2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Açıkcası bende hiç hap yutamam. İlk aylarda verilen follik asiti içtm sadece oda kücük die. Snrasnda hiç hap kullanmadım kan hapı falan..
Folidoce muydu ictiginiz? Ben de folik asit olarak onu icebildim minik diye. Kan ilaci yani demir hapı da ben maltofer kullandim, minik şişelerde şurup gibi. Peki sizin dogumunuz oldu mu? Antibiyotik mutlaka veriyolar diye biliyorum.

Kizlar günaydın☀️🌼

Doğum sonrasi antibiyotik kullanmayan var mı aranizda? Yani doktoru antibiyotik vermeyen ya da veren ama içmeyen? Ya da şöyle diyeyim, hap fobisi olan tutamayan var mı:KK43:(((((
Benim Dr bu defa vermedi. İlk doğumda vermişti. Hatta sonra özellik le mesaj atıp sordum unutuldu mu acaba diye. Gerek olmadıkça yazmıyoruz dedi.

Benim Dr bu defa vermedi. İlk doğumda vermişti. Hatta sonra özellik le mesaj atıp sordum unutuldu mu acaba diye. Gerek olmadıkça yazmıyoruz dedi.
Ben çok yarım yamalak gibi kullandim🙁 saatleri geçirdim ama bunun nedeni disiplinsiz olmam değil, anksiyeteden dolayı içmeyi sürekli ertelemem. En sonunda 3 tane kaldı ve devam edemeyeceğimi anladım çünkü aşırı derecede stres yapıyorum içme saatine dogru. Tüm gün aklımda o hapı nasıl yutacağımi dusunuyorum. Üstelik bu 1000 mglik olan değil. Doktora çok rica ettim onu tutmama imkan yok diye. 200 mg lik yazdı. Boyu asprin boyutunda. Onu bile yutarken panik atak yaşıyorum.

Günaydın kızlar çok zor bir gece geçirdim bebeğim gazını çıkaramadı hep ağladı hep ağladı şuan kakasını biraz yapmış ama gazı hala var

Ben çok yarım yamalak gibi kullandim🙁 saatleri geçirdim ama bunun nedeni disiplinsiz olmam değil, anksiyeteden dolayı içmeyi sürekli ertelemem. En sonunda 3 tane kaldı ve devam edemeyeceğimi anladım çünkü aşırı derecede stres yapıyorum içme saatine dogru. Tüm gün aklımda o hapı nasıl yutacağımi dusunuyorum. Üstelik bu 1000 mglik olan değil. Doktora çok rica ettim onu tutmama imkan yok diye. 200 mg lik yazdı. Boyu asprin boyutunda. Onu bile yutarken panik atak yaşıyorum.
Bunun için destek almayı falan düşündin mü? Zor bir durum çünkü. Allah korusun başka bir hastalık zamanı içmek zorunda kalınca ne yapacaksın?
İnş geçer zor gerçekten.

Günaydın kızlar çok zor bir gece geçirdim bebeğim gazını çıkaramadı hep ağladı hep ağladı şuan kakasını biraz yapmış ama gazı hala var
Sab simplex diye bir gaz damlası ilacı var, bize çocuk doktoru yazdı daha yeni, gazi olursa kullanmamız için. Henuz ihtiyac olmadigi için kullanmadik.İsterseniz aile hekiminize de danışın öyle alin.

Bunun için destek almayı falan düşündin mü? Zor bir durum çünkü. Allah korusun başka bir hastalık zamanı içmek zorunda kalınca ne yapacaksın?
İnş geçer zor gerçekten.
Son iki yıldır böyleyim. Ondan önce icebiliyodum. Bir gün 1000 mglik bir ilaci ikiye bölüp içerken boğazımda takıldi, kırılan sivri kısmı battı boğazıma. Çok oksurdum ve püf diye fırladi. Soluk borumdan mi firladi anlamadım. 1 saat panik atak yasadim..sonra da nokta kadar olanlar dışında hiçbir ilaci icemedim. Hamileliğimde B12 icemedim mesela🙁

Cnm komik gelebilir ama bnm annemde yutamıyor. Biz hapın etrafına hobby çikokata varya ondan bi parça alır elimizle etrafına sarardık. Parmağımızla bastırıp aynı hap şeklinde düzeltiyoduk. Annem onu içiyodu. Biraz buzdolapta da öyle bekletirsen iyice sertleşiyo üstü. Yutarken çikolata tadı geliyo. Hap hiç anlamadan gidiveriyo. Bide başını öne eğip yani çenesi göğsüne doğru. pipetle içerdi. Baş önde olunca çok kolay yutuluyo. Yutak tamamen açılıyor çünkü. Kafanı dikersen yukarı boğazından geçtiğini hissedersin. Annem içmek zorundaydı böyle şeyler geliştirmiştik. 😅😅 bi dene istersen.

Reflü yatağı almıştım. İçinden kiraz çekirdeği çıktı. Gaz içinmiş. Hiç denedin mi işe yarıyo mu bnde bilmiyorum açıkçası.

DOgum gunun kutlu olsun canim mutlulukla gelsin bebis💗💗 bende bugun doktordaydim gecen hafta kanala girmemisti cok uzuluyodum bugun ogrendim kanala girmis bekleme mod bakalim nenzmn gelcekler grubun son doguranlari olcaz 🥰🥰
Teşekkür ederim canım gozun aydin olsun kolay dogumlar nasip etsin rabbim ins hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inş minik meleklerimiz benim 18 inde alınacak dogacagi tarihle yakin olunca cok istedim doğum günümüz aynı olsun diye de nasip sağlıklı olsunda önemli olan o

DOgum gunun kutlu olsun canim mutlulukla gelsin bebis💗💗 bende bugun doktordaydim gecen hafta kanala girmemisti cok uzuluyodum bugun ogrendim kanala girmis bekleme mod bakalim nenzmn gelcekler grubun son doguranlari olcaz 🥰🥰
Kanala gırdıgını hissediyormuaun peki canım bende bunu merak ediyorum

İlk çocuğa göre gayet iyisin ya maşallah. Ben ilk bebekte 2 ay silikon uç olmadan asla memeyi aldıramamıştım 😬 memeyi sokuyordum ağzına feryat figan ağlıyordu sanki acı biber sokmuşum gibi 😂
2 ay sonra nasıl biraktirdin silikonu. Benimki de şimdi silikonlu emiuor göğüs ucum yok

sezeryanla dogum yapan arkadaslar karnınıza bise sardiniz mi yada korse falan kullananan kacinci gun yaptiniz aceba

Gaz masajları var internetten baktın mı hiç belki rahatlatır. Bi de yüz üstü yatınca rahatlıyorlarmış sanırım ama takip etmek lazım ağzı burnu kapanmasın Allah korusun

Son iki yıldır böyleyim. Ondan önce icebiliyodum. Bir gün 1000 mglik bir ilaci ikiye bölüp içerken boğazımda takıldi, kırılan sivri kısmı battı boğazıma. Çok oksurdum ve püf diye fırladi. Soluk borumdan mi firladi anlamadım. 1 saat panik atak yasadim..sonra da nokta kadar olanlar dışında hiçbir ilaci icemedim. Hamileliğimde B12 icemedim mesela🙁
Ya çok haklısın ben de büyük hap içerken paniklerim biraz ama psikolojik bir durum bu. Yardım alsan aşabilirsin belki

Hangi damlayı kullanıyorsunuz peki niye doktor bize ,15. Gün dedi benim bebeğim her süt içtikten sonra malesef çıkarmıyor gazı çok uğraşıyorum bazen çıkarmıyor 🤷 o şekil uyuyor
Eve gidince yazarım canım onu damlatinca cuk gaz kendiliğinden çıkıyor kucağa alır almaz.emzirdigim zaman ağzına damlatmak lazım ugrasmiyorum gaz için ben beceremiyorum uğraşıyorum çıkmıyor babasına veriyorum o çıkarıyor 😁
İlk çocuğa göre gayet iyisin ya maşallah. Ben ilk bebekte 2 ay silikon uç olmadan asla memeyi aldıramamıştım 😬 memeyi sokuyordum ağzına feryat figan ağlıyordu sanki acı biber sokmuşum gibi 😂
Ah ah bı kavgalar dün gece çok tartıştık 4 gibi sabaha karşı pes ettim süt sagmayi bekleyemez diye çığlık çığlığa mama verdim sagdim sutude dolaba attım sabah o kadar moralim bozuldu ki oturdum ağladım yetemiyorum diye şu lohusalık beni öldürecek hala gözlerim doluyor yazarken (sütüm az hala 50 CC falan çıktı mama 60 CC içti de uyudu rahat rahat 😔)
Sabah eşim mama yap dedi gece kavga edince bebisle bı bozuldum ki anlatamam sütüm az dedim olsun sağ çoğalır tabi diyorum steril eden benim biberonu sağma makinesi ekipmanlarını 😁baktı agliyorum teselli ediyor canım benim 😁
İnatciyim bogayim bugün doğum günüm kızımda boğa aynı anası inatçı 🤦🏻‍♀️
sezeryanla dogum yapan arkadaslar karnınıza bise sardiniz mi yada korse falan kullananan kacinci gun yaptiniz aceba
Benim bugün kontrolüm vardı bandı çıkardı Dr ultrasonla felan da baktı herşey sertbest 3 ay ağırlık kaldırmak yasak sadece korseye serbest dedi alacak yer yok 🤦🏼‍♀️
Stablizator aletine ayy ne gereksiz hayatta para vermem diyodum😶 şimdi gözlerim heryerde stabilizatör ariyo🥲
Ahaha ben bu 🤣 ne gereksiz pahalı vs gözüyle bakıyordum göz ucuyla aman cik cik buna para mı veriyorlar felan şimdi anlıyorum değerini 😁
Damla kullanıyorum ben canım 15 gün sonra gaz sorunu başlıyor diyenler halt yemiş 😁 çocuğun gazi var abi 15 günle alakası yok 🤣

X