2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Psikolojik.oldugunu düşünüyorum süt olayının. Stressiz, olumlu düşünüyorsam sütüm daha iyi geliyor. Göğüslerine sıcak birşeyler koyabilsen tatlım.havluyu ısıtıp koyardım esin sıcak su torbası gb biseyler getirse.
Yarın çıkıyorum ben tüm düzen orda inşallah hepsini yiyeceğim yapacağım kolostrum geldiyse süt de yarın öbür gün gelir 🙏🙏

Süt evet belli başlı şeyler çoğunluğa uyuyor da kayısı, incir, yeşillik vs ama portakal gibi,tavuk balık gibi ürünler de kişisel oluyor daha çok
Dereotu ve börülce ne çok yerdim bilmiyorum.ne kadar etkiledi cok akan bir sutum.olmadi. kizim da meme düşkünü değildi reflüsü vardi emdiği kadar emdi yavrum.:KK39:

Gece gündüz fark etmiyo hele bazen toplanıyor biyere çok rahatsız ediyo beni

Benim doktora gidince 14 e 10 çıkıyor, evde 12-10 :) kana da bakıldı protein kaçağından şüphelenip ama bişey çıkmadı. Stresten oluyordu, seninki de ondandır 😊
11/7 cıkıyodu benim hep. Evde de 12/8 cikiyodu. Bugün 13.6/9 oldu, acile gittik nst falan cekilecekti sancı cikmadi sükür. 14/10 cikti tansiyon doktorum idrar testi istedi protein cikmadi. Nst de sanırım sirt üstü yatınca arttı tansiyonum yine. Bekledik biraz 12/9 olunca döndük eve idrar kan temiz olunca.

Kızlar benim bu aralar sürekli susuzluk hissi var bardak bardak suda icsem sanki hıc içmemişim gibi ağzımda bi kuruluk hissi arka arkaya icincede tuvaletten cikamiyorum niye oluyo ki böyle
Benim de öyle ilaçtan olduğunu düşündüm ama bilmiyorum sürekli ağzım kuruyo

Acilden geldim kızlar iki gündür bebek oynadıkça sancım oluyodu belimde siddetli baya da uzun sürüyodu. Nst normal cikti kanala girme sancıısymıs tahmin ettigim gibi. Tansiyon 14/10 cikinca doktorum idrar kan testi istedi. İdrarda protein cikmadi cok sükür. 11/7 idi hep tansiyonum niye yükseldi bilmiyoruz 12/9 a düşünce ayrıldım hastaneden. Yalnız 7-8 lökosit görüldü diyo idrar testinde. Dr normal dedi ama önceden cikmiyodu hiç. Enfeksiyon mu bu?

11/7 cıkıyodu benim hep. Evde de 12/8 cikiyodu. Bugün 13.6/9 oldu, acile gittik nst falan cekilecekti sancı cikmadi sükür. 14/10 cikti tansiyon doktorum idrar testi istedi protein cikmadi. Nst de sanırım sirt üstü yatınca arttı tansiyonum yine. Bekledik biraz 12/9 olunca döndük eve idrar kan temiz olunca.
Tuzlu falan tüketmiyorum ben ne olur ne olmaz diye. Sende dikkat et 👍

Ben malesef lens veya gözlük olmazsa hiç göremiyorum. Sabah ilk iş lens takıyorum. Lens, elim kolum gibi bi uzvum oldu, 10 senedir kullanıyorum, o yüzden doğuma giderken de takmak zor gelmez bana. Benim göz sinirlerim yapısal olarak ince, bu sebeple her sene 2 defa göz doktoruna gidiyorum, sürekli göz tansiyonuna da bakılıyor, Allah'tan normal çıkıyor hep. O yüzden dedim ıkınma esnasında göze zarar verir mi acaba diye. Göz doktoruma bir sorucam bakalım.
Ben de dışarda idare edemiyorum ama evde falan iş yaparken ihtiyacım olmuyo tvyi göremiyorum o kadsr yüksek olsa heralde bende göremem normal de de lens düğünde taktım ama çok hadsat gözlerim takıp çıkarmak eziyet gibi olduğu için var ama duruyorlar abimin düğünü olacak diye saklıyorum yine zar zor takar çıkartırım ama asla günlük kullanamam heralde gözlerimin canına okudu

Acilden geldim kızlar iki gündür bebek oynadıkça sancım oluyodu belimde siddetli baya da uzun sürüyodu. Nst normal cikti kanala girme sancıısymıs tahmin ettigim gibi. Tansiyon 14/10 cikinca doktorum idrar kan testi istedi. İdrarda protein cikmadi cok sükür. 11/7 idi hep tansiyonum niye yükseldi bilmiyoruz 12/9 a düşünce ayrıldım hastaneden. Yalnız 7-8 lökosit görüldü diyo idrar testinde. Dr normal dedi ama önceden cikmiyodu hiç. Enfeksiyon mu bu?
Yok canım ya benim lökosit hep 20 lerde, bol su iç diyip duruyor doktor. son aylarda bebek idrar kesesine baskı yaptığı için oluyormuş.

Kızlar magnezyum ne kullanıyorsunuz. Bide devlet karşılıyorum çok yoksa balık yapı gibi özel bi ilaç mı. Doktorun verdiğini sevemedim tadı kireç gibi. İlk hamileliğimde kullandığım portakal aromalıydu:) cumaya kadar da nası dayancam bilmiyorum. Baldırlarıma aşırı derecede kramp giriyo geçen gün trafiğin ortasında kaldım. Kaskatı kesiliyorum. Bacak aramdaki kramplardan bahsetmiyorum bile🤦🏻‍♀️
Venatura magnezyum sitrst saşe kullanıyorum ben devlet ödemiyo. Devletin ödedikleri ise yaramıyo bende..

Normal doğum sırasındaki ıkınma göz numarasını arttırır diye biliyorum. Doğum esnasında da lens taktıracaklaını sanmıyorum canım
Yaa ben hiç duymadım bunu iyi olmuş göz muayenesi olmadığım o zaman sonraya bıraktım korona da çıkınca canım istemedi gitmek

X