2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sezaryen olmuştun hatırladığım kadarıyla kaç gün sürdü kanaman?
Adetten çok daha yoğun bir kanamadan bahsediyorsunuz yatağa geçtiğine göre doğurmakla da dert bitmiyormuş 🙄
evet cnm sezaryen olmuştum ilk bir iki gün adet kanamasına göre epey yoğun oluyor tabi kişiden kişiye değişebilir tahminimce, ilk günlerden sonra da yoğun adet günleri gibi devam etti benim çarşaflar biraz battı çünkü sürekli yatar pozisyonda olunca biraz daha arkası geniş ped olması gerekmiş kotex geceden daha geniş yani yaşayınca öğrendim. benim kanamam azalarak yaklaşık 2 ay devam etti 20 günden sonra leke leke diyebileceğim türdeydi ama endişe edecek kadar değil. aynen valla doğurmakla dert bitmiyor ama bebek telaşına düşünce aç mı tok mu emdi emmedi kendi dertlerini unutuyor insan. annelik güdüsü var ya içimizde herşeyin üstesinden gelmemize yetecek güç veriyor yoksa kimse beni aynı şeyleri tekrar yaşamaya ikna edemezdi şaşıyorum hala kendime :)))

evet cnm sezaryen olmuştum ilk bir iki gün adet kanamasına göre epey yoğun oluyor tabi kişiden kişiye değişebilir tahminimce, ilk günlerden sonra da yoğun adet günleri gibi devam etti benim çarşaflar biraz battı çünkü sürekli yatar pozisyonda olunca biraz daha arkası geniş ped olması gerekmiş kotex geceden daha geniş yani yaşayınca öğrendim. benim kanamam azalarak yaklaşık 2 ay devam etti 20 günden sonra leke leke diyebileceğim türdeydi ama endişe edecek kadar değil. aynen valla doğurmakla dert bitmiyor ama bebek telaşına düşünce aç mı tok mu emdi emmedi kendi dertlerini unutuyor insan. annelik güdüsü var ya içimizde herşeyin üstesinden gelmemize yetecek güç veriyor yoksa kimse beni aynı şeyleri tekrar yaşamaya ikna edemezdi şaşıyorum hala kendime :)))
Hamileyken adet olmuyorum diye seviniyordum ama doğumdan sonra daha betermiş üzdünüz beni kızlar 😅

Sonraki haftalarda yaprak denen günlük pedlere geçilebiliyor. Saglıkla kucağımıza alalım da yeter ki. Bu arada ben bebeğim için özel sağlık sigortası araştırdım az önce de sigortacı ile konuştum bebek doğup 15 günlük olmadan sigorta yapılamıyormuş sistem öyle düzenlenmiş. Ben sanıyordum ki dogsun tc kimlik numarası çıkınca hemen sigorta işini çözebiliriz halbuki öyle değilmiş.
Ben sigorta yaptırmadım hiç bebek doğunca yaptırır mıyım düşünmedim açıkcası.

Valla aynen öyle. Sinir olmuştum artık ya. Hatta bu hafta bezi bıraktık. Bırakana kadar her kakada mutlaka zıbını batıyordu Bi şekilde.içeriğini saymazsak En iyisi prima incelik doku koruma vs ondan bile geçiyordu
Her kakada zıbın batması onu temizlemesi ay çok zor. Gözün aydın neyseki bezi bırakmış.

Normal doğum mu yapmıştın. Ben hasta bezi almıştım hiç kullanmadım desem yeridir. Fazla kanamam olmamıştı. Sezaryendi benim
Yok sezeryan oldum. Hele ilk gün çok kanamam oldu benim, ikinci gün de bi tık azalsa da yine de çoktu. Sonra azala azala gitti

😂 Senin bebeğe uygun bez henüz üretilmemiş.
Bende 1 paket depend külot alıyım o zaman nolur nolmaz.
Al bulunsun ilk 2-3 gün kullanırsın kalırsa sonra adet olduğun zaman da kullanabilirsin. Benim doğum sonrası ilk adetim de yoğun olmuştu o zaman kalan depend leri kullandım

Benimde aynı senin gibiydi. Pedden taşacak kadar olmadı hiç
İnşallah buseferde rahatça atlatırız,hı bide ben kan sulandırıcı kullandığım halde kanamam gayet normaldi.oyüzden ilk doğum yapcak olanlar hiç korkmasınlar adet kanaması nasılsa öyle bir kanama oluyor.

Sezaryen olmuştun hatırladığım kadarıyla kaç gün sürdü kanaman?
Adetten çok daha yoğun bir kanamadan bahsediyorsunuz yatağa geçtiğine göre doğurmakla da dert bitmiyormuş 🙄
Sezeryan olan bi arkadaşımın günler sonra bi anda boşalırcasına kan gelmiş ve kız yazık o an bayılmış 😬 kişiden kişiye değişen durumlar sanırım.

Kızlar birde internette denk geldi sebamed pişik kremi ve şampuanı aldım umarım iyidir.
Deneye deneye anlaşılıyor, her ürün her çocukta farklı etki yapıyor. Biz 1 yaşına kadar bephantol pişik kremi kullandık ama 1 yaştan sonra ara ara ciddi pişik sorunu oldu anca fucidin ile geçiyordu. Sonra mustela ya geçtik o da iyi geldi

Şimdiki bebekler çok hassas anladığım kadarıyla herşeyin en pahalısını kullanmak zorundasın.
Eskiden dalinle falan yıkanıyoduk birşey olmuyordu.
Hassasiyettem ziyade temiz içerik arayışı. Ve malesef temiz içerikli ürünler genelde daha pahalı 😬 valla ben şampuan olarak nivea aldım onda da parfüm var o sıkıntı ama memnun kaldık devam ettim. Bazı bebekler alerjik oluyor, çok şükür kızım da öyle bi sorun olmadı

Hamileyken adet olmuyorum diye seviniyordum ama doğumdan sonra daha betermiş üzdünüz beni kızlar 😅
Nasip olur da emzirirsen inşallah sonra yine bi süre adet olmayacaksın 😉 ben 4-5 ay sonra adet oldum sonra da düzensiz di hep geç geldi. Bazı arkadaşlar 1 sene adet olmadı hiç.

Benim de 40 gün boyunca ara ara kesildi ara ara az az geldi. Ama o yoğun kanamalar ilk 2-3 gün oldu sonra azaldı
Ay inşallah buseferde kolayca atlatırız hepimiz
Sezeryan olan bi arkadaşımın günler sonra bi anda boşalırcasına kan gelmiş ve kız yazık o an bayılmış 😬 kişiden kişiye değişen durumlar sanırım.
nadiren olan şeyler bunlar,doktorum kanama olması daha iyi demişti hatta içerisi tamamen temizlenir ağrı sızı daha çabuk kesilir demişti.bende sezaryenden sonra karnının içinde rahim top gibi çok sert oluyor ya ondan korkmuştum,doktorda biz eğer sert olmazda korkarız öyle olması geriyor demişti 😂 zaten sonrada normale döndü.

Ay inşallah buseferde kolayca atlatırız hepimiz

nadiren olan şeyler bunlar,doktorum kanama olması daha iyi demişti hatta içerisi tamamen temizlenir ağrı sızı daha çabuk kesilir demişti.bende sezaryenden sonra karnının içinde rahim top gibi çok sert oluyor ya ondan korkmuştum,doktorda biz eğer sert olmazda korkarız öyle olması geriyor demişti 😂 zaten sonrada normale döndü.
Kızlar siz ne diyosunuz ya ne rahim sertleşmesi ne top olması eee bebek çıktı bitti işte öyle olmuyor mu daha neler duyucam 😢

Nasip olur da emzirirsen inşallah sonra yine bi süre adet olmayacaksın 😉 ben 4-5 ay sonra adet oldum sonra da düzensiz di hep geç geldi. Bazı arkadaşlar 1 sene adet olmadı hiç.
Peki göbeğin ne zaman toparlandı? Hani doğum yapıyorlar ama hala bi şişlik oluyor o ne zaman gidiyor?

X