2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eki Görüntüle 2820490

Sanırım çoğu kişi philips avent almis. Ben arastirmamistim daha önce, iyidir diye bu Chicco dan aldim. Bir de 0-6 ay aldım ama bazıları 0 -2 ay almış önce. Acaba öyle mi almaliydim bilemedim🙄
Benimde okuduğum kadarıyla anne memesine en yakın avent emziklermiş en az emzik reddi onda oluyormuş. İkide bir almıyım diye direk onu aldım burdaki arkadaşlarda tavsiye etmişti. Sen dene tabi bunu da tutabilir.

Eğer emmesi sıkıntılı olmazsa 2 haftalık olduktan sonra ara sıra kısa süreli ver canım 1 aylık olduktan sonra da sadece uyutmak için kullanır uyuyunca ağzından çekersin. Çok fazla emzik emmesi de yanlış ama ileriki dönemde de emzik hayat kurtarıcı oluyor heleki uyku için
İlk 15 gün tutmazsa sonra zor tutuyormuş emziği doğduğunda versek bişi olur mu hastane çantasına koymuş burdaki arkadaşlarda.
Benimde aklımda emzik zararlı diye kalmış ama öyle bişi yokmuş. Emme yutma reflexi için önemliymiş.

Sizlerde paylaşın kızlar ne hazırlık yaptınız. ☺️
Ben yeni birşey pek almadım kızımdan kalanlar var ilk aylar için. Yaz içinde sonra alışveriş yaparım diye düşündüm. Kızım çok minyondu atıyorum 3 aylık kıyafetler 3 aylıkken büyük gelebiliyordu. O yüzden önceden almak istemedim bu sefer

Herkese sağlıklı dogumlar uzun zamandır takip ediyorum bende mayıs annesi olucam inşallah dün doktor kontrolüm vardı doktor 2 hafta geriden geliyor 32+3 te 1600 gram kilosunu az buldu sizede böyle olup doğuma yakın toparlayan olmuşmuydu çok moralim bozuldu 😑
32 de benimki de 1700 gibi bişeydi çok da geri değil gibi sizin

ben de bir tane hastaneden çıkınca giymesi için isim yazılı tulum sipariş verdim. onun dışında kızımdan kalan 2 tane daha hastane çıkışı var. 1 tane eşim bim den almış ama o çok küçük geldi bana yıkamış bulundum iade de edemiyorum. kendime 2 pijama bir gecelik koydum. emzirme yasyığı, babynest ve puset örtüsü sipariş ettim. eksiklerim bunlar gelince tamamlanacak inşallah

Benimde okuduğum kadarıyla anne memesine en yakın avent emziklermiş en az emzik reddi onda oluyormuş. İkide bir almıyım diye direk onu aldım burdaki arkadaşlarda tavsiye etmişti. Sen dene tabi bunu da tutabilir.
Ben biberonda Philips avent naturali duymuştum mesela, onu aldım. Ama emzigi araştırmaya zaman kalmamış ya da unutmuşum, bunu görünce almıştım ebebekten. Neyse bakalım deniycez👀👀

Kızlar emzikten bahsedilmis kızımda avent free flow kullanmıştım hastanede doktor emme refleksini kontrol etmek için istemişti hatta yanında varsa ver demişti evde de devam etmiştim 33 ay emzik kullandı kızım meme reddide yasamadik sukur hatta günde gece uykuya gecmeden önce bir kere olmak üzere avent natural biberonda mamada verdim ilk 6 ay ilk iki hafta sarılık olmasın aç kalmasın diye üç sefer veriyordum mamayı ,aç kalıp sarılık olacagina mama vermek daha mantıklı gelmişti mama benim için tüüü kaka değil sonrasında 28 ay emdi zaten, herkeste farklıdır tabi ama emzik bizde diş yapısında da çene yapisindada bir deforme yapmadı emzik olmasaydı ne yapardım bilmem hatta kızımin son diş kontrolünde doktoru gördüğüm en güzel süt dişleri olabilir demişti çok mutlu etmişti beni ben dişten çok muzdaribim çünkü

Şimdide emzik alacağım e bebeke gittiğimde avent yok temin edemiyoruz demişti civilde de pembesi vardı sadece şimdi trendyola baktimda indirimler var kararsız kaldım free flowdan memnundum her emziğin kendine ait kapağı vardı kızımda ultra air modeli yoktu sanırım onlarda da indirim var şu an ama arada normalde baya fiyat farkı oluyor takip ettiğim kadarıyla ultra air ve free flow arasında ne fark varki acaba uçları aynıysa daha uygununu almak daha avantajlı

Eklentiler

• Screenshot_2021-04-08-17-03-26-568_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2021-04-08-17-03-26-568_trendyol.com.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2021-04-08-17-06-08-025_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2021-04-08-17-06-08-025_trendyol.com.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 30
Sizlerde paylaşın kızlar ne hazırlık yaptınız. ☺️
Ben alışverişi yüzde 99.9 tamamladım of, bı tek koloroplast tan kilitli poşet kaldı almadigim, hastane çıkışını ona koyup vericem hemşireye👀

Aldiklarimi aklıma gelen sırayla yazayım, belki fikir olur henüz tamamlamayanlar için de🌺

Sifonyer-ikea
Park yatak-yoyko
Park yatağın içine -Yataş cottony sünger yatak
Babynest-şoktan almıştım
Ev tipi anakucagi-babyplus
Puset-babyplus
Bebek arabasi- maclaren baston tipi
Reflü yatagi-babyplus
Emzirme yastigi-ebebek
Anne bebek çantası-ebebek ve Trendyol
Muslin battaniye- Trendyol ve Yataş
Polar battaniye-karaca ve taç
Penye battaniye-kitikate
Küvet kova masrapa- şok
Banyo filesi -ebebek
Banyo suyu derece olcer-ebebek
Banyo sungeri-chicco
Tarak seti-chicco
Tırnak makasi_wee
Kundak havlu-tac ve LCW
Kulaktan Atesolcer-braun
Muslin alt açma minderi ve muslin ortu- deuxlapins
Anne bebek taci-instagram
Emzirme sutyeni-penti
Lohusa geceligi ve sabahlik- Boyner, hays, LCW
Hastane için terlik-twigy
Depent hasta bezi
Bebek bezi- Prima premium care
Islak mendil- sleppy yenidoğan natural
Kullan at alt açma örtüsü - baby me
Bebek bakım pamuğu- baby me
Anne sütü saklama poseti-baby me
Göğüs pedi-baby me
Elektrikli süt sağma makinasi-lansinoh
Göğüs ucu kremi-lansinoh
Yeni doğan sampuan losyon pişik kremi- mustela
Sudocrem
Burun aspiratoru-nose frida
Serum fizyolojik-chicco
Emzik-chicco 0 6 ay
Biberon- Philips avent natural
Çıngırakli oyuncak-ebebek
Biberon ve emzik temizleme suyu-baby me
Bebek deterjani- hacisakir granulmatik ve dalin
Carsaf-ebebek ve şok
Nevresim takimi-şok
Hastane cikisi-panco, bebitof ve bim
Bebek kiyafetleri- Boyner, carters, panço, h&m, chakra, LCW, joker, ebebek

Şimdilik boyle🌺🌿

32 de benimki de 1700 gibi bişeydi çok da geri değil gibi sizin
Bana geri dediler devlet hastanesi bütün tahlillerimi yaptılar en son tansiyonunu kontrol et 1 hafta sonra gel dediler ama tansiyona alakalı hiç bişeyim yok genetik olarak minyon mu olucak acaba baba tarafı ufak tefek biraz 😔

Ben alışverişi yüzde 99.9 tamamladım of, bı tek koloroplast tan kilitli poşet kaldı almadigim, hastane çıkışını ona koyup vericem hemşireye👀

Aldiklarimi aklıma gelen sırayla yazayım, belki fikir olur henüz tamamlamayanlar için de🌺

Sifonyer-ikea
Park yatak-yoyko
Park yatağın içine -Yataş cottony sünger yatak
Babynest-şoktan almıştım
Ev tipi anakucagi-babyplus
Puset-babyplus
Bebek arabasi- maclaren baston tipi
Reflü yatagi-babyplus
Emzirme yastigi-ebebek
Anne bebek çantası-ebebek ve Trendyol
Muslin battaniye- Trendyol ve Yataş
Polar battaniye-karaca ve taç
Penye battaniye-kitikate
Küvet kova masrapa- şok
Banyo filesi -ebebek
Banyo suyu derece olcer-ebebek
Banyo sungeri-chicco
Tarak seti-chicco
Tırnak makasi_wee
Kundak havlu-tac ve LCW
Kulaktan Atesolcer-braun
Muslin alt açma minderi ve muslin ortu- deuxlapins
Anne bebek taci-instagram
Emzirme sutyeni-penti
Lohusa geceligi ve sabahlik- Boyner, hays, LCW
Hastane için terlik-twigy
Depent hasta bezi
Bebek bezi- Prima premium care
Islak mendil- sleppy yenidoğan natural
Kullan at alt açma örtüsü - baby me
Bebek bakım pamuğu- baby me
Anne sütü saklama poseti-baby me
Göğüs pedi-baby me
Elektrikli süt sağma makinasi-lansinoh
Göğüs ucu kremi-lansinoh
Yeni doğan sampuan losyon pişik kremi- mustela
Sudocrem
Burun aspiratoru-nose frida
Serum fizyolojik-chicco
Emzik-chicco 0 6 ay
Biberon- Philips avent natural
Çıngırakli oyuncak-ebebek
Biberon ve emzik temizleme suyu-baby me
Bebek deterjani- hacisakir granulmatik ve dalin
Carsaf-ebebek ve şok
Nevresim takimi-şok
Hastane cikisi-panco, bebitof ve bim
Bebek kiyafetleri- Boyner, carters, panço, h&m, chakra, LCW, joker, ebebek

Şimdilik boyle🌺🌿
Biberon temızleyıcı baby me kullanmayın ıcerıgı temiz dgl yanlıs hatırlamıyorsam sls ıcerı yor onun yerine aynı fiyatlarda uni baby alın yada dıger dogal markalar

Herkese sağlıklı dogumlar uzun zamandır takip ediyorum bende mayıs annesi olucam inşallah dün doktor kontrolüm vardı doktor 2 hafta geriden geliyor 32+3 te 1600 gram kilosunu az buldu sizede böyle olup doğuma yakın toparlayan olmuşmuydu çok moralim bozuldu 😑
Benim 32. haftada 1500 gramdi. Doktorum iyi demisti. Simdi 34. haftamizdayiz. 2 haftada yarim kilo almis 2000 gram oldu.

Eki Görüntüle 2820490

Sanırım çoğu kişi philips avent almis. Ben arastirmamistim daha önce, iyidir diye bu Chicco dan aldim. Bir de 0-6 ay aldım ama bazıları 0 -2 ay almış önce. Acaba öyle mi almaliydim bilemedim🙄
0-2 alın bence bebek %96 reddetmiyor o boyutu ve memeyi alıyor bende özellikle chicco nun 0-2 sini aldım sonra büyüğünü alırız yalancı memeye alışınca ben eczacıyım ecza depolarında bilezor buluyoruz avent ti onun için chicco aldım sonra sıkıntı yaşamayım diye

0-2 alın bence bebek %96 reddetmiyor o boyutu ve memeyi alıyor bende özellikle chicco nun 0-2 sini aldım sonra büyüğünü alırız yalancı memeye alışınca ben eczacıyım ecza depolarında bilezor buluyoruz avent ti onun için chicco aldım sonra sıkıntı yaşamayım diye
Öyle yapayım madem, teşekkür ederim🥰

İlk 15 gün tutmazsa sonra zor tutuyormuş emziği doğduğunda versek bişi olur mu hastane çantasına koymuş burdaki arkadaşlarda.
Benimde aklımda emzik zararlı diye kalmış ama öyle bişi yokmuş. Emme yutma reflexi için önemliymiş.
Biz memeden önce emzik verdik valla.
3 yaşına kadarda cakcukcakcuk emdi😊
Ne diş problemi oldu ne çene.
T

Emzigi Mam marka almayi dusunuyorum, cevremde en cok tercih edilen ve silikon yapisindan dolayi benim de hosuma giden bir marka oldu. Fiyati 5-6 pound arasi degisiyor, max 70 tl diye cevireyim hadi. Turkiye'de yaygin mi diye bir arayayim dedim 250 tl cikti. Belki daha ucuz linkler vardir arastiarmadim ama inanamadim da 😨 Alacagim da su.

Bunun silikonu digerlerine gore ince oluynca bunu alayim dedim, Philipsten ve diger markalardan daha uygun. Turkiyedeki fiyati neden boyle ucuk anlamadim.

download.png

Ben biberonda Philips avent naturali duymuştum mesela, onu aldım. Ama emzigi araştırmaya zaman kalmamış ya da unutmuşum, bunu görünce almıştım ebebekten. Neyse bakalım deniycez👀👀
Bende biberonu lansinoh aldım ikisi arasında kalmıştım. Bebeklerin bu kadar seçici olduklarını hiç bilmiyordum. 😅

Biz memeden önce emzik verdik valla.
3 yaşına kadarda cakcukcakcuk emdi😊
Ne diş problemi oldu ne çene.
T
Valla benimde ağlatmaya hiç niyetim yok sütüm olmazsa mamada vericem. Emzik tutarsa onuda vericem. Sarılık olmasından iyidir. Emzikten mama konusuna alakasız bir geçiş yaptım. 😁

Emzigi Mam marka almayi dusunuyorum, cevremde en cok tercih edilen ve silikon yapisindan dolayi benim de hosuma giden bir marka oldu. Fiyati 5-6 pound arasi degisiyor, max 70 tl diye cevireyim hadi. Turkiye'de yaygin mi diye bir arayayim dedim 250 tl cikti. Belki daha ucuz linkler vardir arastiarmadim ama inanamadim da 😨 Alacagim da su.

Bunun silikonu digerlerine gore ince oluynca bunu alayim dedim, Philipsten ve diger markalardan daha uygun. Turkiyedeki fiyati neden boyle ucuk anlamadim.

Eki Görüntüle 2820581
Vergi üstüne vergi burada ucuz hiçbir şey kalmadı o yüzden.

X