2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar Progestan kullandım Bi kutu doktor kutu bitince bırak demişti iki gündür içmiyorum şimdilik kanamam yok umarım olmaz da 🙏

Bu arada yarın görüş günümüz var oğlumu görmeye gideceğim stres başladı şimdiden umarım sıkıntı yoktur
İnşallah olmaz canım 🙂
Yoktur inşallah guzel gecer

Gittim canım sorun yok zaten 10-150 arası normal diyordu nette Dr da harika dedi sonuca ama tek başına anşam ifade etmiyor kağıt veriyor hastane ona bak
O hastaneye daha gitmeyeceğim çıktı alamam beyinde kist var dedi bence yanlış bakıyor devlet ilk gebeligimde de down sendromlu demişlerdi yanlış ölçüm yapıp en iyisi özele gitmek deneme amaçlı gittim pişman oldum

Merhaba, yaklaşık on doktor ile konuştuktan sonra aşı olmaya karar verdim. Dün oldum. Hepsi Biontech önerdi. Dünden beri kol ağrım var birazcık o kadar.

Ben oldum canım. İlk trimesterde önerilmiyor.

Biontech hamileler üzerinde çalışıldı. Bu nedenle öneriliyor.
cevabınız için çok teşekkürler. şifa olsun :dua:

hamilelikten önce sigara kullanan hanimlar, simdi sigarayla araniz nedir
Merhaba canim ben gunde 5-6 tane iciyordum hamilelikten once nadiren 10 u geciyordu ictigim simdi gunde 2-3 iciyorum doktoruma soyledim icmesen iyi olur ama duramiyirsan 1-2 taneden bir sey olmaz dedi
bende gunde 1 bucuk paket icerdim. hamile oldugumu ögrendigimde sabah aksam olmak uzere 2 ye dusurdum. benim doktorum da icmemen lazim ama gunde bir bucuk paketten 2 ye dusmek cok iyi dedi. yine de cevremdekilerin baskısi oldukca korkutuyor beni. her gören kinamaya baslayinca daha cok strese giriyorum. bu aralar 3 e cikardim bu yuzden 😔

Kızlar suya ayet-el kürsi ihlas felak nas fatiha okuyun veya birine okutun için.. yatarken de okuyabildiğiniz surelerden okuyun korku kötü rüya nazar bunlara karşı
Okuyorum canım okumadan hiç yatmıyorum eşim yanimiz da olmadığından kızımla ben kalıyoruz sadece kendimi duayla daha iyi hissediyorum ama rüyalar bitmedi hiç

hamilelikten önce sigara kullanan hanimlar, simdi sigarayla araniz nedir

bende gunde 1 bucuk paket icerdim. hamile oldugumu ögrendigimde sabah aksam olmak uzere 2 ye dusurdum. benim doktorum da icmemen lazim ama gunde bir bucuk paketten 2 ye dusmek cok iyi dedi. yine de cevremdekilerin baskısi oldukca korkutuyor beni. her gören kinamaya baslayinca daha cok strese giriyorum. bu aralar 3 e cikardim bu yuzden 😔
Evet cevre baskısı insani cok rahatsiz ediyor. Ama tamamen birakmak daha cok strese sokacak beni stres de en az sigara kadar zararli bebeklere. Zaten plasenta zararli maddeleri ayirabiliyor bebege göndermiyor. Birakmaya zorladikca arttirma ihtimalim de artiyor, ben o yuzden hic kendimle inatlasmiyorum. Biraz liseli gibi gizli iciyorum yani topluluk icinde içmiyorum ki millet bir sey demesin diye.

Bence cok buyuk bir is basarmissin 1,5 paketten 2'ye dusurerek. Uzulme bence 2 sigara bebege zarar vermez ❤️

Evet cevre baskısı insani cok rahatsiz ediyor. Ama tamamen birakmak daha cok strese sokacak beni stres de en az sigara kadar zararli bebeklere. Zaten plasenta zararli maddeleri ayirabiliyor bebege göndermiyor. Birakmaya zorladikca arttirma ihtimalim de artiyor, ben o yuzden hic kendimle inatlasmiyorum. Biraz liseli gibi gizli iciyorum yani topluluk icinde içmiyorum ki millet bir sey demesin diye.

Bence cok buyuk bir is basarmissin 1,5 paketten 2'ye dusurerek. Uzulme bence 2 sigara bebege zarar vermez ❤️
liseliler gibi gizli icme taktigini sevdim 😂 deneyecegimmmm tesekkur ederim 🎈

O hastaneye daha gitmeyeceğim çıktı alamam beyinde kist var dedi bence yanlış bakıyor devlet ilk gebeligimde de down sendromlu demişlerdi yanlış ölçüm yapıp en iyisi özele gitmek deneme amaçlı gittim pişman oldum
Şimdi mi dedi kisti bakarken mi görmüş Allah Allah başka Dr gittin mi ne yaptın

Valla sigaranın azı çoğu olmaz kızlar zararlı lütfen kendinizi zorlayın ciğer gelişimi için önemli astım olarak doğan bebekler var içmeyin çabalayın derim bende içiyordum ama test te çift çizgi gördüğüm gün hepsinde bıraktım günahına girmeyin derim gelişim geriliği oluyor anlıyorum belki kızacaksınız ama birbirinize moral vermeyin derim birisi bebeğinizin eline sigara verse parçalarsınız öyle düşünün vicdanınız ağır bassın derim 🙏

Plasenta ayırıyor olduğunu sanmıyorum alkol içseniz ayırır mı acaba sigara eski nikotinde alkolde kana karışır 🙏

X