2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eki Görüntüle 2777535

Diyet ile iyiydi hoştu ama bazı öğünlerde uymadım, ki kendimi biliyorum hatasız diyet yapmam pek mümkün değil benim psikolojik olarak, aç kalınca çok sinirli oluyorum. Geçen hafta 2. Saat ölçümü yapıyordum tost gibi yada pilavlı vs öğünlerde yada çok porsiyonlarda 150 civarı çıkıyordu, bu hafta insülin ile birlikte 1. Saat tokluk değerlerim maksimum 150 çıktı. Tatlıyı da kestim tamamen. Ama doymadan pek bırakmıyorum hala yemeyi. Kiloma yansıması ise diyet zamanı beridir kilo almadım -1 / +1 oldum.
Bilemedim ben bu işi , ilk bebeğimde 180çıkmıştı diyetle 150-160 çıkıodu ,doktorum insülin gereksiz dedi aşırı yüksek değil dedi,bi sorunda olmadı.bundada diyetle 150-160 çıkıo sabah kahvaltı genelde 170.doktor yine gerek görmedi , bebeğin aşırı kilo almaması,suyun normal olması,anne kilosu normal olması durumunda çok paniğe gerek yok dedi.her doktor farklı yok izliyor.

Tek tüple performansım muhteşem diyosun 😂
Bende 1,5 yılda zar zor 1 tane yapabildim. 😅
🤣 yok kız nasip diorum,iki tüp vardı başta,8.ayda kaldım hamile düşük oldu.sonra dış gebelik oldu tüp alındı biri.sonra yine bir kayıp ardından şimdi sağlıklı şükür.nasılsa tek tüple hemen hamile kalamam diye rahat oldugumdan sanırım tek tüp performansı iyiydi 🤣

Ay siz ne kadar dikkat ediyorsunuz öyle 🙈
Hiç böyle özenli Bi beslenmem olmadı.Allah ne verdiyse. 🙈
Aslinda hamileyim dikkat edeyim demedim, beslenme aliskanligimda cok sey degismedi. Onceden de baligi sevip yerdim, sekerli seylere duskunlugum yoktu. Gazli sekerli icecekleri agzima surmem. Simdi sadece alkolu kestim ve kafeini azalttim. Tartiya cikma aliskanligim yok. Bu son iki hafta ne olduysa hamur isi istiyor canim ve yagli unlu kurabiyeler geciyor gozumun onunden. Tabi ki insan gibi yiyince sorun olmaz diye dusunuyorum. 😅1 ayda yenecek seyi tek oturusta yemeye baslamasam iyi olacakti. Seker testine 2 hafta var, ondan suphelendim, bakalim sonuc nasil gelecek.

Bir de fark ettim ki kurabiyeleri alirken, marketlerde sekerli urunlerin neredeyse hepsinde glikoz surubu kullanilmis. Cikolatalar, pastalar, biskuviler...Yani seker kullanimi dunyada bitmis gibi bir sey, keske seker bulsak da beslensek, seker cok masum kaldi yani 🙂O yuzden seker yuklemesinde kullanilan glikoz surubuna uzayli gibi bakmak biraz garip oldu. Glukoz surubu her yerdeymis.

🤣 yok kız nasip diorum,iki tüp vardı başta,8.ayda kaldım hamile düşük oldu.sonra dış gebelik oldu tüp alındı biri.sonra yine bir kayıp ardından şimdi sağlıklı şükür.nasılsa tek tüple hemen hamile kalamam diye rahat oldugumdan sanırım tek tüp performansı iyiydi 🤣
Geçmiş olsun seninde kaybın çokmuş. Endişeli olman normal 😌

Bir de omletleri yapmadan once tavaya biraz susam atiyorum, simitle yemis gibi oluyorum pisince. Hamur, karbonhidrat, glutene yuklenmemek icin alternatif.
Bende tatlı yemiyordum canım istemiyor hatta başlarda tiksiniyodum. Bu hafta dışardan paket paket alıp sırayla yedim.
Niye öyle canım şeker istedi acaba diyabet mi diye aklıma gelmedi değil.
Bıraktım tövbe ettim yemicem tekrar 😂

Su anda boyle bir urune denk geldim. Sitede alerjik ciltler icin olan urunler veya yenidogan zibini gibi ipek urunler var. Bu da sutyeniymis, meme ucu yaralarini iyilestirici ozelligi var demis ipegin. Tabi bilemiyorum fiyat-ihtiyac dengelerini fakat fikir olsun diye paylasayim dedim sizinle. Alerjik cocuklara giydirilmis bir de iyilesmesi icin, ne kadar ise yarar bilemiyorum.

Katlanabilir Eldivenli Body (270 - 398 TL) Bu ipek de yeni doganin hassas cildi cin dusunulebilir.

Son düzenleme:
Kundak konuşulmuş daha önce,owlimi woombie mi marka olarak ne düşünüyorsunuz oğlumda ben kullanmadım ama şimdi almak istiyorum,owlinin peluş kundagını aldım sadece dışarısı için kullanırım diye fena degil yumuşacık ama almayı düşünen varsa indirimden alın bence çok uzun süre kullanılacak bir ürün degil bence buda benden bir tavsiye olsun :)

Kızlar merhaba, emzirme atleti konusunda kararsızdım, sütyen takmayı hiç sevmiyorum, bu atleti buldum lcwaikiden ço güzel kumaşı filan, göğüs kısmıda süngerli çok rahat gibi, düşünenlerin aklında bulunsun istedim 💚😇

Eklentiler

• F9A71BB8-DE52-4280-8C75-625D86F9A629.png
    F9A71BB8-DE52-4280-8C75-625D86F9A629.png
    288,6 KB · Görüntüleme: 68
Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız
Ben yataşın yün yorganını aldım canım, bi tane de annem pamuklj yorgan yaptırmış o vr. Yeni doğduğu zamanlar için de h&m in uyku tulumunu aldım
@mavii33 Sen Silifkeliydin sanirim yanlis hatirlamiyorsam. Ben de oyle!! Bilince, sen her yazdiginda burnuma kavrulmus fistik, batirik kokulari geliyor 🙂Sevmeyen yoktur, ovcalayiveriyorsunuzdur ne guzel 😁Cook uzun suredir memlekete gidemedim, yalancisindan da olsa uydurugundan da olsa kendimce bir seyler yapmaya calisiyorum batirigin, cok severim.
Ben de Mersinliyim :halay: ama ankarada yaşıyorum, 10 gündür annemin yanındayım mersinde, 1 haftada 2 kere batırık yaptırdım her gün olsa yerim 😂 yarın da yaptırayım bari. Baya hemşehrim varmış forumda
Kızlar selam tetonoz aşısını kaçıncı haftada yaptırdınızı
21 de yaptırdım ilk dozu

Kızlar merhaba, emzirme atleti konusunda kararsızdım, sütyen takmayı hiç sevmiyorum, bu atleti buldum lcwaikiden çok güzel kumaşı filan, göğüs kısmıda süngerli çok rahat gibi, düşünenlerin aklında bulunsun istedim 💚😇
Kaplı atlet ben de kullanıyorum. Arkadaş tavsiye etti çok memnun kaldım. Emzirme sürecinde falan da çok kullanışlı olacaktır

Kızlar merhaba, emzirme atleti konusunda kararsızdım, sütyen takmayı hiç sevmiyorum, bu atleti buldum lcwaikiden ço güzel kumaşı filan, göğüs kısmıda süngerli çok rahat gibi, düşünenlerin aklında bulunsun istedim 💚😇
Bendeki bundan değil ama. İnce askılı düz atlet şeklinde.

Birebir yaşıyorum aynılarını anlamadığım neden iner ki bebek aşağıya aşırı şişkinlik vs yapar mı acaba?
neden bilmiyorum açıkçası ilk gebeliğimde de rahim ağzı kısalığı vardı ama bu kadar ağrı ve baskı yoktu bunda plasentanın aşağıda olmasına bağlıyorum biraz bebiş de her nedense aşağıda daha çok duruyor işimiz zor vaktiyle gelsin bebişler de zorluklara katlanırız Allahın izniyle.. bu arada şişkinlik dediğin karnında şişkinlik mi yoksa vajende filan şişkinlik olan da duydum. benim bebiş harici şişkinlik oluyor sık sık onun da sebebi bağırsaklara da yük biniyor düzgün çalışamayınca gaz birikiyor ondan şişkinlik olur

Ben yine 21.hadtaya kadar rahattım siz daha erken stres yaşamışsınız.
Millet patır patır doğuruyor bende kolay sanıyodum. 😅
Bilemedim ya millete kolay da bize mi zor acaba diycem ama komşum geldi ay dedi nasıl zor gebelik geçirdim sırf bu yüzden 3.yü düşünemiyorum. Ben de sandım ki ne bileyim bebeğinde bişi vardı ya da düşme tehlikesi vardı hep yattı falan. Neden zor geçti dedim reflüm vardı yerimden kalkamadım dedi ya cevap bile veremedim 😂. Ben de tek derdimin ağrıyan belim ya da reflüm olmasını isterdim

X