2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bende yerlerde sürünüyorum eğiliyorum kalkıyorum belki kendi kendine sancım başlar diye. Sadece beni tekmeliyor huzursuz oluyor eğilip kalkınca. Gerçi 37.haftadayız gelmesi zor. Yarın kontrolüm var artık kesin bir tarih verir sanırım.

Kızlar bende yerlerde sürünüyorum eğiliyorum kalkıyorum belki kendi kendine sancım başlar diye. Sadece beni tekmeliyor huzursuz oluyor eğilip kalkınca. Gerçi 37.haftadayız gelmesi zor. Yarın kontrolüm var artık kesin bir tarih verir sanırım.
E daha erken dur bakalım 🤭

Eğilip kalkmak zararlı diye biliyorum bence yapma 39 da sezeryan oldum ben 39 haftayı genelde beklemek istiyor Dr lar ciğer gelişimi için

Ben ikisini de emziriyorum ama aynı zamanda değil bir emzirmede birini diğerinde ötekini. Çünkü diğer memeye geçince almıyor bir daha. Doyuyor mu onu da anlamıyorum
Valla bizimki doymasa kıyameti koparıyor boğa burcu uyku +yemek aynı anası 🤣
Uyuya kalsin memeden ayrılsın yerine koyduğum an basıyor feryadı 😁 ben emzirip üstüne mamada veriyorum uyumaz ise 🤣 ben bittim kızım biraz biberonu yor diye 🤣

Ben böyle olacağını hamileyken söylemiştim doğsun zamanı gelince diyordum şimdide tamam hamilelik zor ama yenidoğan bebek bakmak daha zor 🤣 ağlıyor niye emmiyor memeyi tutmuyor doyuyor mu vs vs bı sürü şey

Bu arada emzirmeye ilgili bişey soylemek istiyorum. Eğer bı göğsünü emzirirken ya da sagarken diğerinden sutunuz boşa gidiyosa-ki benim hep gidiyodu içim aciyodu- size iki gündür kullandığım ve çok pratik hayat kurtarıcı bir ürün onereyim. mochi manuel pompayı duymussunuzdur, ondan aldım ama onun asıl büyük pompasini değil de kapak işlevi gören mor silikon parçasını kullanıyorum. Sıkıp göğüs ucuna tutturuyorum ve diğer gogsumden emzirirken buna da süt doluyor. 15 dk lik emzirmede bir Türk kahvesi fincanı doluyor.

Arkalardan okuyarak geldim 😂 herkesin bebişi hayırlı olsun hepimiz sağlıkla büyütelim inşallah..ssvd denemek istediğimi bikaç kez yazmıştım, 11 mayıs salı günü 39+3 de kontrol de hafif sancı çıktı ama düzenliydi açıklık yine yok tabi, ilk sezeryan sebebim de açılma ilerlemedi.eve geldim akşam yürüyüş sıcak duş, hurma, adaçayı yani bildiğim herşeyi yaptım..gece 12 Aman Allahım oda ne bi an da 7 dk da bir gelen kıvrandıran düzenli sancı aha dedim eda doğuruyon 😂 tabi duş, çömelme kalkma, plates topu sancılar da dayanılmaz düzeyde sabaha karşı 4de doktorumu aradık hastanede buluştuk açılma sadece 1 cm..sancılar dakika da 100ü vuruyor ben kıvranıyorum ama açılma ilerlemedi, suyu açalım dedi doktorum belki açılma hızlanır su açıldı yine de ilerlemedi saat 9 açılma 2 cm..benim enerjim kalmadı bayılacak gibi oldum..Doktorum maalesef yine ilerlemiycek sen elinden geleni yaptın dedi 9 buçuk da oğluma kavuştum spinal+epidural sezeryan oldum 💙
Şimdi asıl problem 3.5 yaşında ki büyük oğlum çok etkilendi çok hırçınlaştı, inşallah bu sürece kolayca uyum sağlar🤗

Kizlar gaz sorunumuz var sabaha kadar uyumuyor yavrum aglamaktan emmek bile istemiyor kakasini da yapamiyor iki gun zeytinyagi verdim az bise oyle yapti sonra zarar olur diye yapmadim sabaha kadar vermeyince cok zorlandim sizlerde de bu sorun var mi varsa nasil bir yol izliyorsunuz

Genital siğil nedeniyle sezaryen doğum yapacak bir arkadaşımız vardı diye hatırlıyorum ama nicki aklıma gelmiyor acabaa doğum yaptı mı o

Mesajımı görüyorsa bana cevap yazabilir mi:anneadayı:

37 erken biraz.Ben 40. haftadayim. Sabah uyanir uyanmaz dışari atiyorum kendimi yüruyus hurma sicak su banyosu ahududu cayi spor hepsini yapiyorum ama tık yok😅

Kizlar gaz sorunumuz var sabaha kadar uyumuyor yavrum aglamaktan emmek bile istemiyor kakasini da yapamiyor iki gun zeytinyagi verdim az bise oyle yapti sonra zarar olur diye yapmadim sabaha kadar vermeyince cok zorlandim sizlerde de bu sorun var mi varsa nasil bir yol izliyorsunuz
Gaz sorunu bizde yaşıyoruz kakasını da zorlukla yapıyor aynı şekilde

X