2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhaba, başına gelen oldu mu diye sormak istedim. Şu an 36. haftadayım ve son 2 haftadır nstde sancılarım 20-30 bandında çıkıyor. Tabii ben bir şey hissetmiyorum. Düşük olduğu için hissetmediğimi düşünüyordum ancak bu hafta ebe, doktor açılma var mı diye bakmadı mı diye sorunca, "lan nolii doğuruyo muyum hemen" diye kederli düşüncelere daldım. Doktor da bebeğin 40. haftadan daha önce doğabileceğini söyledi.

Sorum nstde düşük sancıları başlamış olan ve hissetmeyenlere, ne zaman doğurdunuz sonrasında? Ya da haftalar geçti ve hala doğurmadınız mı?

Enkaz deme, deme öyle😃😃😬😬 ayy valla hayatımda gecirdigim tek ameliyat gömük yirmilik dis ameliyatiydi. Ona da giderken yolda bayılacaktim korkudan😆😆 şimdi baya bı kesmeli falan ameliyata giricem üzerimde tuhaf bı sükûnet var. Fırtına öncesi sessizlik😆😆
O 20 lik dis amaliyatini bende oldum bundan 7 8 yil once..zordu yaa sezaryen kadar rahat surdu cekimi dikisleri😊😁

Merhaba, başına gelen oldu mu diye sormak istedim. Şu an 36. haftadayım ve son 2 haftadır nstde sancılarım 20-30 bandında çıkıyor. Tabii ben bir şey hissetmiyorum. Düşük olduğu için hissetmediğimi düşünüyordum ancak bu hafta ebe, doktor açılma var mı diye bakmadı mı diye sorunca, "lan nolii doğuruyo muyum hemen" diye kederli düşüncelere daldım. Doktor da bebeğin 40. haftadan daha önce doğabileceğini söyledi.

Sorum nstde düşük sancıları başlamış olan ve hissetmeyenlere, ne zaman doğurdunuz sonrasında? Ya da haftalar geçti ve hala doğurmadınız mı?
Ben bugun ağrım var diye gittim 40-50 arası cıktı nst acılma var mı diye bakılacak 5 gün sonra

Sizin durumunuzu en ıyı takip eden hekim bilir ama son ana kadar dönme sansı var orda bıraz kendi kolaya kac ıs sanırım, ama suyunuz plesnta durumu vs hepsı kombine tabıkı
Muhtemelen tatile gidecektir doktor. Bahanecek yapayım sezeryanı gitsin demiştir. Bebek dönmedi diye zamanından önce alacak. Keşke düzgün bir mazeret söyleseymiş.

Sancim vardi baya bide kaşıntım cok oluyor duramiyorum her yerim yara bere bunlari biliyor ters geldigi icin bunlarda sebep olur mu bilmiyorum erken almasina
Allah yardımcın olsun cnm. Neticede yavrularımıza kavuşmak önemli. 😇

Sağol cnm hiç bilmiyorum cnm ama ayaklarım uyuşuk zor yürüyorum adem ağrısı gibi bi ağrım var hafiften hafiften vuruyor ve belim çok fena ağrıyor inş yalancıdır da az daha bekler oğlum daha erken 36+6 günlük şuanda enazindan 38 den gün alsa bari
Canım benim de o ara aynı şekilde ağrılarım ve nst de benzer şekilde sancılar çıkmıştı 20-30 50-60 civarı sancılar. 37+2 de sezeryan olacaktım zaten doktor aman 2 gün dikkat et bol bol istirahat et dedi, demekki normal doğumun yaklaştığına bir işaret oluyor bunlar

Bugün doğumu olan anneler gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün bekleyenlerin de tez zamanda kavuştursun ins 🙏 doğum yapmış anneler biraz bana yardımcı olun şimdi bebeğim emmiyor moral olarak bitmiş vaziyetteyim bende aç kalmasın diye sağıp şırınga ile veriyordum doğum yapacak annelere tavsiyem asla alistirmayin ilk nasıl alissa öyle devam eder ben şimdi sıkıntısını çekiyorum şimdi bebeğime baktım sanki hafif sararmış gibi galiba sarılık oldu bu durumu yaşayan var mı acaba bebeğim uyuyor uyandiramiyorum gece de uyanık gündüz uyuyor uyurken şırınga ile ağzına sütü veriyorum sıkıntı olmaz herhalde değil mi lohusa bunalımı yaşıyorum şuan bebeğim böyle ben çok üzülüyorum tecrübeli anneler tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😣😣
Bebekler emme refleksini illaki tatmin etmeye ihtiyaç duyar o yüzden ya seni ya emzik ya biberon illa bişiler emer. Biberon ve emzik vermediğin için illaki seni emmeye başlayacaktır 🥰 sarılık her iki çocuğum da oldu. Kızımı söylemiştim zor emiyordu diye ondaki sarılık daha yoğun oldu, sınıra yakın çıktı nerdeyse hastaneye yatıracaklardı ama mamasını çok düzenli verdik değer düşmeye başladı çok şükür ama sarıldığın tamamen geçmesi bayağa uzun sürdü bazı bebeklerde olurmuş öyle. Bu bebekte de 3.gün sarılık başladı ama doktor yüzüne bakıp bu kadar normal çoğu bebekte olur bol bol emzirmeye devam et geçer dedi kan tahlili bile yapmadı. Bugün 10 günlük oldu cidden azalmaya başladı. Eğer bebek 5-6 saat uyur hiç uyandırılamaz ve o kadar zaman beslenemezse o zaman riskliymiş hemen getir dedi doktor. Eğer sen zor da olsa 1-2 saatte bir uyandırıp besliyorsan korkma. Bebek çiş-kaka yaptıkça sarılığı atıyor, ama yine de bi doktorun görmesinde yarar var

Kizlar doguma gidiyorum dualarinizi eksik etmeyin😍
Kizlar bebis de ben de iyiyiz,3.400 gr dogdu.sezeryan spinal oldu ilki kotu gecince bu da kotu gececek sandim ama inanilmaz sekilde hemencecik toparlandim.yanlis dogum oncesi aclik sekerim 70 80 lerdeyken bugun dogumdan sonra olctuler 230 cikti nasil oldu anlamadim.kan da verdim yine ayni.corba ictim Hemen olctuler 95 cikti acaba birsey tetiklemis olabilir mi seker yuksekligini stres mesela fikri olan var mi?

Bebekler emme refleksini illaki tatmin etmeye ihtiyaç duyar o yüzden ya seni ya emzik ya biberon illa bişiler emer. Biberon ve emzik vermediğin için illaki seni emmeye başlayacaktır 🥰 sarılık her iki çocuğum da oldu. Kızımı söylemiştim zor emiyordu diye ondaki sarılık daha yoğun oldu, sınıra yakın çıktı nerdeyse hastaneye yatıracaklardı ama mamasını çok düzenli verdik değer düşmeye başladı çok şükür ama sarıldığın tamamen geçmesi bayağa uzun sürdü bazı bebeklerde olurmuş öyle. Bu bebekte de 3.gün sarılık başladı ama doktor yüzüne bakıp bu kadar normal çoğu bebekte olur bol bol emzirmeye devam et geçer dedi kan tahlili bile yapmadı. Bugün 10 günlük oldu cidden azalmaya başladı. Eğer bebek 5-6 saat uyur hiç uyandırılamaz ve o kadar zaman beslenemezse o zaman riskliymiş hemen getir dedi doktor. Eğer sen zor da olsa 1-2 saatte bir uyandırıp besliyorsan korkma. Bebek çiş-kaka yaptıkça sarılığı atıyor, ama yine de bi doktorun görmesinde yarar var
Yarın randevumuz var bakalım degerimiz kaç çıkacak emmiyor ki işte keşke emse en azından sürekli emziririm gunduzleri hep uyuyor malesef ama artık zorlada olsa uyandiracam artık mama vermek istemiyorum ama bakalım yarın doktor gerekli görürse mama verecez senin bebek emmede problem yaşadı mı peki

Kizlar bebis de ben de iyiyiz,3.400 gr dogdu.sezeryan spinal oldu ilki kotu gecince bu da kotu gececek sandim ama inanilmaz sekilde hemencecik toparlandim.yanlis dogum oncesi aclik sekerim 70 80 lerdeyken bugun dogumdan sonra olctuler 230 cikti nasil oldu anlamadim.kan da verdim yine ayni.corba ictim Hemen olctuler 95 cikti acaba birsey tetiklemis olabilir mi seker yuksekligini stres mesela fikri olan var mi?
Benimde doğumdan sonra olctuler açtım baya süre hiç bişey yiyip icememistim ameliyat için zaten ameliyattan sonra olctuler 129 çıktı yüksekti yani açlık şekeri bence o gün stres ve korku olunca yükseliyor ister istemez hadi gözün aydın bu arada Allah analı babalı büyütsün ins 🙏

Stres etkiler,direk hemde.

2-3güne şeker normale döner yüzde 95.
Bunu çok kafana takmamaya çalış.
Yorgunluk stres korku etkiler.

Yarın randevumuz var bakalım degerimiz kaç çıkacak emmiyor ki işte keşke emse en azından sürekli emziririm gunduzleri hep uyuyor malesef ama artık zorlada olsa uyandiracam artık mama vermek istemiyorum ama bakalım yarın doktor gerekli görürse mama verecez senin bebek emmede problem yaşadı mı peki
Uyandırmak zor oluyor değil mi ? Benim kızımda öyleydi. Bezini açıyordum yine uyanmazsa ıslak pamukla poposunu siliyordum. Çok çektim işrahsızlığından öyle de devam ediyor. Hiç stres tapma kendini yetersiz hissetme sakın . Senin elinde olan bişey değil ne yazık ki

X