2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bak sol göğsünü şu şekilde tutup emzirmeyi dene bebekler bu pozisyonu genelde seviyor. Koltuk altına doğru yatırıp emzireceksin, bebeğin altına da yastık yok. Bi de memeyi ağzına verirken azıcık süt sık ağzına yutkunma ile emme refleksi tetiklenir
Hepsini yapiyorum bana misin demiyor emzik faln cok gusel emiyor bnde silikon uc aliyim son bide onu deneyim diyorum umwrim faydasinu gorururm

Canim oyle de almiyor normlde sagi emerken onu da emmemeye basladi napcam bilmiyorum enjektorle verdigimde cok guzel iciyor ama konu memeye gelince almak istemiyor kafayi yiycm
Bide şey yapıyolar. Enjektöre çek yine. Memene daya bebeği. Yanından enjektörle sık. Memeden belki sütü çekemiyodur. Süt tadı geldikçe emer. Emdikçe nasıl süt çıkartcağını öğrenir.

Kızlar kontrolüm vardı bebiş kanala girmiş başı baya aşağıdaymış. Bayram sonrasına beklemeyelim zaten sezaryen olacak dedi.37.haftada salı günü doğumum var Kızlar 3 kilo üzeri doğar dedi .hafta olarak da erken değil dedi beni bi heyecan bastı
Bayram dediğin hepi topu 3 gün cnm. Daha 1 ay varmış doğumuna sen bilirsin tabi ama anne karnında bir gün bile bebiş için kardır. Benimki 32. Haftadan beri kanal da.

Bayram dediğin hepi topu 3 gün cnm. Daha 1 ay varmış doğumuna sen bilirsin tabi ama anne karnında bir gün bile bebiş için kardır. Benimki 32. Haftadan beri kanal da.
Canım doktordan daha iyi bilemeyiz demi suyum azalıyor ağrılarım var bende biliyorum 1 gün önemli iyi niyetli yorum yazıyorsunuz teşekkür ederim ama 2 gün kalmıs surda gerginim bu tarz yorumlar daha da geriyor lütfen yapmayın .

Sinirimden agliycam morarana kadar agliyor emzik versem cok guzel emiyor ama memeyi almiyor ac kalmasin diye bnde enjektorle skyorum napcam bilmiyorum
Anne kokusunu alamadiklari zaman da orada durmak istemiyorlarmis diye okumustum. Sizin uzerinizdeki kiyafetler ya da teninizde baska koku olabilir mi acaba, yumuşatici deodorant dus jeli ya da parfüm kokusu vs gibi. Bebege bu kokular yabanci geldiginden istemezmis orada durmak. Herseyi denemissinizdir eminim de belki bu olasilik gözden kaçmış olabilir diye düşündüm.
Varsa bu kokulardan arındıktan sonra göğsünüze koysaniz bebegi biraz orada sizin kokunuzu alsa vakit gecirse alışsa size değişir mi acaba durumunuz..
Göğsün o koyu kahverengi puturlu kısmınin kokusu ayni anne karnindaki amniyon sıvısı gibi koktuğundan bebege tanıdık gelir, bebek o kokuyu alir arana arana gider onu bulurmuş.

Kızlar kontrolüm vardı bebiş kanala girmiş başı baya aşağıdaymış. Bayram sonrasına beklemeyelim zaten sezaryen olacak dedi.37.haftada salı günü doğumum var Kızlar 3 kilo üzeri doğar dedi .hafta olarak da erken değil dedi beni bi heyecan bastı
maşallah 🧿 benim 40+2 benimki de 3 kilo civarında yani önemli olan gelişimi demek ki gelişimi iyi ki doktor alıyor. Sağlıcakla alırsın inşallah kucağına 🤗🤲🏻

Amin canım rabbim seni de benide sağlıkla kavuştursun bebislere
Bebeklerimiz ayni gun doğabilir 😄 sali gunu benim de kontrolum var belki o gun icinde hemen sezeryan yapalim seni diyecek doktorum. Hic bir netlik olmamasina rağmen diken üstündeyim ben de, hepimize kolaylıklar.😄 Bayram ve yasakların araya girmesi kötü oldu ya yine de. Şöyle bir kafa rahatlığı yok yani.

Kizlar acil destege ihtiyacim var bebegim emmek istemiyor sol gogsumu hic tutmuyor sag gogsumu de ilk baslarda tutuyordu simdi tutuyor sonra ağzından cikinca basliyor aglamaya ucum mu yeterli gelmiyor anlamadim simdi enjektorle sagip veriyorum sutumu ama ne yapacagimj şaşırdım
Canım duş altında dene vermeyi. O da işe yarıyor muş

@mermermermer sanırım sizin mesajınızda denk gelmiştim, ayaklardaki odemle ilgili. Doğumdan beridir aynı sorunu yaşıyorum. Ayaklarım ayaklarımın üstü inanılmaz sis, böyle tombul tombul tabiri caizse. Hayatımda ilk defa ayağımda böyle şişlik görüyorum. Yürürken karıncalanma benzeri bir sıkıntı da veriyor. Biri diğerine göre daha az şişmişti, bugün baktım o daha da kötü olmuş. Bugün 4. Gün ve azalacağı yerde daha da artmış🥺 sizin nasıl oldu? Ne yapmak lazım😢
Benim de aynı. İki gündür fena Şiş. İlk doğumda yaşadım hiç böyle Bi şey.
Su da içiyorum ama neden anlamadım

Bebeklerimiz ayni gun doğabilir 😄 sali gunu benim de kontrolum var belki o gun icinde hemen sezeryan yapalim seni diyecek doktorum. Hic bir netlik olmamasina rağmen diken üstündeyim ben de, hepimize kolaylıklar.😄 Bayram ve yasakların araya girmesi kötü oldu ya yine de. Şöyle bir kafa rahatlığı yok yani.
Zaten netlik olmaması insanı tedirgin ediyor. Aynı gün dogum yaparsak güzel olur 40larımız karışır 😄

Zaten netlik olmaması insanı tedirgin ediyor. Aynı gün dogum yaparsak güzel olur 40larımız karışır 😄
Benim de pazartesi suni şancı ile doğumu başlatacaklar. 38+2 yim. Şeker dengesi bozuldu iyice doktor da riske atmayalım dedi. 37+5 de 2945 gramdı. Bu hafta bakmadı ultraaonda. 3 kilo üzeri diğer demişti. En büyük tedirginliğim açılma ve kendi sancim yokken suni şancı almak. Rabbim şu mübarek kadir gecesinde dualarimizi kabul etsin genişlerimiz sağlıcakla bir ayazda doğsun inşallah 🤲

Benim de pazartesi suni şancı ile doğumu başlatacaklar. 38+2 yim. Şeker dengesi bozuldu iyice doktor da riske atmayalım dedi. 37+5 de 2945 gramdı. Bu hafta bakmadı ultraaonda. 3 kilo üzeri diğer demişti. En büyük tedirginliğim açılma ve kendi sancim yokken suni şancı almak. Rabbim şu mübarek kadir gecesinde dualarimizi kabul etsin genişlerimiz sağlıcakla bir ayazda doğsun inşallah 🤲
Acilma ve kendi sancimiz yokken suni sanci almanin bir tehlikesi mi varmis neden tedirginsiniz o konuda? Ben suan ayni bu bahsettiginiz durumdayim. Doktor sezeryan yapalim derse, suni sanci ile normal dogumu bir deneyelim demeyi de planliyordum açıkçası.

Mrb kizlar 2 gundur kafama takiliyor sezaryan dogumun riskleri var mi bebek icin yani solunumunda falan yoksa hani normal dogumdada olabiliyor mu?

Hepsini yapiyorum bana misin demiyor emzik faln cok gusel emiyor bnde silikon uc aliyim son bide onu deneyim diyorum umwrim faydasinu gorururm
Facebook da emzirme akademisi grubuna yazsana canım bayağa yardım ediyorlar, bir de emzik den dolayı emmiyor olabilir emme olayı düzene girene kadar emzik verme derim. Memeyi ağzına sokunca yandan enjektörle süt sık canım bunu tekrar tekrar dene. Bi de ten tene emzirmeyi dene. Cesaret edebilirsen duşta emzirme de işe yarıyor deniyor.

Heycan basmasi normal bmmkide cumartesi inlshh bazen yerimde duramiyorum heycandan😊 sezaryani siz mi istediniz doktor mu?

Kızlar bebişimizi şehirdışı başka hastaneye sevk ediyorlar Solunum sıkıntısı devam ediyormuş ve basınçlı oksijen verilmesi gerekiyormuş Buradaki hastanelerde yokmuş Ambulansla sevk ediyorlar biz de kendi arabamızla arkadan gideceğiz 3 saat uzaklıkta bir yer
Kendimi çok kötü hissediyorum
Ah canım yaa. Üzülme bak bu iyi bir şey. Orada daha çabuk toparlar. İmkanlar yetersiz olan bir yerde kalmamış olacak. Hangi şehre götürüyorsunuz? Sen üzme kendini sütün etkilenmesin onunla toparlanacak şifa olacak

Mrb kizlar 2 gundur kafama takiliyor sezaryan dogumun riskleri var mi bebek icin yani solunumunda falan yoksa hani normal dogumdada olabiliyor mu?
Ne kadar doğru bilmiyorum ama bebek açısından sezaryen doğum daha güvenli riski az. O yüzden bir sıkıntı olunca hemen sezaryen yapıyorlar. Bizim ülkede biraz abartılıyor bu durum gerçi. Doktorlarımız pek rahat gibi.

X