2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
N NilPerisi hayırlı olsun canım şimdi zor gibi görünüyor ama ilerde çok rahat edeceksin bence. Arkadaş olarak büyür çocukların 😇 ben de ikinciyi istiyorum hem korkuyorum hem istiyorum. Olacağını da zannetmiyorum zaten ilki zar zor tüp bebekle olmuştu

severb severb en son genetik test falan yaptırdım demiştin ne oldu sonuç
Canım test sonuçları anca çıktı 5 tane geninde mutasyon varmış hiç biri gözle ilgili değil hatta gözündeki titreme kendi kendine geçti... Bi duymasıyla ilgili bi mutasyonu varmış onun üzerinde çok durdu duyuyo mu emin misiniz bak emin misiniz diye 10 defa sordu dedim fısıldayınca bile bakiyo hatta uyurken evin içinde çıt çıksın hemen uyanıyo bu çocuk nasıl duymaz dedim adama sinirlendim sanki ben bilmiyorum çocuğumu. O zaman taşıyıcı dedi babaannesinde ve babasında duyma kaybı var babaannesi işitme cihazı kullanıyor dedim o zaman yaşı ilerledikçe belli edecek kendini dedi. Sonra derisiyle ilgili bi sorun var mı dedi döküntü vs. Yok sadece beyaz tenli dedim onun dışında biseyi yok dedim kas gücünü sordu gereğinden fazla güçlü dedim kapıyı tutuyo bırakmıyor kapatamiyoruz resmen 😂 boyunu sordu boyu da önden gidiyor 4-5 cm kadar en son bakti olacak gibi değil babayla anneden de kan alıp yollayalım dedi şimdi bi 3 ay daha onu beklicez 🙄

Kızlar bebislerin doğum günleri kutlu olsun biz de kutladık çok geriliyodum güzel bi şey olsun diye ama bi şekilde oldu yarın da 1 yaş aşımıza gidicez. Ben bi şey sormak istiyorum şimdi sarp evde patır patır koşuyo hele buzdolabının açıldığını duysun jet hızıyla koşuyo ama ne ayağında ayakkabı tutmak istiyo ne de kuma, çimene basmak istiyo. Tatil beldesinde yaşıyoruz şöyle sahile götürelim de bi kuma bassın alışsın gelecek ay denize sokarız dedik parmağının ucu değdi hemen üstüme tırmanmaya başladı nasıl korktu gösterdim elimle bak cici güzel bu diye ama bakmak bile istemiyo çimende de aynı şekilde eliyle dokundurdum alışsın diye ondan da korktu sokakta asla yürümüyo bi şekilde ayakkabiyi unutturup yere koyuyoruz ayağını basmıyor emekleme pozisyonuna geçmek istiyo hemen. Nasıl alıştırırız ya evde ayakkabı giydirmeyi denedim hemen yere yatıp çıkarıyo çıkaramazsa da biz çıkarana kadar çığlık çığlığa ağlıyo... Evde sorun yok dans etmeye bile başladı kıçını sallayıp etrafında falan dönüyor ama dışarıyı asla sevmiyo bu çocuk ya 🙄

Kızlar bebislerin doğum günleri kutlu olsun biz de kutladık çok geriliyodum güzel bi şey olsun diye ama bi şekilde oldu yarın da 1 yaş aşımıza gidicez. Ben bi şey sormak istiyorum şimdi sarp evde patır patır koşuyo hele buzdolabının açıldığını duysun jet hızıyla koşuyo ama ne ayağında ayakkabı tutmak istiyo ne de kuma, çimene basmak istiyo. Tatil beldesinde yaşıyoruz şöyle sahile götürelim de bi kuma bassın alışsın gelecek ay denize sokarız dedik parmağının ucu değdi hemen üstüme tırmanmaya başladı nasıl korktu gösterdim elimle bak cici güzel bu diye ama bakmak bile istemiyo çimende de aynı şekilde eliyle dokundurdum alışsın diye ondan da korktu sokakta asla yürümüyo bi şekilde ayakkabiyi unutturup yere koyuyoruz ayağını basmıyor emekleme pozisyonuna geçmek istiyo hemen. Nasıl alıştırırız ya evde ayakkabı giydirmeyi denedim hemen yere yatıp çıkarıyo çıkaramazsa da biz çıkarana kadar çığlık çığlığa ağlıyo... Evde sorun yok dans etmeye bile başladı kıçını sallayıp etrafında falan dönüyor ama dışarıyı asla sevmiyo bu çocuk ya 🙄
Yeni yasi kutlu olsun canim . benim kizimda bozdolabina kosuyo hemen . ev icerisinde yuruyo ama biseyleri karistiracagi zaman emeklemeye geciyo . bizde çim ve topraga dokunma konusunda sorun yok sukur . ben oturmaya basladigindan beri topraga ,otlara falan biraktim . enerjisini atsin diye . ayakkabi bizde de sorun oldu cok agliyo giydirnce korkuyo . buyuk kizim hic bilmediydi bu baya tepki gosteriyo bakalim zamanla alisacak 😁

Kuma çime biz de çok ufaktan beri bırakıyoruz canım. Alışır zamanl heralde. Ayakkabı giymesin boşver yalın ayak daha sıhhatli diyor doktorlar.

Canım test sonuçları anca çıktı 5 tane geninde mutasyon varmış hiç biri gözle ilgili değil hatta gözündeki titreme kendi kendine geçti... Bi duymasıyla ilgili bi mutasyonu varmış onun üzerinde çok durdu duyuyo mu emin misiniz bak emin misiniz diye 10 defa sordu dedim fısıldayınca bile bakiyo hatta uyurken evin içinde çıt çıksın hemen uyanıyo bu çocuk nasıl duymaz dedim adama sinirlendim sanki ben bilmiyorum çocuğumu. O zaman taşıyıcı dedi babaannesinde ve babasında duyma kaybı var babaannesi işitme cihazı kullanıyor dedim o zaman yaşı ilerledikçe belli edecek kendini dedi. Sonra derisiyle ilgili bi sorun var mı dedi döküntü vs. Yok sadece beyaz tenli dedim onun dışında biseyi yok dedim kas gücünü sordu gereğinden fazla güçlü dedim kapıyı tutuyo bırakmıyor kapatamiyoruz resmen 😂 boyunu sordu boyu da önden gidiyor 4-5 cm kadar en son bakti olacak gibi değil babayla anneden de kan alıp yollayalım dedi şimdi bi 3 ay daha onu beklicez 🙄
Hayırlı sonuçlar olsun inşallah
Şimdiden doğum gününüz kutlu olsun anladığım kadarıyla duyusal bir sıkıntısı var üzerine gidin bence mesela ayaklarına bol masaj pirinç mercimek fasulye dolu bir leğene bastırma gibi..
Hayırlı olsun. Bende hamile olduğumu öğrendim😊 şimdilik emzirmeye devam ediyorum, daha çok yeni.
Aaa hadi hayırlısı ilki tüp bebekti değil mi?

Hayırlı sonuçlar olsun inşallah

Şimdiden doğum gününüz kutlu olsun anladığım kadarıyla duyusal bir sıkıntısı var üzerine gidin bence mesela ayaklarına bol masaj pirinç mercimek fasulye dolu bir leğene bastırma gibi..

Aaa hadi hayırlısı ilki tüp bebekti değil mi?
Evet tüp bebekti 😊 gerçi doğal yollarla 3 gebeliğim oldu ama ilk kez doğal yoldan gebe kalıp keseyi görebildim. İnşallah sağlıkla da kıcağımıza almak nasip olur

Merhaba benim kizimda pazartesi yas asisi oldu .
Kilo 11,5 . boy 74 cikti . ama hala atesleniyo ve cok huysuz normal mi ? Diger asilarda hic boyle olmadı

Kizlar haftasonu oğlumun doğum gününü kutladık kendi aramizda küçük bir kutlamaydi herşeyi kendim yaptım süs vs.

Eklentiler

• IMG_20220611_185135.jpg
    IMG_20220611_185135.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_20220611_184859.jpg
    IMG_20220611_184859.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 82
Bebişlerin doğum günleri kutlu olsun nice yıllara insallah
1 yas aşısını yaptırdık bugun kanda verdik biraz zorluyor beni bakalım 9640 gram 78 cm boydan dolayi zayıf görünüyor beslenme programı ayarladık pek istahsız bakalm

Bebişlerin doğum günleri kutlu olsun nice yıllara insallah
1 yas aşısını yaptırdık bugun kanda verdik biraz zorluyor beni bakalım 9640 gram 78 cm boydan dolayi zayıf görünüyor beslenme programı ayarladık pek istahsız bakalm
Selim de 78 cm 10 kilo, bence iyiler yaa
Beslenme programı nasıl ne var ne w yok

Selam kızlar bayadır girmemiştim sizlerin mesajlarını görüncede çok mutlu oldum . Şaka gibi nerdeyse iki yıldır mesajlaşıyoruz ve burda aile gibi olduk hepinizi ayrı ayrı merak ettim ve iyi olduğunuzu bilmek beni mutlu etti .

Bizde ki durumlar: doğum gününe bir hafta kala ateşli havale geçirdi hastanede yattık üç gece. Allaha şükür çıktık ve bir hafta sonra doktor tekrar yatış verdi. Ateşlenince havale geçirmesin diğe kontrol altında tutmak istedi . Boy kilo bilmiyorum ama en son 10.800kg ve 80cm boyu vardı.
Daha bir yaş aşısı olmadı.

Bizde doğum günü kutladık aile ve arkadaşlarımızla birlikte

Hepinizi çok öpüyorum haziran anneleri ♥️😍

Eklentiler

• D36E87AD-EBD0-42A2-8059-52B7C087ED1F.jpeg
    D36E87AD-EBD0-42A2-8059-52B7C087ED1F.jpeg
    143,5 KB · Görüntüleme: 73
Selim de 78 cm 10 kilo, bence iyiler yaa
Beslenme programı nasıl ne var ne w yok
Ara öğün kaldırdı cnm 3 ana öğün yemekten sonra emzirme uyaninca emzirmiyecekmisim 1 bucuk saat sonra kahvaltı
9 -9.30 kahvalti
10.30 uyku 40 dk
Uyaninca emzirmicem 2 de öğlen yemeği
7 de akşam yemeği
Çok katı geldi bana defne memesiz durmurmuyor memeyede güvendiğinden yemiyor

Selam kızlar bayadır girmemiştim sizlerin mesajlarını görüncede çok mutlu oldum . Şaka gibi nerdeyse iki yıldır mesajlaşıyoruz ve burda aile gibi olduk hepinizi ayrı ayrı merak ettim ve iyi olduğunuzu bilmek beni mutlu etti .

Bizde ki durumlar: doğum gününe bir hafta kala ateşli havale geçirdi hastanede yattık üç gece. Allaha şükür çıktık ve bir hafta sonra doktor tekrar yatış verdi. Ateşlenince havale geçirmesin diğe kontrol altında tutmak istedi . Boy kilo bilmiyorum ama en son 10.800kg ve 80cm boyu vardı.
Daha bir yaş aşısı olmadı.

Bizde doğum günü kutladık aile ve arkadaşlarımızla birlikte

Hepinizi çok öpüyorum haziran anneleri ♥️😍
Çok güzel olmus dogum günu kutlu olsun paşanın ay ne güzel zayıflamışsınız ben daha aynıyım kiloda😅

X