2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Burada okumustum sanirim canim... Allahtan umit kesilmez. Benim dayimin torununada down demislerdi. Cocuk sapasaglam geldi. Hic moralini bozma lutfen. Boyle bir durumda cinsiyetin hicbir anlami yok demi ? iste biz zavalli kullar uzulecek birseyler buluyoruz cok aci geecekten. Insallah senin bebisinde sapasaglam gelecek. Kizlar pek tatli oluyo gercekten. Alla yardimcin olsun insallah

Ben henüz hiçbişey almadım bebişeee bende ki rahatlık da
Bebeğin kıyafetlerini tanıdık bi bebe giyim satan toptancıya gidip toplu olarak aldık, aynı gün kendime lohusa pijaması aldım, müslin kumaşlar r aldık annem onlarla kundak, emzirme önlüğü vs yaptı. Bi gün de jokere gittik emzik, pamuk, şampuan vs gibi eşyaları aldım. Bez, ıslak mendil, beşik bunları da internetten hallettim. 2-3 haftaç içinde her şey tamam oldu 30.haftada da hastane çantam hazırdı. Hiiiiç kasma yani

Teşekkürler inşallah. Şükür down sendromu olmadığı kesinleşti. Organları ve kalbi de sağlam çıkarsa dünyalar benim olacak beklemek çok zor bi yandan da kötü bişi duymak istemiyorum artık kötü bişiler söyleyecek diye doktora gitmek istemiyorum. Duygularım herşeyim çok karmaşık.

Bizde düdüklü işler eşimde
Ben de çok korkuyorum, hiç kullanmadım.
Eşim evdeyken o haşlayıp buzluğa atıyor ben de yemek yaparken kullanıyorum.

Eğer buzlukta kalmamışsa senin gibi kısık ateşte sabahtan başlıyorum haşlamaya
Düdüklü ocaktayken mutfağa bile girmiyorum korkudan

Sizin oralarda gece bekçileri yok mu biz çıksak anında enselerler 5 dk ya bir caliyor düdükleri çok korkuyoz biz paralarımız cezalara gitcek diye
Site içlerine karışmıyorlarki kuzum. Bide ben çok yakınım yürüme mesafesi anneme. Bekçinin düdüğünü de çok az duyuyorum bizim ev tepede kalıyor pek çıkmıyor adam yokuşlar zor geliyor herhalde

Ana kız yürüyüşe çıkıyoruz uyku tutmadı kızlar
Yakında o montlarin önü kapanmayacak ya geçen hamileliğimde de aynı şeyleri yaşadım panço gibi şal gibi birşeyle ortuyordum karda kisda önümü hele kocam karnımı örtmeye çalışıyordu çocuğu usutecez diye diye öyle bir gülme geliyordu ki bana o öyle dedikçe sus yolda doguracam bak diyordum

Benim hala iştahım yoook galiba kilo alamayacağım karnımda çıkmadı
Bende habire yiyorum ama kilo alamıyorum canım hamilelik herkeste çok farklı canını sıkma iştahım açılır yersin inşallah. Çok şaşırmıştım doktora sormuştum üzülüyordum. Doktor herkeste farklı kimisi kilo verir dedi canımı sıkmadı sonra illa çıkacak merak etme

Ben hiç vicdan yapmıyorum, eşim aileme karşı çok iyi ama ailem de onu nasıl şımartacağını şaşırıyor, zaten eşim iyi davranmasa nankörlük eder.

Senin dediğin gibi eşim kendi annesinden bu ilgiyi görmemiş şimdiye kadar.

Biz gitmeden annem herkesin sevdiği şampuanı sabunu ayrı ayrı alır, eşim sıcağı sevmediği için klimayı açar odadan hiç çıkmaz, çayı kahvesi meyvesi çerezi her şeyi ayağına gider.
Babam kendine kahve yaparken eşime de yapar getirir.
Annem her gece yatmadan kahvaltıya ne istiyorsun diye mutlaka sorar.

Bir de en önemlisi bizde kimse damat veya gelin demez, oğlum kızım diye konuşurlar.
Ama eşimin ailesinde herkes gelin der, bu bile ne kadar sahiplenmediklerini gösteriyor bence.

Oralarda doğurganlık fazla
Benim eşim de iş çıkışı gitti, pek bir şey kalmamış. Zaten biz bu bebeğe pek bir şey almicaz hatta bezden başka ihtiyacı yok
Bebek askısı aldırdım o çok lazım olacak.
Bir de kola takılan emzirme yastığı gelecekti, bir tane bulmuş onu aldı, böylece bebeğe bez dışında yeni bir şey almış olduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…