2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Doktor olan tanıdıklarım yaptırmamı hatta emzirdiğim için alman aşısını yaptırmamı söylediler. Çünkü anne sütünden bebeğe de antikor geçiyormuş o aşıda. Bana çıkarsa ben yaptıracağım
Bende sinovac aşısını vurulmamiz gerektigini duydum onun yan etkileri daha azmis

Hanımlar merhaba
Doğumdan önce süt üretimi için bişi yaptınız mı? Malt içecekleri filan var aldınız mı hastane için?
Hem doguma hem sut uretimine yardimci olmasi acisindan hergun hurma yedim suyu zaten cok tuketen biriyim sutum dogumdan 15 gun once damla damla sizarak gelmeye basladi hala hurma yemeye devam ediyorum bol su iciyorum havuc yiyorum bulabilsem dereotu tuketicem ama bulundugum ulkede yok malesef oda cok fayda ediyor cunku.

Kızlar merhaba,
20 gün sonunda hastaneden çıktık bebisle eve geldik bin şükür...
Bu süreç o kadar zordu ki.. her gün ağladım neler neler düşündüm.. sütüm zaten azdı giderek azaldı vs vs ama umrumda da değil şuan. Mama ile büyüsün ne yapayım.. sağ salim hastaneden çıkıp eve geldik ya.
Şimdi gelsin iki çocuklu hayatın rutin karmaşası🙂

Kızlar merhaba,
Bu süreç o kadar zordu ki.. her gün ağladım neler neler düşündüm.. sütüm zaten azdı giderek azaldı vs vs ama umrumda da değil şuan. Mama ile büyüsün ne yapayım.. sağ salim hastaneden çıkıp eve geldik ya.
Gelmiş geçmiş olsun. Bir daha hastane yüzü göstermesin inşallah. Rabbim sağlıkla hayırlısıyla büyütsün. Neden 20 gün kaldın hastanede?

Kızlar akşamları uykuya dalmada büyük sıkıntı yaşıyoruz. Gündüz çok güzel dalıyor uyuyor ama akşam dalamıyor bir türlü. Rahatlasın kolay uyusun diye her akşam yıkıyorum. Sakinleşiyor emiyor, tam uyudu diyorum yatağına koyar koymaz uyanıyor. Ağlıyor, sürekli meme istiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. En az 2 saat uğraşıyorum her akşam. 😓 siz nasıl uyutuyorsunuz?

Kızlar akşamları uykuya dalmada büyük sıkıntı yaşıyoruz. Gündüz çok güzel dalıyor uyuyor ama akşam dalamıyor bir türlü. Rahatlasın kolay uyusun diye her akşam yıkıyorum. Sakinleşiyor emiyor, tam uyudu diyorum yatağına koyar koymaz uyanıyor. Ağlıyor, sürekli meme istiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. En az 2 saat uğraşıyorum her akşam. 😓 siz nasıl uyutuyorsunuz?
Gazi mi var bebeğin

Gazi mi var bebeğin
Yok gazdan değil sanırım, dalamıyor. Memede kalmak istiyor hep. Bıraktığım anda uyanıyor. Emzik verdim bugün, onu da emerken iyi, ağzından düşünce ağlıyor. Daha yeni uyudu şimdi, sekizden beri uğraşıyorum 😕

Aynı şeyi bende yaşıyorum gündüzleri uyuyor akşam 6 dan sonra uyanıyor uyumuyor gece 3 e kadar uyutmaya çalışıyorum ağlıyor durmuyor falan süt veriyorum bakıyorum uyudu bırakıyorum yatağa tekrar gözünü açıyor sürekli meme istiyor bende bu durum sadece bende mi var diyordum eşimle konustuk sanki bunun meme alışkanlığı olmuş diye bilmiyorum hiç bişey yapamıyorum sürekli onunlayim uykusuzum geceleri 😭

Yok gazdan değil sanırım, dalamıyor. Memede kalmak istiyor hep. Bıraktığım anda uyanıyor. Emzik verdim bugün, onu da emerken iyi, ağzından düşünce ağlıyor. Daha yeni uyudu şimdi, sekizden beri uğraşıyorum 😕
Benimki de aynı canım. Gündüzleri uyuyor bir şekilde ama geceleri yok yani uyumuyoruz. Gazını alıyorum karnı tok alto temiz yok dalamıyor uykuya. Kucağıma alıyım dalıyor biraktiğim anda uyaniyor. 3 gecedir nöbet tutuyoruz valla

Faydası olur mu bilmem ama gündüz salonda yatır. Işık olsun ses olsun, ara sıra uyandır uyanık şekilde oyalamaya çalış. Gece karanlık ve sessiz bir ortama al. Yavaş yavaş gece gündüz kavramı oluşmaya başlasın. Bir de d vitaminin hep sabah verin akşam verince vücuda daha gündüz sinyali veriyormuş sanırım öyle duymuştum. Hepsi bir yana gaz sancıları gece daha şiddetli oluyor da gece uyumamasına etken tabi 🤦🏻‍♀️

Kızlar merhaba,
Çok geçmiş olsun canım inşallah artık güzel günler tatlı yorgunluklar bekliyordur sizi 🥰

Kızlar bebişlerinizin ateşi kaç? Bizim oğlanın bugün sağlık ocağında 37.4 çıkmış alından temassız ölçerle. Hastaneye götürün demişler. Doktorumuz normal dedi 37.7 yi geçerse ateş var deriz dedi. Ben de normal diye düşündüm ama yine de kafama takıldı. Evde ince giydirdim 37.2-37.1 civarı çıkıyor kafadan ölçüm. Vücudu, yanakları 36 küsür

X