yaşadım sol tarafta , masajla vs indi şiş olan yer . Ama 5.gün bitti benim iki göğsümden de gelen süt hala artmadı . Bir hafta sürer eskiye dönmesi dediler ama süre de dolmak üzere . Başına gelen var mi ? Sütü artan var mı? Tecrübeli annelerden cevap bekliyorum sütünüz ne zaman tekrar arttı?

Bebek kaç aylık normalde yetecek süt var mıydı? Bir de şu anda düzenli sağım yapabiliyor musunuz? Ne kadar geliyor? Düğümlenme mi deniyor bilmiyorum ama zaman zaman hepimizde tıkanma tarzı bir şey olmuştur. Sonrasında normale dönmesi lazım panik yapmayın.

Aynı olayı bilmiyorum ama bundan iki ay önce sol göğsümde çok şiddetli ağrı olmuştu dokunamuyordum bebeği emzirirken ağrıyordu sütte azalmıştı sabah akşam dusun altında masaj yaptım benim birde ek olarak göğsüm kızarmıştı .Sonra yavaş yavaş bir haftada geçti sütümde normale döndü .

Evet 3 kez ard arda hastalandık. Viral boğaz enfeksiyonu 6. Hastalık üstüne orta kulak iltihabı.
Öncesinde de kovid geçirmişti. Kısacık ömründe 4 kez hasta oldu çocukcağız. Neyse dermansız dert olmasın. Bunlar zaten olacak diye kendimi avutuyorum.
Evet şimdi şükür iyiyiz sağolasın 🥲
Cok geçmiş olsun

Aynı olayı bilmiyorum ama bundan iki ay önce sol göğsümde çok şiddetli ağrı olmuştu dokunamuyordum bebeği emzirirken ağrıyordu sütte azalmıştı sabah akşam dusun altında masaj yaptım benim birde ek olarak göğsüm kızarmıştı .Sonra yavaş yavaş bir haftada geçti sütümde normale döndü .
Aynı olay gibi görünüyor sanırım , 1 haftada mi normale döndü sütünüz sizin?

Selamlar kızlar uzun bir aradan sonra🥰
Benim oğlan bugün 1 yasina girdi çok şükür aşılarını yaptırdık. Dün de emeklemeye başladı tamamen😅 kendisi tembel de azcik🤣
11kilo 76cm çıktı bana tıfıl geliyor bu çocuk.
Sizde durumlar nasıl girerseniz yazarsınız 💕

Nasılsınız kızlar bebişler nasıl Defne hanim daha yürümeye başlamadı bize yürüttürüyor kendisini huyu suyu iyice değişti sessiz sakin bebek gitti resmen 😄 gecen hafta bağırsak enfeksiyonu geçirdik ilaç alerjisi yaşadı gittik alerji bölümüne inanırmısınız bu zamana kadar yumurta yedi birsey olmadi ama yumurtaya ve süte alerjimiz cikti bakalim kanlara göre ilerleyeceğiz. Geçmeyen pişiğimiz var büyük olasılıkla alerjidendir.
Doğum günü partisini de yaptık biz biraz erken davrandık 😄😄
Kilosu da boyuna göre zayıf 9.500 gram 80 cm büyüyünce uzun boylu çıtı pıtı olacak inşallah 🥰🥰

Selamlar kızlar uzun bir aradan sonra🥰
Benim oğlan bugün 1 yasina girdi çok şükür aşılarını yaptırdık. Dün de emeklemeye başladı tamamen😅 kendisi tembel de azcik🤣
11kilo 76cm çıktı bana tıfıl geliyor bu çocuk.
Sizde durumlar nasıl girerseniz yazarsınız 💕
Masallah bir yasinda oldular bile 😊 ben dogum gunu yapamayacgm ama benim kizim baya hareketli ve aglak bensiz asla durmuyo , surekli benle temas halinde olmak istiyor . yurumeye basladi sayilir evde yuruyor disarda daha yuruyemiyor . emekleme baya hizlandi masallah 😁 kilo olarak bence 12 uzeri gibi ama yas asisinda bakacaz artik 😁

Ne güzel yaşları geldi hepsinin inşallah hep güzel günlerini görürüz. Haziranın 24 bizim doğum günümüz o yüzden en son biz kutlıycaz gibi. 😅
Benimki evi tavaf ediyor normal sürünme tutunarak kalkma falanda var. Day day duruyor ama adım atamıyor daha. Kilodan zor yürür diye düşünüyorum ama bakalım belki yaşına yürür. 4 çıkmış 3 de patlamak üzere olan dişlerimiz mevcut. Ateş ıshal falan yaşıyor baya huysuz meme ağzında uyumak istiyor uyku sorunu yaşıyoruz biraz ama genel olarak çok şükür bir sorunu yok. Bizde şimdilik böyle.😊

İyi geceler kızlar maşallah çocuklarımıza
Dil gelişimleri nasıl peki selim dünden beri nenne dedde demeye çalışıyor çok tatlı oluyor 😁yürüteçle vızır vızır gidiyor ama ben yürütmek isteyince yürümek istemiyor ayakta dikili durmayı çok seviyor mutfakta falan pijamama asılıp kalkıyor arkamda, kıpırda kıpırdayabilirsen😆 yaşımıza 1 hafta kaldı kilo boy merak ediyorum bende.. Öte yandan yanaklarında isilik gibi şeyler çıkmaya başladı çok hassas ciltli bir oğlum var ne dokunuyor bilmiyorum kan testlerinde sıkıntı çıkmamıştı ama galiba detaylı gıda intoleransına baktırmak lazım

Dil gelişimleri nasıl peki selim dünden beri nenne dedde demeye çalışıyor çok tatlı oluyor 😁yürüteçle vızır vızır gidiyor ama ben yürütmek isteyince yürümek istemiyor ayakta dikili durmayı çok seviyor mutfakta falan pijamama asılıp kalkıyor arkamda, kıpırda kıpırdayabilirsen😆 yaşımıza 1 hafta kaldı kilo boy merak ediyorum bende.. Öte yandan yanaklarında isilik gibi şeyler çıkmaya başladı çok hassas ciltli bir oğlum var ne dokunuyor bilmiyorum kan testlerinde sıkıntı çıkmamıştı ama galiba detaylı gıda intoleransına baktırmak lazım
Dılli bizim ki masallah anne baba dede (aşık dedeye) nennenn mama meme gel gitti (diddi) düştü (düddü) anlamadigin kelimeler bağırıp çağırmalar 😅
Diş zaten 10 aylikken çıktı 2 tane hala aynı çıkan yok sanırım grupta ki en geç diş çıkaran biziz

Bizde de gel ,mama , baba ,abla diyo simdi . baya bay yapmayi ,gel yapmayi ,cak yapmayi ,alkisi ogrendi masallah 😊 yurutece nerdeyse hic koymadm sevmedi ,ev icerisinde yuruyo baya hosuna gidiyo yurumek .ama karistiracaksa etrafi emekleyerek daha hizli gidiyo emeklemeyi tercih ediyo 😁 7 disimiz var sukir ama cok agliyo ya surekli kucagimda kendisini seveyim sacini elleyeyim ,guzel kizim falan diyeyim istiyo baya kakakaha atiyo oyle deyince 🥰 tabi buyuk kizimda geliyo beni al kucagina diye basliyor kavga aglamalar 😬

X