2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
sehre yeni tasindigimdan dolayi burda cevrem yok ama eski arkadaslarimla firsat bulunca tlfda konusuyoruz. onlar da esimin huyunu biliyolar zaten. en azindan ev icinde benle konusmasa iletisime gecme calismasi olmasa biraz daha kafami toplayacam. ogluma konsantre olcam. onceki aksam erkenden uykum geldi diye sabah herkes hamile oluyo ama herkes uyumuyo ilkinde de boyleydin. ne bu uyku hali boyle dedi. aksam 9 da uyudum sabah 6 da uyandim. tum sorun erken uyumam.
Bu şekilde de ömür geçmez ki ayni çatı altında. Allah yardımcınız olsun. Zor hakkaten.

8 ekimde yaptırdığımda kalsiyumum normal çıkmıştı aça şimdi düştümü yada D vitamin eksikligide mı yapıyor anlayamadım
D vitamini halsizlik saç dökülmesi falan yapıyor diye biliyorum ama belli de olamaz tabi. Sen doktorunla konuş testleri tekrarlat gebelikte kalsiyum çok eksiliyormuş diye okumuştum başka bir şeyin eksikliği de olabilir tabi zaten doktorun bizden daha iyi biliyordur muhtemelen 🙈

Cok tesekkur ederim arkadslarkendimi tanitmak istiyorum hikayemi bnde 7 yillik evliyim 2 asilama 1 kezde yumurta toplanti malasef cok buyudukleri icin cope gitti sonraki ay1 taze transfer ohss oldum 3 gun yattim hastahanede sonrasindada 3 donma cozme yani 4 tup bebek yaptirmistim 3cunun sonunda suluk bile taktirdim rahimime son 4.cuyu en son ocakta yaptirmistim transferde 3 gun sonra kanama basladi bnde meger mesanemde 4 adet tumor varmis doktorum oksapar diye igne ve kan sulandirici hap verdigi icin kanama olmus herseyde bir hayir varya onun sayesinde tumorumu ogrendim buda olumsuz tedavi oldu yani tutmadi uroloji ameliyat etti iyi huylu kotu huylumu diye bu seferde ameliyat sonrasi enfeksiyonda 4 gun yattim afedersiniz idrarimi yapamadim ama cok zorluk cektim 4 gun sunta oldu halde idrar kacirmasi oluyordu o sondanin oldugu yer yara olmustu idrar kacinca mahfoldum her seferinde bundada bi hayir var dedim sonucumda temiz cikti 41 yasin salatutefriciye4444 41 adet hurmaya meryem suresi kocakariyailaclari kisaca herseyi denedim sorun esimdeydi varikosel den tektarafli ameliyat olmustu tupbebekle olur sadece dendi bu yazin bi doktor buldum randevu aldim istanbulda esim istemedi cok uzuldum yazlik is zamaniydi bi arkadsim dediki beline kup takayim adetin bitince bide subyan nuskasi yazdirmistim ama esimle doktor yuzunden kavga edince kafamdan sildim cocuk isini ben caba gosterirken onun umurunda bile degildi asuremi yaptik kisliklari yaptim salcamida yaptim tek basima kaldirdim salca kazanlarini birde hali yikadim 3 gun gunum gecti normalde 10 gunde geciyordu ama agrim cok vardi olucak gibiydim test aliyim dedim oyylesine bi baktim silik ikincide silik 7 senedir tek cizgiydi hic silik olmamisti sonra erken gebelik testi aldim bi baktim cift cizgi kantestide hep 1.2 cikardi cok uzulurdum ilkdefa 402 cikti arkadaslarim umudunuzu kaybetmeyin allah ol derse olur
Hayırlı olsun sağ salim kucağına aldırmayı nasip etsin bizimde ikinci sürpriz oldu insan bi süre inanamıyor sonra alışıyor siz çok beklemişiniz tam mucize olmuştur sağlıkla gelsinler 😊

Cok tesekkur ederim arkadslarkendimi tanitmak istiyorum hikayemi bnde 7 yillik evliyim 2 asilama 1 kezde yumurta toplanti malasef cok buyudukleri icin cope gitti sonraki ay1 taze transfer ohss oldum 3 gun yattim hastahanede sonrasindada 3 donma cozme yani 4 tup bebek yaptirmistim 3cunun sonunda suluk bile taktirdim rahimime son 4.cuyu en son ocakta yaptirmistim transferde 3 gun sonra kanama basladi bnde meger mesanemde 4 adet tumor varmis doktorum oksapar diye igne ve kan sulandirici hap verdigi icin kanama olmus herseyde bir hayir varya onun sayesinde tumorumu ogrendim buda olumsuz tedavi oldu yani tutmadi uroloji ameliyat etti iyi huylu kotu huylumu diye bu seferde ameliyat sonrasi enfeksiyonda 4 gun yattim afedersiniz idrarimi yapamadim ama cok zorluk cektim 4 gun sunta oldu halde idrar kacirmasi oluyordu o sondanin oldugu yer yara olmustu idrar kacinca mahfoldum her seferinde bundada bi hayir var dedim sonucumda temiz cikti 41 yasin salatutefriciye4444 41 adet hurmaya meryem suresi kocakariyailaclari kisaca herseyi denedim sorun esimdeydi varikosel den tektarafli ameliyat olmustu tupbebekle olur sadece dendi bu yazin bi doktor buldum randevu aldim istanbulda esim istemedi cok uzuldum yazlik is zamaniydi bi arkadsim dediki beline kup takayim adetin bitince bide subyan nuskasi yazdirmistim ama esimle doktor yuzunden kavga edince kafamdan sildim cocuk isini ben caba gosterirken onun umurunda bile degildi asuremi yaptik kisliklari yaptim salcamida yaptim tek basima kaldirdim salca kazanlarini birde hali yikadim 3 gun gunum gecti normalde 10 gunde geciyordu ama agrim cok vardi olucak gibiydim test aliyim dedim oyylesine bi baktim silik ikincide silik 7 senedir tek cizgiydi hic silik olmamisti sonra erken gebelik testi aldim bi baktim cift cizgi kantestide hep 1.2 cikardi cok uzulurdum ilkdefa 402 cikti arkadaslarim umudunuzu kaybetmeyin allah ol derse olur
Gözün aydın canım Allah sağ salim kucağına almanı nasip etsin. Yolun 3 te biri bitti az kaldı :) ♥️🥰

Canım neler atlatmışsın ama derler ya herşeyin bir vakti zamanı vardır diye. Öyle olmuş 🙏🏻 İnşallah sağlıkla mutlulukla kucağına da alırsın bebeğini 🙏🏻☺️

😂😂 ben de direk alttaki gördüğümü aratmıştım ondan farklı cıkmıs ya bıde buna bakayım☺️
Screenshot_20201201-195146_Chrome.jpg
en baştakını ilk kızımda kullandım oda guzel , şimdi de üçğncüsünü kullanıurm oda guzel 👍🏻

Benimde bi sonraki randevum 29 aralikta❤️❤️ Persembe gunude kan vermeye gidecegim nipt ( nifty ) test icin :) ❤️

Kendi aralarında konuşup dedikodu yapn hemşireler o zaman doktorluk diploması alıp gelip tanı koysun kusura bakmayın. Etrafınızda düşük yapan olmadımı ? Herkes mi akrabağ evliliği yapmıştı . Cahil olmasalar kavalarına eser gibi yorum yapmazlar. Ama doğru söylüyorsunuz, bu dönemde insan zaten hassas oluyor. Bu akraba evlili yapmış demek kimin haddine ? Haa düşüne bilir ama bu bayan duyup üzüldüyse ve gelip buraya yazdıysa kusura bakmayın ama benim içim acıdı. Kimse kimsenin kalbini bu şekilde kıramaz. Ki tekrar söylüyorum tanı konulabilir: mesela annede de babada da bir gen olur , çocukta genetik hastalığı çıkar akraba evliliğinden şu genetik hastalık olasılığı riski var ve çocuk yakalandı diyip sonuçlayabilirler. Sizi mesajlarımı tekrar okumaya davet ediyorum yanlış anladığınız çok şey var. sağlıcakla kalın
Ben sizi anladım çok sağolun benim 3 tane sağlıklı dünyada evlatlarim var ama iki tane düşüğüm var şimdi yine hamileyim ilk düşüğüm bundan 10 sene önce idi sonrası Haziran ayında kalp atışı duymadım gelişmedi geri oldigu için düşük ile sonlandırma oldu

Kızlar iyi akşamlar, hamile kalmaya karar verdiğimde kendime hamilelik testi+ovulasyon testi seti almıştım. Şimdi hamile kalınca elimde 12 tane hamilelik testi 2 kutu da ovulasyon testi kaldı (ovulasyon testinin kutusunda 2 tane var yani 4 adet test var) bunları ihtiyaç sahibi birine yollamak istiyorum. Boşuna evde durup tarihini geçirmenin çöpe atmanın bi anlamı yok. Etrafınızda tanıdığınız, lazım olan satın almaya gücü olmayan birileri varsa sadece kargo ücreti karşılığında bunları göndermek istiyorum. Markası laboquick 2022 tarihli hepsi hiç açılmamış tertemiz.

Kızlar uygulama olarak ne kullaniyosunuz hamilelik için 😍
Elika kullanıyorum o haftayla ilgili bilgi ve öneriler veriyor ayrıca başkalarına soru falan sorulabiliyor, bir de adet takibi için pepapp kullanıyordum hamilelik geri sayımını açtım doğuma kadar olan önemli günleri yazıyor hangi hafta hangi test yapılır vs. ve bebeğin o hafta hangi meyve yada sebze kadar olduğu yazıyor 😁

Kızlar merhaba, ben 12+4 üm. Bugün ultrasona girdim görüntüleme uzmanı baktı gelişmiş bi ultrason cihazıyla detaylı şekilde. Cinsiyet öğrenmek istemiyordum ama pat diye cinsiyet söyledi, büyük ihtimal dedi ama kesin değil.
ailem diyo ki bu haftada daha cinsiyet belli olmaz döner o çok güvenme falan diyor. Ben zaten bu sebeple netleşsin öyle öğrenmek istiyordum.
Sizce bu haftada söylenen cinsiyet ne kadar doğru tutar?
bu arada hamilelik uygulaması olarak Elika müthiş tavsiye ederim 👍🏻

Kizlar benimde baatim 21 agustos ama gec dollenme dedi cinsiyeti ogrenmek icin erkenmi 5 kasimda gittim en son o zaman kucuktu birde sizlerin profilinde bebek ilgili dogm tarihi bilgileri var bn nasil yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim buarada bu sene erkek senesi sanirim kime sorsam erkek diyorlar
Öyle deme kız senesi olsun bu sene 😕 sağlıcakla al yavrunu kucagina😊

X