2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Çok geçmiş olsun. Parklar mikrop yuvası zaten. Büyük ihtimal ordan kapmıştır

Canım sünneti yaptıra biliyorsan yaptır küçükken ben ilk oğlumda yaptırmadım şu an dört yaşında ve çok pişmanım şu saatten sonra da ben yaptırmıyorum eşim izin vermezdi küçük küçük diye. Ama Allah razı olsun ShinSeGi sen yazınca gaza gelip yaptırdım. Eşim kayınbabam çok söylendi vs ama 1 haftada topladı. Şimdi eşim diyo keşke büyüğünü de yaptırsaydık. Dedim hayatta olmaz onun 7-8 yaşında anlata anlata yaptıracağım. Çocuğa kardeş travmasından sonra bi de pipi travması yaşatamam. Tam keşfetme tanıma döneminde. Diyeceğim o ki diretebiliyorsan diret yaptır 2-3 gün söylenip susarlar. İlk gün kayınbabam bana nasıl ters ters bakıyordu :))

Pişik için krem tavsiyesi istiyorum. Kızımın altı baya kızardı mustela kullanıyorum kantaron yağı da. Fayda etmedi yardım lütfen
Bepanthol pişik kremi öneririm. Musteladan daha iyi geldi bize.
Bizde dün yaptırdık ağrı, ateş olmadı.
2.ayda yapılacak olan verem aşısı zormuş ateş yapar dedi hemşire.
Korkuyorum ben de o verem aşısından
Biz de 10 gündür mersindeyiz cnm çok nem var, klima açıyoruz iki gündür sabahtan öğlene kadar. Ama iç kapıları açık tutuyoruz çok da soğumasın oda diye. Ankaradan gelince bu nem karşısında mal olduk. Emzirirken fln müslin koyuyorum kolumun üstüne yoksa kafası terliyor ıslanıyor Defne kuşumun. Ben de her gün yıkamak istiyorum aslında ama bebeklerin cildi hassas cilt nem dengesi bozulur diye iki günde bir banyo ile devam ediyoruz
Kızlar bebeğim çok huzursuz içli içli ağlıyor bebeğinizin bir yeri ağrısa anlıyor musunuz? Doktora mı götüreyim napim bilemedim.
Bizimki de gaz ağrısı gelince çok içleniyor hıçkırarak ağlıyor ama gaz ağrısı olduğu çok belli. Bacaklarını kasıyor karnına çekiyor vs. müsline koyup karşılıklı iki kişi sallıyoruz öyle biraz sakinleşiyor.
Mrb bayanlar bebeklerinize su veriyormusunuz?ben suan vermiyorum dogru mu yapiyorum bilmiyorum
ben çörekotu kaynatıp suyundan 3-4 çay kaşığı verdiğim için su vermiş gibi oluyorum cnm.

Canım biz de aldık bu damladan.8 damla kullanabilirsiniz demiş eczacı. Size nasıl verdi Dr

Biz eşimle hemfikiriz zaten daha doğumdan önce 40 çıksın yaptıralım diyorduk haftaya salı doktor randevusu aldık ön görüşme için biz bildiğimizi okuruz zaten ama istediği olmadığında sürekli bıdır bıdır söylenen biri ne dediğinide anlamazsın ama sinir olursun bana yine pek yapamaz biliyor çünkü ters cevap verirsem kaldıramaz öylede alingandir küser kayinpederim ama eşime çok söylenecek eminim en son oda laf söylerse uzun süre küser konusmaz bu sefer ,takan yok ama huzursuzluk oluyor işte

Bende kapalıyım disarda gerçekten zor olur baya sıcak oluyor cunku takınca evde klimayı açıyorum ben zaten 24 derecede o zaman çok bunalmiyoruz benim eşim eve çok geç gelince mecbur aldım yoksa hep elim kolum bağlı kalıyor ama fırsatın varsa kumascilardan beş metre esnek bı penye kumaş alincada iş görür eni 50-60cm bişey yada 2,5 metre ortadan dikiş yapilarakta aynı görevi görür kumaşların enleri geniş oluyor çünkü daha ucuza denk gelir kenarları sadece overloklu zaten benim kumasciya gitme gibi hiç şansım yoktu malesef

Geçmiş olsun acil şifalar kuzuya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…