2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben de galiba bugoboo’dan vazgeçtim. Çok aşağıda kalıyormuş oturma ünitesi onunla ilgili bi kaç yazı okumuştum çevre kirliliğine daha çok maruz kalıyorlar diye bizim ülkede malum bu konuda.. mios iyice aklıma yatmaya başladı katlandığında çok ufak kalıyor melio da öyle, hatta bugaboodan daha küçük oluyorlar katlanınca videolardan anladığım kadarıyla 🤔Ben cloud z aldım bu arada ama bebek arabası henüz yok bu gidişle elimizde taşıyacağız, çok da ağırmış 🙈
Peki ya benim bebek ürünleri ve markalar hakkında hiç bir fikrimin olmaması ve yazılanları anlamayıp googledan bakmam kaç puan 😂

Canim evet bunun turkcesi karin kasilmasi oluyo... rahim cok hizli buyudugu icin rahme basinc yapiyo ve bu kramp tarzi seyler olusuyo icerde. Ilk hanilelikse eger daha az hissediyorsun ikinci ve ucuncu ise daha fazla. Ben tam uc gundur bununla mesgulum. Karnim sertlesiyo. Bu gayet normalmis ... paracetomol iciyorum ben ve de sicak tutmak cok onemli. Benim gecmedi henuz.cok kotu bir his demi
Evet hiç hoş bir his değil gerçekten🤦🏼‍♀️ Dünden beri hisstmeye başladım, ikinci hamileliğim evham yaptım bende, haftam erken diye ☺️ İlaçla geçiyor muymuş peki, şu an sadece troid ilacı içiyorum, günde bir iki olsa iyi de inşallah çoğalmaz😁

Gecen ay ben gittigimde gebelik rutin kontrol ama tsh i da olcelim diyordum hic itiraz etmeden olcuyorlardi. Simdi kan tahlillerini de azaltma karari almislar galiba🤔 cunku b12 bakmiyor artik, d bakmiyor bir de zorluk cikariyorlar bize degil de gelen yasli bi amca vardi mesela sigarayi biraktim agzim yara iste bi kan bakar misiniz bayadir bakilmadi dedi. Neye bakicam ki ben simdi gargara yaziyim sana dedi amcayi gonderdi😁 sen talep et ama zaten 27. Haftada rutin gebelik muayenesi icin cagirdilar kan idrar ve bebegi dinliceklermis
Devlete maliyeti yük oluyormuş. O yüzden kan tahlili yapmayı azaltmışlar. Vergimizi, sgkmızı, faturamızı öderken iyi ama 🙄

bibalprensesi bibalprensesi ben hala operaistanbula gidemedim :)

ama bugaboo’nun on barinin olmamasi iyice beynimi bulandirdi :KK43: tek bildigim cloud z alacagim su an, priam artik olmadigi icin melio ya da bee 5 diye ikisini inceleyen review okuyacagim biraz 🤷🏼‍♀️
Ben de gidip görmek istiyorum. Biz de internetten cybex qbit all city i beğendik ama...

Sen ye canım havucunu bende dün bi yerde okudum hamilelere faydalıymış.

Ya bende happy mom forumunda okudum ilk soda ve havuc suyu icin amniyon sivisini yukseltiyormus filan yazmislar ama yanlis yonlendirmek istemem. Hatta birinin sivisi azalmis filan ona istinaden yazmislar🤔 ender saracoglunun da bir videosu var amniyon sivisi ve havucla alakali ama bilemedim

Ben de galiba bugoboo’dan vazgeçtim. Çok aşağıda kalıyormuş oturma ünitesi onunla ilgili bi kaç yazı okumuştum çevre kirliliğine daha çok maruz kalıyorlar diye bizim ülkede malum bu konuda.. mios iyice aklıma yatmaya başladı katlandığında çok ufak kalıyor melio da öyle, hatta bugaboodan daha küçük oluyorlar katlanınca videolardan anladığım kadarıyla 🤔Ben cloud z aldım bu arada ama bebek arabası henüz yok bu gidişle elimizde taşıyacağız, çok da ağırmış 🙈
Bence en iyisi gidip bakarak alın. Cybex'in bahsettiğiniz modelleri de öyle afaki farkli yükselikte arabalar değil. Bee 5 çok uzun yıllardır kullanılan ve incelemesi yapılan bir ürün olduğu için artık incelemelerin de suyunu çıkarmış olabilirler. Ona bakarsak çocuklar 1 metre olmadan yürümesinler, aldıkları nefes zarar olur. Otoban kenarında kullanmayacağız sonuçta. Benim tercih etmemdeki en büyük kriter sürüş konforuyu ve yerini tutabilecek alternatif marka model hakikaten aradım. Tabi kişiden kişiye tercihler değişebilir.

o konuyu da hic gormemistim bak..
Cloud z’yi operaistanbuldan mi aldin? Su detayliyi da atlatabilirsem onumuzdeki hafta sanirim ben de alacagim. ☺️

Bence en iyisi gidip bakarak alın. Cybex'in bahsettiğiniz modelleri de öyle afaki farkli yükselikte arabalar değil. Bee 5 çok uzun yıllardır kullanılan ve incelemesi yapılan bir ürün olduğu için artık incelemelerin de suyunu çıkarmış olabilirler. Ona bakarsak çocuklar 1 metre olmadan yürümesinler, aldıkları nefes zarar olur. Otoban kenarında kullanmayacağız sonuçta. Benim tercih etmemdeki en büyük kriter sürüş konforuyu ve yerini tutabilecek alternatif marka model hakikaten aradım. Tabi kişiden kişiye tercihler değişebilir.

peki bu on bar konusunda ne dusunuyorsun? benim kafami o karistirdi 🙈

peki bu on bar konusunda ne dusunuyorsun? benim kafami o karistirdi 🙈
Kemeri bağlamadan kullanmayı düşünürsen evet sıkıntılı bir durum ama dinamiği yan çıtaları kemerlele zaten korunaklı alanım içinde kalıyor çocuk. Ben kemersiz kesinlikle kullanmayı düşünmediğim için çok takılmadım. İçeride asıl tutan kemer.

e bebek sitesinden okudum, 5 nokta kemer sisteminden sonraki en büyük güvenlik icadı gibi anlatmış.
https://www.e-bebek.com/bebek-arabasi-on-bar-c4503/
Forumlarda kullanıcı yorumları çok eğlenceli 😁.
https://www.nurturia.com.tr/questions/463e1dae-e1f0-489f-a797-9e48009ea554/1/on-bari-bulunmayan-bebek-arabasi
hacer
11Y8Y10 yıl
bizim bebe comfort loola pusetimiz var, ön barı çıkabiliyor ve kızımız 1 yaşına geldi hala takmadık. hiç ihtiyacımız da olmadı. sürekli bağlı tuttuğumuz için diyeceğim ama değil. barın bebeği tutmak gibi bir fonksiyonu yok sanırım.

Damla
damla
13,5Y8Y10 yıl
Eğer semt pazarı gibi kalabalık yerlere girip çıkacaksanız yararlı olabilir. Oğlum arada bacaklarını da koyardı barın üstüne. Bunun dışında çok da gerekli değil bence.

annevebebis
annevebebis
11Y8Y12,5Y10 yıl
Ön barın bebeği tutma fonksiyonu yok ama bebeğin ön barı tutma fonksiyonu var. Bizimki iki elini koymadan asla seyahat etmiyor mesela :) Böyle bebekler de var. Ama ön bar nedir bilmeden büyürse, o zaman ön barı tutma isteiği de olamayacaktır. Sonuç olarak, yazdıklarım kararınızı etkileyecek şeyler değil :)

hijyenim
hijyenim
10,5Y10 yıl
biz de bahsettiğiniz pusetten kullanıyoruz ilk 20 günlükken kullanmıştım
memnunum ama şimdiki aklım ols ya daha hafif bir şey alırdım ya da travel sistem...

_anthemis_
_anthemis_
9,5Y6Y10 yıl
demek ki ön bar çok da lüzumlu birşey değilmiş :)
bütün annelere yorumları için teşekkürler

5 nokta emniyet kemeri benim için yeterli bir koruma ama karar sizin tabi.

Evet hiç hoş bir his değil gerçekten🤦🏼‍♀️ Dünden beri hisstmeye başladım, ikinci hamileliğim evham yaptım bende, haftam erken diye ☺️ İlaçla geçiyor muymuş peki, şu an sadece troid ilacı içiyorum, günde bir iki olsa iyi de inşallah çoğalmaz😁
Benimde ucuncu hamileligim canim. Baya hissedecegiz demekki. Hic evham yapma normal dedi bana ebe. Yurt disindayim ben ... paracetomol al dedi ebe icince rahatlatiyo. Birazda usutmusum ben sizladi her yerim.. zor ya ... allah kolaylik versin

Ben gün içinde 5 kez fln kasılıyorum. Ve bu haftalardır var ilk gebelikte bu kadar net anlaşılmıyor sanırım. Doktorlar sorun olmadığını doğal bir süreç olduğunu söylüyor.

Evet en iyisi kesinlikle gidip deneyerek almak ama 2. El piyasası bu kadar fazlayken o da düşündürdü biraz. 2. El sitelerinde en çok bugaboo ve mima var. Özellikle bugaboo 2 3 bine satıyorlar bunun sebebi ne merak ediyorum açıkçası 😕 siz ne güzel karar verip almışsınız darısı başımıza. bu arada bee5 için ayak koyulan kısmı yukarı kalkıyor mu yoksa hep sarkık mı duruyor ayaklar? 🤔

Ben gün içinde 5 kez fln kasılıyorum. Ve bu haftalardır var ilk gebelikte bu kadar net anlaşılmıyor sanırım. Doktorlar sorun olmadığını doğal bir süreç olduğunu söylüyor.
Ben hiç anlamıyorum karın nasıl sertleşiyor? Sadece tek tarafta mı oluyor sertlik ve öyle olursa kesin kasılma mı demek oluyor bu durum 🤔

Ön bar güvenlik içinmiş görünse de kesinlikle bebeğin konforu için. Genellikle el kol dayamak için kullanılıyor, bazen ayak da olabilir 😬 hatta dişlik görevi de görür kendileri. 🤣🤣
Soru yağmuru gibi oldu ama 😄 bebek arabasında bu ayak koyulan kısmın yukarı kalkıp kalkmaması sorun olur mu ? Mesela çocuğun bacakları hep sarkık duracaksa sıkıntı yaratır mı

X