2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merak etme benimkide oyle 3 gundur huy de gıstırdı resmen emiyor uyudu sanmıyrm yatırıyoruz hop uyanıyor max 30 dk uyuyor gunduz cok huysuz annemde memeye kendine alıstırdın diyor, bence alakası yok, boyle hıc bir isini yapamassın diyor bılmıom nolucak
Benimde evi pislik götürüyor fırsat bulup temizleyemiyorum bile kadın tutacam bu gidişle mübarek bebeğim benden kopmuyor emziriyorum bırakıyorum uyudu diyorum arkamı dönüyorum bakıyorum ağlıyor annemler sen kendine çok alistirdin ondan hep diyorlar ne yapacam bilmiyorum açıkçası 😬

fk99 fk99 canım sana özel mesaj atılmıyor burdan sorayım
Sen hamileyken bir beşik paylaşmıştın, Adana’dan alacaktın galiba kendi kendine sallanıyordu o beşik. Aldın mı memnun musun, bizim de kendi kendine sallanan bir şeye ihtiyacımız var, sen aldıysan yorumunu bekliyorum
Yok canım almadım almadığıma da çok pişman oldum bebeğimi sürekli ayakta sallıyoruz şuan kendi evimde değilim ama gidince alabilirim ondan

Canim benim kizda da ayni durum var bazen hiriltili soluma hizli nefes alip verme inleme insan cok uzuluyor ozellikle gece uykusunda oluyor daha cok muhakkak serum fizyolojik yapıyorum burnumu tikali acaba diye gazini cikartiyorum gaz olmasin diye ama yine oluyor gecicek insallah bu donemlerde
Ayni durum bnm bebegimdede var bazen hizli nefes aliyor sesler cikariyor beni korkutuyor diyorym acaba hastami bir sorun mu var diye endiseleniyorim😕😔

Bizim de bi ara bez büyük geliyordu hep çiş taşıyordu. Sünnetten dolayı büyük bez takıyordum o ara. Bi de ne altını açar açmaz hemen pipinin üstüne ıslak mendil koyuyorum çiş yapınca en azından etrafa nişan alamıyor 😅
Canım bende bekliyorum tetikte çiş yapacak diye o zaman yapmıyor krem sürmeye başlayınca yada boş anımı yakalayınca hemen dikiyor pipiyi her taraf çiş oluyor.
Bu sefer ıslak mendil koyayım bende 😁

Canim al.bendende o kdr bizim ki kiz ama altini actigim an cis kaka ne varsa yapiyo rahat oluyo tabi cocuk bende sleepy kullaniyodum pisik olayindan snra evde prima vardi prima.cok kimyasal icerdigi icin kullanmiyodum ama artik mecburen kullaniyorum. Yanlis baglamiyosun camim bendede ayni sorun var. Yanlardan ya da belinden siziyo cisler kakalar :) bebisim cok minyon ondan mi acaba bezmi buyuk geliyo diyorum ama bilemiyorum bende
Pişik bizde prima kullanırkende oldu.
Bizimde ilk zamanlar bez büyük geliyordu şimdi tam gibi ama her gün sızıyor muhakkak. Geçen farketmemişim saatlerce öyle ıslak kalmış yavrum.

Altını açınca heryere çiş kaka yapması bizde de var. Hergün alt değiştirme pedi atıyorum. Üstüme yatağa sıçtığı da çok oldu. Artık altını açmadan herşeyini hazırlıyorum. Kremin kapağını açıyorum, pamuğu kenara koyuyorum, bezi takmaya hazır hale getiriyorum. Altını açar açmaz hızlıca bezleyip kapatıyorum ya da o sırada hareketlenme hissedersem yanımda fazladan müslin bez oluyor onu poposuna kapatıyorum ne yapayım 😄bi de kakasını fışkırtarak yapıyor gece yarısı kaç yatak çarşafı değiştirdim ahh ahh
Ay şükür bizim ki kaka fışkırtmayı bilmiyor bide o olsa napardım.
Bizde eşimle başında bekliyoruz 2 kişi zaptedemiyoruz yinede çişini yapıyor.

Bezin bacağına gelen firfirli yerlerine dikkat et katlanmasın.
Birde bacaklarını karnına doğru bastır altını acmadan kakası varsa yapsın iyice.
Bende altini cirtlarini açınca pipisine biraz üflüyorm çişi varsa yapsın diye bazen yapıyor 😅
Temiz bezi bağlayıp üstüne giydiriyoruz patır patır bi ses yine kaka yapmış oluyor.
Günde kaç kere alt değiştiriyoruz napalım canı sağolsun kabız olmasında diyoruz😁

Kucakta evi gezdiriyorum. Dizlerime bi yastık koyup bebeği üzerine koyup şarkı söylüyorum muhabbet ediyorum. Bizimki 43 günlük oldu artık daha dikkatli şarkılarla sakinleşmeye başladı, göz teması kuruyor. Az daha büyüsünler kartlar satılıyor onlarda işe yarıyor bayağa ilgilerini çekiyor Eki Görüntüle 2864882
Bizim 25 gün bugün. Bu kartlardan bende bakayım. Dediklerinizi yapıyorum da bir gün ise yarasa diğer gün yaramıyor 😁

Kizlar kızım pişik oldu ya ben ki herseyine cok dikkat ediyorum bezi sleepy bio natural olandandi smdi normal sleepy vardi elimde diye onu kullaniyorim altini sdc kaynamis sogumus pamuklu su ile siliyorum pisik kremimde incianin pisik kremi kurutmadan krem surmuyorum altini kapamiyorum. Yalniz ilk 7 8 gün esim pisik kremini surmeden kapamis onu pisik olunca surcez saniyomus o kdr soylememe ragmen :KK43:
Doktor hametan krem verdi onun da bi yararini cok gormedim. Onerileriniz var mi suan her ne kdr gereksiz yere cinko iceren bi krem surmek istemesemde yuzde 40 cinko iceren bi krem suruyorum ve.tabi hametanla birlikte
Yoğunbakımdan çıktığında pişikliydi bebeğim sanırım kakalı beklemiş maalesef. Islak mendil kullanmıyorum sık bez değiştirdim ama pişik olmuştu bi kere. Elimde mustela vardı pişik önleyici diye geçiyor pişiği geçirmedi doktor desitinin morunu önerdi o da işe yaramadı. Hametanın kremini almış eşim o da tam geçirmedi. Hametanın pomadını aldım en son pişiği geçirdi çok şükür. Sudocreme de iyi diyorlar ama onu daha açmadım. Hametan pomaddan devam ediyorum şimdilik daha az kimyasal içeriyor diye

Canım prematüre bezi de kullandım 1 numara bez de aksine bezler büyük geliyor.
Bizimki de altını açar açmaz üzerine doğru çiş yapıyor.
Doğarkende doktorun eline çiş yaptı 😅
Bide benim ilk çocugum kız,oyüzden acaip zorlanıyorum kız daha rahattı bana göre,oğlana alışamadım daha.napalım sanırım tuvalet yaşına gelene kadar evi çiş kaka götürcek🤣

Yoğunbakımdan çıktığında pişikliydi bebeğim sanırım kakalı beklemiş maalesef. Islak mendil kullanmıyorum sık bez değiştirdim ama pişik olmuştu bi kere. Elimde mustela vardı pişik önleyici diye geçiyor pişiği geçirmedi doktor desitinin morunu önerdi o da işe yaramadı. Hametanın kremini almış eşim o da tam geçirmedi. Hametanın pomadını aldım en son pişiği geçirdi çok şükür. Sudocreme de iyi diyorlar ama onu daha açmadım. Hametan pomaddan devam ediyorum şimdilik daha az kimyasal içeriyor diye
Bende hametan maviyi tek geçerim ,ciğer gibi pişik olmuştu kızım , neler denedim kızım ağlamaktan çatlıcaktı 2 gün,sonra hametan sürdük acısını hemen aldı 2 güne de normale döndü.enpahalı kreme kadar denedik çaresizlikle.

Bende hametan maviyi tek geçerim ,ciğer gibi pişik olmuştu kızım , neler denedim kızım ağlamaktan çatlıcaktı 2 gün,sonra hametan sürdük acısını hemen aldı 2 güne de normale döndü.enpahalı kreme kadar denedik çaresizlikle.
Kesinlikle benim de favori kremim oldu. Diğerlerine hep boşuna para vermişiz resmen.

Temiz bezi bağlayıp üstüne giydiriyoruz patır patır bi ses yine kaka yapmış oluyor.
Günde kaç kere alt değiştiriyoruz napalım canı sağolsun kabız olmasında diyoruz😁
Aynen ya temiz beze yapmayı çok seviyor gerçekten. Artık bezden de geçtim benimki bez değiştirirken ortalığı yıkıyor. Sanki çocuğa işkence ediyoruz öyle sevmiyor bez ve kıyafet değiştirilmesini. Her kirlettiği bez yeni bir ağlama seansı demek bizim için maalesef.

Kızlar burda bir arkadaş bebgini yıkarken bebegin göbeğine göğüs pedi koyunca ıslanmıyor demişti. bizim göbek hala tam iyilesmedigi için yıkamaya korkuyordum kızımı. bugün yıkadık ve göbeğin e hiç şu gelmedi göğüs pedi sayesinde. fikri veren arkadaşa çok teşekkürler. yardımlaşmak çok guzel. Allah hepimizin bebişim sağlıklı bol sütlü uykulu günler versin

X