2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Normal dogum yapacaklar beni iyi dinleyin..
Pijamalı tavsiye etmiyorum.
Dogumdan sonra doktor gelip karninia hafif baski yapıp siz odadayken icerde biaey kalmis mi diye kontrol ediyor.her gelişin de... gelip dikislerinize bakiyo vs.. pijamayla bunlar zor olabiliyor .

Yine de kendi kararınız.
ben de pijamayı hiç giymedim, gecelik rahat doğumdan sonra

Al benden de o kadar hiç dışarı çıkmak içimden gelmiyor karnımın alt tarafı ağrıyor sürekli zaten mecbur kalmadıkça evde kalalım kimseyle görüşmüyorum ama yakın cevremde bile çok duyuyorum artık bende canım Allah korusun hepimizi ve bebislerimizi 🙏

Her ne yersem yiyeyim oluyor uzanmasam bile oluyor gebelik reflüsü diyorlar sanırım

Sen demeden hayatta aklıma nilay ismini niloyaya benzetmem 🤣🤣 boşver içine sinen neyse onu koy ❤

Canım 76 77 Kilo civarındayım şu anda ama ben doktor önermesini beklemedim ailede genetik olduğu için. Genelde duydugum anne kilolaysa ya da bebek kilolaysa şüpheleniyor doktorlar ama zayıf olan da ablan gibi çıkabiliyor. Seni çok etkilemek istemem kuzum ama iyiki yaptirmistim diyorum çünkü tatlıyı çok severim çok yiyordum da frenledim artık kendimi. Allah korusun varsa ve tesbit edilmezse kötü sonuçlara varabiliyor
Kuzm peki geçici birsey mi napyorsnn sen öyle olunca

Evet geliyor :KK43: Bebekten dolayı mide yukarı çıktığı için hamilelerde reflünün arttığını okumuştum, belki daha bilimsel şekilde açıklayan olur. Reflü ve mide yanmasına, özellikle akşamları az yemek, günde 1 maden suyu tüketmek ve yeşil elma bende işe yarıyor.
Ççoooookk teşekkür ederim 🥰 kuzm ilk defa duydm sizden ve çogu arkadsm burda reflü dedi gebelikten heralde inşaAllah geçici bir durmdr maden suyu içeyim bakaym bende iyi gelecek mi

Elbise gecelikmi
Canım direk sezeryan olacaksan elbise geceliğe ihtiyacın yok. Ben ilkinde direk sezeryan olacağım için sabah yedide hastaneye gittim odaya aldılar nst ye bağladılar damar yolu açtılar, saat sekiz buçuk olunca tüm kıyafetleri çıkarıp iç çamaşırda dahil ameliyat önlüğü giydirip sedyeyle ameliyathaneye indirdiler. Ameliyat yarım saat anca sürmüştür sonra odaya çıkardılar. Üç dört saat zaten yataktan kalkamadığin için bi şey giymeden yatırdılar sadece üstümü örttüler annem ve hemşireler bebeği emzirmeye falan çalıştılar. Arada kanamı kontrol ettiler dört saat sonraydı sanırım bi defa ayağa kaldırdılar o ara annem hasta bezi takıp pijamamı giydirdi. Bi daha da hep pijama giydim. Gecelikte götürmüştüm Yanımda ama ihtiyacım olmadı.

Hergun maden suyu içerik bide gaviscon şurup içiyorum canım o sürüp olmasa halim ne olurdu bilmiyorum 😕 benim gebelik öncesinde de vardı benim için geçici değil yani
Eger Allah korusun kötü olrsam bnde kullanaym onu Rabbim snaa hayrlı kapı açsın barii kurtulursun bu zor yani 😔😔

X