2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar 2 gündür ayaklarımın yanması nedeniyle uyuyamıyordum. Ama öyle böyle yanma değil altına buz jelleri falan koydum gene de rahatlayamadım. Farkettim ki o 2 gün yatmadan bir kaç saat önce 1 tane meyve yemiştim. Dün meyve yemedim yanma olmadı. Halbuki 50lik Ogttm normal (132) çıkmıştı. Ama bugün tekrar açlık ve tokluk ölçtürcem. Annemde de gestasyonel diyabet vardı sonra kalıcı diyabete döndü o yüzden korkuyorum. Gebelik şeker kontrolü yapanlar sizde de böyle şikayetler oluyor mu şekeriniz yüksek çıkınca?
Ben de şeker tarama testinde, ve evde ölçtüğüm değerlerde 1 kere 160'ı gördüm ama hiç yanma fln yaşamadım.

Ben istanbulda yaşamıyorum ama istanbula gelmiştim iki hafta önce. Annemde halk ekmek almıştı. Şekerim 105-106 lardaydı. Keşke orada olsam gözüm kapalı alırdım
Sürekli değişiklik iyi geliyor olabilir. Organik halk ekmek de son günlerde yükseltmeye başladı benim şekerimi. Devamlı iyi geliyor diye aynı şeyleri yemek de iyi olmayabilir💁‍♀️.

Bu seker cidden psıkojımızı bozuyor, benim drunim şeker yuklemeyı cok degısık yapıyor, yedıgım kadar. Nutellalı ekmekli bir kahvaltı, 1 saat sonra 1 adet sütlü tatlı aclık kan sekerini önemsemiyor tokluk ta 200 olmadıkça korkma dıyor, o yüzden korkmayalım dıyorumda olmuo beyin işlemiş bir kere

Bu seker cidden psıkojımızı bozuyor, benim drunim şeker yuklemeyı cok degısık yapıyor, yedıgım kadar. Nutellalı ekmekli bir kahvaltı, 1 saat sonra 1 adet sütlü tatlı aclık kan sekerini önemsemiyor tokluk ta 200 olmadıkça korkma dıyor, o yüzden korkmayalım dıyorumda olmuo beyin işlemiş bir kere
Esirgenen göze çöp batıyor resmen, diikkat ettikçe dengesizleşiyor🙈. Stres yapmamak lazım.
Siz de evde ölçüyor musunuz peki?. Eczacım bana ilk damla kanı sil 2.ci damla ile ölçüm yap demişti. Siz nasıl yapıyorsunuz?

Kızlar bu haftalarda akıntılarınız arttı mı hiç? Benim 2 haftadır sabahları beyaz kremsi bir akıntım oluyor. Gün içinde bir daha pek gelmiyor. Bugün dr randevumuz vardı, kardan gidemedik, perşembeye kaldı. Östrojen akıntısıdır gibi geliyor bana ama yine de sorayım dedim size..
Benim nerdeyse hamileliğin basindan beri beyaz akıntım oluyor korkacak bir şey yok.

Esirgenen göze çöp batıyor resmen, diikkat ettikçe dengesizleşiyor🙈. Stres yapmamak lazım.
Siz de evde ölçüyor musunuz peki?. Eczacım bana ilk damla kanı sil 2.ci damla ile ölçüm yap demişti. Siz nasıl yapıyorsunuz?
Bakmıyrm ben,çok kacırırsam ki bazen oluyor anlıyrm ama sekerim yuksleınce bas agrım göz üstlerinde agırlık oluo 140 Bana mesela cok yuksek hemen fark edıyrm, esim benım seker hastası hatta ınsulın kullanıyor yıllardır ailecek sekerlıyız 😄 aynen ilk kanı sılin ikincı kan ile bakın, cihazdan cihazda fark ediyor o yuzden stres yaptıkça cıkıyor,

Bakmıyrm ben,çok kacırırsam ki bazen oluyor anlıyrm ama sekerim yuksleınce bas agrım göz üstlerinde agırlık oluo 140 Bana mesela cok yuksek hemen fark edıyrm, esim benım seker hastası hatta ınsulın kullanıyor yıllardır ailecek sekerlıyız 😄 aynen ilk kanı sılin ikincı kan ile bakın, cihazdan cihazda fark ediyor o yuzden stres yaptıkça cıkıyor,
Ben bayer marka kullanıyorum. Güvenilirdir değil mi. 2 hafta sonra aleti test edeceğiz gerçi ama inşallah yğksek ölçüyordur😂

Ben bayer marka kullanıyorum. Güvenilirdir değil mi. 2 hafta sonra aleti test edeceğiz gerçi ama inşallah yğksek ölçüyordur😂
Bayer guvenılır markalar arasında ama yınede hepsınde az cok sapma oluyor, ne kadar stres yapıo sekerı dusunursen o kadar cıkıyor malesef, örnegın yemekte kacırdım hemen hareket edin en Guzel cözüm bu

Derdimi anlatmaya devam edecegim ama sadece konusarak yeterli olmuyor anladim artik. Uzun uzun aciklamalar yapiyorlar vakit harciyorlar bol bol. 2 gundur hipotiroidin hamilelikte sikinti olmadigini aslinda hipertirodin ustunde durduklarini dinledim durdum. Gorusmelerin munazara seklinde gecmesi de yorucu oluyor, illa ki bir hazirlik yaparak gitmem lazim. Basit bir danisan olarak doktora ebeye guvenip kendimi teslim etmek istiyorum bir yerde.
Ya bu kadar rahat nasi olabiliyorlar?
Heleki anneler en hassas donemlerinde herseyi kafaya takarken. Benim tsh im gebeligimi ilk ogrendigimde 20 idi.
Ben şok oldum cnku 1 ay evvel 3.5 tu.
Nasi panik yaptim. Perinatologum kademeli ilac yukseltip beni 15 gunde bir tahlile cagirdi tiroit onemli dedi cunku. Cok sukur 175mg aliyorum su an tsh 1.75 e dustu.
Internette endokrin doktorlari var hatta ben biriyle gorusmustm online randevu verebiliyorlarmis. Eger haftalik yada aylik test yapacak yer varsa gercekten online randevu almaniz bence daha iyi. Tum detaylariyla ilgileniyolar birebir gorusme olarak
Doktor da su

Kizlar bu arada ben ne zaman dr a gitssm heycandan tansiyonum 12 13 cikiyo😂 n95 maske takiyorm nefes sikintisi bi de dr heyecani bi de covid korkusu hepsi olunca kalbim agzimda atiyo simdiden stres oldum haftaya kontrolum var.

Tamam muayene olunca bana da yaz olur mu

Merhaba canım bugün kontrole gittim bebeğin suyu normale dönmüş
Beslenmeden kaynaklı geçici bir durummus demek ki dedi doktor Gerçekten o kontrolden önce aşırı hamurisi yiyordum ve süt yoğurt yumurta neredeyse hiç yemiyordum Şimdi makarna pilavı azalttım süt ürünleri yumurta sebze her gün yemeye çalışıyorum

Kızlar her öğün ekmek yiyor musunuz peki?
Ben sadece kahvaltıda yemeye çalışıyorum.

Bende bısey merak edıyrm diyetisyene gidenler varsa sakıncası yoksa liste paylasabılırlermı ne dogru neyı yanlıs yapıyrz merak ediyorum

X