2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar evde seker olcumu yapanlar.Tokluk sekerinizi 2.saat mi 1.saat mi olcuyorsunuz? Ve o arada hicbirsey yiyip icmiyor musunuz ya da sivi alimina izin var mi? Ben de olcum yapmak istiyorum da.

Geçmiş olsun canım. Sende ne sıkıntı var? Lekelenme oluyor mu? Benim şuan için çok şükür rahim ağzında vs sıkıntı yok sancı filan da çıkmadı. Ama lekelenme olmasa süper olacak. Ya eşimin annesi çok ağır hasta her an öldü ölecek öyle diyeyim ondan kaynaklı sıkıntılı bir hafta geçirdik

Geçmiş olsun canım
İnşallah sıkıntısız atlatırsın.
Sen galiba aile apartmanında oturuyordun (yanlış da hatırlıyor olabilirim)
Eltin falan yardımcı olurlar mı

Geçmiş olsun canım
İnşallah sıkıntısız atlatırsın.
Sen galiba aile apartmanında oturuyordun (yanlış da hatırlıyor olabilirim)
Eltin falan yardımcı olurlar mı
Yok canım aile apartmanı değil malesef bana yardımcı olacak pek kimse de yok. Eşim evdeydi onun çok yardımı oluyordu ama annesi ile ilgili bu süreç onu da çok zorluyor. Doktora yazdım tekrar kanama artmadığı ve bebek hareketli olduğu sürece korkma dedi az için rahatladı

Canım bende kanama oldu 9. Haftada 3 gün hastane de yattım daha snra iki ay boyunca hep yattım hiç ayağa kalkmadim şuan bile birz ayakta durunca yada oturunca belim ve kasiklarim ağrıyo dikkat ediyorum kendimi yormuyorm lekelnme şuan için yok ama sancı var Allah şifa versin tüm hastalara da bizlere de kayınvaliden için de Allah yardımcısı olsn Allah daha fazla çektirmesin insallah 🤲🤲
Kıyamam canım ya. Ama rahim ağzında filan bir sıkıntı yok dimi? Ya da nst de sancı çıkıyor mu? Kanama nerden geliyormuş anlayabildiler mi? Aman dikkat et canım. Ben de mümkün mertebe istirahat ediyorum.

Kıyamam canım ya. Ama rahim ağzında filan bir sıkıntı yok dimi? Ya da nst de sancı çıkıyor mu? Kanama nerden geliyormuş anlayabildiler mi? Aman dikkat et canım. Ben de mümkün mertebe istirahat ediyorum.
Çok şükür sıkıntı yok canım nst ye girmedim arada bi ağrım oluyo yorulunca aniden kalkınca daha doktora gitmedim. Kanama kesenin çevresinde vardı çok fazlaydi smdi birz daha iyiym azaldı. Sanada çok geçmiş olsun canım bol bol dinlen 🤗

Çok şükür sıkıntı yok canım nst ye girmedim arada bi ağrım oluyo yorulunca aniden kalkınca daha doktora gitmedim. Kanama kesenin çevresinde vardı çok fazlaydi smdi birz daha iyiym azaldı. Sanada çok geçmiş olsun canım bol bol dinlen 🤗
Kontrole gittiğin zaman söyle sancın olduğunu nst ye sokar belki. Dün beni nstye aldılar ama sancı çıkmadı çok şükür. Hayırlısı ile sağlıkla zamanında bi doğrusak şu yavruları 🥰

Kontrole gittiğin zaman söyle sancın olduğunu nst ye sokar belki. Dün beni nstye aldılar ama sancı çıkmadı çok şükür. Hayırlısı ile sağlıkla zamanında bi doğrusak şu yavruları 🥰
Aminnn kuzum insallah 🤲🧿🥰 gittigmde soyliyim bari belli olmaz benim herşeyim acayip 🤷

Kizlar evde seker olcumu yapanlar.Tokluk sekerinizi 2.saat mi 1.saat mi olcuyorsunuz? Ve o arada hicbirsey yiyip icmiyor musunuz ya da sivi alimina izin var mi? Ben de olcum yapmak istiyorum da.
Ilk lokmayı aldıktan 1.saat sonra ölçülüyor canım. Sivi alabilirsin. Ama zaten yemeye başladiktan 1 saat sonra olduğu için yiyeceğini yemiş oluyorsun.

1. Saat tokluk şekerine bakılıyor. İlk lokmayı aldıktan sonra geçen süre. Ben su içimine dikkat etmiyorum. 140 tan az. Olması gerekiyor

Hiç sıkma canını, çünkü bu dönemde en azından takip edebileceğin bebek hareketleri var, benim 8.-9. haftalarda iki kere bardak bardak kanamam oldu, o dönemler bebel hareketi de hissedilmiyor, bi stres ki sorma, sen şimdi bu duruma hiç takılma, bebişlerimiz artık daha büyük böyle küçük küçük kanamalardan etkilenmezler inşallah, çok geçmiş olsun, bir daha olmasın inşallah

Üfürüm değilmiş kalpte parlaklık kireçlenme dedi.
Genelde kendi kendine düzeliyormuş doğduktan sonra 6 ay takip edilmesi gerekiyormuş.
Bu kalpte, bağırsakta falan parlaklık olayını ben de çok duydum, kimse de skntı yaşamamış, zaten takipte de olacaksın artık, hiç kendine stres yapma, sağlıkla gelsin kuzularımız inşallah hepimizin

X