2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Son ana kadar bebiş dönebilir. Doğum masasına baş aşağı gidip doğum esnasında makat geliş olanı bile duydum ben. Ama belki başka bi durum vardır.
Sancim vardi baya bide kaşıntım cok oluyor duramiyorum her yerim yara bere bunlari biliyor ters geldigi icin bunlarda sebep olur mu bilmiyorum erken almasina

Ben de çok evhamliyimdir🤭🤭 ama işte bende de uyursam uyanamam korkusu var🥺 bari uyanık olayım dedim😬😬 bı de acaba epidural da tamam bebeğin çıkışını gördük, dikiş vs hepsi bitti diyelim odaya alındık. Bebeği ne zaman getiriyolar acaba onu hiç bilmiyorum. Neyse yaşayıp gorucez bakalım👀
desteğe ihtiyacı yoksa hemen getirirler, hatta o senden önce gelir çünkü onu almaları 10 dakka sürüyor geride kalan enkazı toplamak ise bir saate yakın:) bebişler sağlıklı olsunlar inşallah bize de Allah yardım eder..

Evet bugün ben ve kardeşim sağ olsun seferber olduk o sağdı ben tuttum bendeki manuel pompa komşudan bulduk dün akşam bu tam kapanma hiç iyi olmadı bişey lazım olunca caresiz kalıyoruz neyseki bulduk bugün sagdik gün boyu bir yandan emzirdim de bazen tuttu bazen tutmadı ama pes etmeyecem tabiki
Ooo tutmaya başladıysa gerisi gelir maşallah

desteğe ihtiyacı yoksa hemen getirirler, hatta o senden önce gelir çünkü onu almaları 10 dakka sürüyor geride kalan enkazı toplamak ise bir saate yakın:) bebişler sağlıklı olsunlar inşallah bize de Allah yardım eder..
Enkaz deme, deme öyle😃😃😬😬 ayy valla hayatımda gecirdigim tek ameliyat gömük yirmilik dis ameliyatiydi. Ona da giderken yolda bayılacaktim korkudan😆😆 şimdi baya bı kesmeli falan ameliyata giricem üzerimde tuhaf bı sükûnet var. Fırtına öncesi sessizlik😆😆

Ay okurken bile ne kadar zorluk çekmişsin ben şuan o durumdayım resmen emmiyor memeyi red ediyor galiba şırınganin rahatlığına alıştı aç kalmasın diye ben sürekli sagdim verdim bu sefer memeyi emmiyor ne yapacam ben bu bebekle ya bazıları çok şanslı bazıları da benim gibi şuan acayip psikilojim bozuk emmiyor sanki rengi de sararmaya başladı yani kontrol için doktora goturecez ins sarılığı çok yüksek değildir 🤦
O zaman enjektör yerine eds denesene, eds sayesinde takviye verdiğin sütü, mamayı memeden geliyor sanıyor memeyi daha güzel emiyor, emerken sütü de çoğaltıyor. Ama beslenme sonda sını gri uçlu al. Sen internetten bi bak eds nasıl yapılıyor çok zor bişey değil, sadece bi tane beslenme sondası lazım

Sezaryen de başıma gelecek sandığım şey:

IMG_20210503_171854.jpg

IMG_20210503_171834.jpg

Bence o sezeryandan daha zor 😅
Ayy cidden mi:KK70::KK70::KK70:

Ben korkudan ölerek girip ayy bu mıymış diye çıkmıştım 15 dk da😃 tabii sonrasında olacaklardan haberim yoktu😬 ameliyattan sonraki 10 gün boyunca bir yanagim kabakulak gibi sis gezdim, dışarı çıkarken başıma eşarp örtüp yanagimi kamufle ediyodum, komşular beni kapandım sanmış😃😃

Cok sagol canim benim korkuyorum biraz ya bi bilinmezlikmiş gibi geliyor
Korkman çok normal her doğum yapacak kadında aynı korkular var.ama inan doğuma alıyoruz dedikten 5 dk sonra öyle bir sakinlik gelioki kendindeki güce inanamıosun.doğurunca başardım mı şimdi ben evet başardım moduna giriosun.hele yanına koyuyolar ya miss kokusu gelio ,her acıya değer diosun ,Rabbim isteyen herkese yaşatsın 🤲

Kızlar bende gene hastaneye geldim karnımın alt tarafına kramplar giriyor iki üç gündür dün belimede vurmaya başlamıştı ve yürüyemedim tutulup kaldım eşimin yardımıyla kanepeye geçebildim uyuştu ayaklarım bugün geldim hastaneye nst ye girdim şancı 20 30 civarı gidip geliyordu iki kere 50 ye vurdu ama belim çok fena ağrıyor doktoru bekliyorum nst ye baksın hem muayene etsin bakalım ne diyecek

Kızlar bende gene hastaneye geldim karnımın alt tarafına kramplar giriyor iki üç gündür dün belimede vurmaya başlamıştı ve yürüyemedim tutulup kaldım eşimin yardımıyla kanepeye geçebildim uyuştu ayaklarım bugün geldim hastaneye nst ye girdim şancı 20 30 civarı gidip geliyordu iki kere 50 ye vurdu ama belim çok fena ağrıyor doktoru bekliyorum nst ye baksın hem muayene etsin bakalım ne diyecek
Alla alla cok gecmis olsun yalanci kasilmami acaba

Korkman çok normal her doğum yapacak kadında aynı korkular var.ama inan doğuma alıyoruz dedikten 5 dk sonra öyle bir sakinlik gelioki kendindeki güce inanamıosun.doğurunca başardım mı şimdi ben evet başardım moduna giriosun.hele yanına koyuyolar ya miss kokusu gelio ,her acıya değer diosun ,Rabbim isteyen herkese yaşatsın 🤲
Aminnnn canim amin seninde mi sezeryan oldu

Alla alla cok gecmis olsun yalanci kasilmami acaba
Sağol cnm hiç bilmiyorum cnm ama ayaklarım uyuşuk zor yürüyorum adem ağrısı gibi bi ağrım var hafiften hafiften vuruyor ve belim çok fena ağrıyor inş yalancıdır da az daha bekler oğlum daha erken 36+6 günlük şuanda enazindan 38 den gün alsa bari

X