2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bebişimizi şehirdışı başka hastaneye sevk ediyorlar Solunum sıkıntısı devam ediyormuş ve basınçlı oksijen verilmesi gerekiyormuş Buradaki hastanelerde yokmuş Ambulansla sevk ediyorlar biz de kendi arabamızla arkadan gideceğiz 3 saat uzaklıkta bir yer
Kendimi çok kötü hissediyorum
İnşallah bir an önce şifa bulup evine dönsün miniğin🙏🙏🙏 dualarimdasin.

İyi gelmesine çok sevindim🥰 Aslında ameliyata girerken çok korkuyordum. Normalde anksiyete sahibi panik bir insanimdir, buna rağmen olabildigince soğukkanlı ve sakin yaşadım süreci. Ben de şaşkınım😃😃 bir de şu bir tecrübe oldu bana, kimsenin negatif yorumlarını dikkate almayın, dinlemeyin bile. Bunu neden söylüyorum, benden bir ay önce doğum yapan bir akrabamızla arada dogumla ilgili konuşuyorduk. Ben epidural sezeryan istiyorum deyince sakın epidural olma, genel ol( kendisi genel olmak istiyodu, oldu) filanca arkadaşımin dogumdan sonra bir hafta baş ağrısı geçmemiş vs diye negatif şeyler söyledi. Ben o ana kadar epidural den sonra başağrısı hiç duymamistim, hemen tabi kafaya taktım forumlarda aramaya başladım vs. Hiç aklımda olmayan şeyi bana resmen olumsuz sözlerle kafama taktırdı. Ha şunu da diyeyim, anestezi işlemim bittikten sonra doktorum geldi ameliyathaneye, merhaba hocam dedim😃( ya bu doğum şekli çok enteresan, bebeğin doğarken istersen hemşireyle camdaki kizin son bolumunu konuş ya da kayinvalidenle ilgili fiskos yap😆😆) neyse gunaydinlastik doktorumla. Nasılsın bakalım dedi, heyecanlıyım hocam dedim. Kusura bakmayın kafamı sizden tarafa ceviremiyorum, anesteziden dolayı başağrısı olabilirmis çevirince dedim(YouTube dan duymuştum🤦🏻‍♀️) adam güldü, yok öyle bişey istediğin tarafa çevirebilirsin dedi😁 yani bu en basit örnek..

Demem o ki kendi içindeki güçlü kadına inan, oldukça kısa süren ve ne olduğunu bile anlamayacagin ama bir daha geri gelmeyecek bir ana endiselerinle golge dusurme sakin☀️☀️☀️

İnan ki bende de aynı korku vardı, ama dedim ki binlerce binlerce kadın bu yöntemle doğum yapıyor, iyi geçeceğine inanıyorum. Ve aklıma kotu bişey getirmedim o an. Ve o iğne acisından korkan varsa çok samimiyetle söylüyorum ki kan aldirirken daha çok acı hissetmisimdir, o derece basitti. Aslında gercekten rahat bir dogumdu, sadece ben korkularımdan dolayı süreci çok zor olacakmış gibi düşünüp gerilerek girdim doğuma. Batıkon sürülürken insan ayy acıdı der mi😃😃

Evet omzumda katater gibi bişey vardı ameliyattan sonra, ordan ilaç verdiler ama sanırım bir kez verdiler..böyle soğuk soğuk pek ferahlatıcı oldu verdikleri an😌 bi daha versinler diye bekledim vermediler🤭🤭 normal ağrı kesici yaptılar kalçadan😒

2900 gr doğdu Miki farem🐭🧿❤️ gayet sağlıklı mutlu bir bebiş🐣🧿
Oyy maşallah 🥰

kızlar 40+2 haftalık hamileyim. Devlet hastanesinde takibim yapılıyor. Bayram dolayısıyla poliklinikler kapalı. Ama doktorum haftam ileri olduğu için 2 günde bir kontrolümün yapılması gerektiğini söylemişti. Acilden giriş yapayım diyorum ama ne diyeceğim ordakilere? Ben gibi olan var mı?

Kızlar bebişimizi şehirdışı başka hastaneye sevk ediyorlar Solunum sıkıntısı devam ediyormuş ve basınçlı oksijen verilmesi gerekiyormuş Buradaki hastanelerde yokmuş Ambulansla sevk ediyorlar biz de kendi arabamızla arkadan gideceğiz 3 saat uzaklıkta bir yer
Ayy cnm yaaa geçecek inşallah. Küçük bir yerde mi oturuyorsun. Ventilatör cihazı yenidoğan ybülerde olur genelde 3 saat yol kötü olmuş Allah yardımcın olsun.

Ben de 42 ye kadar beklemek istedim doktor kakasını yeme riski var vs deyip yatın yatışımı yapacaklar. Sancım çıkmadı nstde yatın suni verecekler. Korku ve endişe içindeyim keşke sabaha kadar kendi sancım gelse. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
Canım benim de pazartesi suni sanci ile doğumu başlatacaklar. Ne durumdasın

@mermermermer sanırım sizin mesajınızda denk gelmiştim, ayaklardaki odemle ilgili. Doğumdan beridir aynı sorunu yaşıyorum. Ayaklarım ayaklarımın üstü inanılmaz sis, böyle tombul tombul tabiri caizse. Hayatımda ilk defa ayağımda böyle şişlik görüyorum. Yürürken karıncalanma benzeri bir sıkıntı da veriyor. Biri diğerine göre daha az şişmişti, bugün baktım o daha da kötü olmuş. Bugün 4. Gün ve azalacağı yerde daha da artmış🥺 sizin nasıl oldu? Ne yapmak lazım😢
Canım ödemler normal bende sezaryenden sonra inanamamıştı zamanlar geçecek bol su iç :)

Yaa canım geçecek inşallah sen soğuk kanlı ol bebeğini düşün bi imtihan en kısa zamanda yanında olur umarim 🤲🤲Dualarım seninle.

N nisann_tr canım çok geçmiş olsun. Inşallah iyi olacak yavrucun. Rabbim safi ismiyle şu mubarek gunde sifa versin inşallah
Yavrun seni çok bekletmeden sağlıcakla evine gelsin 🤲

@mermermermer sanırım sizin mesajınızda denk gelmiştim, ayaklardaki odemle ilgili. Doğumdan beridir aynı sorunu yaşıyorum. Ayaklarım ayaklarımın üstü inanılmaz sis, böyle tombul tombul tabiri caizse. Hayatımda ilk defa ayağımda böyle şişlik görüyorum. Yürürken karıncalanma benzeri bir sıkıntı da veriyor. Biri diğerine göre daha az şişmişti, bugün baktım o daha da kötü olmuş. Bugün 4. Gün ve azalacağı yerde daha da artmış🥺 sizin nasıl oldu? Ne yapmak lazım😢
canım o bende de var ilk doğumda da olmuştu son ayda, ayaklarım fırında kabaran poğaça gibi özellikle üst kısmı ve sağ ayağım biraz daha fazla şiş, bi kaç hafta önce çok kötü olmuştu iki gün hep yükseğe kaldırdım epeyce inmişti, iki gündür yine arttı, doğumdan sonra da bir hafta 10 gün gibi bir sürede geçmişti diye hatırlıyorum biraz daha sabret ve oturduğun ya da uzandığın sürece hep yüksek tutmaya çalış aşağı sarkıtma. batikon olayına çok güldüm bu arada gülerken bi yandan da kim bilir ben neler yapacağım diyorum :)))

Kızlar dün spinal anestezi ile doğum yaptım 38+3 de hiç korkulan gibi değil kimi iğne çok acıtıyor yok ameliyat sırasında ağrı hissettim diyenler olup biraz tedirgin olmuştum ama belden yapılan iğne hiç acıtmadı diyebilirim bir kaç sn sürüyor zaten ben daha ne zaman kesecekler derken bebeğimin sesini duydum o an hala birşeyler sürüyorlar sanıyordum. Hiç bir acı hissetmedim.tek sıkıntım dogumdan sonra kan değerim çok düştü hemen yürüyemedim tansiyonumu düşürüyordu iki tüp kan takviye edildi sonrasinda kendi kendime kalkıp yürüdüm. Bebisi de hemen emzirmeye başladım çok şükür tuttu. Herşey yolunda çok şükür hiç tedirgin olacak birşey yokmuş.kizim ultraso da 3360 gozukuyordu 3200 doğdu. Doğum yapacak herkese kolay bir doğum diliyorum 😊
gözün aydın sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun bebişin güzel hikaye dinlemek çok iyi geliyor doğumu beklerken :)

Kızlar kontrolüm vardı bebiş kanala girmiş başı baya aşağıdaymış. Bayram sonrasına beklemeyelim zaten sezaryen olacak dedi.37.haftada salı günü doğumum var Kızlar 3 kilo üzeri doğar dedi .hafta olarak da erken değil dedi beni bi heyecan bastı

Kızlar kontrolüm vardı bebiş kanala girmiş başı baya aşağıdaymış. Bayram sonrasına beklemeyelim zaten sezaryen olacak dedi.37.haftada salı günü doğumum var Kızlar 3 kilo üzeri doğar dedi .hafta olarak da erken değil dedi beni bi heyecan bastı
Benimki de 2 haftadır kanalda ama doktor ısrarla 37yi geçmek istiyor 😌

Cnm sağ gösüne yatırdığın gibi sol göğsüne yatır yani koltuğunun altına al bebeği. Döndürüp kucağına alma anlatabikdim inşallah. Onu da sağ sanıp emer. Böylece iki göğsün de boşalır. İleride emmeye iyice alışınca sol içinde kucağına alıp emdirirsin Eki Görüntüle 2844608
Canim oyle de almiyor normlde sagi emerken onu da emmemeye basladi napcam bilmiyorum enjektorle verdigimde cok guzel iciyor ama konu memeye gelince almak istemiyor kafayi yiycm

Sakin sağıp enjektorle verme ben o hatayı yaptim bebek memeyi red etti bak böyle yaparsan tamamen red eder zorla ağzına koy isterse ağlasın benim yarim saat ağladı benimle mücadele verdi ağzına koymam için ben zorla koydum tutana kadar illaki tutacak sen pes etme
Sinirimden agliycam morarana kadar agliyor emzik versem cok guzel emiyor ama memeyi almiyor ac kalmasin diye bnde enjektorle skyorum napcam bilmiyorum

X