2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Asıl siz benim “sadece perintolog yapar” dediğimi nerden çıkardınız? Benim yorumumda öyle bir şey yazmıyor. Bazı doktorların (kadın doğumcuların) ayrıntılı ultrason için bakma yetkisi olabiliyor, sizin ki de öyledir belki ama normal şartlarda kadın doğumcular bakmıyor detaylı ultrasona.
Kesinlikle katılıyorum .Bazıları riskli gebelik sertifikası alıyor (perinatolog olmuyorlar )onlar detaylı yapıyor gerek görürseler perinatologa yönlendiriyorlar .Ama o sertifikayı almayan düz kadın doğumcular yaparım diyorsalar yalan konuşuyorlar bence.Ki bana göre yaşadığım ve duyduğum izlenimlere göre detaylıyı perinatolog yapmalı onlar kadar iyi kimse yapamaz işin ehli olanlar onlar .

Ama zaten eğer ki ayrıntılı ultrasonu kadın doğumcular yapabiliyor ve her şeyini görebiliyor bakabiliyor olsalardı o zaman başka yere yönlendirmeye gerek kalmaz ve bütün kadın doğumcular bütün hastalarına bu şekilde öneri verirdi bence. Doktorunun “bence gerek yok” demesi yanlış geldi bana. Ve kesinlikle yapılması gerektiğini düşündüğüm bir süreç.
''ayrıntılı ultrasonu kadın doğumcular yapabiliyor olsalardı..'' demek bu anlamı çıkarmama sebep oldu doğal olarak. Ama asıl sizden değil de bir arkadaş direk perinatolog yapar yazmış üstüne siz de böyle yazınca düzeltme yapmak istedim. Kadın doğum uzmanları da (hepsi değil elbet uzmanlık alanlar) yapabiliyor. kimsenin aklında yanlış kalmasın amacım sadece bu üslubum yanlış olduysa kusura bakmayın

''ayrıntılı ultrasonu kadın doğumcular yapabiliyor olsalardı..'' demek bu anlamı çıkarmama sebep oldu doğal olarak. Ama asıl sizden değil de bir arkadaş direk perinatolog yapar yazmış üstüne siz de böyle yazınca düzeltme yapmak istedim. Kadın doğum uzmanları da (hepsi değil elbet uzmanlık alanlar) yapabiliyor. kimsenin aklında yanlış kalmasın amacım sadece bu üslubum yanlış olduysa kusura bakmayın

Kadın doğumcuların bazılarında ekstra yetki olursa o zaman bakabiliyorlar işte. Yani riskli gebelikler, doğumsal sakatlık ve hastalıklar konusunda uzman olmalı. Bu yüzden de her kadın doğumcu bakamıyor doğal olarak. Orada yazdığım cümle gibi “Eğer tüm kadın doğumcular bakabiliyor olsaydı başka kişiye ya da bölüme yönlendirmez ve direk sorun var/yok diye hastalarını yönlendirirdi”

Cocukla cok zor ama yat yatabıldıgın kadar canım. İnşallah igneler etki ederde gecer bir an önce

5. Ay ayrıntılı zaten herseye bakılcak canım. Sonrada bır ay sonra 6.ay :)

O yatak parası nedir nasıl sacma ya 🤷‍♀️ 5000 dese neyse dıcem yatmadan nasıl olacak zaten ☹️ suda dogum nasıl acaba o zaman dikiş falanda olmaz herhalde
Yanımda birileri kaliyir canım

Dün daha güzel hissettim artık hissedecez demekki 😍 hissedince hamile olduğumuza inanıyoruz sanki

😇😀
sorma canım ya küçük bi karnım çıktı çok seviniyorum artık anlaşılıyor diye:anneadayı:

yoksa ben bile unutuyorum hamile olduğumu :halay:

inşallah daha da güzel hissettiğimiz günler gelir sağlıkla sıhhatle. bana bu aralar çok korku oluyor acaba birşey olurda hissetmem diye artık Rabbime emnaetler :110:

sorma canım ya küçük bi karnım çıktı çok seviniyorum artık anlaşılıyor diye:anneadayı:

yoksa ben bile unutuyorum hamile olduğumu :halay:

inşallah daha da güzel hissettiğimiz günler gelir sağlıkla sıhhatle. bana bu aralar çok korku oluyor acaba birşey olurda hissetmem diye artık Rabbime emnaetler :110:
Kilolumusunuz ben daha ilk ayda mart başı karnım şişti ya gaz gibiydi neden öyle bilmiyom hemen belli etti😄 çok zayıfım diyemi içim dar acaba 🤔

Kilolumusunuz ben daha ilk ayda mart başı karnım şişti ya gaz gibiydi neden öyle bilmiyom hemen belli etti😄 çok zayıfım diyemi içim dar acaba 🤔
yo kilolu değilim ,57 kilo. benim yeni çıkmaya başladı iç genişliğiyle alakalı olabilir bilmiyorum. benimde ilk aylar gaz vardı çok şişti karnım ama sonradan indi. sizin içiniz dar olabilir belkide.

Cocukla cok zor ama yat yatabıldıgın kadar canım. İnşallah igneler etki ederde gecer bir an önce

5. Ay ayrıntılı zaten herseye bakılcak canım. Sonrada bır ay sonra 6.ay :)

O yatak parası nedir nasıl sacma ya 🤷‍♀️ 5000 dese neyse dıcem yatmadan nasıl olacak zaten ☹️ suda dogum nasıl acaba o zaman dikiş falanda olmaz herhalde
4500 doktorun ssvd ücreti yatak parasi hastane ücreti galiba evet suda doğum daha rahat oluyor sancilar ılık suda olduğu icin daha hafif geçiyormuş

Suda doğum nasıl bişey ya hiç yapan yok etrafımda normal bi nevi aslında suda açılma oluyo tabi aklım almıyo😄
Gittigim doktor hastane yaptırıyor canim annenin sancilari kolay karsilamasini sağlıyormuş ılık su etkisi ve yırtık kesi gibi şeyleri engelleyebiliyormuş açılma doğum kolaylaşıyor galiba bakalim nasip olursa ben ssvd adayıyım sezeryana dönmezsek deneyeceğim

Yanımda birileri kaliyir canım
İyi baei canım Allah yardıcın olsun inşallah yukarı cıkacak

Çok geçmiş olsun :dua:
Cok sagol canım

4500 doktorun ssvd ücreti yatak parasi hastane ücreti galiba evet suda doğum daha rahat oluyor sancilar ılık suda olduğu icin daha hafif geçiyormuş
Ssvd oldugu için ucret artıyor mu yoksa normal dogum ücretide bu mu 🙂 aslında suda dogumu merak ettim

Gittigim doktor hastane yaptırıyor canim annenin sancilari kolay karsilamasini sağlıyormuş ılık su etkisi ve yırtık kesi gibi şeyleri engelleyebiliyormuş açılma doğum kolaylaşıyor galiba bakalim nasip olursa ben ssvd adayıyım sezeryana dönmezsek deneyeceğim
Sezeryandan niye memnun değildin

X