2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bu kafadan ben de istiyorum

Riskli gebeysen 15 günde 1 git canım doktora. Ben 30.haftadan sonra her hafta gitmeyi düşünüyorum.
Şuan bile doktor doktor gezdiğim için her hafta gitmiş bulundum.
evet ya aslında haklısın da nedense bu gebeliğimde hiç doktora gidesim gelmiyor, ilkinde 2si özelde biri devlette 3 doktorta birden gidiyordum bunda da bi rehavet içindeyim, rahim ağzı kısa plasenta aşağıda ona rağmen daha geçen haftaya kadar ben lay lay lom.. ağrılar baskılar başlayınca endişe etmeye başladım önceki gün öyle kötü oldum ki dedim heralde yakında doğuracağım bebişin benim kıyafetleri yıkayıp hastane çantası hazırlamaya başlayayım..işte sonra haftaya gitmeye karar verdim randevu aldım... inşallah vaktiyle sağlıkla gelir bebişlerimiz canım saol önerin için :)

inşallah cnm yaa valla ben de geriliyorum bugün kalsiyum aldım demir alamadım ya da tam tersi diye... ben bi de her demir ilacını kullanamıyorum ishal yapıyo vs bu ferrum fort dokunmadı ama fayda da etmiyo sanki

Seninle benzer yönümüz var. Benimde bebeğin kalbinde parlama var. Başka sorunlarda var 30. Haftayı atlatırsak rahatlıcam.
Hiç bişeyden haberdar değilken çok daha mutluydum
Ben ilk haftalardan beri huzursuzum ya. Bir düşük bir dış gebelikten sonra tutacak mi endişesi peşine şeker sıkıntısı. Ilk 3 ayı atlattık ikili testiydi detaylıydi derken bir de detaylı da bağırsakta parlaklık cıktı geçmiyor endişeler. Ben kucağıma sağlıcakla almadan rahat etmicem sanırım. Eşim kızıyor bu kadar düşünmeme sağlıklı olacak bir beynini rahat bırak artık diyor ama 3limde değil işte

Sende bnm gibisin cnm 4 sene olmadı ilaç tedavisiyle oldu olmaz nasılsa kafasindaydik 1.5 yaşında kızlarım ve supriz yaptı oğlum yolda :) istiyordum ama kızlar en azından 2 yaşını doldursun diyordum nasip böyleymiş

İki kız bir oğlan süper yaaa ama tabi üç çocuk biraz zor olacak Allah yardımcın olsun. Hani kreşe filan gidebilecek yaşta olsalar büyükler kreşe giderdi bebekle daha rahat ilgilenilirdi filan ama nasip böyleymiş. Artık kabullendim akışına bıraktım

Geç anne olmanın etkisi sanırım valla erken vazgectim iki istiyordum oysa ki ama gerçekten çok korktum. Benim rahatsızlığım yüzünden hasta olursa ona dayanamam ben. Ve stres bitiriyor insanı. 33 yaşındayım zaten ömrüm stresli geçti. Bir de şimdi ikinci kere hamile kalsam yine şeker sorunu çıkacağı için cesaret edemem sanırım bir daha. Birincisinde bilmiyordum şeker sorunum olduğunu. Sonra bir düşük bir dış gebelik yaşadım aynı şeyler olur korkusu da yetiyor adama. Rabbim evlat hasretiyle yananlara nasip etsin gerçekten. Bende cok istedim 2.5 yil olmayınca korktum üzüldüm. Inşallah sağlıcakla kucağımiza alırız da acı tatlı anılar olarak hatırlarız bu süreci. Bebegimin tekmelerini seviyorum ama işte endişeler yedi beni

Ben de sizdenim 11. haftada başlayan sıkıntıların yarattığı stres bitmiyor eminim doğunca da rahatlamıycam ben artık iyice anksiyetik oldum. Elimde bebe doktor doktor gezecekmişim gibi geliyor.
Sanırım bende senden olucam kuzu ya valla bazen düşünmek bile yoruyor artık beni. En güzeli bebişe bir şeyler örüp düşünmemeye çalışıyorum ya da bebeğim için yapmam gereken tesbihatlarimi yapıyorum. Günü dolu geçirmeye olumsuz şeyler düşünmemeye çalışıyorum

Benim doktorum 150 ustu istemiyor. 2 haftadir diyetime uyamıyordum ınsuline rağmen 160 170 çıkıyordu. Kendime sinirlendim bugün diyetime çok güzel uydum.hic kaçırmadım öğlen tokluk 120cikti. Akşam yemeğinde 115 cıktı. Yediklerime dikkat edince çok iyi şekerim. Ama yediklerime dikkat etmezsem ınsulin ignesi yememe rağmen 160 170 yani. Iğne hiç mi etki etmiyor anlamadım valla

Ben henüz şeker yüklemesi yaptırmadım. 3lt su içtim bugün hala ağzım kuruyor.
Bir bu eksikti bende de çıkacak sanırım.
Sadece karbonhidrat ve şeker mi yasak?
Paketli gıdalar, şekerli gidalar, hamurişi makarna pirinç meyveyi abartmamak gerekiyor. Ama sadece su ihtiyacı sekr oldugunu göstermez vücudun susuz kaldıysa ondan dolayı da kuruyabilir dudaklarin canim

Ben henüz şeker yüklemesi yaptırmadım. 3lt su içtim bugün hala ağzım kuruyor.
Bir bu eksikti bende de çıkacak sanırım.
Sadece karbonhidrat ve şeker mi yasak?
Patates de dikkatli yemek lazım. Birazda kişiyle alakalı bazı yiyecekler. Patates bende yükseltiyor valla

Kızlar 27+3 teyim 2 gundur bebek hareketleri cok az bu saatlerde cosuyordu normal de hayla ortalıkta yok endişelenmelimiyim

Bunları yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, gerçekten çok rahat, işte emzirirken rahat olsun,diğerinin önü düğmeli diye onu deneyeceğim inşallah
Hiç önü düğmeli bir şey kullanmadım oğlumda. Daha doğrusu düğmeyi açıp emzirme vs olmadı. Pijamayı kaldırdım atleti indirdim o kadar. :)) önü düğmeli olması çok elzem değil. Normal atlet kullandım ben. Önemli olan ön kısmı esnek olsun. Zaten yaz bebesi olacaklar askılı falan olacak üstümüzde. Hemen indir en kolayı

Sağlıcakla kucağa almak nasip olsun inşallah. İkinci de aynı kaygılar yok bende. O kadar rahatım ki. Ne yediğimi düşünüyorum ne içtiğimi. Doktora gitme zamanı geliyor ben sonradan fark ediyorum. Oğlumda hiç böyle değildi. Zaman geçmezdi. Endişe zaten hat safhadaydı. Hep Bi şey olur mu kaygısı. Ama onda sağlık olarak daha iyiydim tabi. Ben de ilk oğlumu 33 ye doğurdum.şimdi 36 olucam. Biraz büyüyünce de Bi kardeşi olsun istiyor insan. Ama cesaret edemiyor. Bizim plansız olmasaydı sanırım ben de düşünmezdim hiç ikinciyi. Bir çocuğun sorumluluğu kaygısı çok zor. Şimdi karnımızda Bi bakıma rahatız ama doğduktan sonra kaygılar daha çok artıyor. Anne olmak gerçekten delilik. Hayat endişesi en üst seviyeye çıkıyor. Kendi canını bile evladın için düşünüyor oluyorsun. Eeee Bi de bir tane için kaygı başka iki üç tane için başka. Allah hepsine can sağlığı versin. Bize de onlara bakabilecek sağlık ve güç

Kızlar 27+3 teyim 2 gundur bebek hareketleri cok az bu saatlerde cosuyordu normal de hayla ortalıkta yok endişelenmelimiyim
Benim de bir haftadır öyle. Sanırım yerleri daralıyor artık. Özellikle alttan vurur oldu. Hatta göbeğim gevşiyor bazen yumuşak yumuşak geliyor elime. Anlamadım bişey. Bir şey yoktur inş. Arada ses versinler yeter :)

Bana hastaneden sunu onermislerdi, bebegin hareket etmediginden suphelenirsen buyuk bir bardak soguk su ic, bilgisayardan telefondan uzaklas ve sol tarafina uzanip, elini karnina koyarak 1 saat bebegine odaklan. Bebegin hareketleri guclu veya gucsuz 10 kere ve daha fazlaysa sorun yok, 10dan azsa tekrar bizi arayabilirsin demislerdi. Benim de uzun sure hissetmedigim oluyor sonra dinlemeye geciyorum. Ufak da olsa hareket edince rahat ediyorum, sayiya cok takilmiyorum.

Bana şunu önerdiler serviste; şayet şeker probleminiz yoksa ağzınıza bir tane kesme şeker alın ve sol tarafınıza uzanın 1 sa içinde hareket hissetmelisiniz şayet hissetmiyorsanız çok zayıfsa doktora gidin lütfen beklemeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…