2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar havalar aşırı sıcak ya nasıl giydiriyorsunuz bebekleri. Ben sadece zıbın ya da sadece sıfır kollu ya da kısa kollu alt kısmı şort tulum giydirip içine bişey giydirmiyorum. Çok mu ünce oluyor acaba. Üstünü de örttürmüyor gece. Örtüpüm an tekmeliyor açıyor
Tek zıbın giydiriyorum ben. Üstüne küçük boy Bi Müslin atıyorum ama o ayakları ile itiyor. Sadece karın kısmı kapalı kalıyor.
Tabi pencere kapalı yatıyoruz biz.

Maşallah kuzuya. Bebek katı birsey yemediği sürece kabız olmaz korkma. Ek gidaya geçince kabız olur yani
Teşekkür ederiz ama sabah ve öğlen kaka yaptı bezle mincirrim kalıp gibi duruyordu dışından belli olmuyordu bakarken ekleyince fark ettim katı birazcık 🤷

Merhaba ben ağustos annelerinden geliyorum :) sizlerden özel bi konuda fikir almak istiyorum... benim 1 hafta içinde normal doğum mu yoksa sezeryan mı olmam gerektiğine dair karar vermem gerekiyor doktorum bana bıraktı... Ancak bu ilk gebeliğim ve doğum konusunda hiçbir tecrübem ve bilgim yok... Siz ne önerirsiniz ve doğum sürecinde ve sonrasında ne takım sorunlar yaşadınız... Özellikle merak ettiğim normal doğum sonrasında genital bölgede bir takım sorunlar yaşanabiliyormuş misal bollaşma ya da his kaybı vb. gerçekten de öyle mi yoksa orası kendini eskisi gibi topluyor mu ?

Ben altınoluktayım sıcaklık çok yüksek tek zıbınla yatırıyorum kızımı. Ne örtü ne bir çorap. Camı da açıyorum. Çok sıcak olur aksi halde böyle sabaha kadar uyuyor.

Merhaba ben ağustos annelerinden geliyorum :) sizlerden özel bi konuda fikir almak istiyorum... benim 1 hafta içinde normal doğum mu yoksa sezeryan mı olmam gerektiğine dair karar vermem gerekiyor doktorum bana bıraktı... Ancak bu ilk gebeliğim ve doğum konusunda hiçbir tecrübem ve bilgim yok... Siz ne önerirsiniz ve doğum sürecinde ve sonrasında ne takım sorunlar yaşadınız... Özellikle merak ettiğim normal doğum sonrasında genital bölgede bir takım sorunlar yaşanabiliyormuş misal bollaşma ya da his kaybı vb. gerçekten de öyle mi yoksa orası kendini eskisi gibi topluyor mu ?
Ben normal dogum yaptim. Suni sanciyla 6 saate falan doğurdum. Dogum yaparken kesi atiyorlar vajinaya fakat his kaybi bollasma falan olmuyor. Hatta dikişlerden kaynaklı benimki daha da daralmış gibi hissediyorum. Benimde ilk dogumumdu ve pisman değilim. Evet sancilar dayanılmaz oluyor ama hepsi geciyor dogurunca.
Bu arada doğurmak degil bebeğe bakmak daha zor...

Sezaryen zor, kolay değil. Şahsi fikrim keyfi olarak tercih edilecek bir yöntem değil. Zorunluluk durumu varsa elbette kurtarıcı bir operasyon. Ben normal doğum çok istedim nasip olmadı.

Ben normal dogum yaptim. Suni sanciyla 6 saate falan doğurdum. Dogum yaparken kesi atiyorlar vajinaya fakat his kaybi bollasma falan olmuyor. Hatta dikişlerden kaynaklı benimki daha da daralmış gibi hissediyorum. Benimde ilk dogumumdu ve pisman değilim. Evet sancilar dayanılmaz oluyor ama hepsi geciyor dogurunca.
Bu arada doğurmak degil bebeğe bakmak daha zor...
Gerçekten his kaybı filan olmuyor mu ya da bollaşma

Havalar cok ısındığı icin acaba emzirme sıklığını artirmamiz gerekiyor mu arkadaslar. Ben normalde bebegim ne zaman isterse o zaman veriyordum ama susuz kaliyor mudur acaba vucutlari.

Bugun 2. Ay kontrolune gittik alt sınırda kg almis kizim 500 gr sadece. Ben oyle cok tombul iri bir bebek olmaisni istemiyorum, tombul bebek sağlıklı bebek demek degil neticede. Ama biraz da uzuldum açıkçası acaba yanlış mi yapıyorum. Açlıktan hic ağlamiyor, ac kaldigini düşünmuyorum o yüzden. Ama susuzluk çekiyor mudur o takıldı kafama da.

Doktorumuz da ev ısısı yüksekse bebek kg alamaz, sicakta fazla enerji yakar kilo kaybı olur dedi, bunu hic duymamistim 22,24 derece ısıda olmali dedi o da, ama klimamiz yok. Havalar malum bugun 29 dereceyi gördük. Şimdi acaba klima mi alsak diye arastirmaya başladık ki sağlıkli olmadigini düşünerek hic niyetlenmemistik şimdiye kadar. Ama cok sicakta cocugun bulunmasindansa klima daha iyi olur dedi doktor da. Iyice napacagimizi şaşırdık anlayacaginiz.

Havalar cok ısındığı icin acaba emzirme sıklığını artirmamiz gerekiyor mu arkadaslar. Ben normalde bebegim ne zaman isterse o zaman veriyordum ama susuz kaliyor mudur acaba vucutlari.

Bugun 2. Ay kontrolune gittik alt sınırda kg almis kizim 500 gr sadece. Ben oyle cok tombul iri bir bebek olmaisni istemiyorum, tombul bebek sağlıklı bebek demek degil neticede. Ama biraz da uzuldum açıkçası acaba yanlış mi yapıyorum. Açlıktan hic ağlamiyor, ac kaldigini düşünmuyorum o yüzden. Ama susuzluk çekiyor mudur o takıldı kafama da.

Doktorumuz da ev ısısı yüksekse bebek kg alamaz, sicakta fazla enerji yakar kilo kaybı olur dedi, bunu hic duymamistim 22,24 derece ısıda olmali dedi o da, ama klimamiz yok. Havalar malum bugun 29 dereceyi gördük. Şimdi acaba klima mi alsak diye arastirmaya başladık ki sağlıkli olmadigini düşünerek hic niyetlenmemistik şimdiye kadar. Ama cok sicakta cocugun bulunmasindansa klima daha iyi olur dedi doktor da. Iyice napacagimizi şaşırdık anlayacaginiz.
Biz İzmir’deyiz. 41 dereceydi önceki gün. Ev aşırı sıcak oluyor. Klima açıldığı zaman diğer odalarla arada sıcaklık farkı da çok olmamalıymış. Bizim sadece 1 odada klima var. Vantilatörler idare ediyoruz ama yine de çok sıcak. Bu ay bana da az kilo alıyor gibi geldi ilk 2 ay iyiydi. Çok zormuş aşırı sıcakta bebek bakmak. 22 derece olsun diyorlar iyi hoş da her zaman imkan olmuyor. 🤷🏻‍♀️

Sıcakta iştahları da kapalı oluyor. Sıvı kaybı çok olduğu için her istediğinde meme vermek gerekli. İhtiyacı yokken almaz memeyi artık zaten.

Ben klima kullanıyorum gündüzleri. Bir zararı olmadı şimdiye kadar.

Gerçekten his kaybı filan olmuyor mu ya da bollaşma
Ben cok normal dogum istedim yapmadığım egzersiz kalmadi ancak bebek iri, vücudun musait degil dedi doktorum. Sezeryan oldum o sebeple ama zor geçmedi benim operasyon sonrasi. Ilk gun hemen kalktim ve kendi isimi kendim gormeye başladım. Süt olmasi icin cok fazla su içtim dogum sonrasi haliyle sürekli wc ihtiyaci oldu. Yataktan kalk, wc ye yuru otur kalk hep buna borclu oldugumu düşünüyorum hizli toparlanmamin. Aktif olmak gerekiyor ameliyat oldum psikolojisi ile yatarsan toparlanma sureci de uzuyor. Surekli yavas yavas da olsa yurumek lazim.

Diger taraftan kesi yerine de dikkat ederek bebegi emzirmeye calismak kucaga almak vs de zor. Şöyle guzel bir tutamiyorsun sakınmaktan. Cok icimde kaldı ten tene temas hic yapamadim kızımla hastanede oldugumuz 2 gun icerisinde.

Imkan varsa normal dogum olmalı bence, adi ustunde normali o çünkü. Vucut zaten napcagini biliyor ve ona hazir oluyor diye düşünüyorum. Sıkıntılı durumlarda sezeryan düşünülmeli. Ben sezeryana karar verdigimizde cok üzülmüştüm agladim hatta bit miktar ama oyle ya da boyle uzun bir yoldan sonra bebeginize kavuşacaksınız ve önemli olan da bu. Sağlıkla gelsin inşallah

Benim 2-3 kez süt kabarcığı oldu canım. Gerçekten çok acılı oluyor. Geçmiş olsun 😢

Teşekkür ederim canım benim çok sık olmaya başladı. Şimdi tuzlu suyu denedim biraz iyi geldi sanki. Bir de benim tıkanma olduğunda yağlı süt gelemediği için su gibi süt geliyor ve memede süt olmasına rağmen azalmış gibi oluyor senin de öyle oluyor mu

Biz İzmir’deyiz. 41 dereceydi önceki gün. Ev aşırı sıcak oluyor. Klima açıldığı zaman diğer odalarla arada sıcaklık farkı da çok olmamalıymış. Bizim sadece 1 odada klima var. Vantilatörler idare ediyoruz ama yine de çok sıcak. Bu ay bana da az kilo alıyor gibi geldi ilk 2 ay iyiydi. Çok zormuş aşırı sıcakta bebek bakmak. 22 derece olsun diyorlar iyi hoş da her zaman imkan olmuyor. 🤷🏻‍♀️
Aa 41 ne be, Kocaeli deyiiz biz, evde 29 a dayanamiyoruz. 41 cok kötü Allah kolaylik versin size.
Biz de klima alsak nereye takacagiz diye düşünüyoruz kara kara. Of cok sinir bozucu ya.

Sıcakta iştahları da kapalı oluyor. Sıvı kaybı çok olduğu için her istediğinde meme vermek gerekli. İhtiyacı yokken almaz memeyi artık zaten.

Ben klima kullanıyorum gündüzleri. Bir zararı olmadı şimdiye kadar.
Zaten kg alimi az bir de iştahı kapanirsa iyice üzülürüm ya. Sicakta asil beslenmesi gerekir çünkü. Burharlasicaz gibi bu havada. Şuan oyle bir şey fark etmedim ama umarim da olmaz.

Kızlar ben bugün 2. doz aşımı da oldum. Bebekle rezil perişan halde alışverişe de gittik. Havada çok sıcaktı terledi yoruldu ama çok sakınmıyorum her şeyden biraz rahat büyütmeye çalışıcam.

X