2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Benim geçen hafta nst de 50 lerde çıktı bir kaç defa ama doktor önemsemedi . Yarın kontrolüm var merak ediyorum nasıl çıkacak . 50 aslında bildiğim kadarıyla yüksek bi değer ama kaç tane çıktığı da önemli sanırım sancının o sürede
Kaç kez girdin canım şu ana dek nst ye. Ben sadece 1:) hiç almıyo beni doktor 🤔

Doğumdan sonra 2 annede bizde şimdilik hic is yapmıyorum rahatım bebeği emzirmekle uğraşmaktan telefona vakit kalmıyor kizlar . Anneler gittiğinde kara kara düşünüyorum.ne yaparım.
Ya ne güzel. Bizdede anneler gelmicek.. Evde kıskançlıktan çatlayan bi bıdık var. İkinci bıdık da gelince nası başa çıkcaz kara kara düşünüyorum😇

38+2de 2940 gr dı boynunda kordon da yok🤷‍♀️ üzme kendini kilo için lütfen
Bundan 8 sene önce kizimi tam 40.haftada 2940 kg dunyaya getirdm hastaneden cikinca sislik falan gidior daha da zayif olmstur ama okadr guzel besleniyorki zayif bebek sok olmstk 1 ayda tombalak bisi oldu😂simdi 8 yasinda kizim yeme artik dikkat mi etsen gobeklendin iyice diorm🤭yani zayf bebek cok guzel toparlaniyor🥰

Bundan 8 sene önce kizimi tam 40.haftada 2940 kg dunyaya getirdm hastaneden cikinca sislik falan gidior daha da zayif olmstur ama okadr guzel besleniyorki zayif bebek sok olmstk 1 ayda tombalak bisi oldu😂simdi 8 yasinda kizim yeme artik dikkat mi etsen gobeklendin iyice diorm🤭yani zayf bebek cok guzel toparlaniyor🥰
Maşallahhh😍❤ Ben alt sınırın altında olacak sıkıntı çekecek diye çok üzülüyordum baya ağır gidiyordu kilosu şuan mesela benim haftamda olan kişilere göre hâlâ daha az ama önemsemiyorum en azından sıkıntı çekmeyecek diyorum tabi allah bilir ideal kilo aralığında doğup sıkıntısı olanda olabiliyor. Doktorum da doğum kilosuna takılmıyoruz doğumdan sonrası önemli demişti 😍 aşağı yukarı benim kızım da 3 kg doğacak belki biraz az belki biraz fazla. Sağlıkla gelsin de gerçekten ilerde yer yer toplar minik😂

Maşallahhh😍❤ Ben alt sınırın altında olacak sıkıntı çekecek diye çok üzülüyordum baya ağır gidiyordu kilosu şuan mesela benim haftamda olan kişilere göre hâlâ daha az ama önemsemiyorum en azından sıkıntı çekmeyecek diyorum tabi allah bilir ideal kilo aralığında doğup sıkıntısı olanda olabiliyor. Doktorum da doğum kilosuna takılmıyoruz doğumdan sonrası önemli demişti 😍 aşağı yukarı benim kızım da 3 kg doğacak belki biraz az belki biraz fazla. Sağlıkla gelsin de gerçekten ilerde yer yer toplar minik😂
Kesinlikle oyle yegenlerim kilolu dogdular zamaninda dogdular ama yinede kuveze girdiler saglikla gelsinler yeterki

Aksine çok da yormadım. Tüm evi süpürüp, iki odayı sildim sadece, ama uykumu hiç alamamıştım çok uyandım. Birde bugün niyeyse uykuda hep ağzımdan su akıyordu, öyle uyandım. Niye böyle oldu anlamadım. Üşüttüm heralde.
Canım bende genelde su akıyorken uyanıom..normaldir heralde.

Kızlar muhakkak doğumdan sonra 2 saat arayla emzirin yoksa sarılık tehlikesi olabiliyor. Sarılık sınırı 17 imiş 15-16 tehlike diyorlar. 12.7 çıktı muhakkak emzirin. Hatta emzirin sonra pompayla sütünüzü çekin kaşık biberon veya kaşıkla verin ve sonra mama verin böyle yaparak doğum sonrasında verdiği kiloyu ve sarılık riskini azaltın.

ayrıca doğum yapmamış veya yapmış yeni doğurmuş herkese diyorum muhakkak yan yatma yastığı alın çok pahalı bişey değil ama hayat kurtarıyor.

mama olarak sma 1 comfort önerdiler siz yinede araştırın

Uzaktan ateş ölçer kullanmayın yanıltıcı olabiliyor. Bunu dün akşam yaşadım koltuk altı temin edin

birde pişik kremi için mustela kullanıyorum cidden harika bi krem

ben yaşayıp tecrübe ettikçe yazıyorum hepinize hayırlı günler sağlıcakla kalın
2 saat fazla 1 saatte bir altını soyup topuğuna vurup uyandırmak lazım topuklarıyla oynanmaktan nefret eder bebekler ağlarlar hatta ☺️

Gelen giden bu dönemde kotu olmus daha yeni doğurdun biraz fırsat verselwrdi.2. Çocukla alışmak daha zor inan kızımı kiracam diye aklım.cikiuor öte yandan bebeğe hic rahat vermiyor seviyor öpüyor altını değiştiriyoruz kakali bezini herkese gosteriyo😀😀ödem 10 gun daha olacağını söyledi doktorum ama hamileligimdeki gb değilim bende 10.kilo.gitti
Valla benim oglumda ilk gunler cok mutluydu 2 gundr bana karsi biraz laflari degisti dha cok ilgi gosteriyorm ogluma ama kardesine karsida bi kiskanclik basladi sabah ilk defa 2 dk yanina biraktm omzundan tutmus sarsiyordu neye ugradigimi sasrdim kizmadm ama yaptignn yanls.oldgunu anlattim icimi korku kapladi bi kere birdha asla birakamam besiginde bile yanlz kalmasn diye uyurken kucagimda gezdiriyorm salon mutfak arasi 2 ay sonra 6 yasina giricek oglum bu kdr zor olcagini bilmiyordum 😔

Hayırlısı olsun canım inşallah sağlıkla kavusalim hepimiz 💓
Amin canım benim inşallah 🤗
Yaa senin de günün bitmiş niye gelmiyor bu mete 😅😅
Valla bende anlamadım kuzum gelmiyo bekliyorum hergun 🤣🤣
Yarın doğuma giriyorım kızlar dualarınızı bekliyorum 😍🙌
Güzel haberlerle gel inşallah canım ❤
Bu gün de gelmedi benim ki kızlar 😂 20 li haftalarda erken doğum riskim var diye 36 ya kadar diken üstünde durdum, şimdi de doğuramıyorum😂😂
Benimde günü dolmasına az kaldı gelmiyo napcaz bilmem 😃

Selam kizlar artik hic giremiyorm telefonu unuttm o derece 2 cocuk gelen giden 2 dk oturamiyorm bebekle ilgilen oglumla vakit gecir allahm ne kdr zormus su donem insallah atlaticaz hic yatmadim sezeryandan sonra cok sukur cabuk toplandim bu arada tam 8 kilo gitti benden hala ödem var bacaklarimda 2. Sezeryanlar kesinlikle dha kolaymis ilkinden spinalin etkiside var galiba
Bende tartıldım bugün 9 kilo gitmiş 12 kilo almıştım yüzümden aşırı zayıfladım hoşuma gitmiyor bende direkt yüzden gidiyor çünkü 😬
Her sezaryen diğerinden zor derler ama şükür benimde bu 3. Ama gayet güzel geçti

X