2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Coookkkk tesekkur ederimmm guzel dilekleriniz ve mesajınız icin

Merhaba. Ben hem normal,hem de sezeryan doğum yaptım. İki çocuğum var.
Diğer arkadaşın dediği gibi adı üstünde normal. İlk dogumumda çok güzeldi herşey.
Ama ikinci de mecbur kalınca doğum sonrası anladım ki diğerinin adı demek o yüzden normalmiş. Bu işi asla kendi adıma tercih meselesi bile yapmazdım. Yapanlara da ufaktan şaşırmıyor değilim. Hayırlı doğumlar. Vajina olayına da katilmiyorum. Bende olmamisti.

Yani yanlış anlaşılmak istemem ama sırf his kaybı yada bollaşma ihtimaline göre doğum yöntemini seçmezdim. Bebek için hangisi iyi olacaksa onu tercih ederdim.
Insan her ihtimali göz önünde tutmalı diye düşünüyorumm çünkü doğum sonrası arası bozulan çok çift var yığınla konu mevcut bu forumda haliyle korkuyorum ben de

Çok sağolunnn içimi rahatlattınız hep korkuyordum normal doğumdan ama sanki istemeye başladimmm

Çok sağolunnn içimi rahatlattınız hep korkuyordum normal doğumdan ama sanki istemeye başladimmm
Rica ederim. Evet korkunç görünüyor biliyorum ama o anı sirtlama gücü aslında her annede var bence. 16 saat suni sancı çektim normal dogurabilmek için. Korkunç bir şekilde de hatrimda kalmadı hiç. Sadece bebeğimi beklediğim onun gelmek için cabaladigi anlardı. Ama olmadı bu sefer. Yine de bu vajina olayını birilerine daha sorun siz.

Evet evet memede süt kalıyor gerçekten ben o yüzden hemen çözmeye çalışıyorum. İleri seviyesi mastit çünkü. Ben steril iğneyle de müdahale ediyorum. O hızlı çözüyor ama çok dikkat lazım

Bu Asidan sonraki kani bircok kisi yazmis korona asisindan mi bahsediyorsunuz?eger oyleyse umarim bebeklerde yan etki yapmiyordur

Ben solgarin lesitin atiyorym bi tane tikaninca acilior goguslerim.kadin dogumcuya sordum kullabilirsin sen bilirsin dedi.soya lesitini diye arastir istersen bi.ama yine de dr una sorarsin.

Benim kızımda 5 ay öyleydi canım ya çok çektirdi sağolsun sonra yavaş yavaş düzeldi ama sessiz ve karanlık yerde uyumaya bayağa alıştı ses varken uyumaya daha yeni yeni alışıyor (23 aylık). Fön sesini çok severdi telefona indirmiştim, eğer onu uyandırabilecek sesler varsa fön sesi açardım ona odaklandığı için diğer sesleri duymaz onunla uyurdu ev dışında isek hep fön sesi ile uyuttum nerdeyse 1 yaşına kadar

Sen elinden geleni yap bırakmaz inşallah ya öyle düşünme. Velevki bıraktı dünyanın sonu değil ya rahat ol.

Muhtemelen bebeğin emişinde sıkıntı vardır canım, sadece ucunu emiyorsa o yapar. Veya dil dudak bağı varsa o da sebep oluyor. Bebeğin ağzını kocaman açması için memenin ucunu burnuna değdir aşağı doğru kaydı o ağzını açar zaten elinle sığdığı kadarını sok ağzına sadece ucu girmesin yani

Günaydın teyzeler
Birşey soracaktık biz 2 aylık olduk 03/05 doğumluyuz ama bugün kaka biraz katılaşmış kabızlık oluyor sanırım deneyimli annelerden tavsiye istiyoruz
Oyyy yerim tatlılığa bak maşallah sen mama da veriyordun sanki mamada olabilir doktoruna danış canım

Kızlar bebeklerinizin burnu tıkanıyor mu ben düzenli olarak bütün damlasi kullanıyorum birkaç günde bir aspiratör ile de temizliyorum ama genzi bazen fokur fokur oluyor bunu nasıl cozucem

Ben zorunlu sezeryan oldum sağlık problemlerinden ötürü, öyle olmasa normal olmasını isterdim. Herşeyi akışına bırakmak en güzeli. Siz de bi engel yoksa normali bekleyin derim, bi terslik çıkarsa zaten sezeryana kaydırıyor doktorlar. Sezeryanda doğum aşaması kolay ama doğum sonrası çok zor şahsen beni doğumdan sonra 1 hafta dikişler inanılmaz zorladı insan bebeğine bile rahatça bakamıyor o dikişlerle

Günaydın teyzeler
Birşey soracaktık biz 2 aylık olduk 03/05 doğumluyuz ama bugün kaka biraz katılaşmış kabızlık oluyor sanırım deneyimli annelerden tavsiye istiyoruz
Canım kabız değildir o kabızlık çok daha koyu oluyormuş hatta tane tane olursa kabız olurmuş mama veriyorsan ondandır benim kızımın da mamadan dolayı biraz koyulasti kıvamı hatta birkaç gündür yeşile dönük yapıyor conformil mama kullanıyoruz o yaparmis

Bende malesef 13 saat sancı sonrası sezeryan oldum normal doğum çok istedim doktorumda çok zorladı normal olması için ama ben 13. Saatte sezeryan istiyorum diye dirrtince sezeryana aldılar. Çok zorluğu olmadı sszeryanin hiç oturmadim yatmadım diyebilirim kızım kolik bebek çünkü ama normal dogum olmasini hem kızım için hemde kendim için çok istemiştim

Ben de havalar çok sıcak çok terliyor diye daha sık emzirmeye çalışıyorum ama aç değilse kesinlikle emmiyor dene sende emerse emzir, çok emmesinsen zarar gelmez. Bizim doktor da dedi sıcakta kalmasın açın klimayı diye ben 2-3 gündür en sıcak saatlerde açtım ama derecesini 26 yaptım o bile bayağa serin yaptı yetti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…