2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bebek 19.haftadaki kilosunun 15 katı kadar kilo alıyormuş.
Böyle hesaplayınca benimkinin 3.400gr doğması gerekiyor bakalım doğru çıkacak mı

Güzel haberlerle dönersin inşallah canım ben de maalesef doktorumu değiştiricem doktorumdan çok memnunum ama daha önce söylemiştim hastane çok kötü ve doğum fiyatı hastaneye göre çok yüksek eşimin sigortasından yararlandığım için kurumunun anlaştığı hastanelerde doktor arayışına girdim inşallah içime sinen bir dr bulabilirim biraz stresliyim

Doğuma kadar diyet yaptır bebeğe çıkmaz yoksa o
Ne yedin ne içtin öyle tosuncuk olmuş
ayy valla şimdi sen öyle diyince korktum hep ekmek yiyorum limon bide hiç almaması gerekirken almış benim sıpa demek ki ben şimdi telaşa düştüm baksezeryanla bile zor çıkar

İnşallah kuzum insallah iyi doktorlara denk geliriz özellikle doğum için işini bilen bizi sakinleştiren vicdanlı birileri lazım

ayy valla şimdi sen öyle diyince korktum hep ekmek yiyorum limon bide hiç almaması gerekirken almış benim sıpa demek ki ben şimdi telaşa düştüm baksezeryanla bile zor çıkar
Dpguma giderken bile ölçüken bebeğin kilosunda %10-20 yanılma payı olabiliyor. Kaldı ki 19. Haftaların gramajına göre yapılan bir çıkarım çok da bilimsel değil. Bu arada limondaki şeker miktarı da masum değil, ekşi tadına yanılma

ya bağımlısı gibiyim çok kötüyüm hergün 2 tane falan yemek istiyorum engel olamıyorum resmen kendime

Sen sadece ekmek limon yersen bebek napsın kilo almış oda
Doktorun der canım ya kilosu fazla olsa sen bi dahaki kontrolde sor bakalım.

Pazartesi günü tetanoz 2. Doz olcam Kızlar size kaç doz dediler. Bunun sabit olması gerekmiyor mu 3 diyen var 5 diyen var.
3. Doz dogum sonrasına kalıyor. 5 doza tamamlarsan aşının koruyuculuğu ömür boyu oluyor. Ben önceki gebeliğimde iki doz oldum üçünxş doz zamanı tekrar tüp bebek tedavim başlamıştı doktorum da acele etme dur bakalım demişti. Bu gebeliğimde doktorum üçüncü dozu olma dedi, pandemi süreci bi tetanos aşısı için sağlık ocağına gitme dedi. Kaldım ben de.

Canım tuvalete hiç gidemiyorum su içiyorum katı beslenmiyorum. Bu hap nedense beni çok etkiledi.
Benim kan değerlerim normal sanırım biraz vakit geçsin yine baktırıyım kan vere vere kolum mosmor oldu
Kan değerlerin iyiyse çok iyi kuzum, kan ilacının markasını değiştir kuzum, ben sıvı olanlarından yazdırdım doktora onlar daha kolay geliyor.

Pazartesi günü tetanoz 2. Doz olcam Kızlar size kaç doz dediler. Bunun sabit olması gerekmiyor mu 3 diyen var 5 diyen var.
Kuzum tam koruma olması için 5 doz ama hepsi tek gebelikte yapılmıyor 2 gebelikte, 3 gebelikten sonra(1i gebelikten hemen sonra diye hatırlıyorum) 1 er sene arayla diye hatırlıyorum diğerlerinde canım. Ben ardı ardına hamile kaldığım için normal düzene devam ediyorum. Benim için bitti gebelikte başka vurulmayacağım, tee seneye bu zaman inşallah

Ana oldun ana hepimiz aynıyız
Kız sen öyle deyince aklıma kaynanam geldi çeyiz alışverişin de ic camasi gecelik falan bakıyoruz geldi sokuldu dibime az edebli şeyler al dedi kadın kalakaldım görümce cabuk cabuk uzaklaştırdı kaynanayi iki bebek bütün yük bende üçüncüyle ne halt yiyecem belli değil bakımı bırak inanın epilasyon yapamaz oldum çocuklu ve bakımlı hanımlara helal olsun valla

Kızlar bir şey sorucam sporcu sütyen tarzı sütyen alacağım ama beden s/m. m/l lxl falan ölçüsünü nasıl anlarım? Normal sütyen 95 takıyorum hamilelikten sonra büyüdüler ama sporcu da hangi beden alsam olur acaba harf olunca tam emin olamıyorum İnternetten alacağım için deneme şansım da yok. Sizce m/ l alsam olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…