2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydın arkadaşlar ben 36+3 deyim bugün kontrolde bebeğimin boynunda 1tam 1de yarım kordon dolanmış görüldü. Böyle olup sonradan düzelen var mı? Normal düşünüyorum ama şuan korkuyorum çocuğuma bir şey olur mu diye

Eşin haklı valla

İnşallah sorun olmaz benim de öyle sanki artık içime sığmıyo gibi ama normaldir heralde 4 haftaya yakın olması da birazcık fazla gibi ama biraz yediklerine dikkat et 1 hafta bakalım düzelir mı genetiktir belki de bazılarımızın öyle oluyo ya hani
[/QUOTE]

Hemşireler görmeden ilk gün vermeyi düşünüyorum, hemşireler doktorlar vermeyin diyor ama biz çalışan anneler için bence olmazsa olmaz
Calismayanlar için bile öyle...yoksa her yerde anneye emzik olarak kullaniyorlar
valla doktor vitaminleri bile kesti birde öyle bakalım sanırım genetik herhangi bir sorun görünmüyor ama en başından beri iri gidiyor zaten eşimde öyleymiş bakalım hayırlısı
[/QUOTE]

Ilk doktorum öyleydi kilo takıntılıyım vitaminlerimi kesti . Kestire noldu 20 kilo gene aldim kizimda çıka çıka 3 kilo cikti
Bu karnımda düzenli bi tık tık var nerdeyse en az 10 dk sürüyo hıçkırıksa bnmki günde baya bi hıçkırıyo
Benim de uzun sürüyor hıçkırıklara artık.. Bu haftalarda sıklaşirmis normalmiş yani

Kızlar selam kontrolumuz vardı ordan çıktık simdi. Bebişim 2700 gr olmus 49 cm pozisyonu uygun kafayı doğum kanalına yerleştirmiş. Ama 40 haftayı doldurur dedi doktor. Tahminen 3300/3400 gr 50 cm doğar dedi. Ahududu çayı içebilirsin, çuha çiçeği yağı kullanabilirsin dedi. Epizyotomi sordum rutin uyguluyor musunuz diye yüzde 10 zorunlu haller dışında uygulamiyorum dedi. Perine masajı önerdi.

Haftaya NST'ye çağırdı. Bakalım haberlerimiz böyle.

Oh oh maşallah Güzel haberlerle gelmişsin. Darısı bizim bıdıklara canım.

Benim bebiş 2 gün oynamadı diye telaşla kordon dolanmasından şüphelenip doktora gittik geçtiğimiz haftalarda, doktorumuz üç tur kordon bile dolansa bir şey olmaz sağlıkla doğum gerçekleşir dedi bana içini ferah tutt

Ay inşallah valla çok tedirgin oldum ilk çocuğum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…