2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Nemli kalmasına sebep olup mantar oluşumuna sebep olmasın diye. Ben de öyle sürekli kullandım ilk bikaç gün ama sonra ara ara takmaya başladım, bi yerde kuru olması gerekir diye okuduğum için.
Nemli kaldığı için yara yapmıyor aslında. Ama zaten bıraktım ben takmayı şimdilik şükür. İlk doğumda da krem sürüp streç kapatıyordum o da nemli oluyordu şükür bişey olmamış 🙈

Kızlar sezaryen doğum yapıp kolay olduğunu söyleyenlere imreniyorum resmen.
Benimki kabus gibiydi dikiş yerlerim ağrıyor bebekle yeteri kadar ilgilenemiyorum aramızda bağ kuramadık gibi geliyor. 😢
+1 🙈
Nasıl hemen ayaklanıyorlar çok şaşıyorum.
Benim ikisi de çok zor geçti. Hele ikinci 🤦🏻‍♀️
Bir de ikinci daha rahat diyorlardı.
28. Gün hala ağrılar de vam. Şükür ilgileniyorum ama iş güç yapınca ağrıdan duramıyorum

Günün 112356654 ıncı emzirmesinden selam😂😂
Bebeği emzir 💩💩💩 yapsın altını al altını alırken fazla kıpırdayıp kussun sonra yine emzir yine💩💩💩 yapsın yine alt al resmen bu kısır döngü arasında sıkışıp kaldım😂😂 arada bir uyusa fena olmucak ama nerdeee🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Hahaha smal benden de o kdr :)))yalnz degilsin canim

Acaba korse kullanıp işe yarayan var mı ya yoksa bende uğrasmayım göbek gitsin diye🙄sağol cnm

Ben misal sag göğsü emzirirken sola sürüp yağın iyice cekmesını beklıyordum zaten sıra ile verıyordum o zamana kadar yağı çekiyordu cildim
Solu emzirirken de sağa sürüyordum
İnşallah sanada fayda eder
Peki açık mı birakiyordin sürdükten sonra

+1 🙈
Nasıl hemen ayaklanıyorlar çok şaşıyorum.
Benim ikisi de çok zor geçti. Hele ikinci 🤦🏻‍♀️
Bir de ikinci daha rahat diyorlardı.
28. Gün hala ağrılar de vam. Şükür ilgileniyorum ama iş güç yapınca ağrıdan duramıyorum
Ya canım çok zor bir ameliyat hafife alınacak birşey değil yani. Organlarım boşlukta gibi hissediyorum. Eskisi gibi değil vücudum. Kalksam, otursam, bebeği kucağıma alsam hepsi ayrı dert. Bu halde bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak, ilgilenmek çok zor. 🥺

Ya canım çok zor bir ameliyat hafife alınacak birşey değil yani. Organlarım boşlukta gibi hissediyorum. Eskisi gibi değil vücudum. Kalksam, otursam, bebeği kucağıma alsam hepsi ayrı dert. Bu halde bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak, ilgilenmek çok zor. 🥺
Karnı sarmak iyi geliyor diyorlar o boşluk hissine. Oturup kalkmak kolaylaşıyormuş. Ben sarmadım ama mantıklı geldi. Geçmemiş olsaydı denerdim.

Zor tabi. Yedi kat kesiyorlar. Ben içimdeki dikiş acısını bile hissediyorum bazen. Resmen iç kısım acıyor. İlk bu kadar zor değildi bu günlerde baya toparlamıştım. Sanırım aynı yeri kestikleri için zor geçiyor bu defa. Ama geçecek inş. Bazılarının ağrı acı eşiği düşük oluyor. Bünyesi daha zayıf olabiliyor.
Birde içimiz boşaldı organlar eski yerlerine oturacak rahim çekiliyor toplanıyor kolay değil

Normalde hepsini koymaya çalışıyorum ağzına demek olmamış peki geçti mi senin nasıl kullanıyorsun yağı
Emzirdikten hemen sonra kantaron ve Lansinoh u sira ile gogus uclarima sürdüm ben, max 1 bucuk saat kalmislardir göğsümde, bazen biraz acikta biraktim bazen de uzerine hemen gümüş kapak koymak zorunda kaldım. Kesin bir recete yok benin için, ama dogru emzirmeyi ogrenince orada o küçük yara olmasina ragmen can acimadan emzirebiliyorsunuz. Bebek agzini kocaman acinca genisce kismini aldirmaya çalışın. Ben halen tam yapabiliyor değilim ama, guzel tutturunca gogsumu, orada yara olmasina ragmen neredeyse sıfır acı hissediyorum

Kizlar korona aşisi cikiyor bizlere emziriyoruz ya ama bu konuda hic bilgim yok olsam mi olmasam mi cocukta emiyor sikinti oluyor mu aceba bilgisi olan yazabilir mi

Kizlar korona aşisi cikiyor bizlere emziriyoruz ya ama bu konuda hic bilgim yok olsam mi olmasam mi cocukta emiyor sikinti oluyor mu aceba bilgisi olan yazabilir mi
Ben açıkçası bana sıra öbür seneye ancak gelir diye hiç düşünmedim 😅

Bebeğim emiyor uyumuyor bazen illa biberon istiyor alışır mı diye vermemeye çalışıyorum kaşıklada almıyor sütüm yetmiyor diye üzülüyorum süt var ama dolu dolu olmuyor uzun süre emince bestlak damla aldım başka ne kullanabilirimki.

Kızlar asla teli elime alamıyorum bakamıyorum buralara.
EMİREN ve BİBERON veren annelere sorum var.
Emerkende biberonla mama yerkende hep boğazını aldırıyor 10saniye emiyo 20saniye ağlıo yutkunmaya çalışıo.
Gaz yutuo hava yutuo gibi sesler çıkarıyor ki çok hızlı emdiği için.
Kısır döngüye girdik resmen.
Ama emzdiği zamanda gayet uzun ve güzel emebiliyo.
Şaşırdım kaldım.

Selam kizlar
D vitamini hngisini verdi drunuz
Bana damla yazmis ben sprey olanlardan dusunuyorum wellcare onun 400 mu 600 mu olanini almam lazim
Kullanan var mi?

Selam kizlar
D vitamini hngisini verdi drunuz
Bana damla yazmis ben sprey olanlardan dusunuyorum wellcare onun 400 mu 600 mu olanini almam lazim
Kullanan var mi?
Avicenna nın vitaminini verdi bize doktorumuz. Hem damlalığı hem sprey ucu var. İstediğini kullanabiliyorsun. Muhtemelen hepsi öyledir. 400lük aldık.

X