2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sezeryanın ameliyat kısmı çok kolay bana sonrası zor geldi 😬 uyuşturma işlemi 5-10 dk o bittikten sonra zaten kurbanlık koyun gibi yatıp bekliyorsun bişey hissetmeden 😅 sonra ıngaaa ıngaaa bir bebek geliyor yanağınıza koyuyorlar öpüp ağlıyorsun filan. Sonra bebek gidiyor, dikişler atılıyor odaya geçiyorsun asıl film o zaman başlıyor 😬
Toplamda ne kadar suruyor sezaryan dogum..bnde simdiden basladi dogum korkusu:oops:

Sezeryanın ameliyat kısmı çok kolay bana sonrası zor geldi 😬 uyuşturma işlemi 5-10 dk o bittikten sonra zaten kurbanlık koyun gibi yatıp bekliyorsun bişey hissetmeden 😅 sonra ıngaaa ıngaaa bir bebek geliyor yanağınıza koyuyorlar öpüp ağlıyorsun filan. Sonra bebek gidiyor, dikişler atılıyor odaya geçiyorsun asıl film o zaman başlıyor 😬
Aynen düşünmek den kactigim tek şey narkoz sonrası tahminen 3 gün filan yazmışlar Nisan annelerinde ameliyat sonrası kısmı 😬

Tam olarak bilmiyorum ama 1 saatten az. Gerçekten sezeryan da doğum kısmında korkulacak hiç bişey yok. Benim sezeryan sonrası çok ağrım oldu ama o da herkes de olmuyormuş
Aci hissettiniz mi sezaryan aninda? Insalh olmaz ya bu sefer agriniz..benim ilk hamileligim biraz acemiyim cok gozumde buyuyor dogum😕

Aci hissettiniz mi sezaryan aninda? Insalh olmaz ya bu sefer agriniz..benim ilk hamileligim biraz acemiyim cok gozumde buyuyor dogum😕
Yooo hiç bir şey hissetmedim, uyuşturmak için belden iğne yapılıyor o bile acıtmadı. Dediğim gibi sezeryan kısmı çok kolaydı. Hiç korkulacak bişey yok. Gömülü 20lşk diş ameliyatı oldum o bile daha zordu 😅 Odaya geçince bir zaman sonra ilaçların etkisi geçince çok sancı oldu ama epiduralden ilaç verdiler o rahatlattı. Taburcu olup eve gelince 1-2 hafta dikişlerim çok ağrı yaptı hareketlerim çok kısıtlandı ama herkes de öyle olmuyormuş. 3 günde normal hayatına dönenler varmış

Kizlar 35. haftama giriyorum. Bu haftadan itibaren kolay dogum için günde 6 adet hurma ve 2 fincan ahududu yapragi çayi içmeye baslamayi düşünüyorum. Sizlerde tüketiyormusunuz merak ettim:)
Hurmayı tek adet sayılarla yemek gerekiyor dinen böyle tavsiye ediliyor bilim adamları da yaptıkları araştırmada tek ve çift yenildiğinde vücuttaki etkisinin ne olduğu görmüşler. Tavsiyem günde 1tane ile başla 1 hafta sonra da 3 adet yersin. Birden 6adet yemek bana göre fazla gibi birde ahududu çayı ve hurma da ikisi de kasılma yı açılmayı özellikleri var böyle yersen 1haftaya doğurabilirsin :halay:

Nişan geldi galiba sizin?
Benim 2 3 güne dogum olmustu. Gözünüz aydın sizde dogum bekliyordunız sanki Myanmar daki, sizdiniz değil mi, İnşaAllah sağlıkla kucağınıza, alırsınız. Bebek aşırı derecede hareketlendi ertesi gün dogumum olmustu
Nisan olup olmadigini bilmiyorum daha once tecrube etmedigim icin, evet Myanmardaki benim ama biz 38. Hafta olur diye planlamistik dogumu daha erken olabilecegini dusunmemistim bugunlerde agrilarim sıklasti gerci bir iki kez belimdende gelip gittigi oldu vucut esnedigi icindir diye dusunmustum. Insallah hepimiz saglikla kavusuruz bebislerimize 🙏🏻

Kızlar herkese selam,
Giremedim buraya takipte edemedim.
Korona pozitifiz.
2 gündür çok ağırdım.
Hastanede sürekli serum yedim.
Ateşim 38.5 ve dirençliydi bi ara beni araştırma hastanesine sevk düşündüler.
Öyle korku dolu zamanlar geçirdimki.
Sürekli kan alındı sürekli serumlar iğneler.
Saatlerce tiredim ateşten.
Bebek için korktum.
Hastaneler dolu doktor enfeksiyon kaparsın bebeğe daha riskli ,bebek hareketlerini takip et dedi.antibiotk ve parol kullanıyorum.
Allaha şükürler olsun bi parça daha iyiyim ateşim dirençli ateşten normale döndü.
Hamile olunca elleri kolları bağlı kalıyorlar yapılacaklar kısıtlı.
Rabbim kümseye yaşatmasın hala halsizlk ve baş ağrım var ama bukadarına şükrediyorum.
Lütfen şu son zamanlar kimseyle görüşmeyin.
Özellikle çocukları öpüp kokluyoruz bana yeğenimden geldi mesela.
Hepiniz Allaha emanet olun,dua edelim birbirimize🤲
Geçmiş olsun Allah'tan acil şifalar dilerim 🤲

Kizlar 35. haftama giriyorum. Bu haftadan itibaren kolay dogum için günde 6 adet hurma ve 2 fincan ahududu yapragi çayi içmeye baslamayi düşünüyorum. Sizlerde tüketiyormusunuz merak ettim:)
ben de 35. haftamdan itibaren günde 6 tane yemeye başladım. Ama bahsettiğin çaydan içmiyorum sadece hurma 😊

Canim bence erken gibi geldi benim eltim gunde 1 2 tane yemisti bu haftalarinda sonra 3 santim acilmasi oldu 39 a kadar yat dediler o yuzden dikkat et istersen

30.haftalarina dogru kilo alması yavaşlayan hatta kilo veren oldu mu? 😢 Bebegin gelişimi sıkıntıya girer mi ki istemsiz kilo alamıyorum hatta vermeye başladım.

Canim bence erken gibi geldi benim eltim gunde 1 2 tane yemisti bu haftalarinda sonra 3 santim acilmasi oldu 39 a kadar yat dediler o yuzden dikkat et istersen
Bende günde 1 tane yiyordum tatlı niyetine yemiyim o zaman. Doğum için çok erken.

30.haftalarina dogru kilo alması yavaşlayan hatta kilo veren oldu mu? 😢 Bebegin gelişimi sıkıntıya girer mi ki istemsiz kilo alamıyorum hatta vermeye başladım.
34.haftadayım kılo almadım hatta dıyetle kılo veriyorum bebek senden gerekli besinin lıyor artı bebegin kilosu tamamen genetik hıc kafana takma

X