2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bugünkü sonuçlarım çıkmış çok şükür idrarda keton yada glukoz çıkmamış. 3 aylik şekerim de 5.4 çıkmış.
Çok sevindim düüşmüşte azck sanki. ❤️🙏Memleketteki dr endokrine gerek yok dedi bulunduğum yerde zaten dr bulmam mucize. Diyet ve ölçüm takibi yapim ben bi süre. Zaten doğum için 1 ay sonra memlekete gidcem.

Çok sevindim düüşmüşte azck sanki. ❤️🙏Memleketteki dr endokrine gerek yok dedi bulunduğum yerde zaten dr bulmam mucize. Diyet ve ölçüm takibi yapim ben bi süre. Zaten doğum için 1 ay sonra memlekete gidcem.
Evet canım diyetle takip et. Özellikle 25.haftadan sonra hormonlar costugu bebek büyüdüğü için şeker oynayabiliyor. Ölçüp takip ettiğin sürece ne olduğunu bilirsin. Ona göre önlem alırsın

Bende bugün endokrine gittim. Hiç yükleme yaptırmana gerek yoktu dedi. Birinci gebelikte çıktıysa ikinci gebeliktede var kabul ediyoruz dedi. Dedim bazılarında ikinci gebelikte çıkmıyor. Çıkmasa bile diyabetli gibi davranmak gerekir dedi. Diyetle idare edebiliriz dedi. Diyetisyene gidicem.Açlık ölçerken demir ve tiroid hapından önce ölçmen gerek dedi. Günde bir kere ölç dedi.ayda bir kontrole gidicekmişim açlık ve tokluk orada bakacaklarmış.bir de doğumdan 2 ay sonra tekrar yükleme yaptırmam gerekiyormuş. Geçti mi geçmedi mi diye. Bir de 10 yıl sonra büyük ihtimal şeker hastası olursun dedi

Yarın doktora bir danışayım diyorum. İnfluenza salgını yok gibi bu yıl boşa mı yaptırmış oluruz acaba??
Çoğu kişi covid korkusundan grip aşısı olduğu için bu sene azalmış evet. Covide karşı da bir etkisi yok ki bunun bilemedim. Boş yere aşı olmak istemem.

Çoğu kişi covid korkusundan grip aşısı olduğu için bu sene azalmış evet. Covide karşı da bir etkisi yok ki bunun bilemedim. Boş yere aşı olmak istemem.
Ben influenza a geçirdim. Hamileyken olmak baya yorar insanı. Normal halimle yataklara düşürdü beni ve vertigo hediye etti bana. Benden de oğluma bulaştı o ölümden döndü diyebilirim 10 gün hastanede tedavi gördü ona rağmen tam atlatamadı.

Ben influenza a geçirdim. Hamileyken olmak baya yorar insanı. Normal halimle yataklara düşürdü beni ve vertigo hediye etti bana. Benden de oğluma bulaştı o ölümden döndü diyebilirim 10 gün hastanede tedavi gördü ona rağmen tam atlatamadı.
Baktık da şimdi, eşimde de gözüküyor. Hamile olmamızla ilgisi yok demek ki 😅

Kızlar benim bacağımda ince kılcal damar varis oluşmuş off off perte çıkmadan bebeği doğursaydım 🥺
Ardı önü 1 kere hamile kaldım onda da dökülüyorum resmen.
Kan sulandırıcı kullanıyor musun? benim ona bağlı olarak kılcal damar oluştu. Uzun süre ayakta kalmamak gerekiyormuş doktor öyle söyledi. Zaten hamilelikte kan hacmi arttığı için de oluyor. Uzanırken mutlaka ayaklarımın altına bi yastık koyarak yükseltiyorum.

A
Kızlar bu açlık tokluk sonuçlarıyla ilgili bilgisi olan var mı? Ref. Değerleri yazmadıkları için bişey anlamadım
Açlık kan şekeri referans değerleri genel olarak 70 -100 arasıdır. Sizin çok az düşük çıkmış belki kanınız beklemiş olabilir. Bu durumda kan dak hücreler glikozu eneji kaynağı olarak kullanır. 1 saat lik tokluk şekerinin 140 altında olması istenir. Tabiki en doğru yorumu doktorunuz yapacaktır 🤗geçmiş olsun

İnfluenza aşısı için öncelik grubundaymışım ben de. Şimdi öğrendiğim bilgiye göre covid sebebiyle herkes kafasına göre grip aşısı olmak istediği için stokları uygun kullanmak adına sadece risk gruplarına satılmasına ve uygulanmasına izin verilmiş.

İnfluenza aşısı için öncelik grubundaymışım ben de. Şimdi öğrendiğim bilgiye göre covid sebebiyle herkes kafasına göre grip aşısı olmak istediği için stokları uygun kullanmak adına sadece risk gruplarına satılmasına ve uygulanmasına izin verilmiş.
Evet öyle yapıldı, önce kronik hastalığı olanlara ve 60 yaş üstüne verildi. Annem babam olduğu için biliyorum ben de. Demek bize gelmiş artık sıra 😁

X