2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bence bu durum iyi bile olmuş. Tam doğum zamanı acaba doktor covid olur mu endişesi olmaz. O zamana kadar atlatmış olur. Benim o kaygım var mesela. Ya doktorum covid olursa diye. Dün sordum hatta. Başka Bi Dr ismi verdi öyle Bi durumda o ilgilenecekmiş.
Bülent Kars vardı kadın doğumcu. Cevizli deydi sanırım. Hastaneyi hatırlayamadım küçük bi tıp merkezi. Yıllar önce çok methini duymuştum. Ama gitmek kısmet olmadı. Yoğun Bi Dr Du. Şiödi nerde bilmiyorum.aklında olsun yine de.
Şuan Dragos Tıp Merezinde kendi kliniğini açtı. Hemen KArtal soğanlık yan yolda. Titanic otel var ona çok yakın. Bilginiz olsun.

Merhabalar cok uzgunum, sizinle de paylasayim. Gecenlerde bebegin hareketlerinin azaldigindan suphelenip aramistim hastaneyi. Neyse ki hareketleri cok ciddiye aliyorlar. Nst'de her sey yolunda olumlu ama dr daha once de hareketlerinden suphelendigim sikayetini duyunca bir de renkli dopplerle bakmak istedi. Daha once gelisim egrisinde tam ortada duran bebek baya geriye dusmus. 36+0 haftasinda 2 kilo geldi. Basi ve kemik orani normal ama kiloda karni kucuk kalmis. Hemen uzman doktor telefonla arandi ve ciger gelistirici igne onerdi. Doktorlara guvenmekten baska elimden bir sey gelmez, anlik karar verip igneyi oldum ve hastanede sabahladim. Sabahina 2. doz vuruldu. 2 doz arasi 6 saatte bir nst ile bakildi. Her sey normaldi. 19 Nisan'da tekrar bebegin olculeri alinacak ve vajinanin icine yerlestirilen oksitosin tabletiyle ne zaman normal dogum baslatilacaginin karari verilecek. En gec 38. hafta olur ama kalmayadabilir haftaya da olabilir duruma gore karar verilecek dendi.
19'una kadar her an bebegin hareketlerinde tetikte olmam konusunda uyarildim. Bebek belki de gelisimini tamamladi ve annede fazla kalmasi risk yaratabilir dendi. Hic beklemedigim seyler cok ani gelisti. Plasentadan kan akisi guzel, bebegin suyu yerinde, tansiyon seker problemim yok, yeme rutinim genelde duzenli ve ayni, neden geride kaldi anlamadim gercekten.
2 hafta once tasindik cok yoruldum etkisi oldu mu bilmiyorum, yorgunluktan fena odemim olmustu. Bebekler kendileri hazir olduklarinda geliyorlar durumuna inancim iyice pekisti artik. Kucuk zayif ve erken gelmek zorunda kalan bir bebek doguracagim fikrine alismaya calisiyorum,.
Hiç üzülme bebeğin sağlığı iyiyse kiloya takılmamak lazım benim de bebeğim küçük gidiyor ve haftalardır minik bir bebeğin olacak hazırlıklı ol diye kendimi telkin ede ede bu duruma alıştım sanırım. Ne yaparsak yapalım bazen değiştiremiyoruz durumu. Ben de minyonum kızım da minyon olacak kabullendim benim haftalardır belli hep geriden geliyor doktor da hiç panik yapmıyor. Hep diyorum yeter ki sağlıkla doğsun doğunca da alır kilosunu.

Kizlar pramuture bez diye geçiyor 0 numara bez almayı düşünüyorum 3 kilodan küçük bebekler içinmiş galiba ama ilk dogdugunda çok küçük dünyaya geldiği için bebekler 1 numara biraz büyük oluyormuş haftaya Perşembe tarih kesinleşen alayım diyorum dah since doğum yapanlar kullandı mi
Aaa benimki de 3 kilo doğmayacak bi de doğduktan sonra zayıflıyorlar biraz çok iyi fikir ben de ondan 1 paket alayım bari.

Bende bi paketi aldım direkt koydum. Prima da aldım sleepy de ama yanıma primayı aldım. Sleepy mi alsaydım ki acaba🤔
Canim ben bu bez konusunu cok arastirdim okudugum icerikler aslinda hepsinin kimyasallarla dolu kagit parcalari oldugu yonunde fakat sleepy primaya gore daha az kimyasal kullaniyor bence ilk etapta sleepyi al yanina . Birde yeni bi urunu cikmis bio natural diye mumkunse onada bir bak

Gecmis olsun canim uzuldum Allahim insllh sifa versin🤲 peki nedeni neymis kilosunun dusuk olmasinin herhangi bir sey soylemedi mi doktorlar..hani seker tansiyonda yokmus sebep soylemediler mi?
Hayir sebebi yok soylemediler, yapmam veya yapmamam gereken bir sey de soylenmedi. Hastanedeyken gece kan aldilar demir degerine bakmak icin, belki demir mi eksik oksijen tasimiyor diye muhtemelen ama demirim de dusuk degil zaten.

Canim ben bu bez konusunu cok arastirdim okudugum icerikler aslinda hepsinin kimyasallarla dolu kagit parcalari oldugu yonunde fakat sleepy primaya gore daha az kimyasal kullaniyor bence ilk etapta sleepyi al yanina . Birde yeni bi urunu cikmis bio natural diye mumkunse onada bir bak
Primanın premium care çok kötü kokuyordu ve çok sertti bende yeşil paketlerden aldım kızımda da onlardan kullanmıştım. Sleepy de burada çok önerildi diye aldım ilk etapta yine bildiğimden şaşmayayım demiştim olmazsa değiştireyim. Ama sleepy de alırken bilmediğimden normal aldım bio natural değil yani. Öteki kötü değildir değil mi

Aynen oyle kuzum bizimkinin annesi izmirde babasida ayri bi ailesi var cocuklari fln amanaralari iyi. İkisindende bi hayir gormedimm kayinvalidem smdi izmirdennostanbula bize gelmek istiyo dogum icin ama derdi dogum fln degil gezkek yani oyle bencil bi insan. Bende dedim bejndahanyeni annelige alisacakken evde kimseyi istemiyorim corona zmni ugrasamam ayrica diyendogduktan 20 gun snra fln gelsin dedim. Ama babasi fln hastabeye gelcekmis bi yolunu bulup onu bile istemiyorum esimendogrudurust analik babalik yapamamislar smdi o yuzden cok koyuyo bana .esim de cok naif. Hatri gonlu olsun diye ses cikarmam cikarmazsam. Annesi aslinda tam bir kibarcik gorsen arar guzel guzel konusur edebiyatci ztn . AMa o kdr gelse bile nenyemege yardim eder ne baska bisey elinden hic bisey gelmez resim yapsin kitap okusun sergi gezsin o kdr.
Öyle olcaksa hiç gelmesin daha iyi. Zaten hassas bir dönem, faydası olmayacak kişinin kalabalık yapmasına gerek yok.

Hayir sebebi yok soylemediler, yapmam veya yapmamam gereken bir sey de soylenmedi. Hastanedeyken gece kan aldilar demir degerine bakmak icin, belki demir mi eksik oksijen tasimiyor diye muhtemelen ama demirim de dusuk degil zaten.
içini ferah tut canım 2 kiloyu geçtiyse hemen toparlar bence karnında kalıp aklın takılacağına doğur öyle daha rahat edersin. benim eltimde 34 haftada aldılar bebek gelişmiyor diye bazı kişilerde olabiliyor bu durum. şimdi bebeği 1 yaşında çok tatlı çok akıllı maşallah inşallah sağlıklıca alırsın kucağına

Çok laf soktum valla. Neler neler dedim. Ama anlamazlar ki.
Hayır insan normal zamanda bile hamile ve Küçük çocuklu birinin evine , kendisi hastaysa gitmez. Ayıp gerçekten ayıp. Şu korona ortamında azıcık öksürük olsa bile karşımızdaki insandan çekiniyoruz biz ya

Benim takıların da hepsini eşim almıştı. Dedim sen takacaksin kimse yaklasmasin bile o sırada. Hakikaten takı başladığında verdim eline takı kesesini, ikimiz başbaşa takarak başladık. Sonra baktım annesi elinde beşi bir yerde ile geliyor Allah Allah parasına kıymış dedim. Düğünden sonra öğrendim ki onu da eşim almış. 😠 Hem de kredi çekip. Kaç ay onu ödedik bir de.
İşte öyle olunca insanın hiç minneti olmuyor. Güya oğlan evlendiriyolar ama misafirden farksizlar. Valla çok iyi oldu benim için. Ona göre muamele yapıyorum. Evet guleryuzlu ve saygılıyım ama sadece o kadar.

Kizlar bana moral verinn bugun nstden sonra tansiyonumu ölçtuler 14e 9 cikti. Doktorum surekli olç hep boyle cikarsa sıknti bana haber ver dedi. Stres yaptm eve geldim 15 10 bu sefer limonlu su içtim simdi cok moralim bozuldu
Canim tansiyonu kafadan atmaya calis bnmde 5 ayda basladi 1 ay yuksekti sonra diyet ve kafaya takmamakla inanki gecti ama duzenli olcmeye calis birde tussuz yemek odemde olusturmuyor limon heryemekten sonra bn 3 adet sikip icerdim

Canim tansiyonu kafadan atmaya calis bnmde 5 ayda basladi 1 ay yuksekti sonra diyet ve kafaya takmamakla inanki gecti ama duzenli olcmeye calis birde tussuz yemek odemde olusturmuyor limon heryemekten sonra bn 3 adet sikip icerdim
Banada holter takildi corasprin verdi doktor bnm nabzim hala cok yuksek senin nabizin kac cikiyor en yuksek bnde 16.10 cikti

Şuan Dragos Tıp Merezinde kendi kliniğini açtı. Hemen KArtal soğanlık yan yolda. Titanic otel var ona çok yakın. Bilginiz olsun.
Ha evet dragos tıp merkezi. Bebek tedavisi sürecinde araştırmıştım. Ailem orda oturuyordu o zaman. Ben karşıdayım. Artık ona gitmemi gerektirecek bir durum olmaz ama soran olursa söylerim teşekkür ederim yine d e

Primanın premium care çok kötü kokuyordu ve çok sertti bende yeşil paketlerden aldım kızımda da onlardan kullanmıştım. Sleepy de burada çok önerildi diye aldım ilk etapta yine bildiğimden şaşmayayım demiştim olmazsa değiştireyim. Ama sleepy de alırken bilmediğimden normal aldım bio natural değil yani. Öteki kötü değildir değil mi
Kesinlikle değil ama bio natural olanina sonra devam edersenndaha iyi olur bendenilk klasiklerdennalmistim kendi gunluk pedindede aklindanolsun sleepy bircok kimyasali icermiyor bu cok onemli. Ben ztn cocuk buyudugunde. 7 aya yaklastigindanyikanabilir bez kullanmayi dusunuyorum basa cikabilirsem tabi. Su an icin bu acemilikle imkansiz da . Mesela sampuanlarda flnda herkes musteka aliyor ama iceriginde cok fazla kimyasal var pahali olan iyi diye bisey yok. Eger almadiysan minoris ve incia oneririm
Ben iceriklere cok takigimdir kendi bakimimdada kinyasal urun sevmem o yizden bebek icin cok arastirdim kimyager gibi oldum artik bu iki marka dikkatimi cekti

Bende bi paketi aldım direkt koydum. Prima da aldım sleepy de ama yanıma primayı aldım. Sleepy mi alsaydım ki acaba🤔
Sleepy için çok sızdırma mesajı okudum ama primadan da emin değiilim deneyerek göreceğim artık ben yeşil paketten aldım bayağı ucuzdu 😁64 li 50 TL idi belki değiştiririz bilemiyorum hiç ☺️
Aaa benimki de 3 kilo doğmayacak bi de doğduktan sonra zayıflıyorlar biraz çok iyi fikir ben de ondan 1 paket alayım bari.
3 kilo da doğsa büyük geliyormuş kakada sıvı olduğu için sırtına kadar kaka çıkıyormuş öyle dediler o yüzden küçük bir paket almayı düşünüyorum açıkçası 😁
Kesinlikle değil ama bio natural olanina sonra devam edersenndaha iyi olur bendenilk klasiklerdennalmistim kendi gunluk pedindede aklindanolsun sleepy bircok kimyasali icermiyor bu cok onemli. Ben ztn cocuk buyudugunde. 7 aya yaklastigindanyikanabilir bez kullanmayi dusunuyorum basa cikabilirsem tabi. Su an icin bu acemilikle imkansiz da . Mesela sampuanlarda flnda herkes musteka aliyor ama iceriginde cok fazla kimyasal var pahali olan iyi diye bisey yok. Eger almadiysan minoris ve incia oneririm
Ben iceriklere cok takigimdir kendi bakimimdada kinyasal urun sevmem o yizden bebek icin cok arastirdim kimyager gibi oldum artik bu iki marka dikkatimi cekti
Mustelayi çok çok duydum ama reklam kokuyor ve gereksiz pahalı reklamı çok iyi ama adamlar iyi para döktüler reklama hiç biseyini mustela almadım kullanan da oldu çevremde göğüs kremi misal ve pişik kimse tavsiye etmedi bana belkide bana öyle denk geldi bilemiyorum ama gereksiz pahalı bulduğum için almadım ben şampuan henüz almadim eco-testden geçmiş ürün almayı düşünüyorum doğunca alırım diye bakmadım 40 indan önce yıkamam sanırım alman markalarına bakıyorum oyuzden rossmanda bı marka vardı ekotest den geçmiş bebek şampuanı olarak oradan bakmayı dusunuyorum

IMG_20210414_131844.jpg kizlar birde uyku bezi arıyorum bu tarz altı yumuşak bez bu şekilde carter s da çok pahalı uyguna bulan varsa yazarsa çok sevinirim uyku arkadaşı aldım ama bu sanırım çok iyiymiş büyüdüğünde bile 4-5 yaşında bile burnuna bunu sürüp uyuyorlarmis uykuusu geliyormuş 😁

X