2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar yeni kontrolden geldim bebek ters duruyor o yuzden yarin saat 7 de hastanede olcam sezeryana alacaklar bana dua edin hem heyecan hemde korkum var
nasıl yani ters durması sorun mu ki? yani normal doğum olmaz da sezaryen için erkenden alınacak kadar büyük sorun mu? kaçıncı haftandasın benim bebek de ters duruyor da ondan sordum

Rezene cayi
Merhaba, ben de ikinci çocuğuma hamileyim. Haftaya bugün biz de kavuşacağız inşallah.
Sana bir kaç tavsiyede bulunabilirim. Öncelikle hiç üzülme ve pişman olma. Benim ilk bebeğim küçük doğmuştu ve ilk mama verdiğimde çok ağlamıştım. Ama bir ay boyunca hem mama hem meme verdim. Mamayı da hatta biberonla verdim. Sonra tam 2,5 sene emzirdim.
Isırgan otu tohumu çektir. Günde 4 kez bir yemek kaşığı balla beraber ye. Sütünün bolluğuna inanamayacaksın.
Mama takviyesi de yap gerekirse ama emzir de zamanla emmeye alışır. İlk zamanlar senin duyguların önemli.

Unutma mutlu anne mutlu bebek demek
Rezene çayı içiyorum süt olsun diye sütümü saginca geliyor ama işte bebek cekmiyir emmiyor buda beni çok üzüyor işte

Bugün doğumu olan anneler gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün bekleyenlerin de tez zamanda kavuştursun ins 🙏 doğum yapmış anneler biraz bana yardımcı olun şimdi bebeğim emmiyor moral olarak bitmiş vaziyetteyim bende aç kalmasın diye sağıp şırınga ile veriyordum doğum yapacak annelere tavsiyem asla alistirmayin ilk nasıl alissa öyle devam eder ben şimdi sıkıntısını çekiyorum şimdi bebeğime baktım sanki hafif sararmış gibi galiba sarılık oldu bu durumu yaşayan var mı acaba bebeğim uyuyor uyandiramiyorum gece de uyanık gündüz uyuyor uyurken şırınga ile ağzına sütü veriyorum sıkıntı olmaz herhalde değil mi lohusa bunalımı yaşıyorum şuan bebeğim böyle ben çok üzülüyorum tecrübeli anneler tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😣😣
Eds yi araştırdın mı. Bir de onu deneden belki tutar öyle

nasıl yani ters durması sorun mu ki? yani normal doğum olmaz da sezaryen için erkenden alınacak kadar büyük sorun mu? kaçıncı haftandasın benim bebek de ters duruyor da ondan sordum
Bence beklenenebılir en uygun sezeryan 38. Hafta yada 39 başları sancı yoksa, ama kısının durumunada baglı, benım drun kendi bebegı 39+3 te dönmüş dogum pozisyonuna mesela

37+4 olcam yarin daha donmez bundan sonra dedi o nedenle sezeryan dedi
Sizin durumunuzu en ıyı takip eden hekim bilir ama son ana kadar dönme sansı var orda bıraz kendi kolaya kac ıs sanırım, ama suyunuz plesnta durumu vs hepsı kombine tabıkı

anladım sağlıkla kavuşursun inşallah kilosu da iyi demek ki dönmese bile kilo alsın diye bekletmeye gerek görmedi. yanlış anlama canım sakın kendi durumumla ilgili soruyorum merak ediyorum ben de 37+2yim bebişim de kilolu ters duruyor inanılmaz rahatsızım göğüs kafesim sızlıyor resmen uyku kalmadı ama doktorum alalım demedi yarın gideceğim kontrole gerçi hayırlısı inşallah hakkımızda...

Rezene cayi
Rezene çayı içiyorum süt olsun diye sütümü saginca geliyor ama işte bebek cekmiyir emmiyor buda beni çok üzüyor işte
Refleksi tetikleyecek taktikler var. Küçük bir hortum gibi bir şey var, memene bağlayıp sağdığın süte diğer ucunu koyuyorsun. Emdikçe oradan süt çekiyor, bu da refleksi tetikliyor. Ya da parmağını damağına falan koyabiliyorsun.
IMG_20210503_154941.jpg

Ben onu yaptıramadığım için ilki sezaryrn oldu. Ama nasıl diyr soracak olsan bilmiyorum çünkü korkudan müsade edememiştim doktora
Muhtemelen benımde öyle olacak zorlanırım.benim doğum sezaryen olacak ama kasık ağrılarım arttı acılma var mı bakmam gerek dedi

Evet bugün ben ve kardeşim sağ olsun seferber olduk o sağdı ben tuttum bendeki manuel pompa komşudan bulduk dün akşam bu tam kapanma hiç iyi olmadı bişey lazım olunca caresiz kalıyoruz neyseki bulduk bugün sagdik gün boyu bir yandan emzirdim de bazen tuttu bazen tutmadı ama pes etmeyecem tabiki

Bugün doğumu olan anneler gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün bekleyenlerin de tez zamanda kavuştursun ins 🙏 doğum yapmış anneler biraz bana yardımcı olun şimdi bebeğim emmiyor moral olarak bitmiş vaziyetteyim bende aç kalmasın diye sağıp şırınga ile veriyordum doğum yapacak annelere tavsiyem asla alistirmayin ilk nasıl alissa öyle devam eder ben şimdi sıkıntısını çekiyorum şimdi bebeğime baktım sanki hafif sararmış gibi galiba sarılık oldu bu durumu yaşayan var mı acaba bebeğim uyuyor uyandiramiyorum gece de uyanık gündüz uyuyor uyurken şırınga ile ağzına sütü veriyorum sıkıntı olmaz herhalde değil mi lohusa bunalımı yaşıyorum şuan bebeğim böyle ben çok üzülüyorum tecrübeli anneler tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😣😣
Ahh canım hiç stres yapma kendine benim 2. Çocuğum hemde araları 14 ay ama resmen başka bişey yaşıyorum🙁🙁 sütüm var çünkü ilk oğlum emmeye devam ediyor ama kızı uyandırıp emzirmek işkence resmen yarım saat uğraşıyorum uyansın diye uyanıyor tek memeyi emip bırakıyor diğerini emziremiyorum bile😔 oğlum sarılık olmamıştı ama kızın suratı sarardı sanırım sarılık oldu. Mama da yapıyorum acaba memeden mi ememiyor diye ama mamayı da yemiyor. Yarın bizimde konttolümüz var bakalım ne dicek doktoru.

Sen enjektörle nasıl veriyorsun sütü belki onu da yanlış veriyor olabilirsin serçe parmağını bebişin damağına dayayıp o emmeye başlayınca ağzının yanından az az düzensiz yani bazen az bazen biraz çok sıkman lazım. Birde elektrikli pompayla sağıyorsan 2 saatte bir gece gündüz mutlaka sağman lazım ama 15 er dakikayı geçirme çünkü bu sefer memede tazyik oluyormuş bebek yine emmek istemeyebiliyormuş🤷🏻‍♀️

Yani diyeceğim şu ki ister ilk olsun ister 10. Olsun her bebek farkı oluyor emmedi mi emmiyor çokta yıpratmamak lazım kendimizi

anladım, o kabullenmişse senin için de daha kolay, öyle bişey yok filan deseydi katlanmak zor olurdu, kendi çocuğuna düşkün olmayan senin çocuğuna da uzaktan bakacak tabi... olsun eşini doğurmuş büyütmüş onun hatrına de geç:) bu arada genel anestezi benim kararım, bilincim açıkken kesilip dikildiğimi omurlarım arasına iğne sokulduğunu hayal dahi edemiyorum kesin tansiyonum sıfırlar bişey olur dayanamam biraz evhamlıyım o konularda, uyuyup uyanırım hepsi bitmiş olur diyorum, bebeğimi kucağıma alamıyorum o an ama elimde değil, korkuyorum.. herkes kendini bilir ya bana göre değil diğer türlüsü :KK43:
Ben de çok evhamliyimdir🤭🤭 ama işte bende de uyursam uyanamam korkusu var🥺 bari uyanık olayım dedim😬😬 bı de acaba epidural da tamam bebeğin çıkışını gördük, dikiş vs hepsi bitti diyelim odaya alındık. Bebeği ne zaman getiriyolar acaba onu hiç bilmiyorum. Neyse yaşayıp gorucez bakalım👀

kızlar çatı muayenesinde falan bir şey yok. korkmayın sakin. toplumumuzda böyle bazı önyargılar var. inanın 2dk süren bir şey.

Günaydın kızlar
Dün öğlen 15.04te bebeğimi kucağıma aldım.
Kendi sancılarım istenilen seviyeye gelmediği için suni sancı ile desteklediler.
Bebeğim doğunca hemen emdi çok şükür.
Ama akşam 8de yoğun bakıma yatırdılar.
Nefes alışverişi çok hızlıydı ve inliyordu.

Şu an yenidoğan yoğun bakımında yatıyor, en az üç gün yatacak dedi doktor ama bugün daha net konuşacaklar tahlil sonuçlarına göre.
Lütfen dualarınızı esirgemeyin 🌸

Gözün aydın ve geçmiş olsun🧿❤️ inşallah bir an once kucagina alıp yuvanıza dönersiniz hep birlikte🤗🤗🤗🙏🙏

Kizlar yeni kontrolden geldim bebek ters duruyor o yuzden yarin saat 7 de hastanede olcam sezeryana alacaklar bana dua edin hem heyecan hemde korkum var
Dualarim seninle,🙏🙏🙏 ben de yarın gidiyorum🤗

Merhaba kizlar doğum yaptım ben sezeryan ile ☺️çok farklı bı duygu imiş ama henüz oturup yuruyemedigim için tam çekemedim kokusunu içime 😍

Tebrik ederim, gözün aydın🧿🧿🧿 sağlıcakla buyusun analı babalı❤️

Son ana kadar bebiş dönebilir. Doğum masasına baş aşağı gidip doğum esnasında makat geliş olanı bile duydum ben. Ama belki başka bi durum vardır.

Gözün aydın ve geçmiş olsun🧿❤️ inşallah bir an once kucagina alıp yuvanıza dönersiniz hep birlikte🤗🤗🤗🙏🙏

Dualarim seninle,🙏🙏🙏 ben de yarın gidiyorum🤗

Tebrik ederim, gözün aydın🧿🧿🧿 sağlıcakla buyusun analı babalı❤️
Benimde dualarim seninle sag saglim kavusmayi nasip etsin rabbim🙏

X