2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar dört saat önce spinal anestezi ile doğum yaptım. Ameliyathanedeki herkes çocuk doktoru da herkes çok iyi maşallah dedi. Ben odaya geldiğimde eşim dedi ki iki kere kustu. Hemşire de bu önemli bir durum yenidoğan bölümüne bir gosterelim dedi. Gidiş o gidiş bebeğim hala orda oksijen veriyorlarmış. Az önce çocuk doktoru geldi iki saattir oksijen veriyoruz ama nefes alışverişleri hala düzensiz, yogunbakima yatış yapacagiz dedi. Düzelmezse daha ileri bir merkeze sevk ederiz dedi.
Çok üzgünüm zaten daha ayağa kalkamadığım için göremiyorum da ... Elim ayağım dolanmış gibi.. Solunum problemi yaşayan birkaç arkadaş vardı ama eski mesajlardan bulamadım şimdi
Gecmis olsun Allah sifa versin kuzucuga en kisa surede annesinin koynuna gelir insallah kuzu

Kızlar herkese ıyı aksamlar bugun kontrol dıye geldım bebegımın kalbı ve hareket ı yavaslayınca apar topar spinal sezeryan a alındım cok sukur hersey yolunda darısı dogum yapacak olanlara
Boy ve kılo ultrason la aynı cıktı kılo sadece 80gram oynadı🥰kızım maşallah cok tatlı ama sut yavas gelıyor ınsallah artar 🤲
Gozunuz aydin gecmis olsun saglikla buyutun yavrunuzu ❤ sutun ilk etap az gelmesi normal bir durum emdikce cogalacak zaten endise etmeyin

Yani o kadar guzel o kadar rahatlatici yazmışsiniz ki... Ciddi anlamda cok iyi geldi yorumunuz. Biraz bakış açıniz ile mi alakali, şanslı miydiniz, enerjiniz mi cok guzel bilemedim 😊 boyle dogum hikayesi tüm biz bekleyenlerin, korkup gerilen tecrubesiz anne adaylarının başına.

İyi gelmesine çok sevindim🥰 Aslında ameliyata girerken çok korkuyordum. Normalde anksiyete sahibi panik bir insanimdir, buna rağmen olabildigince soğukkanlı ve sakin yaşadım süreci. Ben de şaşkınım😃😃 bir de şu bir tecrübe oldu bana, kimsenin negatif yorumlarını dikkate almayın, dinlemeyin bile. Bunu neden söylüyorum, benden bir ay önce doğum yapan bir akrabamızla arada dogumla ilgili konuşuyorduk. Ben epidural sezeryan istiyorum deyince sakın epidural olma, genel ol( kendisi genel olmak istiyodu, oldu) filanca arkadaşımin dogumdan sonra bir hafta baş ağrısı geçmemiş vs diye negatif şeyler söyledi. Ben o ana kadar epidural den sonra başağrısı hiç duymamistim, hemen tabi kafaya taktım forumlarda aramaya başladım vs. Hiç aklımda olmayan şeyi bana resmen olumsuz sözlerle kafama taktırdı. Ha şunu da diyeyim, anestezi işlemim bittikten sonra doktorum geldi ameliyathaneye, merhaba hocam dedim😃( ya bu doğum şekli çok enteresan, bebeğin doğarken istersen hemşireyle camdaki kizin son bolumunu konuş ya da kayinvalidenle ilgili fiskos yap😆😆) neyse gunaydinlastik doktorumla. Nasılsın bakalım dedi, heyecanlıyım hocam dedim. Kusura bakmayın kafamı sizden tarafa ceviremiyorum, anesteziden dolayı başağrısı olabilirmis çevirince dedim(YouTube dan duymuştum🤦🏻‍♀️) adam güldü, yok öyle bişey istediğin tarafa çevirebilirsin dedi😁 yani bu en basit örnek..

Demem o ki kendi içindeki güçlü kadına inan, oldukça kısa süren ve ne olduğunu bile anlamayacagin ama bir daha geri gelmeyecek bir ana endiselerinle golge dusurme sakin☀️☀️☀️

canımm ne güzel anlatmışsın inan içime su serptin aynen dediğin gibi iğne yapılırken bi terslik olacak korkusu var insanın en hassas en tehlikeli yerine giriyor ya ama çok rahatlattın beni canım çok saol insan ne yaşayacağını bilince daha az tedirgin oluyor bacak titremesi mesela bi arkadaş daha anlattı bana burda sen de aynısını söyledin demek ki normal bi durum, işte onu bilmeden başıma gelse ölüyorum ya da sakat kaldım diye feryat edebilirdim :))) dikiş yeri acısına aşinayım zaten illa ki olacak bir hafta dik duramamıştım ilkinde, ama onlar mesele değil dediğn gibi sağ salim sağlıkla evimize gelelim de hepsi geçecek elbet... canım tekrardan çok saol salı günü nasipse doğum inşallah "Normacım dediğin gibiymiş boşuna korktum" diyerek dönerim:)) sen de taze annelik anıları biriktir daha bebişleri konuşacaz inşallah :))
İnan ki bende de aynı korku vardı, ama dedim ki binlerce binlerce kadın bu yöntemle doğum yapıyor, iyi geçeceğine inanıyorum. Ve aklıma kotu bişey getirmedim o an. Ve o iğne acisından korkan varsa çok samimiyetle söylüyorum ki kan aldirirken daha çok acı hissetmisimdir, o derece basitti. Aslında gercekten rahat bir dogumdu, sadece ben korkularımdan dolayı süreci çok zor olacakmış gibi düşünüp gerilerek girdim doğuma. Batıkon sürülürken insan ayy acıdı der mi😃😃

Ne güzel hiç zorlanmamışın canım epiduralde takılı oluyor oradan ilaç veriyorlar heralde benim spinal olacak bebek kaç kilo doğdu nasıl :)

Evet omzumda katater gibi bişey vardı ameliyattan sonra, ordan ilaç verdiler ama sanırım bir kez verdiler..böyle soğuk soğuk pek ferahlatıcı oldu verdikleri an😌 bi daha versinler diye bekledim vermediler🤭🤭 normal ağrı kesici yaptılar kalçadan😒

2900 gr doğdu Miki farem🐭🧿❤️ gayet sağlıklı mutlu bir bebiş🐣🧿

Kızlar dört saat önce spinal anestezi ile doğum yaptım. Ameliyathanedeki herkes çocuk doktoru da herkes çok iyi maşallah dedi. Ben odaya geldiğimde eşim dedi ki iki kere kustu. Hemşire de bu önemli bir durum yenidoğan bölümüne bir gosterelim dedi. Gidiş o gidiş bebeğim hala orda oksijen veriyorlarmış. Az önce çocuk doktoru geldi iki saattir oksijen veriyoruz ama nefes alışverişleri hala düzensiz, yogunbakima yatış yapacagiz dedi. Düzelmezse daha ileri bir merkeze sevk ederiz dedi.
Çok üzgünüm zaten daha ayağa kalkamadığım için göremiyorum da ... Elim ayağım dolanmış gibi.. Solunum problemi yaşayan birkaç arkadaş vardı ama eski mesajlardan bulamadım şimdi
Nisancim hic korkma, minigin sandığından da güçlü. Bir tanidigimiz da benzer bişey yaşadı, doğduğu anda solunumu düzensiz diye yogunbakima yatış yapmışlar. Ama önceki bebeğinde de yaşamış, annemden duydum, çok panik olmadı soğukkanlı davrandı. 4 güne kalmadi eve çıkardılar..şimdi resimlerini görüyorum Instagram'da 1 aylık olmuş tosuncuk gibi😊 minigine ve doktorlara güven, Allah'ın izniyle kucağına alacaksın en kısa zamanda❤️🙏

Bir sebep söylemiyorlar. Sezeryan bebeklerde görülebilen bir durumummuş. Yaş akciğer durumu imiş. Az önce yenidoğan yoğun bakım ünitesine girip gördüm ve çok kötü hissettim. Bir sürü ışığın altında küvez içinde çıplak şekilde öyle yatıyor kuzum.
Tez vakitte iyilesicek dualarim sizinle cok cok cok gecmis olsun canim benim moralimi yuksek tutmaya calis sütünü etkilemesin en yakin zmnda birlikte eve donceksiniz

Kizlar acil destege ihtiyacim var bebegim emmek istemiyor sol gogsumu hic tutmuyor sag gogsumu de ilk baslarda tutuyordu simdi tutuyor sonra ağzından cikinca basliyor aglamaya ucum mu yeterli gelmiyor anlamadim simdi enjektorle sagip veriyorum sutumu ama ne yapacagimj şaşırdım

Kizlar acil destege ihtiyacim var bebegim emmek istemiyor sol gogsumu hic tutmuyor sag gogsumu de ilk baslarda tutuyordu simdi tutuyor sonra ağzından cikinca basliyor aglamaya ucum mu yeterli gelmiyor anlamadim simdi enjektorle sagip veriyorum sutumu ama ne yapacagimj şaşırdım
Cnm sağ gösüne yatırdığın gibi sol göğsüne yatır yani koltuğunun altına al bebeği. Döndürüp kucağına alma anlatabikdim inşallah. Onu da sağ sanıp emer. Böylece iki göğsün de boşalır. İleride emmeye iyice alışınca sol içinde kucağına alıp emdirirsin 1620457417063.png

mermermermer mermermermer sanırım sizin mesajınızda denk gelmiştim, ayaklardaki odemle ilgili. Doğumdan beridir aynı sorunu yaşıyorum. Ayaklarım ayaklarımın üstü inanılmaz sis, böyle tombul tombul tabiri caizse. Hayatımda ilk defa ayağımda böyle şişlik görüyorum. Yürürken karıncalanma benzeri bir sıkıntı da veriyor. Biri diğerine göre daha az şişmişti, bugün baktım o daha da kötü olmuş. Bugün 4. Gün ve azalacağı yerde daha da artmış🥺 sizin nasıl oldu? Ne yapmak lazım😢

Bir sebep söylemiyorlar. Sezeryan bebeklerde görülebilen bir durumummuş. Yaş akciğer durumu imiş. Az önce yenidoğan yoğun bakım ünitesine girip gördüm ve çok kötü hissettim. Bir sürü ışığın altında küvez içinde çıplak şekilde öyle yatıyor kuzum.

Kızlar bebişimizi şehirdışı başka hastaneye sevk ediyorlar Solunum sıkıntısı devam ediyormuş ve basınçlı oksijen verilmesi gerekiyormuş Buradaki hastanelerde yokmuş Ambulansla sevk ediyorlar biz de kendi arabamızla arkadan gideceğiz 3 saat uzaklıkta bir yer
Kendimi çok kötü hissediyorum

Kızlar dün spinal anestezi ile doğum yaptım 38+3 de hiç korkulan gibi değil kimi iğne çok acıtıyor yok ameliyat sırasında ağrı hissettim diyenler olup biraz tedirgin olmuştum ama belden yapılan iğne hiç acıtmadı diyebilirim bir kaç sn sürüyor zaten ben daha ne zaman kesecekler derken bebeğimin sesini duydum o an hala birşeyler sürüyorlar sanıyordum. Hiç bir acı hissetmedim.tek sıkıntım dogumdan sonra kan değerim çok düştü hemen yürüyemedim tansiyonumu düşürüyordu iki tüp kan takviye edildi sonrasinda kendi kendime kalkıp yürüdüm. Bebisi de hemen emzirmeye başladım çok şükür tuttu. Herşey yolunda çok şükür hiç tedirgin olacak birşey yokmuş.kizim ultraso da 3360 gozukuyordu 3200 doğdu. Doğum yapacak herkese kolay bir doğum diliyorum 😊

Sakin sağıp enjektorle verme ben o hatayı yaptim bebek memeyi red etti bak böyle yaparsan tamamen red eder zorla ağzına koy isterse ağlasın benim yarim saat ağladı benimle mücadele verdi ağzına koymam için ben zorla koydum tutana kadar illaki tutacak sen pes etme

Bak sol göğsünü şu şekilde tutup emzirmeyi dene bebekler bu pozisyonu genelde seviyor. Koltuk altına doğru yatırıp emzireceksin, bebeğin altına da yastık yok. Bi de memeyi ağzına verirken azıcık süt sık ağzına yutkunma ile emme refleksi tetiklenir

Kızlar bebişimizi şehirdışı başka hastaneye sevk ediyorlar Solunum sıkıntısı devam ediyormuş ve basınçlı oksijen verilmesi gerekiyormuş Buradaki hastanelerde yokmuş Ambulansla sevk ediyorlar biz de kendi arabamızla arkadan gideceğiz 3 saat uzaklıkta bir yer
Canım en kısa sürede toparlanır bebisin inş geçici bu gunler sen güçlü durmalısın ki bebisin de güç alsın senden de daha cabuk toparlansin inş

Allah yardımcısı olsun canım tez zamanda sağlığına kavuşsun ins kucağına tekrar alırsın Allah'ın inziyle bugünler geçecek bebeğin kucağında olacağı günleri düşün kendini üzme sütüne yansır o yüzden merak etme iyi olacak mınik fare 😊

Kıyamam yaa ama üzülme bu düzelecek bi sıkıntı. İnşallah çok kısa sürede toparlar

Allah kolaylik sağlık şifa versin inşallah. Güçlü olun, iyi olacaksiniz hepiniz inanin

mermermermer mermermermer sanırım sizin mesajınızda denk gelmiştim, ayaklardaki odemle ilgili. Doğumdan beridir aynı sorunu yaşıyorum. Ayaklarım ayaklarımın üstü inanılmaz sis, böyle tombul tombul tabiri caizse. Hayatımda ilk defa ayağımda böyle şişlik görüyorum. Yürürken karıncalanma benzeri bir sıkıntı da veriyor. Biri diğerine göre daha az şişmişti, bugün baktım o daha da kötü olmuş. Bugün 4. Gün ve azalacağı yerde daha da artmış🥺 sizin nasıl oldu? Ne yapmak lazım😢
Aynen canım ben yazmıştım benim 9 gün oldu doğum yapalı şişlikler inmedi hala hatta sağ ayağım daha çok şişti diğerine göre. Kendi kendine geçmesini bekliyırum valla napmak lazım hiç bilmiyorum🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Aynen canım ben yazmıştım benim 9 gün oldu doğum yapalı şişlikler inmedi hala hatta sağ ayağım daha çok şişti diğerine göre. Kendi kendine geçmesini bekliyırum valla napmak lazım hiç bilmiyorum🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Benim de 4 gün oldu, aynı şekilde sol ayağım daha çok şişti🥺 bekleyelim bakalım. Acı veriyor mu peki. Ben her bastığımda uyusukluk gibi bir rahatsızlık hissi veriyor.

X